Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 23:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM, te miért vagy itt a fórumon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 23:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Fony, Gabriel!

Nemigazán követem ezt a vallás topic-ot, illetve én már régen eltévedtem benne. Részemről a következőket tenném hozzá:

Számomra a kiindulási pont az a bizonyos egyetemes keresztyén anyaszentegyház. Ez kiterjed mindenki felé, melyben Jézus összes követői egy testet formálnak. Ebbe az egyházba mindazok az egyházak beletartoznak, amelyeknek részük van Jézus szellemében. Ebben az egyházban egyedül lényeges dolog az Isten, és az emberek iránti önzetlen szeretet.

Ez a láthatatlan egyház különböző egyházakban valósul meg. Ezek a felekezetek. Felekezetet alkotnak azok, akiket ugyanazon hittani nézetek egyesítenek. A hittan nem egyéb, mint a keresztyén hitigazságok rendszere, amely a vallásos élet, a vallás alapja.

Ezen keresztyéni hitigazságok hivőiről szólna ez a topic, akikkel szemben állnának a vallásos emberek, ha jól értem, de amint fentebb leírtam, a vallások tagjai, a vallásos emberek éppen ezen hívők. Voltaképpen ugyanazokról beszélünk.

A fentieket csupán a terminológia egységesítése céljából írtam le.

Ha jól értem a topicnyitó szándékát, akkor valami olyasmiről szólt volna a vita, hogy vannak olyan emberek, akik szerinte nem a fenti hitigazságok hívői, és emiatt nem vallásosak szerinte.

Erről van szó, vagy miről is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 23:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
FM, te miért vagy itt a fórumon?


Jó kérdés :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 23:51 
Szia Tavasz!

Azért van itt, hogy smirglizzen....

Szia Magda!

Azt gondolod nem ismerlek? Nem tudom, hogyan keveredik benned a pedagógia és az Ige?
Örülök annak, ha tudsz gyászolni. Boldogok akik még tudnak sírni, mert ők megvígasztaltatnak.

Örülök annak ha az Úron és önmagadon kívűl mással is törödsz, még ha ez az emberi lény már halott is.
Tudod a Bárány vére rajtam is ott van. Az a kenet, ami megvéd a Gonosztól!
Dicsőség az Istennek!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 00:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Szia Tavasz!

Azért van itt, hogy smirglizzen....

Szia Magda!

Azt gondolod nem ismerlek? Nem tudom, hogyan keveredik benned a pedagógia és az Ige?
Örülök annak, ha tudsz gyászolni. Boldogok akik még tudnak sírni, mert ők megvígasztaltatnak.

Örülök annak ha az Úron és önmagadon kívűl mással is törödsz, még ha ez az emberi lény már halott is.
Tudod a Bárány vére rajtam is ott van. Az a kenet, ami megvéd a Gonosztól!
Dicsőség az Istennek!

Péter


13. Ha azért bolondok vagyunk, Istenért; ha eszesek vagyunk, érettetek van az.

14. Mert a Krisztusnak szerelme szorongat minket,

15. Úgy vélekedvén, hogy ha egy meghalt mindenkiért, tehát mindazok meghaltak; és azért halt meg mindenkiért, hogy a kik élnek, ezután ne magoknak éljenek, hanem annak, a ki érettök meghalt és feltámasztatott.

16. Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.

17. Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.

18. Mindez pedig Istentől van, a ki minket magával megbékéltetett a Jézus Krisztus által, és a ki nékünk adta a békéltetés szolgálatát;

19. Minthogy az Isten volt az, a ki Krisztusban megbékéltette magával a világot, nem tulajdonítván nékik az ő bűneiket, és reánk bízta a békéltetésnek ígéjét.

20. Krisztusért járván tehát követségben, mintha Isten kérne mi általunk: Krisztusért kérünk, béküljetek meg az Istennel.

21. Mert azt, a ki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 00:21 
Mint együttmunkálkodók intünk is, hogy hiába ne vettétek légyen az Isten kegyelmét.
Mert ő mondja: Kellemetes időben meghallgattalak, és az üdvösség napján megsegítettelek. Ímé itt a kellemetes idő, ímé itt az üdvösség napja.
Senkit semmiben meg ne botránkoztassunk, hogy a szolgálatunk ne szidalmaztassék.
Hanem ajánljuk magunkat mindenben, mint Isten szolgái; sok tűrésben, nyomorúságban, szükségben, szorongattatásban.
Vereségben, tömlöczben, háborúságban, küzködésben, virrasztásban, bőjtölésben.Tisztaságban, tudományban, hosszútűrésben, szívességben, Szent Lélekben, tettetés nélkül való szeretetben,
Igazmondásban, Isten erejében; az igazságnak jobb és bal felől való fegyvereivel;
Dicsőség és gyalázat által, rossz és jó hír által; mint hitetők, és igazak;
Mint ismeretlenek, és mégis ismeretesek; mint megholtak, és ím élők; mint ostorozottak, és meg nem ölöttek;
Mint bánkódók, noha mindig örvendezők; mint szegények, de sokakat gazdagítók; mint semmi nélkül valók, és mindennel bírók.
A mi szánk megnyílt ti néktek, korinthusiak, a mi szívünk kitárult.
Nem mi bennünk vagytok szorosságban, hanem szorosságban vagytok a ti szívetekben.
Viszonzásul (mint gyermekeimnek szólok) tárjátok ki ti is szíveteket.
Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?
És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?
Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.
Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,
És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 02:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Előnézet
]
Idézet:
Elküldve: Pént. Dec. 29, 2006 1:54 am Hozzászólás témája:
Kedves Magda!
Idézet:
Kedves Péter,
én csak úgy tudok valakit megismerni, ha tudom mit miért tesz, mit miért mond.
Az én ismeretem azt jelenti, hogy azonosulok vele, keresem, mikor jelenik meg első alkalommal a hozzám intézett LEVELÉBEN =ÍRÁSOKBAN egy-egy szava alsőre.
Aztán keresem az Ő gondolatát, hogy cselekedni tudjam az Ő akaratát.
Nem keresem a kákán a csomót, mert nem kell keresni, szemmel látható, hogy sok van rajta.
Kérlek benneteket, hogy mindég szóljatok, ha nálam azt érzékelitek, hogy csomók vannak, mert nem kívánok káka lenni hanem meg kívánom magam tisztítani a csomóktól. és erre bizony még szükségem van, ezért különös örömnek tartom, ha Tavasz, Gabriell777 és Kavics, meg Tamás12 szólnak, mert csak akkor kérhetem a tisztítást az én Uramtól.
A világ érték ítélete különösen kedves nekem, mert ebből tudom, hogy jó úton haladok, a MESTER ezt régen jelezte nekünk.
testvéri szeretettel Magda

Nekem a kiemelt részek amik átjöttek üzenetként!
1/skatulya
2/ nem éppen barátságos belémrúgás, hogy azzal emlegetsz egy skatulyában akivel magam sem értve egyet, vitatkoztam!
Ja és köszi a világi jelzőt!
Nem haragszom de most léptem le innen!

A jelenlévőket áldja meg az Úr és segítsen elviselni egymást!

Zarándok tovább ment! ]


Bocsánatot kérek minden tesótól, a hogy látszódjék a vétkem, nem törlöm
Luk 15:18 Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és [ezt] mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 10:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Kedves Fony, Gabriel!

Nemigazán követem ezt a vallás topic-ot, illetve én már régen eltévedtem benne. Részemről a következőket tenném hozzá:

Számomra a kiindulási pont az a bizonyos egyetemes keresztyén anyaszentegyház. Ez kiterjed mindenki felé, melyben Jézus összes követői egy testet formálnak. Ebbe az egyházba mindazok az egyházak beletartoznak, amelyeknek részük van Jézus szellemében. Ebben az egyházban egyedül lényeges dolog az Isten, és az emberek iránti önzetlen szeretet.

Ez a láthatatlan egyház különböző egyházakban valósul meg. Ezek a felekezetek. Felekezetet alkotnak azok, akiket ugyanazon hittani nézetek egyesítenek. A hittan nem egyéb, mint a keresztyén hitigazságok rendszere, amely a vallásos élet, a vallás alapja.

Ezen keresztyéni hitigazságok hivőiről szólna ez a topic, akikkel szemben állnának a vallásos emberek, ha jól értem, de amint fentebb leírtam, a vallások tagjai, a vallásos emberek éppen ezen hívők. Voltaképpen ugyanazokról beszélünk.

A fentieket csupán a terminológia egységesítése céljából írtam le.

Ha jól értem a topicnyitó szándékát, akkor valami olyasmiről szólt volna a vita, hogy vannak olyan emberek, akik szerinte nem a fenti hitigazságok hívői, és emiatt nem vallásosak szerinte.

Erről van szó, vagy miről is?



Kedves Rosta!

Arról van szó, hogy ki mit ért a "vallásosság" fogalmán.

Az eddigiek és az általad leírtak alapján vállalom magamra nézve a "vallásos" jelzőt.
Olyan vallásos ember, aki azt vallja és hiszi, hogy Isten képes az Ő kegyelmének erejével a keresztség által megtartani az Úr Jézus Krisztusban hívőt.


Vagyis? Ki mit ért alatta?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 11:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:

Tehát az ember az elején inkább vallásos,
mint hívő,majd amikor késöbb kezd kialakulni a kapcsolata Istennel,
akkor folyamatossan képes elhagyni
a vallásos "kellékeket"amik eddig azért
kellettek,hogy stabil legyen ill.
stabilnak érezze a hitét. .



Kedves Gábriel!

Miután ezt a kijelentést megkaptad, semmi szükséged eddigi „vallásos kellékedre", a meditációt fel kell, hogy váltsa az elkötelezettség a keresztségben, Isten kegyelmébe vetett hit és a hálaadás.

A szántóföldbe rejtett kincsért mindent (f)el kell adni, az utolsó fillér is szükséges annak megvételéhez.

Ha folyamatosan csak eladogatod a dolgaid egy részét – a vételár soha nem fog összejönni.
A minden MÁS-ról és Krisztust HELYETTesítő dologról való lemondás és elkötelezettség persze a Benne való bizalom és HIT kérdése.


üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 11:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Előnézet
]
Idézet:
Elküldve: Pént. Dec. 29, 2006 1:54 am Hozzászólás témája:
Kedves Magda!
Idézet:
Kedves Péter,
én csak úgy tudok valakit megismerni, ha tudom mit miért tesz, mit miért mond.
Az én ismeretem azt jelenti, hogy azonosulok vele, keresem, mikor jelenik meg első alkalommal a hozzám intézett LEVELÉBEN =ÍRÁSOKBAN egy-egy szava alsőre.
Aztán keresem az Ő gondolatát, hogy cselekedni tudjam az Ő akaratát.
Nem keresem a kákán a csomót, mert nem kell keresni, szemmel látható, hogy sok van rajta.
Kérlek benneteket, hogy mindég szóljatok, ha nálam azt érzékelitek, hogy csomók vannak, mert nem kívánok káka lenni hanem meg kívánom magam tisztítani a csomóktól. és erre bizony még szükségem van, ezért különös örömnek tartom, ha Tavasz, Gabriell777 és Kavics, meg Tamás12 szólnak, mert csak akkor kérhetem a tisztítást az én Uramtól.
A világ érték ítélete különösen kedves nekem, mert ebből tudom, hogy jó úton haladok, a MESTER ezt régen jelezte nekünk.
testvéri szeretettel Magda

Nekem a kiemelt részek amik átjöttek üzenetként!
1/skatulya
2/ nem éppen barátságos belémrúgás, hogy azzal emlegetsz egy skatulyában akivel magam sem értve egyet, vitatkoztam!
Ja és köszi a világi jelzőt!
Nem haragszom de most léptem le innen!

A jelenlévőket áldja meg az Úr és segítsen elviselni egymást!

Zarándok tovább ment! ]


Bocsánatot kérek minden tesótól, a hogy látszódjék a vétkem, nem törlöm
Luk 15:18 Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és [ezt] mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened

Kedves Tamás testvérem.

Valami nagyon össze jöhetett neked.
És még bele is lovaltak hogy félre értsd Magdát.

Voltak szó csatáim (hal lehet így fogalmazni) G777 és Tavasz szívét sem öröm borítja ha rám gondol.
De semmivel sem vagyunk különbek mint Ők.
Azt tény hogy csodás Urunk van és Ő adott egy új életet amit benne és állta élhetünk.
De mi magunktól, ha elfordulna tőlünk halottak lennék.

Az Úr Jézusban elrejtet életünket pedig senki sem tudja bántani (még testvéreink sem), hiszen az Úr kezében van.

Az sem jó ha testvéreink szeretetéből vizsgálnánk meg Urunkkal való helyzetünket.
Ez butaság.
Ha elesünk Urunk akkor is épp úgy szeret mint amikor vele megyünk.
Ő tudja hogy mire hogyan fogunk viselkedni (Péternek mit mondott? Háromszor tagadsz meg)
Vannak szükséges botladozások hogy önértékelésünk, ne önös legyen.

Hanem ezt is az Úrra bízzuk.
1,5 éve tértél meg Uradhoz és nagy utat futottál, de ez engedelmességednek köszönhető és annak a szeretetnek amit érzel az Úr Jézus iránt.
(sokan majdnem veled egy időben kezdtek el érdeklődni és olvasnia Bibliát és egy helyben állnak, vannak akik több éve és körbe járnak sehova sem jutottak)

Az Úr Jézus bennünk való munkája nélkül semmire sem megyünk.

Azt én is sajnálom hogy egy fórumon a valóban megtért de még fiatal hívők a mély vízbe esnek.
És sokan kioktatnak (olyanok is akiket testvérnek hiszel és testvéri szeretetükre vágysz) a helyet hogy át ölelnének.
De van helyre igazítás is, ez egy gyülekezetben igazából négyszemközt történne, és a személy is elfogadott lenne számodra. (ennek is van hátul ütője mert nem Jézus képére hanem sajátjára formálhat).
--

Tehát megpróbáltam át gondolni, de azt látom nincs semmi baj. Az Úr veled. :)
Tamás semmivel nem lettél távolabb az Úrtól, ez ahogy az Ige is mondja:

1Kor 10,13 Nem egyéb, hanem csak emberi kísértés esett rajtatok: de hű az Isten, a ki nem hágy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek.

Egy fontos tanítás van benne, ne magadra tekints és ne hidd hogy valamivel is nagyobb leszel mint a keresztnél, sőt :

1Tim 1,15 Igaz beszéd ez és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött e világra, hogy megtartsa a bűnösöket, a kik közül első vagyok én.

Nem leszünk nagyobbak hanem lejjebb és lejjebb szálunk a létrán magunk előtt, tudva hogy mennyire nem tudunk tenni semmit Urunk nélkül.
--
Amit az Úr tett bennünk vagy rajtunk keresztül, arra gondja lesz az Úrnak.

Amit meg magunk adtunk hozzá azt megint csak Urunk tudja mire lesz jó.

Mert bizony tanulunk a tanítványok esetlenségén is és elesésükön is.
De tanulunk a többiek életéből is, sokszor szorongatót helyzetük van leírva és kétségbe esésük, fájdalmuk, és végén szabadításuk, életük helyre állítása vagy Uruk mellet döntésük.

De láthatunk ellen példát is akik elkezdték Istennel élni életüket de más irányt vettek bizony az ő életüket is felhasználta Urunk. pl, Láthatjuk Saul király végét. stb.

Dávid bukdácsolása de mégis Istenhez ragaszkodása (szeretete Isten felé) sokakat megérintet már és vették észre életükben hogy mennyire hasonlít az övékre.

De mindez Urunkon múlik és nem rajtunk, kit hogyan és miért használ fel.
Ha megnyugvást találunk döntéseiben, és bátran rábízzuk magunkat, biztonságban vagyunk.

Senki nem tud ártani nekünk.


Csak soha nem feledkezünk el ha cselekszünk is az Úrnak megfelelően.

Lk 17,10 Ezenképen ti is, ha mindazokat megcselekedtétek, a mik néktek parancsoltattak, mondjátok, hogy: Haszontalan szolgák vagyunk; mert a mit kötelesek voltunk cselekedni, azt cselekedtük.


Ez óv meg bennünket attól hogy többnek, vagy valakinek kezdjük el képzelni magunkat.
És attól is hogy az eredmény figyeljük és keressük gyümölcseinket hogy azt mondhassuk: na valakik vagyunk, vagy kétségbe esünk attól mait úgy is tudunk hogy senkik, por hamu vagyunk semmire sem jók, és mégis gondja van ránk.
--

Kedves Testvérem
Ha sérelem ért és ezért akarsz elmenni azt is megértem hiszen írtam is neked hogy ezt tanuljuk és ez a legnehezebb lecke. Hogy sérelmeinket is Urunk elé tudjuk tenni, és ne magunk érzéséből döntsünk, hanem ezt is bízzuk Urrunkra.

Ne magunkért és másokért szeresünk, (mert kedves vagy jó szóval van irántunk) hanem az Urrét, mert szert minket és mindenkit.

Mert az Úr Jézus épp úgy szereti a meg nemtért bűnöst mint aki már biztosságos helyen van.

Bizony otthagyja 99 juhot és azért az 1-ért elfog menni és megkeresi.
Hogy együtt örülhessünk.
De azokat is épp úgy szereti akik hátat fordítanak neki vagy meg sem hallgatják.
Ő nem ítéli el őket, ezt mi is tudjuk jól.
Sajnos azt is tudjuk hogy ha nem fogadják el a Megváltást bizony saját magukat vesztét okozzák.
De mi nem tudunk mást tenni mint szólni és figyelmeztetni, ha ezt megettük nincs más feladatunk.

Egymással viszont lenne, hogy épülhessünk egy más hitén.
De ebben sem az emberi szeretet legyen a mérték, mert ez már előtte is kudarcot vallott, még a tanítványoknál is. (civakodás, ki hova ül stb)

Az Úr Jézus szeretete viszont indíthat minket egymás felé hogy segítsünk vagy támaszai legyünk egymásnak.

Bízom benne hogy mind letesszük az Úr elé és megbocsájtunk egymásnak.
Mint ahogy nekünk is megbocsájtott Urunk.

Várlak vissza testvérem.

(elmehetünk, ha az Úr visz, de ezt akkor nagyon tisztán látni fogjuk hogy bezárult az ajtó, és máshol akar látni minket, de az nem indulatból lesz.)

Ha megnyugszol és megbocsájtasz és mégis úgy látod hogy már nem lehetsz itt, akkor ez is lehetett egy ajtó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 13:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Fony


Idézet:
Olyan vallásos ember, aki azt vallja és hiszi, hogy Isten képes az Ő kegyelmének erejével a keresztség által megtartani az Úr Jézus Krisztusban hívőt.


Csak tudod sokan ez alatt nem ezt értik:
2Kor 5,15 Úgy vélekedvén, hogy ha egy meghalt mindenkiért, tehát mindazok meghaltak; és azért halt meg mindenkiért, hogy a kik élnek, ezután ne magoknak éljenek, hanem annak, a ki érettök meghalt és feltámasztatott.


Sokkal inkább önmegvalósítást. Jézus Krisztusban hitük nem életük oda szánása Uruknak, csak haszonszerzés (durva szó de nem tudok jobbat, talán te). :)

Hasznot akarnak húzni a megváltásból. A Megváltás nem buzdítja őket arra hogy cserében ők is átadják életüket Uruknak.
Sokkal inkább az Úr Jézus nevét akarják felhasználni egy jobb élet reményében ostromolva Atyjukat kívánságaikkal.

Gondolva hát fel vagyunk rá hatalmazva:
Jn 14,13 És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.
--

Elkezdenek kérni, és közben akinek a nevében kérnek eszköz lesz. És nem vágy hogy Őt kérjék.

Hogy Ő legyen azaz „akármi”.
Ahogy G777 írod.
Idézet:
A szántóföldbe rejtett kincsért mindent (f)el kell adni, az utolsó fillér is szükséges annak megvételéhez.

Ha folyamatosan csak eladogatod a dolgaid egy részét – a vételár soha nem fog összejönni.
A minden MÁS-ról és Krisztust HELYETTesítő dologról való lemondás és elkötelezettség persze a Benne való bizalom és HIT kérdése.


Jól mondod felaprózzák az árat, megtérés előtt, de sajnos vannak akik utána is.

Megtérnek, elfogadják és kiderül hogy alig adtak valamit cserébe.

Luk 17

15. Egy pedig ő közülök, mikor látta, hogy meggyógyult, visszatére, dicsőítvén az Istent nagy szóval;
16. És arczczal leborula az ő lábainál hálákat adván néki: és az Samariabeli vala.
17. Felelvén pedig Jézus, monda: Avagy nem tízen tisztulának-é meg? A kilencze pedig hol van?
18. Nem találkoztak a kik visszatértek volna dicsőséget adni az Istennek, csak ez az idegen?
19.És monda néki: Kelj föl, és menj el: a te hited téged megtartott.

--
Ma is így van megtérnek de szívükben távol vannak az Úrtól, nem akarják életükbe beengedni és neki engedelmeskedni.

Helyette hogy megnyugtassák és elaltassák lelküket templomokba, gyülekezetekbe járnak, és a tanítást magukra próbálják alkalmazni.
Azt gondolva hogy ez az át adott élet, közben terveket szőnek, és ha kell csalna, hazudnak, sőt olyan dolgokat tesznek amit nem szívesen szembesülnének vele.

Találnak kifogást is: családért, mások sem különbek, és a legnagyobb érv a kegyelemből tartatunk meg.

Csak hogy ez takaró ami szívünket rejti hogy fel ne fedje mi van benne és hol is van.

Lk 12,34 Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
--

A kérdés mi, vagy inkább ki van a szívünkben, ki irányítja életünket.
És mi a célja életünknek?

Ha az Úr Jézus Krisztust nézzük neki mi volt a célja?
És mi volt a szívébe?
Ezzel szerintem mindenki tisztába van, csak is Atyja akaratának cselekvése, de miért is?

Gondolom azért mert mindennél fontosabb volt számára.

És volt még valami Urunk szívében? Bármi amire szüksége lett volna rajta kívül?
Nem hinném.
Azt a szeretetet amit Mennyi Atyánk küldött nekünk azt adta át, meghalt értünk és ma is azt cselekszi hogy elvezet hozzá minket.

Nem más fajta közösségre hív minket hanem pont ilyenre.

Jn 17,21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.

Nem másképp kell „egyeknek” lennünk hanem pont úgy ahogy Ő is: &#8222 ;mint te én bennem, Atyám, és én te benned,”

A testnek vagy gyülekezeteknek erre kéne törekednie.

Talán erre törekszik?
Egységet akar görcsösen tagjai között, de már rég nem olyat ami van az Úr Jézus és Mennyei Atyán között.

Úgy fel málháztak amit vinni szeretnének még, hogy már csak a málhát látni sokszor.
Sokszor a poggyász már értékesebb mint az úti cél.
Sokan meg szépen letelepedtek és azt állítják magukról hogy úton vannak.
Közben elkezdtek városokat építeni és a végén már azt is vinnék magukkal egyre nagyobb a poggyász és ezt nem látják be. Sőt tanításuk is elkezd alkalmazkodni helyzetükhöz.

És az Út és acél is kezd feledésbe merülni.
Néhányan észre veszik hogy baj van felkelnek ledobnak mindet magukról és elindulnak az úton.

Azokat vagy boltodnak tarják vagy utánuk kiabálnak fűt fát, (hálátlanok, eretnekek, stb).
De vannak aki jóhiszeműen vissza segítik őket: „van itt hely bőven és hidd el mi is megyünk”.
--

Csakhogy amikor ezekről beszélünk nekik rögtön eszükben jut mi az akadálya amiért nem mehetnek tovább.

Itt tartunk ma is. Csak az a kérdés ki akar tovább menni?

Luk 14
18. És mindnyájan egyenlőképen kezdék magokat mentegetni. Az első monda néki: Szántóföldet vettem, és ki kell mennem, hogy azt meglássam; kérlek téged, ments ki engem!
19. És másik monda: Öt iga ökröt vettem, és elmegyek, hogy azokat megpróbáljam; kérlek téged, ments ki engem!
20. A másik pedig monda: Feleséget vettem, és azért nem mehetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 14:05 
off.:
Tamás, én eléd futok és szó nélkül átölellek Testvérem és vállalom az "ez még az Atyával is összekeveri magát, fújj..." megjegyzéseket ezért az ismeretért!
Ugye, hogy a viharban is ott van az Úr Jézus?
:-)

Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. dec. 29., péntek 20:22-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 14:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 17:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm Péter !
Mondtam múltkor hogy nagy szíved van, és most azt mondom elfér benne a világ! Bűnösök és bűntelenek mind!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tamás12 írta:

Bocsánatot kérek minden tesótól, a hogy látszódjék a vétkem, nem törlöm
Szeretettel Tamás


Kedves Tamás!

Nem egészen világos.
Miért is kell(ene) bocsánatot kérned?

Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség