Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 05:29 
Kedves Ex!
Elgondolkodtam, mint mondtad.
Nem akarok MH-re több szót fecsérelni, inkább elmondanám neked, hogyan működik nálam (talán másnál is) a tanulás.
Van ugye egy csomag, amit magammal hozok. Van benne tapasztalat, emlék, intuíció stb.
Tudom, hogy ez a csomag az én személyes csomagom, nem cserélhető fel máséval, és nem azonos senkiével.
Tudom, hogy ez a csomag nem tartalmazza a teljes tudást.
Tudom, hogy ez a csomag nem tartalmazza a HELYES TUDÁST.
Tudom, hogy néha ki kell dobni ezt-azt belőle.
Tudom, hogy a csomag tartalmát nagy mértékben befolyásolja az, hogy honnan indultam, hol vagyok és merre tartok.
Hogy hol vagyok, annak része az is, hogy milyen felekezethez tartozom.
Az, hogy ahhoz a felekezethez tartozom, korlátolttá teszi a tudásom egyfelől, elmélyíti másfelől.
Tudom, hogy ez a felekezet nem tökéletes. Nem vagyok oly módon bebetonozva ebbe a felekezetbe, hogy ne lássam a hibáit.
Ugyanakkor afelől sem vagyok meggyőződve, hogy amit én látok, mindig helyesen látom-e.
Ezért szeretek kérdezni, és sokszor megtapasztaltam, hogy többet lehet megtudni, ha inkább hallgat az ember, mint ha beszél.
Tudom, hogy az érzékszerveim, eszem, rokonszenvem nem a végső mérce.
Tudom, hogy ha Istentől kérdezek, előbb-utóbb válaszol.
Tudom, hogy ilyenkor át kell rendezni a kártyát.
Ez a legnehezebb.
Ha új állításról hallok, el szoktam gondolkodni rajta.
Az új állítás nyilván csak peremről érinti azt a szerkezetet, amit a világképemnek nevezek
Ahhoz, hogy beljebb kerüljön, szükséges valami: hogy elhiggyem annak, aki az állítás mögött van, hogy hiteles.
Hogyan hihetem el?
A felekezetem tanításai alapján?
Az érzékszerveim alapján?
A tapasztalataim alapján?
A rokonszenvem alapján?
Ezekben mind csalódhatok.
Azt szoktam ilyenkor kérni a VÉGSŐ MÉRCÉTŐL, hogy Uram, te mutasd meg, mi a jó és helyes.
Mint mondtam, előbb-utóbb válaszol.

MH-ről most sem tudok mást mondani, csak amit mondtam.
Egyebekben meg, ha valakit sértettem, attól bocsánatot kérek.
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

ez így korrekt, köszönöm...

BÁR eljutnának ide a "leleplezők" és "jól értesültek" mind...

bár... VALAMIÉRT nyilván a zsidók egyik leghíresebb rabbija az a Gamáliel (Gamliél), aki a nevezetes tanácsot adta... TÉNYLEG okos ember lehetett, a tanítványán is látszik :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 10:55 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves nemosineX!
Tudtom szerint egy magyar ember vetette fel a Zsidó állam újbóli megalapítását!
idézet:
Herzl Tivadar (Pest, 1860. május 2. – Edlach, 1904. június 3.) író, politikus.

Herzl Tivadar Pesten született egy Dohány utcai házban. Itt ma a Zsidó Múzeum és a nagy zsinagóga egyik fő épületszárnya van. A múzeum falán emléktábla őrzi, hogy itt született a Zsidó Állam megálmodója.

A politikus és író, a Zsidó Állam megálmodója, a cionista politika atyja, a Cionista Világszervezet megalapítója neológ zsidó légkörben nevelkedett. Középiskolai tanulmányait a Budapesti Evangélikus Gimnáziumban fejezte be.

1878-ban családjával Bécsbe költözött, ahol az egyetemen jogot és irodalmat tanult. 1884-ben szerzett jogi doktorátust. 1891-ben a Neue Freue Presse c. bécsi lap párizsi tudósítója lett.

Párizsban érte az igazi nagy megrázkódtatás: ő tudósította lapját a Dreyfus-ügyről és megtapasztalta a per kapcsán erőteljesen megnyilvánuló antiszemitizmust.

Az első cionista kongresszust, amely 1897-ben volt, Herzl Tivadar szervezte és ez később elnökévé választotta. Ezt a tisztséget haláláig viselte. Útjának elején kudarcok érték, amikor megpróbálta rávenni a leggazdagabb zsidókat, hogy támogassák a cionista elképzelések megvalósítását. A siker akkor következett be, amikor a kelet-európai zsidó tömegek felé fordult, akik igent mondtak kezdeményezésére és elfogadták őt vezetőnek.

Apja mellé temették Döblingben, de földi maradványait – végakaratának megfelelően – 1950-ben Izraelbe vitték és Jeruzsálemben temették el.

Herzl Tivadar életének magyar feldolgozását nyújtja Novák Attila „Theodor Herzl” című biográfiája (Vince Kiadó, Budapest, 2002. ISBN 963 9323 48 9)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Herzl_Tivadar
Ezt a mozgalmat felkarolva következett a Balfour nyilatkozat!
Innen már tényleg a Britt politika helyeslésén vagy ellenkezésén is múlt hogyan alakulnak az események(gondolok itt arra hogy az olaj miatt a későbbiekben igyekeztek megakadályozni a többi bevándorlást!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tamás4
Ezt miért Nx-nek írtad? Nem neki voltak gondjai a cionista mozgalom forrásaival. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 11:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
:? Erika írását értettem félre a lap tetején !
Bocsánatot kérek!
Szeretettel Tamás

Kedves Eeyore szóval neked szól az írás akkor ! :-)
Fent nem javítom ki hogy értelmezhető maradjon Ex beírása is :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
OK! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 11:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Mennyiben változtat a lényegen az, ha igaz a cikk állítása, azaz, hogy a Brit hatalmi érdekek miatt hozták létre Izrael államát. Szerintem ez részletkérdés, egy több ezer éve megprófétált összegyüjtésben.


Igen, a jehova tanui is ilyeneket szoktak mondani, amikor megjósolják az éppen aktuális világvégét vagy mit. Aztán amikor elmarad ugyanolyan eltökéltséggel várják a következőt... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 11:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Mennyiben változtat a lényegen az, ha igaz a cikk állítása, azaz, hogy a Brit hatalmi érdekek miatt hozták létre Izrael államát. Szerintem ez részletkérdés, egy több ezer éve megprófétált összegyüjtésben.


Igen, a jehova tanui is ilyeneket szoktak mondani, amikor megjósolják az éppen aktuális világvégét vagy mit. Aztán amikor elmarad ugyanolyan eltökéltséggel várják a következőt... :)
Rosta tényleg ennyire elvakult vagy?
Én nem megjósoltam valamit, hanem elolvastam az ide vonatkozó próféciákat és konstatáltam, hogy ez elkezdődött a múlt századbam és még most is folyik. Hogy jönnek ide a JT-k világvége jóslatai? :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 12:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
exrefis írta:
Mennyiben változtat a lényegen az, ha igaz a cikk állítása, azaz, hogy a Brit hatalmi érdekek miatt hozták létre Izrael államát. Szerintem ez részletkérdés, egy több ezer éve megprófétált összegyüjtésben.


Igen, a jehova tanui is ilyeneket szoktak mondani, amikor megjósolják az éppen aktuális világvégét vagy mit. Aztán amikor elmarad ugyanolyan eltökéltséggel várják a következőt... :)
Rosta tényleg ennyire elvakult vagy?
Én nem megjósoltam valamit, hanem elolvastam az ide vonatkozó próféciákat és konstatáltam, hogy ez elkezdődött a múlt századbam és még most is folyik. Hogy jönnek ide a JT-k világvége jóslatai? :)
ex


Hát úgy, hogy rendre ők is elolvassák az ide vonatkozó próféciákat, és ők is úgy látják, hogy azok aktuálisak.

Ezután, hogy ki is az elvakult, az maradjon titok... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 13:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
rosta írta:
exrefis írta:
Mennyiben változtat a lényegen az, ha igaz a cikk állítása, azaz, hogy a Brit hatalmi érdekek miatt hozták létre Izrael államát. Szerintem ez részletkérdés, egy több ezer éve megprófétált összegyüjtésben.


Igen, a jehova tanui is ilyeneket szoktak mondani, amikor megjósolják az éppen aktuális világvégét vagy mit. Aztán amikor elmarad ugyanolyan eltökéltséggel várják a következőt... :)
Rosta tényleg ennyire elvakult vagy?
Én nem megjósoltam valamit, hanem elolvastam az ide vonatkozó próféciákat és konstatáltam, hogy ez elkezdődött a múlt századbam és még most is folyik. Hogy jönnek ide a JT-k világvége jóslatai? :)
ex



Hát úgy, hogy rendre ők is elolvassák az ide vonatkozó próféciákat, és ők is úgy látják, hogy azok aktuálisak.

Ezután, hogy ki is az elvakult, az maradjon titok... :)
Elhiszem, hogy titkolnád, de már lebuktál. :D

Szóval, a világvége még/már nem jött el többször sem, ahogy a JT-t bekonferálták, de Izrael összegyüjtése az folyik, vagy szerinted az sem? :)
És azt a Biblián kívül nem prófétálta senki sem
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 13:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Ezután, hogy ki is az elvakult, az maradjon titok... :)
Elhiszem, hogy titkolnád, de már lebuktál. :D


Te viszont újra elénk tártad megszokott indulatodat....

exrefis írta:
Szóval, a világvége még/már nem jött el többször sem, ahogy a JT-t bekonferálták, de Izrael összegyüjtése az folyik, vagy szerinted az sem? :)
És azt a Biblián kívül nem prófétálta senki sem


És mi a helyzet az Armageddonnal? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
És mi a helyzet az Armageddonnal? :)
Miért? Bedátumozta valaki és nem jött be?
Vagy mi a kérdés? A Biblia szerint lesz egy armageddoni csata, nem is akármilyen. Mivel én hiszek a Bibliának, ezért úgy gondolom, hogy ez valóban lesz. Ami meg már megtörtént, azaz beteljesült prófécia, arról megimt nem értem a kérdésedet. Hogy jönnek ide a JT-k?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 14:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Úgy jönnek ide a JT-k, hogy amikor olvaslak úgy érzem magam, mint amikor ők próbálnak meggyőzni az utcaajtóban állva. Valami fanatizmust érzek ilyenkor rajtuk, no meg rajtad is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 16:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Úgy jönnek ide a JT-k, hogy amikor olvaslak úgy érzem magam, mint amikor ők próbálnak meggyőzni az utcaajtóban állva. Valami fanatizmust érzek ilyenkor rajtuk, no meg rajtad is...
Szóval semmi ténybeli alapot nem tudsz mondani az érzéseden kívül, ami ugye irányomban az utálat és a gyűlölet.
Ráadásul meggyőzni sem akartam senkit semmiről, csak azt ajánlottam Eeyorenak, hogy fedezze fel az írás saját belső ellentmondását.
Ez elég volt neked ahhoz, hogy velem szembe a védelmedbe vedd a cikket. Ez nevetséges.
Lehet, hogyha lelkesedek a cikkért akkor te ledorongolod?
Egyszer ki fogom próbálni. :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 17:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Úgy jönnek ide a JT-k, hogy amikor olvaslak úgy érzem magam, mint amikor ők próbálnak meggyőzni az utcaajtóban állva. Valami fanatizmust érzek ilyenkor rajtuk, no meg rajtad is...
Szóval semmi ténybeli alapot nem tudsz mondani az érzéseden kívül, ami ugye irányomban az utálat és a gyűlölet.
Ráadásul meggyőzni sem akartam senkit semmiről, csak azt ajánlottam Eeyorenak, hogy fedezze fel az írás saját belső ellentmondását.
Ez elég volt neked ahhoz, hogy velem szembe a védelmedbe vedd a cikket. Ez nevetséges.
Lehet, hogyha lelkesedek a cikkért akkor te ledorongolod?
Egyszer ki fogom próbálni. :D
ex


Nekem az a benyomásom a veled való fórumozáskor sokszor (nem mindig), mintha egy egzaltált jehova tanúval beszélgetnék, aki minden másodpercben előkapja a Bibliát, hogy bizonyítson valamit, aminek még ezer megoldása lehet. Hol azt, hogy az összegyűlt zsidók a Biblia próféciáját teljesítik be, hol meg azt, hogy az amerikai indiánok kiirtása Isten büntetése volt a bálványimádás miatt, és más ehhez hasonló komoly alappal rendelkező dolgot.

Nekem nagyon sok kérdésben teljesen más a véleményem, mint neked. A politikáról nem szólva ilyenek azok a perifériás kérdések, amelyeket igyekszel a központba tenni. Szent Szellem kérdés, nyelveken szólás, felnőtt keresztelés, katolicizmus kérdései, meg hasonlóak, amelyekkel mintegy az egyházad felsőbbrendűségét bizonyítanád, miközben abriktolod a reformátusságot.

Nekem ezekről van véleményem, és nagyon ritkán ennek hangot is adok. Van ilyen a fórumon, te is mondasz véleményt, vagy itt van net2rist, aki csak véleményt mond, normális hozzászólása szinte nincs is. Vagy cikiz, vagy váll vereget. Ha te olyan nagy mosollyal viseled net2rist vállveregetését (lásd szmájli), miközben te is cikizel másokat, hát megkérlek, hogy az én véleményem hatására ne válj paranoiássá, és ne kiabálj, hogy gyűlölködöm, amikor véleményt mondok, és főleg ne írj olyanokat, hogy Dunába lőnélek, ha lehetne.

Ez azért már egy kicsit kínos rád nézve, a nagy liberálisra nézve, aki úgy tűnik, hogy csak abból a szólásszabadságból kér, ahol csak ő szövegelhet. Más meg fogja be a pofáját, mert különben gyűlölködő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség