Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 11:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
minő egybeesés...
napok óta hasonló cipőben járok, nyugtalanul keresve utamat, feladatomat...
számomra is jók voltak a hozzászólások.
nem marad más hátra, mint kérdezni, kérni és várni.

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 12:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
és gondolok rád is, Erika :)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 18:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
najda írta:
minő egybeesés...
napok óta hasonló cipőben járok, nyugtalanul keresve utamat, feladatomat...
számomra is jók voltak a hozzászólások.
nem marad más hátra, mint kérdezni, kérni és várni.


hmm..kizárt, hogy megfertőztük egymást valami nyughatatlansággal a múlt heti találkozáson, mert objektív okok miatt alig beszéltünk..
én is gondolok rád, hogy mielőbb választ kapj kérdéseidre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 05., péntek 11:02 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
Én meg mindkettőtökre :wink:

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 06., szombat 09:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Bögre!

Köszönöm a Najda nevében is./majd holnap beszélgethetünk, most vendégeink vannak, ahogy mndják: telt ház van :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 12., vasárnap 14:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
"Lehetetlen India minden szegényének szükségleteit kielégíteni" -
próbálta valaki ezekkel a szavakkal Teréz anyát vitára hívni. Erre ő
azt válaszolta, hogy Isten nem azért hívta őt, hogy sikeres legyen,
hanem azért, hogy hűséges legyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 12., vasárnap 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, a mondása így szól:

"Isten nem SIKERRE, hanem HŰSÉGRE hívott el minket"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 05., szerda 11:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A főoldali Csendes percekből másolom ide:

TÖRŐDÉS

Jézus mondta: "Beteg voltam, és meglátogattatok." (Mt 25,36)

Barátnőm, Julie, egy krónikus, titokzatos betegségben szenvedett, amely állandó fehérje-kúrát és fájdalomcsillapító szereket jelentett számára. Amikor a testsúlya már 50 kiló alá esett, beszélgetéseink már csak állapota, betegségének tünetei, és az én javaslataim körül forogtak. "Talán meg kellene próbálnod ezt - vagy azt - vagy emezt..."
Egy idő után már semmit nem tudtam mondani, már imádkozni sem tudtam. Julie nem gyógyult meg, és nem is lett jobban. Kerültem, mert nem találtam gyógyírt betegségére. Majd az egyik nap, amikor a Bibliában a király szavait olvastam: "beteg voltam, és meglátogattatok", teljesen más szemmel néztem, mit vár az Úr tőlem ebben a helyzetben. A király nem azt mondta "beteg voltam, és meggyógyítottatok", vagy "beteg voltam, és megadtátok a megfelelő tanácsokat állapotom stabilizálására". Egyszerűen csak azt mondta: "meglátogattatok".
Milyen csodálatosan egyszerű! Ráeszméltem, hogy a barátnőmnek csak a törődésemre van szüksége. Amikor felvesszük a gondját a betegeknek, - időnkből áldozunk rájuk, nem pedig megoldásainkat kínáljuk -, Isten szíve szerint cselekszünk. A betegeknek való szolgálat annak tudatosítását jelenti, hogy nincsenek magukra hagyva. Rámutatunk arra, Isten gondot visel róluk, és mi is törődünk velük.

Imádság: Istenünk, segíts, hogy áldozzunk időnkből a rászorulókra, és lássuk az ő valós igényeiket. Ámen.

Isten nem gyógyítást vár el tőlünk, hanem jelenlétet.
Leslie J. Wyatt (Missouri, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 09:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ez is a Csendes percekből van, nekem épülésemre szolgált:

GYÜMÖLCSTERMÉS


Mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a cselekvést az ő tetszésének megfelelően. (Fil 2,13)

Egyik barátnőmnek beszélgetés közben megemlítettem, hogy művészeti foglalkozásokra kezdtem járni, de nem megy valami fényesen, mert nem vagyok egy kreatív alkat. Barátnőm válasza igazán meglepett: - Jane, a Teremtő vett lakozást benned, hogyne lenne alkotókészséged!
Ez az igazság lassan elkezdte megváltoztatni a gondolkodásmódomat. Barátnőm állítását alátámasztó igehelyek jutottak eszembe, például, amikor Jézus azt mondta: "Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt" (Jn 15,5). Csakhamar elkezdtem alkotni, ösztönző, bátorító képeslapokat készítettem vízfestéssel, tollrajzzal, versekkel. Munka közben azért imádkoztam, hogy akik megkapják a lapokat, észrevegyék benne a mindenütt jelenlévő Teremtőt, aki munkálkodik bennünk és általunk.
Minden jó, teremtő munka hatalmas Alkotója arra vágyik, hogy bennünk lakozzon. Isten szeretettel gondozza, táplálja az életünk talaját, hogy gyümölcsöt teremhessen rajtunk keresztül - néha olyan módon is, amiről álmodni sem mertünk.

Imádság: Urunk, segíts felfedeznünk magunkban a te alkotó hatalmadat. Egyedül a te dicsőségedre használj bennünket és a gyümölcseinket. Ámen.

Mindannyian kifejezhetjük Isten kreativitását.
Jane Ebersole (Pennsylvania, USA)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 23:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

Igen, ha megnyitjuk az utat magunkban a Teremtő Hatalomnak azzal,-
hogy az ÉN-ünket halálba adjuk. - (Az ÉN alatt ÖN-t értek, )

-"Az ajtó előtt állok és zörgetek" - mondja Jézus.- Ezt Ő teszi.- (Jel 3,20)

-"Ha valaki megnyitja az ajtót,-" ezt nekünk kell tenni,

-"Bemegyek ahhoz és vele vacsorázom (lakozást veszek benne)" - ezt
megint Jézus cselekszi.-

- Jane azért lett sikeres,- mert imádkozott, hogy a Teremtő mutatkozzék
meg a munkájában.- Az imádság: ajtónyitás és beengedés,- sőt teljes
terepátadás,- hogy a Teremtő lássék, ne én.-

-És ezt akár az "önzés" topikba is tehetnénk,- egészen jó a "kép", oda is
illő. :)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szolgálat
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 06:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"...munkatársai vagyunk a ti örömötöknek..."2. Kor. 1:24

milyen szép feladat,bárcsak így lenne!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szolgálat
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 27., hétfő 06:41 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
Várunk Jézus gyere :D

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szolgálat
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 24., csütörtök 14:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A cirkuszi lelkészségtől az sms-lelkészi szolgálatig - Egy hivatás egyre növekvő differenciálódása

Az erdélyi fejedelmek, a Rákócziak, a Bethlenek, a Báthoriak udvarában századokkal ezelőtt természetesen ott voltak a fejedelem lelki erősítésére, gondjainak megosztására, tervei előzetes megbeszélésére vagy csak egyszerűen a kormányzás fáradalmainak levezetésére és a Királyok Királya előtti felelős megállásra emlékeztető udvari papok. Közülük néhány ismertebb név: Alvinczi Péter, Czeglédi János, Milotai Nyilas István, Keserűi Dajka János. Geleji Katona István, Tolnai Dali János, Medgyesi Pál. S melyik királyunk mellett nem állott ott hivatalból a római katolikus egyház honi főpapja, a hercegprímás? Kezdettől fogva ott voltak a lelkészek, papok a „kisemberek” világában is, az ispotályokban, kórházakban, tömlöcökben, a seregben, az iskolákban, mintegy szerves egységét adva meg és biztosítva a lelki-szellemi-nemzeti-közösségi ügyek összetartozásának.
Aztán jött a sokfajta zűrzavart hozó 20. század. Az ateizmus Európa sok helyén letörölte a differenciálódó, a feladatkörök sajátosságaira összpontosító lelkészi szolgálatokat. Ám a 20. század végére, napjainkra ismét meglepő és gyönyörű differenciálódásnak vagyunk tanúi. Mégpedig a legfejlettebb euro-atlanti országokban. Felsorolni sem könnyű a sajátos lelkészi-papi szolgálati területeket. A rendszerváltás körüli időkre már kialakultak nálunk is olyan munkaágak, mint a kórházi, a menekültügyi, a telefonos, a katonai, a börtönlelkészi szolgálatok és tanácsadás, vagy a reptéri lelkészség. Ezekhez aztán Nyugaton és az Újvilágban, az USA-ban, Kanadában újabbak csatlakoztak: az ipari vagy vállalati lelkészség, a tengerészeti, rendőrségi, sőt űrhajózási lelkészség, a sport, üdülési lelkészi missziók, újabban az autópálya-lelkészség, továbbá a cirkuszi, az internetes és az SMS-lelkészi, vagy a pályaudvari lelkigondozói szolgálatok.
Működési területük helyeit illetően az udvari papság folytatása lett századok múlva például az ENSZ-ben a Csend Csarnoka meditációs terem, jó néhány országban a parlamentek épületében található kápolnák, továbbá gyárak, vállalatok hangárnyékos helyiségei, a reptéri, kórházi, és börtönkápolnák. A sort tovább gazdagítják az olimpiák, világbajnokságok idején egy-egy hatalmas stadionban kialakított kiskápolnák, vagy éppen az orosz ortodoxoknál hajóra szerelt úszó kápolnák, vagy nagy tengerjáró személyszállító hajók speciális szakrális kabinjai. És napjainkban az internetes oldalak lépnek be a sorba, meg a kezünkben lévő mobiltelefonok SMS-szolgáltatásai, s maguk a telefonok. Lássunk csodát: Moszkvában az egykori leningrádi pályaudvaron idén Mikulás (feléjük Szent Miklós) napjára adják át az első vasúti kápolnát, amit más városokban is követnek majd. (Az meg már egészen elképesztő hír, hogy az orosz ortodox egyház vezetése javasolta: Lenin mauzóleuma helyén építsenek hagymakupolás katedrálist, nevezzék el a bolsevikok által kivégzett II. Miklós cárról, s építészeti mintája legyen a jekatyerinburgi ortodox templom, aminek közelében a cári család brutális lemészárlását hajtották végre. Micsoda elképesztő fordulatok egyetlen rettenetes évszázad elmúltával!). Nos, meglepően sokféle terület, meglepően sokféle módon és eszközrendszerrel segíti ugyanazt: Istenünk lelkigondozó, lélekápoló, életmentő misszióját. És hány országban, meg hány nyelven! Most csak egy-két újonnan belépő munkaágat nézzünk meg közelebbről.
A legfiatalabb szolgálati területtel kezdem, ez az SMS-lelkigondozás. Olyanoknak hozták létre az egyházak, akik lelki válságban vannak, s így érhetők el leggyorsabban, maguk is így léphetnek kapcsolatba segítőikkel. 1999-ben hozták létre Svájcban, a már korábban kialakított ökumenikus internetes lelkigondozás továbbfejlesztéseként. Jó érzéssel tölt el, hogy Kálvin hazájában Jakob Vetsch református lelkész lépett kapcsolatba telekommunikációs cégekkel. Valójában a hagyományos levelezési lelkigondozás modern változataként jelent meg ez a forma. Előbb német, francia és olasz nyelven, majd innen hamarosan átterjedt az USA-ra és más fejlett országokra. Ebben a formában is lényeges az anonimitás, a tanácsot kereső személy rejtettsége, illetve a vele kapcsolatba lépő lelkész titoktartási kötelezettsége. A telefonos lelkigondozás mobil formájaként gyakorolják, illetve alkalmazzák. Helyhez kötöttebb az internetes lelkigondozás, de talán nagyobb elmélyülést tesz lehetővé. Látható, hogy a modern kor és a csúcstechnika körülményei között is az emberi lélek igényei változatlanok: kommunikálni akar, maga és mások számára konfliktusmegoldó, szabadulást, megbékélést, elrendeződést segítő beszélgetésre vágyik. Az internetes, meg az SMS-lelkigondozást szokás élettér-irányú lelkigondozásnak is nevezni, mivel a lelki segítséget kérő félnek nem kell elmozdulnia, elmennie megszokott környezetéből. A segítség hozzámegy. Formája lehet az e-mail, a chat, különféle társalgási fórumok. Több országban már megalakult az ún. Keresztyén Internetes vagy online-Tanácsadás Munkaközössége. A hívók vagy bejelentkezők leggyakoribb kérdései a szexualitásra, a hitre, a bűnre és a megbocsátásra, a betegségre, a halálra, az élet értelmére, öngyilkosságra, illetve ezek feldolgozására irányulnak. Újabban a pénzügyi krízisek okozta lelki válságok is megjelentek a lelki palettán.
Vagy egy valamivel régebbi forma: az ipari lelkészség. Nyugat-európai, amerikai teológiákon már jó 30-40 éve elkezdődött ez a speciális képzés. Vannak vállalatok, amelyek már üzemi kápolnával is rendelkeznek. Nálunk évtizedekkel ezelőtt az üzemi pszichológusok jelentek meg egészen más „töltéssel”. Egyedül az USA-ban több mint 600 ipari lelkész működik. Ez is olyan forma, amiben a lelkész megy el a rászorulókhoz. Nem csak üzemi baleseteknél, hanem sokféle élethelyzetben vannak jelen ezek a lelkészek. Ugyanakkor a vállalatvezetés humánpolitikai, mentális kondicionálásában is szerepet vállalnak.
Újabban egyre több nemzetközi sportrendezvényen tűnnek fel olyan lelkészek, akik nemzeti csapatukat kísérik, vagy egy-egy élsportolót lelkileg erősítenek. De van ennek a speciális és szép szolgálatnak egy másik formája is: ma már valamennyi világversenyen legalább egy kápolnát rendeznek be valamelyik óriási stadionban a lelkigondozás vagy a különféle vallások sportoló híveinek imádságai céljára. Sok sportoló vallja ugyanis, hogy az imádság, a hitélet fokozza sportteljesítményüket. A pekingi olimpiai játékokon nagy sportdiplomáciai huzavona után engedélyezték a hatóságok kápolna berendezését a nagy stadionban. Az augusztusi berlini atlétikai vb-n külön sport-lelkigondozói szolgálatot állítottak fel. „Nekünk sport-lelkigondozóknak az a feladatunk, hogy lelkileg erősítsük a sportolókat, illetve támaszt adjunk nekik, ha valami nem úgy sikerül, ahogyan azt remélték“ – nyilatkozta az egyik lelkész. Az egyházak azokban a hotelekben, ahol a sportolók laktak, kialakították a „Csend oázisai“ elnevezésű helyiségeket, ahol a világ minden részéről 20 lelkész állt a sportolók rendelkezésére.
Nem rég adtunk hírt a cirkuszi lelkész, Ernst Heller világszerte különleges szolgálatáról. Ő nevezi magát Isten bohócának, a cirkuszvilág lelkészének, a manézs papjának. Mindenestre cirkuszi lelkigondozóként meglehetősen egyedülálló szolgálatot lát el. 1999-ben elfogadta a meghívást cirkuszi-, és színész-lelkigondozásra. 2005 augusztusa óta hivatását főállású cirkuszi pásztorként végzi. Ott van a manézs művészeinek, bűvészeinek, idomárjainak egyéni, családi életében, ünnepeiken. A cirkusz porondján sok istentiszteletet végzett már. Gyászoló bohócokat ugyanúgy vigasztal, mint betegeket, támogatja a premier előtt állókat, vallásoktatást tart kis cirkuszi növedékeknek, a manézs-családok gyermekeinek. Utazó lelkész, sok társulatot kísér egy-egy turnéra. Svájctól Hollywoodig terjed „gyülekezete”.
És végül szóljunk csak egy villanással valamiről, ami nagyon fontos a lelkigondozói ágazatok hálózatában. Ez a parlamenti vagy elnöki lelkészi szolgálat. Magukra adó királyságokban, köztársaságokban természetes, hogy az adott nemzeti közösség életének ügyeiben fontos döntést hozó képviselőtestületek lelki és erkölcsi kondicionálásáról gondoskodjon valaki. A történelem Ura, a Királyok Királya előtti felelősségteljes megállásra hív az ilyen szolgálatot vállaló lelkész. Nem volt még olyan elnöke az USA-nak, aki ne választott volna magának „udvari papot”, elnöki lelkészt. Volt, aki többet is. Brüsszelben, Moszkvában, Budapesten, Washingtonban és Londonban, de másutt is szükség van, lenne erre. Persze más-más felekezetek köréből kerülnek ki a választottak, például több amerikai elnök mellett a baptista Billy Graham volt az elnöki tanácsadó lelkész. Másutt, mint Angliában a canterbury anglikán érseké ez a feladat. De van külön udvari pap is. Oroszországban a pátriárka bejáratos a Kremlbe. A csúcstechnika biztosította lelkigondozói teljesítményhez képest az európai parlamentek egy része, vagy az Európa Parlament munkakört, helyiséget illetően mintha lemaradt volna. Pedig a politikusoknak legalább annyi, ha nem több lelki támogatásra lenne szükségük, mint az „utca emberének”. És akkor még nem szóltunk a banki szféra sok titkos és súlyos ügyletével megterhelt, égő és kiégő menedzseréről…Úgy tűnik, a lelkészi szolgálat további specializálódása várható századunkban. Már az űrhajózás világa is látótérbe került. Mert az ember fenn és lenn, Keleten és Nyugaton, Északon és Délen ugyanaz: test- szellem-lélek Istentől teremtett egységében megvalósuló csoda, s mindegyik dimenziójának meg kell kapnia a hozzá illő táplálékot, hogy ne maradjon torzó. A lelkészek egyre sokrétűbb, specializálódó szolgálata az egyensúlyvesztés, a torzulás kivédését segíti – isteni erőtérben, sokféle emberséges eszközzel és egyre több helyen. Íme, az ősi papi-lelkészi foglalkozás új távlatai a modern világban, a (poszt)modern EMBERÉRT. Kálvinnak 500 év múltával ebben is igaza lett: „Ahol – és akik - megismerik Istent, ott és azok művelik az emberséget is”. Mi másról szól mindaz, amiről a fentiekben olvastunk?
Dr. Békefy Lajos


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szolgálat
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 15., csütörtök 07:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Cserkésztáborban volt a fiam, s megjegyezte: a túra során egy romatelep mellett mentek el, ahol evangélizáció volt.Halkan szólt a zene, egy körben álltak a résztvevők- egy fehér férfi imádkozott éppen..
ilyen is van, hála az Úrnak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szolgálat
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 04., kedd 15:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Október 8-án vesznek végső búcsút Makovecz Imrétől

Az életének 76. évében, szeptember 27-én elhunyt Makovecz Imre temetése 2011. október 8-án, szombat délután 14 órakor veszi kezdetét a budapesti Farkasréti temetőben.

A ravatalánál szombat reggel 9 órától róhatják le kegyeletüket, a gyászmiséjét vasárnap este 21 órakor a Villányi úti Szent Imre-templomban tartják.

Makovecz Imrét gyászolják: felesége, Szabó Marianne; gyermekei, Makovecz Benjamin, Makovecz Anna, Makovecz Pál; menyei és veje: Makovecz-Nagy Szilvia, Serdián Miklós, Reeta Laine-Makovecz; unokái: Makovecz Virág, Makovecz Márk; Serdián Rózsa, Serdián Manna; Makovecz Dániel, Makovecz Áron; dédunokái: Holló Blanka és Holló Levente; valamint barátai, tanítványai, kollégái és követői.

A Kós Károly Egyesülés, a Magyar Művészeti Akadémia és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Makovecz Imrét saját halottjának tekinti. (pr)

MNO


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség