Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 07:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
net2rist írta:
a krisztusi szeretet.... hmmm... szerintem a FIGYELEMnél kezdődik...

kicsit MÁSKÉPP magyarázza nekem mostanában az "egy a legkisebbek közül" meghatározást Isten: azok IS ilyenek, nem csak a gyerekek, akire általában LEGYINTENEK az emberek...

az igéket ismeritek...

Kedves Net, először is köszönöm, hogy próbálsz megvédeni. Köszönöm az együttérzést - ha azért írtad, amit írtál volt.
A viccek elől korábban kifelejtettem egy smiley-t, így kicsit rosszul jött ki.
Nem akartam újra megkérdezni, mert már írtam ilyesmit, de nehezen értem a szavaidat. Kb. annyit jelentett a számomra, hogy totál marhaság az, amiket írtam. Akkor viszont nyugodtan meg lehet cáfolni, nem fogok belehalni. A Bibliában elég sok ige van, pontosan melyekre gondoltál?

...

...akkor kérlek, hogy cáfolj meg, mert így csak összezavarodom.



az "igék" kapcsán csak arra gondoltam, hogy
Idézet:
Mát 18,6. A ki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, a kik én bennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék.


nem ringatom magam abban a tévképzetben, hogy amit N.S-nak nem sikerült, azt én két-három elegáns oldalvágással megoldom, közben folyamatosan a fesztelen könnyedség látszatát sugározva

amit meg tudok osztani: a KÉTSÉGEIM

gondolom nem véletlen, hogy ma reggel a földúton zötykölődve a munkahelyem felé valahonnan a családi legendáriumból, vagy a kollektív tudatalattimból egy valamikor kölökkoromban mesélt régi-régi családi vita hangjai rémlettek fel, "ez ment a fejemben":

- Rebmann Rókus nem zsidó!
- Rebmann Rókus zsidó!
- Rebmann Rókus NEM zsidó!
- Rebmann Rókus ZSIDÓ!!!

valami balassagyarmati illetőről van szó, az időpont pedig a második világháború előtt-körül

mai eszemmel-tudásommal azért vigyorogtat meg különösen, mert ez kb olyan, mintha azt mondanánk: Kovács Béla NEM MAGYAR...
a NÉV egyértelmű.... aztán, hogy az illető boltos ki volt.... sajnos nemigen tudom már senkitől megkérdezni...

Nagyapám pilóta volt, meghalt "még idejében", a világháború kitörése előtt, hibás géppel kényszerítették felszállni, és abba halt bele, hogy a leállt motorral vitorlázva megpróbálta megmenteni a gépet, és a jegenyesoron még átemelni... nem jött össze...

Az öccse, Zoli, akit a család krónikása, latintanár-iskolaigazgató dédapám csak "Slézi"-ként emleget a naplójában (Slézi=Slézinger ...ez is amolyan Rebmann-féle név), vörös hajú rakoncátlan kölök volt... aztán a katonaiskola "rendbehozta"

repülő vezérkari századosként ő próbálta összefogni Budapesten a katonai ellenállást a németekkel szemben, és mentette az értelmiséget, zsidókat és nem zsidókat egyaránt... Wallenberggel is kapcsolatban állt, utóbb ez lett a veszte... a németek előtt nem bukott le, illetve akkor már elmenekült... de az oroszok "jutalmul" elhurcolták, és mivel kiderült (valószínűleg Wallenbergtől) tud Katynról, nem hagyhatták élve...

más: múlt pénteken a gyülekezetben pont imádkoztunk Rózsáért, aki kint él Izraelben, és egyaránt szolgál-evangélizál zsidók és arabok között

na még egy emlék: RTL-klub, "kezdeti idők"... hírcserével valahonnan jött egy anyag az öngyilkos merényletekről, a háttérről, kinek-hogyan-miért éri meg, mi az értelme a házrombolásoknak...
nem voltam akkor se teljesen tájékozatlan már ebben a témában, de még nekem is mondott újat az egész mechanizmusról
máig emlékszem Kretz Tibor hírigazgató szigorú tekintetére, amivel "helyrerakta" a fókuszos "csipet csapatot" (igen, így hívták őket az elején): "na EZ az anyag SOHA nem kerül adásba! RENDBEN?"

az értetlenségemre is emlékszem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 10:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Net2rist mondta:

Idézet:
vagy a kollektív tudatalattimból



A modern kor halad a...mivel is? Íme, egy abszolute "jézusi, keresztyén terminológia"...

Nem túl vidámító...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
az Izrael tetteiben, politikájában való hit, annak a támogatása nem lehet az üdvösség feltétele, mint ahogyan azt a HGy. tanítja.
:) Kedves Eeyore!
Azt már tudom, hogy szereted saját állításodat másra ráhúzni és aztán azzal vitatkozni, de most tájékoztatlak a HGy ezt nem tanítja, nem ezt tanítja. :)

Idézet:
miért nem vitte a népet egy olyan, a külvilágtól elzárt területre (magas hegyekkel vagy tengerekkel körülvéve),
Például Madagaszkár, hogy egy közismert ötletet is előhozzunk. :)
Egyébként a kérdésre a választ hamar meglelnéd, he nem a humanista gondolkodás, nem a művészetek, nem a média alakítaná a világnézetedet, hanem a Biblia. Abban ugyanis ilyen ötlet fel sem merülne, hogy helyezzük búra alá a kiválasztott népünket. :)

Egyébként igen, Isten terve szerint halad a világ és annyira fog szenvedni a világ, amennyire nem igazodik bele Isten tervébe. Tudom, egy humanista gondolkodó szerint ez borzasztó, de ez van. Szerintem akkor is igazságos és irgalmas és tökéletes és az lenne a borzasztó ha nem az ő akarata teljesedne be rajtunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 13:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő írta:
Net2rist mondta:

Idézet:
vagy a kollektív tudatalattimból



A modern kor halad a...mivel is? Íme, egy abszolute "jézusi, keresztyén terminológia"...

Nem túl vidámító...



gratulálok! lényeglátásod lenyűgöző...

(igen, kedves moderátorok: ITT-MOST hagyom abba... nem tudok figyelő szellemi (lelki? - nem kívánt törlendő) magasságaiba felemelkedni, fel is adom a próbálkozást...)

nyilván írthattam volna "családi legendáriumot" is, ugyanerre, de a kettő SZÁMOMRA ugyanazt jelenti (nyilván számodra meg a sátán pszichológiába csomagolt rettenetes kísértését... egészségedre)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 14:41 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Keves Eeyore!
Idézet:
De hát nem, nem felelt meg…hacsak nem olvastam másik Bibliát.

Jól olvastad, és ha az Újszövettséget is olvatad , benne van hogy a Törvény adatott nékik, hogy rájöjjenek nem tudnak aszerint élni, rá vannak utalva Isten Kegyelmére!
Mindezek az Ószövettségi példázatok rámutatnak az ember bűnös hajlamaira és önerejéből való üdvözülés hibás hitére!
Példák sokasága mutatja hogyan lehet "félrecsúszni" Isten által mutatott útról! Hogy okuljunka hibákból! (Okos ember más hibáiból tanul :-) )
Mégis vannak jelei hogy ugyanazokat a hibákat újra elköveti a most Kegyelem időszakában élő világ! De van lehetőség Jézus Krisztus által megbocsájtásért esedezni, és az meghallgattatik, mert Ő a közbenjárónk az Atyánál értünk!
A zsidó néphez való viszonyunk, viszont Isten népéhez való viszonyunk, és nem lehetséges hogy utáljuk az Ő népét ha Őt magát szeretjük!
Akik a hányatott sorban lévőkön segítenek, azok Jézus tanítása szerint cselekszenek, gondolj az irgalmas Samaritánusra!
Ez 25:15 Így szól az Úr Isten: Mivelhogy a Filiszteusok bosszúból cselekedtek s kegyetlen bosszút álltak lelkökben megvetéssel, hogy elveszessék [Izráelt] örök gyűlölséggel:
Ez 25:16 Ezokáért ezt mondja az Úr Isten: Ímé, én kinyújtom kezemet a Filiszteusokra, és kivágom a Keréteusokat, és elvesztem a tenger partján [lakók] maradékát;
Ez 25:17 És cselekszem rajtok nagy bosszúállásokat fenyítő haragomban, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, ha bosszúmat állom rajtok.

Palestína :arrow: Rómaiak szerint Pilistina :arrow: Filisteus igy olvastam!
Javítsatok ki ha tévedtem :-)
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 19., csütörtök 08:55 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Eeyore!
Eeyore írta:
Atya még fenntartja ezt az ószövetségi fenyegetést a palesztinok ellen?

Mindenki számára ÉL a Kegyelem , meg lehet ragadni!
Aki nem teszi az egyre méllyebben tagadja!
Ugye a Szeretet ellentéte a gyűlölet?
Aki Nem szereti Jézust a Krisztust az az Atyát veti meg ezt az Íge is írja:Luk 10:16 Aki titeket hallgat, engem hallgat, és aki titeket megvet, engem vet meg; és aki engem vet meg, azt veti meg, aki engem elküldött
Ján 12:48 Aki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, aki őt kárhoztassa: a beszéd, amelyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon.
Máté 6:24 Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.


Vagy Szeretik az Urat, vagy gyűlölik! Az ítéletre minden cselekedet és a szívek gondolata TAGADHATATLANUL nyílvánvaló lesz az Úr előtt!
Azt ne felejtsük el jelenleg "lepel" van Isten választott népének szeme előtt! De eljön majd az idő amikor siratni fogják Akit általszegeztek!
Eeyore írta:
Arról nem is beszélve, hogy ha minden próféta és a törvény Jánosig prófétált, akkor az Izrael összegyűjtésére vonatkozó próféciák is beteljesedtek Jánosig...

Jézus is elmondta hogyan jön el újra, aztán János is megírta a Jelenések könyvét!
Mindezek mind beteljesülnek!Már nem a "törvény" prófétál, hanem maga a Kegyelem!
Máté 24:34 Bizony mondom néktek, el nem múlik ez a nemzetség, mígnem mindezek meglesznek.
Máté 24:35 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak.
Máté 24:36 Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

Megígérte!!! :-)

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 19., csütörtök 11:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Eeyore írta:
figyelő írta:
A modern kor halad a...mivel is? Íme, egy abszolute "jézusi, keresztyén terminológia"...Nem túl vidámító...

Kedves Figyelő! Mivel nem végeztem teológiát, nincs rálátásom arra, minden teológián oktatnak-e pszichológiát; katolikus hittudományi főiskolán biztosan, mert vki nálam hagyta a szöveggyűjteményét. De én önmagamtól úgy gondolom, mindenféle teológián tantárgy lehet a pszichológia, a pasztorációs tevékenység jobb elsajátítása mián része a tantervnek.
A gépészmérnökök, matematikusok terminológiája sem jézusi, mégis szükség van rá. Jézus nem volt tudós, a pszichológia viszont akadémiai tudományág. Meg alkalmazott tudomány is egyben. A rengeteg tévedéssel és hibával, kudarccal együtt is. Ha valakinek nem tetszik mondjuk Modigliani, az másoktól még nem vitathatja el a jogot, hogy azok Modigliani alkotásait művészetnek tartsák és nem szemétnek.


Kedves Eeyore!

Az én tapasztalataim lehet(né)nek előítéleten alapulóak, félreértések, féltékenységből fakadóak, stb.
Ezért inkább éppenhogy teológiát végzettek bizonyságaként (egyik néhai Zimányi József, a másik - nevét sajnos nem tudom - egy fiatal, Erdélyben teológiát végzett, de lelkészkedést nem folytató valaki) mondását idéznem: ahhoz a gyermeki, biblikus hithez, amit az Úr Jézus megkívánt követőitől, illetve feltételként jelölte meg az üdvözülhetéshez - inkább hátrány, semmint előny a teológiai képzettség. Ezen további gyengítés lehet csak a pszichológia.
Ha ezek kellékek lennlnek/lettek volna - Jézus sürgősen "beíratta volna" apostolait valamelyik farizeusi iskolába, vagy írástudói tanfolyamra. Ezzel szemben a megtérés-újjászületés, valamint a Vele való, folyamatos kapcsolat az alfa és ómega..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 19., csütörtök 11:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a TUDÁS: hatalom

a NEM-TUDÁS: nyugalom



további nyugodalmas hívő életet kívánok...


péter jutott eszembe hirtelen:


Idézet:
2Pét 1,5. Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,...
...
8. Mert ha ezek megvannak és gyarapodnak bennetek, nem tesznek titeket hivalkodókká, sem gyümölcstelenekké a mi Urunk Jézus Krisztus megismerésére nézve.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 20., péntek 09:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
figyelő írta:
Eeyore írta:
figyelő írta:
A modern kor halad a...mivel is? Íme, egy abszolute "jézusi, keresztyén terminológia"...Nem túl vidámító...

Kedves Figyelő! Mivel nem végeztem teológiát, nincs rálátásom arra, minden teológián oktatnak-e pszichológiát; katolikus hittudományi főiskolán biztosan, mert vki nálam hagyta a szöveggyűjteményét. De én önmagamtól úgy gondolom, mindenféle teológián tantárgy lehet a pszichológia, a pasztorációs tevékenység jobb elsajátítása mián része a tantervnek.
A gépészmérnökök, matematikusok terminológiája sem jézusi, mégis szükség van rá. Jézus nem volt tudós, a pszichológia viszont akadémiai tudományág. Meg alkalmazott tudomány is egyben. A rengeteg tévedéssel és hibával, kudarccal együtt is. Ha valakinek nem tetszik mondjuk Modigliani, az másoktól még nem vitathatja el a jogot, hogy azok Modigliani alkotásait művészetnek tartsák és nem szemétnek.


Kedves Eeyore!

Az én tapasztalataim lehet(né)nek előítéleten alapulóak, félreértések, féltékenységből fakadóak, stb.
Ezért inkább éppenhogy teológiát végzettek bizonyságaként (egyik néhai Zimányi József, a másik - nevét sajnos nem tudom - egy fiatal, Erdélyben teológiát végzett, de lelkészkedést nem folytató valaki) mondását idéznem: ahhoz a gyermeki, biblikus hithez, amit az Úr Jézus megkívánt követőitől, illetve feltételként jelölte meg az üdvözülhetéshez - inkább hátrány, semmint előny a teológiai képzettség. Ezen további gyengítés lehet csak a pszichológia.
Ha ezek kellékek lennlnek/lettek volna - Jézus sürgősen "beíratta volna" apostolait valamelyik farizeusi iskolába, vagy írástudói tanfolyamra. Ezzel szemben a megtérés-újjászületés, valamint a Vele való, folyamatos kapcsolat az alfa és ómega..


Bocs hogy közbekotyogok! :-)
Érdekes könyvet olvasok, aminek a lényegére mindketten rátapintottatok, ki erősebben ki gyengébben! Sőt Net véleményét is idevehetem ha a következő gondolatmenetre akart volna utalni, de nem belemagyarázásiból :-)

A mai embernek elege van, abból hogy megmondja meki egy "okos" a TUTIT!
Evangelizálási témák, és a mai ember gondolkodásának közelítése a könyv témája a címe : MÁTRIX.
Hogyan lehet a hétköznapi embert, a napi gondjaitól gondolkodtatva elvezetni a nagy problémáig, hagyva hogy a megában felmerült kérdésekre, saját maga vagy a hasonsorsú társa(kiscsoportos összejövetel)gondolatmenete válaszolja meg a kérdést!
A teológia a maga idejében hasznos volta mellett ma , sok felekezet látásában különbséget okoz, és a különbségek elválasztanak!
Ján 17:21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; amint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.
Ján 17:22 És én azt a dicsőséget, amelyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, amiképpen mi egy vagyunk:

Engem is Feszt érdekel , hogyan ne mondjam a tutit, de helyes irányban az Íge mentén hagyjam gondolkodni azt aki nem is tud az Ígéről!
Jó a nemtudás, Míg csak annyit tudtam hogy az Úré az életem, nagyon tudtam imádni és hálás lenni, most azt nézem valyon nem léptem e másik ösvényre , hogy Jézus után megyek e, vagy bár mellette de nem az Ő utján! Így már nehezebb felszabadultan örülni!
Modiglianit nem ismerem, de a liberalizmus hatása, hogy mindenki keresheti az igazságot,és a maga módján igaza is lehet!
Szemben áll ez azzal , hogy Jézus megmondta merre megy és kik követhetik, ha olyanok voltak akiknek ez nem tetszett , más irányt vehettek :arrow: Lehettek írástudók vagy szanhedrinek, papok , vagy vének nem számított! Aki hívőnek nevezi magát az Jézus Krisztust tekinti tanítójának, vezetőjének, papjának, Urának, Mindenének! Minek ehez bármit hozzátenni, és mi értelme bármit ebből elvenni???

Az a gyermeki ártatlan öröm ,azért vissza, vissza tér akkor nagyon jó! :-)
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 20., péntek 11:48 
Nekem meg ez jutott eszembe a korábban lezajlott vita kapcsán, hogy Pál apostolnak is sok mindent szemétnek kellett ítélnie, amit korábban kincsnek tartott.
Nagyon szép, ahogy Pál a korintusiaknak írja: Elhatároztam, hogy nem akarok tudni köztetek másról, csak Jézus Krisztusról, s róla is , mint megfeszítettről.
A "nem akarok" szókapcsolatot emelném ki hangsúlyosan.
üdv mindenkinek
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 21., szombat 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
a TUDÁS: hatalom

a NEM-TUDÁS: nyugalom



további nyugodalmas hívő életet kívánok...


péter jutott eszembe hirtelen:


Idézet:
2Pét 1,5. Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,...
...
8. Mert ha ezek megvannak és gyarapodnak bennetek, nem tesznek titeket hivalkodókká, sem gyümölcstelenekké a mi Urunk Jézus Krisztus megismerésére nézve.



Csakhát "tudós barátom" ismét mellé fogtál gúnyolódó kvalifikáltságod fitogtatásával.
Péter tudománya nem lehetett iskolázottság, műveltség - hisz tanulatlan halászok voltak. S nem arra bíztat az apostol, hogy
Idézet:
"múljatok fölül engem s ne maradjatok olyan buták, tuskók, mint én!"

Az isteni tudomány az a tapsztalati bizonyságtételben való elmélyedés, aminek kapcsán nemcsak Pál apostol mondhatja el: "Tudom, kinek hittem"
Semmi köze ennek a teológiai-filozófiai agyaláshoz...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 21., szombat 23:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hálás vagyok értetek: egy életre elegendő "alázatban tartási tréninget" szolgáltattok nekem, teljesen ingyen :D (nem rád gondolok, Ee! ;) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 22., vasárnap 12:36 
Eeyore írta:
nemosineX írta:
Nekem meg ez jutott eszembe a korábban lezajlott vita kapcsán, hogy Pál apostolnak is sok mindent szemétnek kellett ítélnie, amit korábban kincsnek tartott.
Nagyon szép, ahogy Pál a korintusiaknak írja: Elhatároztam, hogy nem akarok tudni köztetek másról, csak Jézus Krisztusról, s róla is , mint megfeszítettről.
A "nem akarok" szókapcsolatot emelném ki hangsúlyosan.
üdv mindenkinek
n.

Ez szép és igaz, de hogyan kapcsolódik a vitához? (Amely egyébként szerintem nem zajlott még le.)


Kedves Eeyore!
Most konkrétan (bármilyen fájdalmas is) nem az általad kezdeményezett vitára gondoltam, hanem a Figyelő és Net közötti pengeváltásra (mint ahogy különben Tamás testvérem is arra reagált). Csakis ahhoz kapcsolódik.

Kedves Net!
Nem tudom, jól értem-e, hogy nekem is részem volt abban, amit alázatban tartási tréningnek nevezel. Ha igen, akkor tudd, hogy amikor ezeket leírom, magammal is viaskodom. Azzal, amilyen vagyok, azért, amilyennek (ha jól látom) az Úr látni szeretne. E héten konkrétan ezt az igét kaptam ehhez (sajnos, nem tudom pontosan idézni): "Ne járkálj vissza Egyiptomba."
Az árnyaltabb kép érdekében fontosnak tartottam ezt leírni.

Szeretettel üdvözöllek:
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 23., hétfő 10:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rendesen megnehezíted a dolgomat :)

egyrészt rögvest beugrik hajdani pásztorom sztorija, aki geofizikus létére elment takarítani... "kárnak és szemétnek ítélve" a "tudományt"...

"figyelmezvén élete végére"... ezt így utólag nem tartom annyira nagy ötletnek...

másrészt Pál is ÚGY ítélte kárnak és szemétnek, hogy ami ÉRTÉK volt a farizeusi múltjából (pl. az igeismerete), azt azért HASZNÁLTA tovább!

messzire vezetne azt végiggondolni, hogy mi vezetett el innen, a kár- és szemét-fázisból a "farizeus vagyok én, farizeus fia"-fázisig, most nem is vállalkozom rá

két különböző dolog amúgy, hogy az ember mit TUD, meg hogy mit MOND

Pál ÖNAZONOSSÁGA, ÖNÉRTÉKELÉSE nem a farizeusi "kár és szemét"-ből fakadt...

ebben a korinthusi helyzetben (az athéni "kudarc" után) Pál ÉRTHETŐEN döntött úgy, hogy "retorika kilőve"... meg is lett a gyümölcse... az aztán már egyfajta "kacsintás", hogy a korinthusiak pont ezt HIÁNYOLTÁK és találták is meg később Apollósban...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 23., hétfő 11:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
hálás vagyok értetek: egy életre elegendő "alázatban tartási tréninget" szolgáltattok nekem, teljesen ingyen :D (nem rád gondolok, Ee! ;) )


Khmmm...

Nem is tudom.. :x

Akkor inkább néhai Éliás József öniróniája:
Idézet:
"Életemben csupán az alázuatomra vagyok büszke..."

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség