Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 18:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Jó újra itt látni mindnyájatokat, szívem csücske volt ez a fórum és nagyon hiányzott :)

Kedves Semi, szeretnék neked egy kis vígaszt küldeni az Igéből:
"meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében"
"különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek"
Hiszem, hogy egész más esélyei vannak így a férjednek a megtérésre, mintha nem szenteltetne meg a ti kapcsolatotok által. És amiket anno írtál róla, abból is kitűnik, hogy ő egy kivételes ember. Várj türelemmel, mert ezek a lelki folyamatok nem látványosak sokszor. Biztos könyebb lenne, ha hitéleted közösen élhetnéd vele, de így meg feladatod van. Talán egyfajta viszontszolgálat, ki tudja.

Puszi:
Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

jegyesség
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 23., szombat 13:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 22., péntek 20:30
Hozzászólások: 7
Úgy látom, igen leállt a téma ebben a topicban, talán télen lanyhul a házasodási kedv? :D

Kérdésem lenne hozzátok: ha a párom más vallású, akkor a jegyesoktatásra mindkét helyen járjunk, vagy csak egy helyre? Minek lehet több értelme?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: jegyesség
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 23., szombat 22:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
zsinat írta:
Úgy látom, igen leállt a téma ebben a topicban, talán télen lanyhul a házasodási kedv? :D

Kérdésem lenne hozzátok: ha a párom más vallású, akkor a jegyesoktatásra mindkét helyen járjunk, vagy csak egy helyre? Minek lehet több értelme?

Te melyik vagy a párosból? A férfi, vagy a nő? :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 11:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 22., péntek 20:30
Hozzászólások: 7
Én vagyok a hölgy-rész, miért, ez fontos lehet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 12:49 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
zsinat írta:
Én vagyok a hölgy-rész, miért, ez fontos lehet?

És számodra?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: jegyesség
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 25., hétfő 09:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
zsinat írta:
Úgy látom, igen leállt a téma ebben a topicban, talán télen lanyhul a házasodási kedv? :D

Kérdésem lenne hozzátok: ha a párom más vallású, akkor a jegyesoktatásra mindkét helyen járjunk, vagy csak egy helyre? Minek lehet több értelme?

Kedves Zsinat!
A kérdésedben a válasz is benne van. Ugyanis, ha ez kérdés, akkor egyikőtök életében sem szerepel az első helyen az Istennel való komoly kapcsolat.
Így a válasz: tök mindegy, hogy mindkettőre jártok, vagy egyikre sem. De ha egyiket választjátok, akkor válasszátok a reformátust, az mégis csak közelebb áll Isten igéjéhez (feltételezem, hogy párod katolikus, ha nem akkor újabb tanács megy. :) )
Az alap tanácsom mindkettőtöknek, az amit a Biblia ír:
Térjetek meg, merítkezzetek alá vízben és veszitek a Szentszellem ajándékát. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 26., kedd 19:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv, kedves Zsinat!

Csak a könnyebb érthetőségért fordítom Exrefist:

Térjetek meg és keresztelkedjetek meg, és veszitek a Szentlélek ajándékát!

Milyen vallásúak vagytok? Hova jártok templomba, melyik gyülekezetbe tartoztok? Kapcsolódtok valahogy gyülekezetetekbe?

Kérdésetekre nincs törvény, arról nem is beszélve, hogy szabad emberek vagytok.
Döntsetek bölcsen és Krisztusban legyen boldog házaságotok:

"Engedelmeskedjetek egymásnak Krisztus félelmében!" (Efézusi levél 5. rész 21)

Szeretettel: Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 22., péntek 20:30
Hozzászólások: 7
Kedves Anti, kösz a fordítást :)

Rólunk: mindketten hívők vagyunk, templomba járunk (gyüli stb.), volt konfirmáció/bérmálás, és épp az a gondunk, hogy egyikünk sem akarja a másikra erőltetni a vallását, és ezzel együtt a jegyesoktatást sem.

Exrefis javaslatával nem értek egyet, pláne nem az indoklásával, hogy azért járjunk református jegyesoktatásra, mert az közelebb áll Isten igéjéhez - már ne haragudj, de ekkora marhaságot már rég nem hallottam.
Ráadásul úgy minősítettél minket "kvázi" istentelen ateistáknak, hogy még arra sem vetted a fáradságot, hogy valamit megtudj rólunk.
:idea: De semmi vész, Isten megbocsájt a tudálékosoknak is.

Szóval, Anti, kösz a biztatást, jól esett.

Van valakinek más ötlete, mi legyen? Most az látszik egyedüli kiútnak, hogy mind2re elmegyünk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 15:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
zsinat írta:
Kedves Anti, kösz a fordítást :)



Exrefis javaslatával nem értek egyet, pláne nem az indoklásával, hogy azért járjunk református jegyesoktatásra, mert az közelebb áll Isten igéjéhez - már ne haragudj, de ekkora marhaságot már rég nem hallottam.

:idea: De semmi vész, Isten megbocsájt a tudálékosoknak is.

Szóval, Anti, kösz a biztatást, jól esett.

Van valakinek más ötlete, mi legyen? Most az látszik egyedüli kiútnak, hogy mind2re elmegyünk :)


Kedves Zsinat!

Kár, hogy indulatból (az Ige azt mondaná; testiesen és nem szellem szerint) nekirontasz Exrefisnek. Nem azért mond olyat, mint én, mert barátom/testvérem, hanem azért testvérem-barátom, mert úgy látja (Isten előtti felelősséggel!!) a kérdéseket, azok igei megoldását, mint én.
Tehát kérlek, higgadj le, mert amit mondott, azt érdeketekben, segítőleg tette.
Hidd el, van már olyan "nagyfiú" (korban és hithűségben), hogy nem mond felszínes véleményt. Ha nincs valamiről meggyőződve, inkább hallgat vagy vállalja a "nem tudom"-ot.
Lehet, hogy meglepő számodra, de a templombajárók döntő többsége csupán valamilyen megszokásból végzi ebbéli "szakrális tevékenységét", de messze nincs élő kapcsolata az Úrral. Azt is lehetne mondani, hogy kvázi ateista.
Amennyiben jegyesed katolikus (és ragaszkodik vallásához, felekezetéhez), az lehet a tájékozatlanság, igei tudatlanság jele. De, ha te, református létedre úgy gondolod, tudod(?): semmi probléma a katolikussággal, ugyanúgy vállalható, mint bármely protestáns gyülekezet - akkor minden tiszteletem ellenére azt kell, hogy mondjam: hatalmas tévedésben vagy. Akkor kimondatlanul bár, de nem kevesebbet állítasz, minthogy Luther hibázott, vagy a negyven prédikátor és akárhány mártír, aki mártírrá lett a protestantizmusért.
Nehogy azzal áltasd magad: ez a katolikus egyház már nem az, mert a világon semmi sem változott benne a hitelvek tekintetében. Tudom mit beszélek, hiszen 42 éves koromig mélyen elkötelezett katolikus voltam..

Kissé hosszabb mondandóm kifejezetten a ti érdeketekben iródott, imádságos szívvel kérem; gondolkodjatok el rajta! Magyarán: én sem mondhatok mást, mint Exrefis..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 16:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Zsinat!

Nehéz, de távolról sem kellemetlen helyzetben vagytok. Hiszen csak két jó közül kell választanotok. Hiszen a reformátusok, és a katolikusok azok, akiknél jegyoktatásra szeretnétek járni, "legrosszabb" esetben mindkettőre elmehettek.

Az én véleményem az, hogy nyugodtan eljárhattok mindkét oktatásra. Legalább mindkettőtök megismerkedik a másik vallásával. Ez azért is jó, hiszen a házasság alatt valószínüleg sokat eljártok egymás alkalmaira, így nem árt egy kezdeti betekintés a másik felekezetbe.

Én mint református tisztelem azt a katolikus igyekezetet, amellyel Jézus anyaszentegyházába akarnak tartozni, és azt az igyekezetet, felelősséget amellyel a keresztyén hit eszméit próbálják a világban megerősíteni. Mint református természetesen elkötelezett vagyok egyházam iránt, és felelősséggel képviselem azt az ellenőrző (és nem irányító) szerepet, amely az egyházunkat jellemzi ma.

Ebből a helyzetből csak azt a tanácsot tudom adni, hogy a keresztyén ökumené gondolata szerint szervezzétek az életeteket. Ahogy a lelkészeinket, plébánosokat ismerem, hát nem vaskalaposkodnak, ha az oktatás kerül szóba. Legjobb lenne, ha mind a két egyház szertartása szerint megesküdhetnétek, nem tudom, hogy ez lehetséges-e.

Sok sikert, szerencsét, és boldogságot nektek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 22:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
zsinat írta:
Exrefis javaslatával nem értek egyet, pláne nem az indoklásával, hogy azért járjunk református jegyesoktatásra, mert az közelebb áll Isten igéjéhez - már ne haragudj, de ekkora marhaságot már rég nem hallottam.
Ráadásul úgy minősítettél minket "kvázi" istentelen ateistáknak, hogy még arra sem vetted a fáradságot, hogy valamit megtudj rólunk.
:idea: De semmi vész, Isten megbocsájt a tudálékosoknak is.

Kedves Zsinat!
Ha ekkora "marhaságot már régen hallottál", az annyit jelent, hogy a konfirmálásod tökéletesen üres formalitás volt. De ajánlom kérdezt meg e felől lelkészedet is. És ha neked ad igazat, vagyis ha szerinte sem áll közelebb a református felekezet a Bibliához, mint a katolikus, akkor ugyan kérdezd már meg, hogy akkor mi a fenét keres egy református templom szószékén, ha teljesen felesleges dolognak tartja a reformációt (ahogy ezt Figyelő barátom is érzékeltette)?
Továbbra is azt javaslom, hogy szülessél újjá bibliai módon menyasszonyoddal együtt.
De megfogadhatod Rosta tanácsát is. Én pontosan azt tettem első házasságom előtt, azaz én sem akartam a vallásomat ráerőltetni a leendőmre és eljártunk ref. és kat. jegyesoktatásra is és mindkét templombanm megesküdtünk. A végeredményt a sorszámozásból tudhatod. Ettől még persze a te hásasságod lehet sikeresebb, de az Úrban járásodra nem fogadnék nagy összegben.
Ennyit arról hogy ki tudálékoskodik és kinek van tapasztalata az ilyen ügyekben. :)
Egyébként abban igazad van, az akkori, hozzád hasonló tudálékoskodásomat megbocsátotta Isten, de meg kellett azt bánnom szívből és bocsánatot kérni érte. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 06:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Net2rist írta Rostának:
Idézet:
inkább kifejezném itt, hogy a Házasság topicban mélységesen egyetértek és együttérzek azzal, amit írtál a "jövendőbeli vegyes házas" (hogynemondjam felemás igás) párnak

Kedves Net!
Pál pedig nem javasolja a felemás igát, csak a fenntartására buzdít abban az esetben ha valakinek megtérés által válik a házassága felemássá.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 08:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Vác
Láttam én már református gyülekezetben Spielhóznit! :wink:
( ~ karón varjút)

A leginkább azt ajánlanám nektek! :-)
(Spielhózni: párkapcsolatról, házasságról szóló "előadás", gyakorlatias, a pasinak jó humora van, és szerintem teljesen igei alapú (és a ref gyüliben arra is vigyázott hogy ne "máriázzon" ;-) , ja és a pasi KATOLIKUS)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 08:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Pál pedig nem javasolja a felemás igát, csak a fenntartására buzdít abban az esetben ha valakinek megtérés által válik a házassága felemássá.
üdv
ex


Ezek szerint Pál írt volna a katoliku, és református emberekről? :)

Amennyiben az anyaszentegyházba tartozik mind a két ember, akkor szó sincs semmiféle felemás igáról, legyenek ők bár különböző felekezethez tartozók, katolikusok, vagy reformátusok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 09:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ezek szerint Pál írt volna a katoliku, és református emberekről? :)
Amennyiben az anyaszentegyházba tartozik mind a két ember, akkor szó sincs semmiféle felemás igáról, legyenek ők bár különböző felekezethez tartozók, katolikusok, vagy reformátusok...

Sőt, akkor sincs szó felemás igáról, ha egyik sem tartozik Krisztus testéhez.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség