Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52
 

Re: Nehezen értehető igerészek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 04., kedd 17:41 
Offline

Csatlakozott: 2011. márc. 15., kedd 20:54
Hozzászólások: 30
pauler írta:
Jób bűnbánatot tart
Jóban akkor voltak "bűnei"?


Akkor nézzük szépen sorjában:

Az van feljegyezve Jóbról, hogy:

"Tökéletes és igazságos volt, akit senki sem vádolhatott bűnnel."

Ezt a tényt az Örökkévaló is megerősíti:

8 Akkor az Örökkévaló megkérdezte tőle: „Észrevetted szolgámat, Jóbot? Bizony, nincs hozzá fogható az egész Földön! Tökéletes és igazságos, senki sem vádolhatja bűnnel. Tisztelettudó félelemmel közeledik Istenhez, és gyűlölettel fordul el a gonosztól.”

Aztán az első csapássorozat után is kiállta a próbát:

"Jób mégsem vétkezett. Nem vádolta Istent."

Az Örökkévaló ismét kiáll Jób mellett:

„Észrevetted-e szolgámat, Jóbot? Bizony, nincs hozzá fogható az egész Földön! Mert tökéletes és igazságos, és senki sem vádolhatja őt bűnnel. Tisztelettudó félelemmel közeledik Istenhez, és gyűlölettel fordul el a gonosztól. Megpróbáltál ugyan rávenni, hogy Jób ellen forduljak, hogy őt ok nélkül elpusztítsd —, de ő mégis erősen tartja magát ártatlanságában.”

Aztán az egészségét engedte elvenni az Úr, de csak azért, hogy a Sátánnal szemben bizonyíthassa Jób igaz voltát.

Tehát abban megegyezhetünk, hogy nem a bűnei miatt érték a csapások. Aztán a barátai, akiket nyomorult vigaszatlóknak nevez , (más fordítás szerint:Hitvány vigasztalók vagytok ti mindnyájan!) próbálkoznak magyarázattal szolgálni a kialakult helyzettel kapcsolatban.
Majd Jób is próbálkozik igazolni magát, melyre az Úr válaszol.

40 Majd az Örökkévaló ezt mondta Jóbnak:

2 „A Mindenhatóval akartál pereskedni,
folytatod-e még, vagy feladod?
Aki Istennel akar perelni,
hát feleljen neki!”

Ennek következménye az, hogy Jób bűnbánatot tart.

Azt kérded: »Ki fecseg itt terveimről össze-vissza?!
Ki beszél ilyen ostobán és tudatlanul?!«
Uram, bevallom: én vagyok az!
Mert olyan dolgokról beszéltem, amelyeket nem értek,
amelyek túl csodálatosak, sőt felfoghatatlanok.

Tehát én mint laikus úgy látom a fent leírtak alapján, hogy nem a bűnei miatt került a Sátán rostájába.
Bűnbánatot pedig azért kellett tartani, mert a megpróbáltatás idején meggondolatlanul olyan dolgokról beszélt, melyeket nem ért.



(Az idézeteket az alábbi linken elérhető fordításból idéztem)

http://www.biblegateway.com/versions/Hu ... -HU/#books


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 05., szerda 17:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Tehát abban megegyezhetünk, hogy nem a bűnei miatt érték a csapások.


Itt látjuk tisztán, hogy mi a különbség az erkölcsi, vagy törvény szerinti bűnök és a BŰN között.

Jób BŰNE ez volt:

Felelt Jób, és ezt mondta az Úrnak:
42,2 Tudom, hogy mindent megtehetsz, és nincs olyan szándékod, amelyet meg ne valósíthatnál
42,3 Ki merné elhomályosítani az örök rendet tudatlanul? Azért mondottam, hogy nem értem. Csodálatosabbak ezek, semhogy felfoghatnám.
42,4 Hallgass meg, hadd beszéljek! Én kérdezlek, te pedig oktass engem!
42,5 Csak hírből hallottam rólad, de most saját szememmel láttalak.
42,6 Ezért visszavonok mindent, bűnbánatot tartok porban és hamuban.


Korábban nem ismerte el Isten szuverenitását, ha úgy tetszik mindenhatóságát. (mert mi csak általunk pozitív oldaláról gondolunk bele a mindenhatóságba) 2. vers
Korábban olyat akart színről színre látni, aminek a befogadására egyetlen emberi értelem és szív sem elégséges. 3.vers
Korábban azt gondolta, hogy az Istent az embernek kell tanácsolnia, oktatnia, azaz az Isten tudása, szeretete alatta van az emberének. 4. vers
Korábban azt gondolta, hogy ismeri Istent, de a csapások után jutott el igaz Isten ismeretre. (Gyanítom, hogy viták által, Igék bemásolása által nem lehet eljutni olyan Isten ismeretre, amire Jób eljutott. Szeretnénk kikerülni a próbás helyzeteket, de ha valódi Isten ismeretre vágyunk, be kell szállni abba a hajóba, ami a Genezáreti tó legnagyobb viharába tart Jézussal a fedélzetén) 5. vers
És Jób valóban igaz ember volt, bűn nélkül való, mert a bűnét meglátva igaz bűnbánatra jutott Isten előtt. Sőt beszélt arról, hogy Megváltója utoljára meg fog állni a poránál.... 6. vers

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nehezen értehető igerészek
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 16., vasárnap 12:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ezt egy másik beírásodból hoztam ide, melyre nem kívánok csak egy gondolat erejéig reagálni. Az "Igék bemásolása" számomra azért is jelent sokat, mert gondolatokat ébresztenek bennem. Igyekszem mindig a témához igazítva idézni. Végül is Isten Teremtő Szava. Sokkal több mint egy emberi vélemény. Míg ezeket a sorokat írom, eszembe jut Dávid bizonyságtétele.


Az Igék bemásolása káros is lehet, ha öncélú.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 768 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség