Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 19:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Borzak!

Nagyon jól meghatároztad, miért nem kívánatos egy hívő-hitetlen házasság.
Ezzel a mondatoddal vitatkoznék csak:

Ki olvasta azt a Bibliában, hogy "boldogok a házasok".

én olvastam!: Megnyerte a jót, aki talált feleséget és vett jóakaratot az Úrtól. Pl.18:22
mert azt mondhatjuk, h. aki jót nyert, az boldog, nem?

vagy:
A derék asszony koronája az ő férjének.Pl. 12:3


ennek alapján mondhatjuk, h. a feleség nélküli férfi olyan, mint a megkoronázatlan király...tehát kedvezőtlenebb állapot.

De még ezzel együtt is nagyon jó volt egy egyedülálló tollából olvasni,h. nem akarod kicsikarni, kikényszeríteni a társad. Az Úr áldja meg a ráhagyatkozásodat, de ha egy szép napon elédhozza a derék asszonykádat, fogadd örömmel! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 23:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:

vagy:
A derék asszony koronája az ő férjének.Pl. 12:3


ennek alapján mondhatjuk, h. a feleség nélküli férfi olyan, mint a megkoronázatlan király...tehát kedvezőtlenebb állapot.

:D


A férfit a nő teszi férfivá,a nőt pedig a férfi teszi nővé,de az üdvözülés nem a férfinek vagy a nőnek szól,hanem az embernek.

Isten célja nem az ékszerek osztogatása,hanem az ember üdvözülése.

Kinek így,kinek úgy alakítja a sorsát,
erre nincs semmilyen szabály.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 08:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pál írta:
Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában


sokan állítják, hogy ez NEM a vegyes házasságokra vonatkozik

nehéz a "szövegkörnyezetből" levezetni, hogy "lám, ezt a keresztény házasságokra mondta Pál", vagy "lám, ezt a keresztény gazdasági vállalkozásokra mondta Pál", vagy BÁRMI hasonló konkrétumot (mivel tényleg nem is ezekre mondta! )

végigrágicsáltam a 2. korintusi levelet... RENGETEG kincs van benne, ajánlom MINDENKINEK

az EGÉSZ LEVÉL alapján kb a következőt lehet megállapítani:

ezt a felemás-igás dolgot Pál arra mondja, hogy a GYÜLEKEZET ne "importáljon" a környező vérbő görög kultúrából, hanem HATÁROLÓDJON EL egyértelműen tőlük

nézzétek, itt van a "szövegkörnyezet":
Pál írta:
11. A mi szánk megnyílt ti néktek, korinthusiak, a mi szívünk kitárult.
12. Nem mi bennünk vagytok szorosságban, hanem szorosságban vagytok a ti szívetekben.
13. Viszonzásul (mint gyermekeimnek szólok) tárjátok ki ti is szíveteket.
14. Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?
15. És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?
16. Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, az mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.
17. Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,
18. És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.
1. Mivelhogy azért ilyen ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat minden testi és lelki tisztátalanságtól, Isten félelmében vivén véghez a mi megszentelésünket.
2. Fogadjatok be minket; senkit meg nem bántottunk, senkit meg nem rontottunk, senkit meg nem csaltunk.


már csak AZÉRT SE vonatkozhat a dolog pont a házasságra, mert a kedves korintusiak SZÁMOS zűrös házassági meg szexuális dologba belementek (PONT AZÉRT, mert ebben NEM HATÁROLTÁK EL magukat a környező KULTURÁTÓL), de ezek között Pál VÉLETLENÜL SE említi a "vegyes házasságot"

zárójeles megjegyzés: ahol én felnőttem (baptizmus) ott biza a REFORMÁTUS vagy EVANGÉLIKUS féllel kötött házasságot is KŐKEMÉNYEN le-felemásigázták... meg is van ennek a "beltenyésztési" eredménye a baptista, pünkösdi közösségekben (nyilván másutt is, de én ezeket ismerem)

a MAI VILÁGBAN (emil, internet, keresztény konferenciák, felekezetközi "akciók", stb) TELJESEN IRREÁLIS elvárás, h egy kedves baptista fiatal a SAJÁT GYÜLEKEZETÉBŐL nézze ki a jövendőbeli társát (a szóbajöhető 1,7 potenciális áldozatból)

láttam RETTENETESEN ROSSZ párkapcsolatokat, házasságokat két hívő között... és ÁLDOTT kapcsolatokat az úgynevezett "felemásigás" felállásban...

NEM LEHET MEGÚSZNI az ISTENBEN bízást! (a SZABÁLYOK KERITÉSE erősen omladozni látszik)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 09:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, ezt írod:


láttam RETTENETESEN ROSSZ párkapcsolatokat, házasságokat két hívő között... és ÁLDOTT kapcsolatokat az úgynevezett "felemásigás" felállásban...


csakhogy teljes legyen a sor, azért láttál áldott kapcsolatot 2 hívő között is és nagyon felemásat hívő-hitetlen között is, igaz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 09:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
Net, ezt írod:


láttam RETTENETESEN ROSSZ párkapcsolatokat, házasságokat két hívő között... és ÁLDOTT kapcsolatokat az úgynevezett "felemásigás" felállásban...


csakhogy teljes legyen a sor, azért láttál áldott kapcsolatot 2 hívő között is és nagyon felemásat hívő-hitetlen között is, igaz?


hát PERSZE :D

csak - mivel ez lenne a - "természetes", vagyis az alap-feltevés szerint ELVÁRHATÓ, ezeket külön nem akartam kiemelni, mivel "nincs benne semmi meglepő"... pedig... ha tudnátok...

EGYETLEN típusos helyzetet hadd mutassak, ami "gyönyörűen" működik, és TELJESEN FÜGGETLEN, hogy felemás, vagy egész más igáról van szó:

a házasságon belül többé-kevésbé kialakult a "hatalmi struktúra"
a "szenvedő fél" (általában a feleség) megtalálja AZT a közösséget (felemás iga esetén ez lehet BÁRMILYEN közösség, mind2 fél hívő esetén egy "szuper" közösség), amire hivatkozva megvan a jogalapja, hogy LENÉZZE a "hitetlen", illetve "hitben kiskorú" társát...

ez sajnos KATASZTROFÁLIS, általában nem vezet váláshoz, viszont pl. a gyerekek számára az EGÉSZ KERESZTÉNYSÉGET LEJÁRATJA...

merem állítani, hogy egy "normális felemásigánál", ahol a szülők szeretik egymást, és felnéznek egymásra, egy ilyen "jogosan nézlek le"-típusú házassát (lett légyen akár két hívő a résztvevője) MINDEN SZEMPONTBÓL ROSSZABB

igen!!! természetesen SZÁMOS jó házasságot láttam két hívő között, SŐT!! egyben BENNE IS ÉLEK!! :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 09:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Talán kicsit beszélgethetnénk arról az érdekességről, h. ha azt mondom hívő, ez egy nagyon tág fogalmat jelent-bőven hozhatnánk rá ellentétes példákat innen a fórumról.Egyáltalán nem biztos, h. a találomra kiválasztott két hívő fiatal automatikusan harmonikus kapcsolatban tud élni.
Nem az a garancia, h. majd jól kijönnek egymással hosszú éveken, gondokon-bajokon keresztül, h. mindketten hívők, hanem hogy az Úrra figyelve döntöttek egymás mellett-s Ő tudta, melyik kombináció életképes, melyik pedig csak ideig-óráig való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
Talán kicsit beszélgethetnénk arról az érdekességről, h. ha azt mondom hívő, ez egy nagyon tág fogalmat jelent-bőven hozhatnánk rá ellentétes példákat innen a fórumról.Egyáltalán nem biztos, h. a találomra kiválasztott két hívő fiatal automatikusan harmonikus kapcsolatban tud élni.


nem bizony!!! sőt... a "találomra" az nemigen fordul elő, de a nem-találomra összetalálkozó párok is igen sokféle "véget érhetnek"...
VAN erre egy egyszerű példám, némelyeknek már mondtam is itt a fórumon, némelyeknél MŰKÖDIK is :)

Erika írta:
Nem az a garancia, h. majd jól kijönnek egymással hosszú éveken, gondokon-bajokon keresztül, h. mindketten hívők, hanem hogy az Úrra figyelve döntöttek egymás mellett-s Ő tudta, melyik kombináció életképes, melyik pedig csak ideig-óráig való.


PONTOSAN!!! a dolog végülis NÉGY dolgon múlik :)
fejenként 2-2 kérdésnek kell 100%-osan rendben lenni

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 10:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Elárulod ezeket a kérdéseket ?/hogy leellenőrizhessem, minden rendben van-e nálunk? :D /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

IGEN!! :)

aztán jöhetnek a balták...

az én "egyszerű modellem" szerint a dolog olyan, mint egy NÉGYLÁBÚ SZÉK

a lábak természetesen HELYETTESÍTHETŐK valami mással (pl. hurkapálcaköteg, nádszál, stb.)
ez EGÉSZ ADDIG nem is fog gondot okozni, amíg a szék TERHELÉS ALÁ NEM KERÜL (a házasság végülis arról szól, hogy TERHELÉSEK jönnek-mennek... szóval... ezt megúszni nagyjából esélytelen)

és hogy mi a négy láb (természetesen FEJENKÉNT KÉT lábról van szó):

az ELSŐ láb (azért első, mert az esetek nagy többségében EZ alakul ki először) a másik iránt érzett természetesen kialakuló vonzalom, ami a másik TÉNYLEGES LÉNYÉRE vonatkozik, és nem valamiféle RÁHÚZOTT ELKÉPZELÉSre irányul (lehetne szerelemnek is nevezni, de azon mindenki mást ért, MÉG TÖBBFÉLE elképzelés van, mint arról, h ki "hívő")

a HÁTSÓ láb (ez szokott KÉSŐBB bejönni) a másik iránt bimbózó "első láb"ra vonatkozóan ISTEN JÓVÁHAGYÁSA (ezügyben igen nehéz "sablonokat" lefektetni, de NEM egy "jel"-re gondolok, pláne nem egy ilyen "ha eljön és rámmosolyog" típusú nem_igazán_valószínűtlen feltételezésre, INKÁBBB igei megerősítésre, "független" külső megerősítésekre, stb.)

egyelőre ennyi :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 11:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nah, megnyugodtam.Akkor talán nekivághatunk a következő 25 évnek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 17:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 08:46
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Kedves Borzak!

Nagyon jól meghatároztad, miért nem kívánatos egy hívő-hitetlen házasság.
Ezzel a mondatoddal vitatkoznék csak:

Ki olvasta azt a Bibliában, hogy "boldogok a házasok".

én olvastam!: Megnyerte a jót, aki talált feleséget és vett jóakaratot az Úrtól. Pl.18:22
mert azt mondhatjuk, h. aki jót nyert, az boldog, nem?

vagy:
A derék asszony koronája az ő férjének.Pl. 12:3


ennek alapján mondhatjuk, h. a feleség nélküli férfi olyan, mint a megkoronázatlan király...tehát kedvezőtlenebb állapot.

De még ezzel együtt is nagyon jó volt egy egyedülálló tollából olvasni,h. nem akarod kicsikarni, kikényszeríteni a társad. Az Úr áldja meg a ráhagyatkozásodat, de ha egy szép napon elédhozza a derék asszonykádat, fogadd örömmel! :D


Szia Erika!

Belátom a bölcsességet a szavaidban. Azt sajnálom csak, hogy teológiai vita kezd kibontakozni valami olyasmi körül, ami kb. annyira egyértelmű egy hívő számára, mint pl. az, hogy a forró sütőt csak ruhával fogjuk meg. Én így látom ezt a "hivő-hitetlennel/keresővel házasodjon-e" kérdést. Értelmes vitát lehet folytatni sok mindenről, akár igehelyekkel érvelve is mint a házasság előtti szexualitásról, különböző felekezetű emberek közötti házasságról, a helyes felkészülésról vagy arról, milyen hosszan javasolt ismerkedni a házasság előtt! Azt látom csak, hogy akinek valamilyen oknál fogva nem tetszik, hogy hivő csak hivővel kösse össze az életét, az mindenféle világi szempont alapján keres kifogásokat a mi közösségünkben is (kevés a hivő fiú-lány, az évek csak telnek, nem lehetek válogatós stb.). Ami nekem ebből kiderül: az illető ezt (és még talán sok más kérdést sem) tudott átadni Istennek.

A múltkor majdnem "megköveztek" hívő(?) társaságban, amikor megjegyeztem, hogy nem nézem a lányokat az utcán, és eszem ágában sincs ismerkedni (társkeresését értve) nem hívő társaságban! Erre nem a kasztosodás vezet, egyszerűen tiszta logika: pár apró dolog van, amit egy nem hívő másként lát: Isten szuverenitása az ember felett, hogy minden döntésemben kikérem a véleményét, hogy nem akarok szexet házasság előt, stb.. Most őszintén, mennyi ideig tartana egy ismerkedés, ha mondjuk őszinte emberként ezt bekonferálnám egy nem hívő lánynak ismerkedésünk első hete végén?

Ok, ennyi volt. Lehet kövezni! :)

Szeretettel,

Borzak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 17:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Borzak :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Érdekes,hogy senkiben sem merül fel az a gondolat,hogy Isten nem emberi
aggyal gondolkozik,és nem azt akarja,
amire az emberek vágynak,hanem azt ami az ember számára hasznos.

Isten pedig csak egyet akar,azt hogy az ember üdvözüljön.

Minden más csak forgács,ami a fenti célt segítí elő.

Nem az a lényeg,hogy valaki félkarú vagy sem,és nem is az,hogy egészséges e vagy sem,vagy
tehetős vagy koldus,és nem is az
hogy milyen a házassága,milyenek a gyerekei,hanem kizárólag az,
hogy üdvözül-e vagy elkárhozik.

Isten pedig olyan társat választ az ember számára aki az üdvözülés elérésében segítí.
A hitetlen pedig ugyan úgy alkalmas
erre,mint a hívő.

Nagyon sok házasságban kerültek már az emberek olyan mély ponta,
hogy már csak Isten jelentette
számukra a kiutat,és pont ez a válság volt az ami Isten célját
szolgálta,mert így tett szert valódí hívőkre.

A földí jóléttel a sátán hiteget meg a hitgyülihez hasonló képzödmények,de Isten soha sem.

Isten mindenkinek annyit juttat ami elégséges a keresztje elhordásához,
de többet nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Isten mindenkinek annyit juttat ami elégséges a keresztje elhordásához,
de többet nem.


Neked akkor mi a kereszt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 17:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Az egy ilyen bazinagy T betű. Két gerenda egymásra rakva keresztbe (innen is van a neve). Egy rövidebb és egy hosszabb. És a régi időkben arra használták, hogy nagyon ronda lassú módon kivégezzenek embereket. Jó kis brutális dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség