Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Van-e benned félelem (bármilyen szintű) a haláltól?
Nincsen. 38%  38%  [ 5 ]
Van, enyhe. Nem túl jó a halálra gondolni. 46%  46%  [ 6 ]
Van, enyhe. A gondolat megrémiszt. 8%  8%  [ 1 ]
Van, erős. Szorongok, ha erre kell gondolnom. 8%  8%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 13

Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 17:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Sziasztok!

Azért indítom ezt a topic-ot (szép magyar szó), mert érdekelne a Ti véleményetek, meglátásotok a halálfélelemmel kapcsolatban. Van-e benned egy egészen kicsi is, tartasz-e az elmúlástól? Mi a reménységed? Ha nincsen, miért nincs? Van-e pozitív oldala a haláltól való félelemnek? Hogyan értékeled Jézus Gecsemáné-kerti tusakodását?
Hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe, természetesen ez csak mintegy nyitány.
Fontosnak tartanám, hogy őszinték legyünk, és a jelen helyzetünkre koncentráljunk. Azért mondom ezt, mert tudom, hogy mind a keresztény életet járjuk, s ami ma érvényes, lehet, hogy holnap egy csapásra megváltozik bennünk (mert az Úr gondoskodik változásról).
Tehát, ha van benned, ne szégyelld bevallani. Ha nincs, ne szégyelld megvallani a reménységed.
A kérdés kényes, én mégis felteszem, mert ezzel kapcsolatban se családban, se egyéb helyen nem beszélnek az emberek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 17:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem abszolut nincs halálfélelmem.
Amiért nem szertnék meghallni, az az, hogy tudom a hozzátartozóimnak, elsősorban a gyerekeknek szükségük van rám, és tudom, hogy az ezzel kapcsolatos feladatokat még meg kell oldanom.
Jézus szerintem nem a haláltól félt, hanem tudta hogy az azt megelőző kínokon keresztül kell menni és a végén abba az állapotba kell jutni ami számára a legszörnyűbb, vagyis, amikor a felvett bűnök miatt az Atyától is el kell szakadnia.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 17:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Bennem sincs halálfélelem, de nem azért, mert ennyire nagy hívő vagyok, hanem mert olyan távoli dolog, hogy fel sem tudom fogni. Én egy vizsgától is csak akkor tudok megijedni, ha maximum egy hét választ már csak el tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 22:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Van egy idős lelkipásztor testvérünk ő mondta egyszer, hogy amíg fiatal volt, nagy mellénnyel mondta: kész vagyok veled Uram, a halálra is, s most, hogy egyre közeledik, azért csendesebben mondja.

Bennem sincs jelenleg halálfélelem, sőt, volt már úgy, hogy megérintett a jó íze annak, hogy milyen jó lenne már odaát lenni!-egy nehéz helyzet megoldódott, egy órára békésen beszélgettem valakivel, s ez nemcsak váratlan volt, de hihetetlen is, ...s akkor feltört bennem: de jó lenne,ha most ez örökre így maradna, nem kezdődne a legközelebbi találkozásnál minden feszültség előlről...

Az a reménységem, hogy egyedül Jézus Krisztus érdeméért meglátom amit Isten elkészített, s ez csodálatos lesz, ebben biztos vagyok:mit szem nem látott , fül nem hallott,olyat készített az őt szeretőknek..
Éppen e héten beszélgettem egy lánnyal, és említett egy könyvet, ami a mennyről szól,mondtam, hogy én nem szeretném elolvasni, nekem annyi elég , amit a Bibliában olvasok, szeretem a meglepetéseket, különösen a kellemeset, s ez az lesz.


Persze, siettetni nem akarom, szeretném felnevelni a gyerekeket, ott állni segítőkészen a hátuk mögött- de ha nem adatik ez meg,akkor valószínűleg egy jobb megoldás lép érvénybe. Ha előjön ez a téma, akkor beszélgetünk a részletekről: ne hordjanak gyászruhát, a legegyszerűbb temetés legyen, és főleg segítsék egymást, ha nem leszek velük./egy ilyen beszélgetésnél az egyik kicsi kijelentette:övé lesz a receptesfüzetem.-ez egy nagyon praktikus gondolat/
Amitől félek, az a szenvedés- ha "ágyban, párnák közt"kellene a végső harcot megvívni..de hiszem, hogy ad az Úr majd türelmet is a szenvedéshez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 22:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Mondjuk én az öregséget kihagynám. Már most sem tetszik, ahogy alakulok át fiatal nőből középkorú nővé. És ha belegondolok, hogy elvesztem még ezt a maradék eszemet is, hát nem leszek jókedvű :S. Talán addigra benő annyira a fejem lágya, hogy felfogom végre, hogy tényleg nem a képességekben rejlik az élet értelme.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 23:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
a főoldalról is hozzászólnak a témához:

...és egy gondolat:
"Csak egy mód van rá, hogy ne féljünk az emberektől, ne féljünk a haláltól, ne féljünk a gonosztól, és ne féljünk a természet elemi erőitől - és ez a mód az, hogy ne féljünk Istentől, hanem szeressük őt."
Lev Tolsztoj


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 04., szombat 07:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Örülök a témának, mert engem eléggé érint - konkrétan - eléggé félek a haláltól. És ráadásul nyomaszt a tudat, hogy ennek keresztényként nem illlendő így lennie... Félek a saját halálomtól, és félek a hozzátartozóim halálától. Teljesen elszomorít, ha a halál témája előjön - pedig többször olyan jelleggel, hogy az Istennel megbékélve, a hozzátartozókat bátorítva hal meg valaki - aminél tényleg nem lehet jobbat kívánni, mégis kiborít valamilyen szinten - azt hiszem azért, mert mindig elkezdem belevetíteni a saját halálomat.

Mindemellett igyekszem foglalkozni a témával, pl Polz Alaine könyv (Ugye meghalok én is?) - persze nyilván ki voltam bukva az olvasása alatt, de nagyon értékes könyv. Meg abszolút támogatom a hoszpisz mozgalmat, ami a halál méltóságát, és családközeliségét igyekszik visszahozni - kontra csövek között, egy lepedőbe csavarva, fehér csempés kórházban, családtól távol haldoklani. (A leggázosabb, mikor még meg se mondják, hogy hamarosan várható.)

Ja és eszembe jutott még egy nagyon jó előadás, amit erről hallottam, és az Interneten is kinn van - megpróbálom megkeresni.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 04., szombat 07:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

úgy szeretem az ŐSZINTE embereket!!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 04., szombat 08:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írod:

(A leggázosabb, mikor még meg se mondják, hogy hamarosan várható.)


nem tud mindenki szembenézni a valósággal- láttam hívő embert, hogy bár évekig járt kezelésre- SOHA- nem beszélt arról, hogy mi lehet a baja. Úgy vette fel a harcot a betegséggel, hogy nem akarta tudomásul venni. Akkor adta fel a harcot, amikor valaki megmondta neki, akkor befeküdt az ágyba, és megadta magát.
A hívő ember sem tud az élet minden kérdéséhez jól hozzáállni- hiszen akkor nem lennének rossz keresztyén szülők, házasságok- pedig kár lenne tagadni,hogy vannak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 04., szombat 08:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ugye-ugye... itt a TÖKÉLETESSÉG kérdése a LÁBUNK ELŐTT... folyton megbotlunk benne...

de hogy ne legyek teljesen off:

19 éves lehettem, mikor leszedtek egy túlfejlett anyajegyet a fejemről...

mondták, hogy elküldik szövettenyésztésre... aztán megértettem, hogy az MIT JELENT... és ÖRÜLTEM!!

először még csak annak, hogy "a legrosszabb, ami történhet, hogy Jézussal leszek", aztán már annak is örültem, hogy ez ilyen örömmel töltött el...

IRIGYLEM akkori magamat :)

mostanában ilyen "de mi lenne a családommal-gyerekeimmel-szolgálatommal" érzések jönnek fel, ha a halálra gondolok... pedig TUDOM... hogyne tudnám, talán azóta MÉG BIZTOSABB vagyok benne, hogy JÓ lenne nekem Jézussal lenni :)

(őszinteségért őszinteséget :) )

(bölcsességet TÖKÉLETESEK KÖZT szólunk :D:D:D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 17., péntek 08:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Pár gondolat C. H.Spurgeontől :

A halálos ágy az a hely, ahol a hívő be tudja bizonyítani fölényét.

Nehéz meghalni azoknak, akiknek nincsen Megváltójuk.

Az érett gyümölcs könnyen elválik az ágtól. Aki Pál apostollal mondhatja: "Szeretnék elköltözni és Krisztusnál lenni" - tanújelét adja annak, hogy a földi dolgoktól megszabadult és hogy megérett a menny számára.

Az isteni mezőgazdaságnak sarkalatos törvénye, hogy a halálból élet fakad.

Inkább adjunk a szegényeknek kenyeret, mint a holtaknak köveket! Inkább jó szavakat az élőknek, mint szép beszédet a holtaknak. Néhány mondás a sírköveken oly visszatetsző, hogy a halott szinte elpirul alatta.

Akik szerettek minket, és akiknek segítettünk,azok akkor is emlékezni fognak ránk, ha minden nefelejcs elhervadt már a sírunkon.

A halál egy csepp vízbe rejtőzhet és a suhanó szellőbe burkolhatja magát. A legnagyobb veszély néha a legkisebb dolgokban van.

A jó név a legjobb sírkőfelirat.

Minden hatalom, amely nem erősebb a halálnál, merő beképzelésen alapszik. Aki ilyenre bízza magát, futóhomokra épít.

Az élet Urának egy szava megfosztja a halált fullánkjától.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 10:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 21., kedd 11:22
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a halálfélelem egy teljesen érthető dolog!
Féltjük magunkat és családtagjainkat egy olyan dologtól, amiről azért eléggé keveset tudunk!
Sokan próbálják úgy tekinteni a halált, mint ami a természet, illetve minden élő rendje. Ebben vélnek megnyugvást találni önmaguknak és mások számára is.
Azonban az ember egyik legmagasabb rendű képessége a szeretet, és a halálban nem csupán az élettől való megfosztatás tudata nehéz, hanem legalább annyira riasztó a szeretet-kapcsolatok erőszakos szétszakadása, a szeretettektől való elválás!
"Képzeljünk el magunknak egy csomó embert, láncra verve, egytől egyig halálra ítélve; naponta kivégeznek közülük néhányat a többi szeme láttára, akik pedig életben maradnak, a maguk sorsát látva társaikéban, fájdalommal, reménytelenül bámulják egymást, és várják. mikor következnek ők. Ez az emberi sors." (Blaise Pascal: Gondolatok, 199.töredék)
A Biblia azonban helyre teszi a dolgokat:
"A bűn zsoldja a halál"(Róma 6:23).
A halál tehát nem a természet rendje, nem tartozik hozzá Isten eredetileg "igen jó" (I. Mózes 1:31) teremtéséhez.
Pál apostol írja: "Nem akarom..., hogy tudatlanságban legyetek azok felől, akik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, akiknek nincs reménységük. Mert hiszszük..., hogy Isten előhozza azokat, akik elaludtak" (I. Thesszalonika 4:13-14).

"Sokan vannak, akik szívesen megkérdezték volna Lázárt, mit csinált, mit gondolt, érzett és látott, amikor négy napig a sírban volt (János 11. fejezetében)... Én azonban egyedül az Íráshoz tartom magamat. Ez pedig azt mondja: alusznak. Úgy vélem, hogy az aluvás annyira hatalmában tartja őket, hogy nem éreznek és nem látnak semmit, még sokkal kevésbé, mint amennyit az ember a természetes alvásban érez. Ha pedig feltámadnak, akkor ez úgy megy végbe rajtuk, hogy nem is tudják, hol voltak." (Luther Márton: Jónás könyvéhez írt magyarázatok, 1526. Összes művek, Erl. kiadás, 41. és 373. 1.)

Szerintem az egyetlen reménység a haláltól való szabadulásra nézve az, ha annak az okozójától, a bűntől szabadulunk meg a megváltó Krisztus kegyelme által! Mert így már jelen, földi életünkben "átmengyünk a halálból az életre".

"Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg..., mert megnyugosznak fáradságuktól, és cselekedeteik követik őket" (Jelenések 14:13).

Kívánom, hogy ez a boldogság legyen a mi részünk!

Üdvözlettel: Péter

_________________
Bibliaház Gödöllő http://www.godollo.bibliahaz.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 11:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Jpeter írta:
"Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg..., mert megnyugosznak fáradságuktól, és cselekedeteik követik őket" (Jelenések 14:13).

Kívánom, hogy ez a boldogság legyen a mi részünk!

Üdvözlettel: Péter


Hát ezen boldogságot a magam részéről halogatnám...

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 12:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Lucius írta:
Jpeter írta:
"Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg..., mert megnyugosznak fáradságuktól, és cselekedeteik követik őket" (Jelenések 14:13).

Kívánom, hogy ez a boldogság legyen a mi részünk!

Üdvözlettel: Péter


Hát ezen boldogságot a magam részéről halogatnám...


Lucius, akkor te azt mondod, amit a 88 éves nagymamám-még amikor élt-, hogy neki ne énekeljük majd a temetésén azt az éneket,hogy : Szívemből kívánom halálom óráját...mert ő nem kívánja azt ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 07:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Megköszönök és megáldok minden sebet, amit kaptam; megkövetek mindenkit, akit megbántottam, és derült szívvel elmegyek az én hű és örök Gazdám békességébe."
Ravasz László


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség