Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 11:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Indu!:)

Idézet:
„Ha eltökéljük szívünkben, hogy óriások leszünk és nem szöcskék, ez a viselkedés szimpatikus lesz a világ szemében."



Nem olvastam a könyvet, csak erről a gondolatról eszembe jutott, hogy szerintem, teljesen mindegy, hogy valaki óriás vagy szöcske a világ szemében.Isten szemében milyen vagyok?Na, engem ez érdekel.
Eszembe jut a szegény özvegyasszony a két fillérjével, nem hiszem, hogy Ő a világ szemében óriás lett volna.

Idézet:
Nyilván valahol a hitünket is minősíti, ha a küszöb alatt bekúszó szöcskék vagyunk.


Küszöb alatt bekúszó szöcskét még nem láttam. :*: :*:

Hitünket pedig a cselekedeteink mutatják meg a világ számára.

Üdv szeretettel és nem vitaképpen írtam cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 13:02 
kedves Ex!

ismersz te engem annyira, hogy ezt így kijelented?

Valószínűleg már előítélettel vetted a kezedbe a könyvet és kerested az alkalmakat, hogy mibe lehet belekötni.

Nem volt bennem semmiféle rosszindulat. Nincs bennem rosszindulat senkivel és semmivel szemben. Isten rá a tanúm.
Azt hittem, megúszom személyes vallomás nélkül, de ha nem, hát jöjjön!
Nem tartozom a reformátusoknak abba a vonalába, akik a gályarab prédikátorokig tudják visszavezetni a szellemi családfájukat. Picinyég árnyaltabbá teszi a világlátásomat, hogy katolikusnak kereszteltek, és gyermekkoromban láttam, hogy az akkor már baptista édesanyám mennyit szenvedett a hite miatt ún. református falubelijeitől. Ezért nem tölt el felhőtlen örömmel, ha némely református testvérem a kisegyházakat is szektának tekinti, és lelkesen szapulja azok gyakorlatát.
Nincs bennem előítélet (Istennek hála!) semmiféle felekezettel, de nemzettel stb. sem.
Leginkább a féltés volt bennem, hogy egy kereső ember kezébe kerül egy olyan könyv, ami megzavarhatja, félrevezetheti. Csak ennyi!

Most dolgoznom kell, de majd igyekszem reagálni mindnyájatok felvetésére.
Üdv,
nX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu!
Korrekt voltál mint rendesen. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves nX!
Csak a beírásodat ismerem és arról írtam, amit írtam. A legteljesebb jóindulattal mondom, hogy az előítéletesség olvasható ki belőle. Ha ennek ellenére nem tartod magad annak, akkor kérlek gondolkozz el.
Engem még csak mondhatsz elfogultnak, de Indut nem, és neki is az jött le a beírásodból.
MH-nek van egy stílusa, amit Nethez hasonlóan nem annyira kedvelek, de azt állítani elég meredek, hogy nem őszinte szolgája volna Istennek.

Idézet:
„Ha eltökéljük szívünkben, hogy óriások leszünk és nem szöcskék, ez a viselkedés szimpatikus lesz a világ szemében."
Erről az idézetről nekem pozitívan hozzáállva pl a következő ige jut az eszembe: 1Kor 2,4. És az én beszédem és az én prédikálásom nem emberi bölcseségnek hitető beszédiben állott, hanem léleknek és erőnek megmutatásában: ami számomra annyit jelent, hogy a kereszténynek nem a fű alatt kell közlekedni a világban. Ha a keresztény a föld sója és a világ világossága, az azt jelenti hogy tekintéllyel erővel hatalommal jár a világban és Isten országát a személyével és cselekedeteivel teszi kívánatossá a világ szemében. Az alázat nem a világ felé szól, hanem Isten felé és a testvérek felé. Az alázatoskodás pedig nem kívánatossá, hanem utálatossá teszi a kereszténységet a világban, .
Na szóval számomra valami ilyesmit jelent az hogy óriások és ne szöcskék legyünk a világban.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 14:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Cilla!

"...erről a gondolatról eszembe jutott, hogy szerintem, teljesen mindegy, hogy valaki óriás vagy szöcske a világ szemében.Isten szemében milyen vagyok?"
Persze, ebben igazad van. Csak abból a szempontból lényeges, hogy szöcskék vagyunk-e, hogy Isten követe minden hívő, és a viselkedésünk, a lényünk bizonyságot tesz a hitünkről. És ha az összkép nem vonzó, vagy taszító - akkor rosszul csinálunk valamit.
Az apostolok idejében élő keresztények hitére a nem hívők reakciója is az volt: hogy "az egész nép előtt kedvességet találva"

De mindenképpen érzem, hogy ingoványos talaj ez, mert nyilván a bűntől megromlott természetünk miatt igen nehéz a helyes önértékelés - vagy lekicsinyeljük magunkat vagy túlértékeljük, és egyik sem jó. Ha nem magunkra nézünk, az a legbiztosabb.


Kedves Ex!

Köszönöm :)

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 16:55 
Indu!

Olyan, hogy objektivitás, nincs. Minden emberi állítás, még a matematikai következtetések is végső soron hitbeli meggyőződésre, axiómára nyúlnak vissza. Senki, így te sem állíthatod, hogy objektíven viszonyulsz valamihez.
Én sem teszem. Érzelmileg viszonyultam, annál is inkább, mert nem egy székfoglaló beszédet olvastam, mondjuk „Az emlékezet szemantikai interpretációi és metaforái a művészetben“ címmel, hanem egy olyan könyvet, amely egy általam szeretett ember életére, akinek őrizője vagyok, hatással lehet. Nem eleve rosszindulattal ültem le olvasni, ahogy Ex a legnagyobb jóindulattal feltételezi, hanem ahogyan olvastam, úgy alakult bennem ki az ellenérzés. Nem a bennem már korábban is meglévő antipátia hatására, hanem annak hatására, amit olvastam. Érthető a különbség? Meglehet, hogy nem voltam elég körültekintő az idézetek visszakeresésében. Kissé kapkodva írtam, meg nem is akartam mindent belevenni. A Károli-, illetve az új fordítást összevetve is azt kell azonban mondanom, hogy más az: hallgatni valakit, illetve hallgatni valakire. Ebben gondolom, egyet érthetünk. S abban is, hogy a teljes Biblia szelleméhez ragaszkodva helyénvalóbb ezt az értelmezést elfogadnunk: „De aki rám hallgat, biztonságban lesz és nyugodtan, mert nem rettenti baj.“
Hogy miért ragaszkodtam ehhez a különbségtételhez, azt csak a könyv egészének szellemiségével tudom indokolni. Mert azt látom, hogy a könyv sokkal többet beszél az igehallgatásról, az Ige mondásáról (ez a számomra érthetetlen szakzsargon rengetegszer előfordul a könyvben), mint az Igének való engedelmességről.
Lásd: „Ha nem mondod hangosan az Igét, nem lesz hatékony a hited. Hihetsz az Igében, ahogy csak bírsz, de amíg nem mondod az Igét, addig az nem lesz a tiéd. Azt vettem észre, hogy minél többet szólom az Igét, annál jobban hisz benne a szívem. Mondom, függetlenül attól, hogy látom-e vagy sem, mert rájöttem, hogy így a szellemem egységbe kerül az Igével“:

Sokkal több dolog van, ami nyugtalanít ebben a könyvben, mint amit leírtam.
Az óriásos-szöcskés rész sem azért, mintha kifejezetten szeretnék a fű alatt szökdécselve járni (a szöcske valóban nem kúszik, szegény). Hanem mert úgy gondolom, hogy Isten erejét nem szabad a saját erőnknek vélnünk, Isten helyett nem szabad magunkat óriásnak tartanunk. Ha egészen őszinte vagyok, megrémiszt az a lehetőség, amit ez a könyv a természetes emberi nagyravágyásnak kínál. Mintha az Isten erejét a maga óriássá növekedése érdekében kívánná felhasználni. Én az egész könyvet elolvasva erre jutottam.
Őszintén mondom, hogy amikor először beszéltem erről a könyvről a hölggyel, örültem, és hálát adtam az Istennek, hogy békességet adott neki.

Azután elolvastam a MH-ról szóló leleplező cikket is. Csak akkor kerestem rá, amikor már kezdett gyanús lenni, hogy itt nincs valami rendjén.
Nincs kedvem most az egészet lefordítani, de az egyik bekezdést ideírom:
„A szegény özvegy
MH legutóbbi küldeménye, amelyet a Christian Sentinelnek küldött 1999-ben egyenesen a szegény özvegyeket és az anyagi nehézségekkel küzdő nőket célozta meg. Küldött nekünk két pennit a viszontküldeményre ragasztva és egy meghívót, hogy vegyünk részt az „imaalagútjában”. A két penni a szegény özvegy két fillérjét volt hivatott jelképezni, amiről Lk. 21, 2-ben olvashatunk.
A felhívás így hangzik: ’a következőket kell tennie: 1) Vegye a Személyes imalapját, majd helyezze jobb tenyerét a két rézpenni fölé. Ezeket fogjuk használni kapcsolódási varázspontként kettőnk között. 2) Ezután írja be a mai dátumot a Kelt rovatba 3) Határozza meg konkrétan azt a pénzösszeget, amit a csodától vár! 4) Nevezze meg, milyen hiánnyal és szükséggel küszködik az élet más területén, ahol úgy érzi, immár reménytelenül vágyik a csodára, és azt akarja, hogy én rendelkezésére bocsássam a hitemet. 5) Végül: Vizsgálja meg a szívét, és állítson ki egy csekket! Bármennyit is ad, legyen az az Öntől telhető LEGJOBB ajándék Neki!’”
A cikket idéző lelkész végezetül azt kéri olvasóitól, hogy aki nincs meggyőződve MH taktikái felől, látogassa meg a honlapját egy imakéréssel, és meg fogja látni, hogy a postaládáját elönti majd a pénzkérincsélő levelek sokasága. Figyelmeztet, hogy ne küldjön senki pénzt, csak ámuljon el azon, mennyi pénzt fognak MH-ék költeni pusztán arra, hogy a támogatásukat megszerezzék!

Én még nem próbáltam, de ha ezen múlik bárkinek is az üdvössége, állok elébe!

n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 17:01 
Kedves Net!

Eszembe nem jutott, hogy egy kalap alá vegyelek MH-vel.
Üdv.
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>a szöcske valóban nem kúszik, szegény
És a küszöb alatt nem lehet bekúszni.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosineX írta:
„A szegény özvegy
MH legutóbbi küldeménye, amelyet a Christian Sentinelnek küldött 1999-ben egyenesen a szegény özvegyeket és az anyagi nehézségekkel küzdő nőket célozta meg. Küldött nekünk két pennit a viszontküldeményre ragasztva és egy meghívót, hogy vegyünk részt az „imaalagútjában”. A két penni a szegény özvegy két fillérjét volt hivatott jelképezni, amiről Lk. 21, 2-ben olvashatunk.
A felhívás így hangzik: ’a következőket kell tennie: 1) Vegye a Személyes imalapját, majd helyezze jobb tenyerét a két rézpenni fölé. Ezeket fogjuk használni kapcsolódási varázspontként kettőnk között. 2) Ezután írja be a mai dátumot a Kelt rovatba 3) Határozza meg konkrétan azt a pénzösszeget, amit a csodától vár! 4) Nevezze meg, milyen hiánnyal és szükséggel küszködik az élet más területén, ahol úgy érzi, immár reménytelenül vágyik a csodára, és azt akarja, hogy én rendelkezésére bocsássam a hitemet. 5) Végül: Vizsgálja meg a szívét, és állítson ki egy csekket! Bármennyit is ad, legyen az az Öntől telhető LEGJOBB ajándék Neki!’”
A cikket idéző lelkész végezetül azt kéri olvasóitól, hogy aki nincs meggyőződve MH taktikái felől, látogassa meg a honlapját egy imakéréssel, és meg fogja látni, hogy a postaládáját elönti majd a pénzkérincsélő levelek sokasága. Figyelmeztet, hogy ne küldjön senki pénzt, csak ámuljon el azon, mennyi pénzt fognak MH-ék költeni pusztán arra, hogy a támogatásukat megszerezzék!

Én még nem próbáltam, de ha ezen múlik bárkinek is az üdvössége, állok elébe!


Nem ismerem a hölgyet, de a részletben leírtak nagyon hasonlítanak a krisnatudatu hívők trükkjére. Sokan leírták már, én most egy befolyásolásról szóló könyvben olvastam megint erről a fogásról. Egy nagyon kis ajándékkal lekötelezetté kell tenni valakit, mert a lekötelezettség érzése, legyen az bármilyen kis értékű ajándéktól, azzal jár, hogy viszonozni akarunk minden áron, így minimális befektetés kiválóan alkalmas arra, hogy anyagilag levágjuk embertársunkat, ha efféle állatfajták vagyunk.

A krisnások egy szál olcsó, de szép virágot adnak neked, mire te meglepődsz, megköszönöd, és mikor ezután rád akarja sózni a méregdrága könyveit, hát nem tudsz ellenállni, meg akarsz felelni annak, hogy viszonozz.

Ahogy nézem a hölgy tanult a krisnásoktól, hozzá még az evangéliumok szegényeire is hivatkozik képletesen is, és valósan is. A trükkjével meg szegény embereket foszt ki. Ha az idézeted igaz, akkor ez egy nagyon csúnya ügy!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 09:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Indu!


Idézet:
Kedves Cilla!

"...erről a gondolatról eszembe jutott, hogy szerintem, teljesen mindegy, hogy valaki óriás vagy szöcske a világ szemében.Isten szemében milyen vagyok?"
Persze, ebben igazad van. Csak abból a szempontból lényeges, hogy szöcskék vagyunk-e, hogy Isten követe minden hívő, és a viselkedésünk, a lényünk bizonyságot tesz a hitünkről.


Igen, de mintha ezt írtam volna én is, csak más szavakkal.Egész pontosan:
Cilla Írta:
„Hitünket pedig a cselekedeteink mutatják meg a világnak.”

Idézet:
És ha az összkép nem vonzó, vagy taszító - akkor rosszul csinálunk valamit.


De kinek kell, hogy vonzó legyen?A világnak?Hiszen a világnak, mi a vonzó?
A gazdag ember, a szép ruha, a dicsőség, az elismert ember, a szép ember, a szavakat ügyesen forgató ember.Vonzó a tömeg, mert ott biztos valami érdekes történik.

Ez az ige jutott eszembe:
Gal. 1,10
Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.

Idézet:
Az apostolok idejében élő keresztények hitére a nem hívők reakciója is az volt: hogy "az egész nép előtt kedvességet találva"



Csel. 2,44
Mindnyájan pedig, a kik hivének, együtt valának, és mindenük köz vala;

Csel. 2,45
És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, a mint kinek-kinek szüksége vala.

Csel. 2,46
És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.

Csel. 2,47
Dícsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az idvezülőkkel.


Na pont ez az ige, ami nem vonzó, nemcsak a mai világnak, de még a mai keresztényeknek sem, legalábbis az első fele.

Idézet:
Ha nem magunkra nézünk, az a legbiztosabb.


Teljesen egyetértek.

Persze lehet, hogy Te más szemszögből értelmezted, úgyhogy szívesen meghallgatlak.

Üdv szeretettel cilla

Ja, a szöcskét pedig humornak szántam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 13:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
nemosineX írta:

„A szegény özvegy
MH legutóbbi küldeménye, amelyet a Christian Sentinelnek küldött 1999-ben egyenesen a szegény özvegyeket és az anyagi nehézségekkel küzdő nőket célozta meg. Küldött nekünk két pennit a viszontküldeményre ragasztva és egy meghívót, hogy vegyünk részt az „imaalagútjában”. A két penni a szegény özvegy két fillérjét volt hivatott jelképezni, amiről Lk. 21, 2-ben olvashatunk.
A felhívás így hangzik: ’a következőket kell tennie: 1) Vegye a Személyes imalapját, majd helyezze jobb tenyerét a két rézpenni fölé. Ezeket fogjuk használni kapcsolódási varázspontként kettőnk között. 2) Ezután írja be a mai dátumot a Kelt rovatba 3) Határozza meg konkrétan azt a pénzösszeget, amit a csodától vár! 4) Nevezze meg, milyen hiánnyal és szükséggel küszködik az élet más területén, ahol úgy érzi, immár reménytelenül vágyik a csodára, és azt akarja, hogy én rendelkezésére bocsássam a hitemet. 5) Végül: Vizsgálja meg a szívét, és állítson ki egy csekket! Bármennyit is ad, legyen az az Öntől telhető LEGJOBB ajándék Neki!’”


n.


azt hiszem, hogyha ideérnék egy könyv olvasásában, szépen becsuknám, és a legközelebbi szalonnasütésnél begyújtanék vele.
ha előadásban hallanám, szépen kisétálnék a teremből... hallgassa, akinek mindez hiteles. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 13:40 
Kedves Erika!
Azt hiszem, félreértetted a helyzetet. Nem a könyvből származik az idézet, hanem a szerzőről írt leleplező cikkből.
Üdv.
n


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 13:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Nemosinex!

ha hiteles a leleplezés , akkor ugyanaz a végeredmény-/hogy érthető legyek: nem kívánnám Marilyn Hickey-t hallgatni/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
A begépel cikkedre mielőtt reagálnék, egy kérdés:
Mennyiben változtat a lényegen az, ha igaz a cikk állítása, azaz, hogy a Brit hatalmi érdekek miatt hozták létre Izrael államát. Szerintem ez részletkérdés, egy több ezer éve megprófétált összegyüjtésben.
Egyébként próbáld elolvasni a cikket úgy, hogy minden fajta előítéletet félreteszel. Ha ebben sem találod meg az önellentmondást, akkor azt ajánlom, nagyon óvatosan fogadj be ilyen írásokat, mert az orrodnál fogva vezetett ember leszel. Inkább a Szent Szellem vezessen, mint a világ "bölcsei". :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore!

Nagyon jók ezek a múlt század eleji cikkek. Sajnos én nem jutok hozzájuk, de amikor főiskolás voltam, albérletben laktam Pesten, ahol a tulajnak rengeteg század eleji újságja volt, Vasárnapi újság, Nyugat, meg mások. Emlékszem egy húszas, harmincas évekbeli cikkre, amit egy őrnagy írt, aki tökéletesen leírta, hogy milyen a modern villámháború, és ha háborúra kerülne sor, az mennyire teljesen más lenne, mint amilyen a korábbi világháború volt. Kísértetiesen tökéletesen leírta, amit Hitler később véghez vitt.

Ami az általad begépelt cikket illeti, hát köszönet érte, ragyogóan, életszerűen mutatja az akkori helyzetet, és rámutat arra, hogy a mindennapjainkból, amelyben élünk egyszer majd ronda, megkövesedett, bebiflázandó tananyag lesz.

Az angol külügyi államtitkár nyílt levele a Rotschild bankház fejéhez számomra nem meglepetés, mint ahogy Amerikában a baptista Rockefellerék is képesek voltak arra, hogy uralják az államot.

A német túltermelés, és a keleti, a török térség árufelvétele, az ettől való német függés nem tudom mennyire volt realitás. Az viszont biztos, hogy az angolok meglátták a nagy vetélytársat a németekben, és innen kezdve már bő teret lehet adni a kalkulálásnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség