Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
 

Isten különös kegyelme? Reformátusnak születtem. Szégyeljem?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 19:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Áldást, Békességet minden Testvéremnek!


Szívesen látogatok el a parokia.hu-ra. Most tanácsra, közös gondolkodásra is szükségem van. Talán nem lesz terhetekre.

Nemrégiben történt, hogy 30 éves lányommal egymást átölelve könnyeztünk egy közös Úrvacsora után a Debreceni Nagytemplom úrasztala előtt
Történt ugyanis, hogy több mint 30 éve pont egy katolikus leányba lettem szerelmes. Az én „nyakas kálvinista” családom tudom, hogy be nem tenné a lábát még talán turistaként sem egy katolikus templomba és az Ő családja is hasonlóan vélekedett. Így aztán maradt a polgári esküvő, majd a gyerekek felekezetnélkülisége. Alkalmanként jártunk hol a református, hol a katolikus templomba, később a gyerekekkel együtt A lányom egy református fiút kapott férjéül, így történt, hogy megkeresztelkedett, lekonfirmált, templomi esküvő (is) volt. Most várják az unokám megszületését.
Ez a kis történet a Jóisten különös kegyelmén kívül talán azt is bizonyítja, hogy nekem nem volt, nincs felekezeti gondom katolikus testvéreinkkel.

Legalábbis napjainkig. A közelmúltban találkoztam Pezenhoffer Antal: A MAGYAR NEMZET TÖRTÉNELME című „művével”. http://vmek.oszk.hu/04200/04245/pdf/01.pdf Ez egy tizenhárom kötetes sorozat. Egy életmű, hatalmas nagy ívű munka. Közel 8000 oldalon elemezgeti, bizonygatja a Magyar Történelem eseményeit 1526-tól 1956–ig. Érdekes felvetések vannak benne, ami itt-ott el-elgondolkodtat, talán igaza is van, de nem lehet elfogadni, hogy a Magyarság sorsának mérlegében a katolikusok rakták a jó oldalt a „kálvinisták” pedig a minden rosszért felelősek. Ez a kiadvány napjainkban jelent meg a hivatalos katolikus egyház támogatásával, hisz másként nem minősíthető, hogy a vallási televíziós műsorukban is teret adnak neki.
Vajon hogyan is kell érteni Jézus tanítását, hogy szeresd felebarátodat, sőt ellenségedet? Ki ma 2007-ben a katolikusok ellensége? Csak nem a „kálvinisták”, Árpád (szellemi) „ivadékai”?
Vagy valaki szeretne egy új hitvitát, vagy mit is? Mire is lenne ez jó? Csak nem arra, hogy az ördög és „fattyai” elégedetten dörzsöljék a markukat? Akkor mi is a mi dolgunk? A Jelenések könyvében le van írva a végkifejlet, akár hátra is dőlhetünk kényelmes foteljeinkben, olvasgatva a bibliát.
Vagy mégsem?

Szeretetteljes kíváncsisággal :
Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 23:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Krisztusban,nincsenek felekezetek
.
A katolikusok semmivel nincsenek közelebb Krisztushoz mint a reformátusok és ez fordítva is igaz a reformátusok
sincsenek semmivel sem közelebb Krisztushoz mint a katolikusok.

Azok az emberek akik elsősorban vallásossak és csak másosdsorban hívők ,csak azok tesznek
becsmérlő kijelentéseket a felekezetekről.

Egy valóban hívő ,lelkében Krisztusé ember,
sohasem vetemedne arra hogy a katolikus vagy református felekezetet becsmérelje.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 01:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Krisztusban,nincsenek felekezetek
.
A katolikusok semmivel nincsenek közelebb Krisztushoz mint a reformátusok és ez fordítva is igaz a reformátusok
sincsenek semmivel sem közelebb Krisztushoz mint a katolikusok.

Azok az emberek akik elsősorban vallásossak és csak másosdsorban hívők ,csak azok tesznek
becsmérlő kijelentéseket a felekezetekről.

Egy valóban hívő ,lelkében Krisztusé ember,
sohasem vetemedne arra hogy a katolikus vagy református felekezetet becsmérelje.

Krisztusban tényleg nincsenek, de Krisztusban sincsenek csak aki hisz és megkeresztelkedik s aztán veszi a Szent Szellem pecsétjét és vezetését.

Nem az én kijelentésem helyez engem Krisztusba, hanem Isten ígéretébe vetett hitem, amit élővé a cselekedetem tesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 03:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Krisztusban tényleg nincsenek, de Krisztusban sincsenek csak aki hisz és megkeresztelkedik s aztán veszi a Szent Szellem pecsétjét /b]


Kedves Magda

a Szentszellem tudatos vezetése a megtérés után kezdődik minden hívő ember életében,
és nem a megkeresztelkedés után .

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 05:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
FM írta:
Krisztusban tényleg nincsenek, de Krisztusban sincsenek csak aki hisz és megkeresztelkedik s aztán veszi a Szent Szellem pecsétjét /b]


Kedves Magda

a Szentszellem tudatos vezetése a megtérés után kezdődik minden hívő ember életében,
és nem a megkeresztelkedés után .

Szeretettel Gabriel

Ebben tévedsz, mert az emberi tudatosság megjelenése, elég hosszú hitben járás következményes eredménye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 07:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szerintem ne szégyelljed. Voltak olyan reformátusok is, akik sokat tettek az emberiségért, művészek, tudósok, ilyesmik.
Sőt, az egész magyar nyelvű írásbeliség és kultúra azzal kezdődött, hogy a reformációkor kitalálták, hogy nem kéne mindent latinul csinálni. Ez nem volt akkora rémtett szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 08:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
És ez a bácsi meg, ha így gondolja, hadd gondolja így, nem kéne ugrani rá, mert sehova se vezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
És ez a bácsi meg, ha így gondolja, hadd gondolja így, nem kéne ugrani rá, mert sehova se vezet.

Nem ilyen pimf dologról van szó, hanem arról, hogy a Kat egyház kivillantja igazi, valódi arcát, ami annyit jelent, hogy gyakorlatilag nem számít a magyar nép, az számít, az az igaz amit a kat főpapság akar és tesz. Ez az előszó fényesen igazolj azt amit már többször írtam itt is, hogy a kat. egyház többszáz éve következetesen a magyar nemzet érdekei, szabadságmozgalmaival szemben mások kiszolgálásával a saját uralkodását tekinti fontosnak.
A magyar kutúrának tudománynak a reformáció adott lendületet, nem csak a "refek is tettek valamit". Azokat az eredményeket a kat. később kisajátította, vagy meglovagolta.
Először idézni akartam ebből az előszóból, de az egészet el kell olvasni. Döbbenet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NEM kell elolvasni... ahogy Cion bölcseinek jegyzőkönyvét, meg a Mein Kampfot se...
Lenin összesről nem is szólva :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Viszont emiatt haragudni a szomszéd katolikus nénire, az hülyeség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
Viszont emiatt haragudni a szomszéd katolikus nénire, az hülyeség.

Hát persze Kamilla, de nem is mondta azt senki.
Ha a katolicizmust bíráljuk, az nem azt jelenti, hogy a katolikusokat nem szeretjük, pláne gyűlöljük.
Ahogy a bűnösökkel is volt Jézus és ahogy nekünk is kell viselkedni.
A bűnt gyűlölte, a bűnöst szerette. Ezt a szétválasztás egyedülálló és forradalmian új dolog Jézus óta.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bizony!!! kedvencem az Ézsaiás 42-ben (katolikusok kedvéért IZAJÁS :D):

Idézet:
19. Kicsoda vak, ha nem az én szolgám? és olyan süket, mint az én követem, a kit elbocsátok? Ki olyan vak, mint a békességgel megajándékozott, és olyan vak, mint az Úr szolgája?
20. Sokat láttál, de nem vetted eszedbe; fülei nyitvák, de nem hall.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 10:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
NEM kell elolvasni... ahogy Cion bölcseinek jegyzőkönyvét, meg a Mein Kampfot se...
Lenin összesről nem is szólva :S

Neked talán nem, mert egyébként képben vagy a katolicizmus természetével, de vannak itt sokan akik nem.
Igaz, hogy a kedves kérdező, akinek még a reformátusságában is identitás zavart okozott ez a "történelemkönvy", nem éppen megerősödött, de vele meg éppen ezért szükséges beszélni róla.
Hogy nehogy már felcseréljük a jobbat a rosszabbal.
Nehogy má' a vakolat verje le a kőművest! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Óva intenék mindenkit a vádaskodástól,a sátán a vádló és nem a Krisztus.

Mindenki aki vádaskodik Krisztus egyháza
ellen az a sátán katonája lessz.

A katolikus egyházban is pont olyan emberek
vannak mint más keresztény felekezeteknél,
a fekete bárányok mindenüt ott vannak.

Nem a fekete bárányok alapján kell az egész egyházat minősíteni.

A katolikus egyháznak nem kell bizonyítania ,
hogy Krisztust szolgálja,azt már megtette és teszi napjainkban is.

A vádaskodók pedig kérdezzék meg maguktól,hogy ki az aki vádol bennük ?
Krisztus -e vagy a sátán ?


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Isten különös kegyelme? Reformátusnak születtem. Szégyel
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 13:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Manti írta:
Áldást, Békességet minden Testvéremnek!
Szívesen látogatok el a parokia.hu-ra. Most tanácsra, közös gondolkodásra is szükségem van. Talán nem lesz terhetekre.


Ki ma 2007-ben a katolikusok ellensége? Csak nem a „kálvinisták”, Árpád (szellemi) „ivadékai”?
Vagy valaki szeretne egy új hitvitát, vagy mit is? Mire is lenne ez jó? Csak nem arra, hogy az ördög és „fattyai” elégedetten dörzsöljék a markukat? Akkor mi is a mi dolgunk? A Jelenések könyvében le van írva a végkifejlet, akár hátra is dőlhetünk kényelmes foteljeinkben, olvasgatva a bibliát.


Kedves Manti!

Az én házasságom is hasonló, mint a tied. A nejem katolikus, én református vagyok. Együtt járunk egymás alkalmaira, és számunkra természetes az ökumenikus élet.

Ami a szóban forgó írás megjelenését, arra való reagálásodat illeti, hát azt hiszem te kicsit túlzottan idealista módon állsz a kérdéshez. Az ökumené egyik oldalon sem természetes, és magától értetődő dolog. Amint mondod a Sátán dolgozik, és Krisztus közössége, az Egyetemes Anyaszentegyház felállása ellen dolgozik.

Számos ezen a fórumun napvilágot látott hozzászólásból is láthatod azt a katolikusság ellenes viselkedést, amely a protestánsok egy részének az évszázados gyűlölködés folytatására való készségét mutatja. Nincs ez másként a másik oldalon sem.

A II Vatikáni zsinaton, amely elhozta a tényleges esélyét az ökumenének, először a katolikus bezárkózás hívei érvényesültek, csak amikor megvívták a harcukat, akkor került élre az ökumené mellett kiálló része a klérusnak.

Nincs ez másként manapság sem. Természetes, hogy mind a két oldalon ott vannak az ökumené pártolói is, meg az ellenzői is. Ez a napi életünkben is lecsapódhat, és az a bizonyos iromány megjelenése is valószínüleg ennek az ellentétes felállásnak az egyik velejárója.

Amit javasolni tudok neked az, hogy élj továbbra is abban a szellemben, mint eddig, és nehogy megváltoztasd az ökumenizmusra alapuló életedet. Bizony az egyik oldalon Sátánnak nevezik a katolikus egyházat, a másik oldalon az örök ellenségnek a protestánsokat, és mind a ketten igazi keresztyénnek magukat. Na ezekben tévednek...

Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség