Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 23:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
endi írta:
Emilien, dühös is lehetsz a mulya hívő férfiakra, srácokra. Igazad van amit írtál róluk.
Aha, szólhatsz a lány ismerőseidnek, hogy megismerkednének-e egy magát baloldalinak tartó, metálzenét (is) szerető hívővel, akit nem érdekel az utazás, nyaralás, külföld, nincs jogosítványa (és nem is lesz soha), nincs diplomája (és nem is lesz soha), és aki nem jár semmilyen gyülekezetbe, egyházba.


Talán találkozhatnál Emiliennel,hisz annyi közös van bennetek ,
és ezt még komolyan is mondtam.
:wink:

Hamar elválna,hogy ki mennyire volt öszinte ,saját magát illetően :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 05:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egyelőre imádkozzatok emilien mai vizsgájáért...

aztán UTÁNA lehet "férjhez adni"

first things first ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 07:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Emilien!

Mikor hívő lettem, körbenéztem a gyülekezetben, felméretem a fiúk-lányok siralmas arányát, láttam, hogy mennyi nagyon csinos, igazán hívő lány van egyedül. És meg kellett küzdenem azzal a gondolattal, hogy ha itt maradok, jó eséllyel egyedül maradok. És visszatekintve valahol itt vélem megtalálni magam számára a siker kulcsát. Őszintén letettem Isten kezébe, hogy ha akarja, maradjak egyedül. És még egy év sem telt bele, és megtaláltam a hozzám illő társamat.

Isten mondja, hogy nem jó az embernek egyedül, szerzek néki segítő társat hozzáillőt. Tehát tudja, hogy nem jó nekünk egyedül, és Ő akar szerezni. Sok esetben akkor üt be a gixer, mikor úgy gondoljuk, hogy majd mi szerzünk magunknak.

Az is veszélyes, ha ráfixálunk a társkérdésre, ez a görcsös akarás megérződik rajtunk, és elriasztja az embereket. Viszont jó dolog lehet rendszeresen közösen imádkozni ezért olyanokkal, akik hasonló cipőben járnak - meg a nyugodt várakozásért.

Mikor már jó ideje egyedül voltam, megismerkedtem egy szimpatikus sráccal, nyitott is volt az Istenkérdésre, de nem volt hívő. Én mindenképpen hívő társat szerettem volna magamnak, mármint olyat, aki nem az én hatásomra lesz hívő. De nagy volt a kísértés, és a srác is érdeklődőnek tűnt irányomban. Otthon elromlott a gép CD lejátszója, és mivel a srác értett hozzá - megkérdeztem, hogy szerinte mit csináljak. Azonnal felajánlotta, hogy eljön hozzánk, és megnézi. Éreztem, hogy ha eljönne, elkezdene rossz irányba menni a dolog. Telt az idő, és a CD lejátszóra egy határidős munka miatt szükség volt. Kértem a jó Istent, hogy csináljon valamit, mert nem akarom, hogy ez a srác javítsa meg. Lementem, bekapcsoltam a gépet és működött a CD lejátszó.

Ezzel párhuzamosan volt egy hívő testvérem, aki nagyon rossz lelkiállapotba került. Kértem, hogy imádkozzunk közösen, de ő már imádkozni se akart. Aztán mégis ráállt, hogy rendszeresen imádkozzunk, de az volt a "feltétele", hogy ő azért fog imádkozni, hogy én találjam meg a társamat. Mondtam, hogy bár nekem ez nem kiemelt kérdés (mert előtte em régen le tudtam tenni Isen kezébe) de nincs ellenemre. És pár hónap múlva megismerkedtem a férjemmel. Ami nekem tanulság volt ebben, hogy
1. ha hagyom, hogy a vágy belerángasson a másik sráccal való kapcsolatba, akkor, mikor színre lépett a férjem, éppen foglalt lettem volna, és így elment volna mellettem a NAGY lehetőség.
2. jó dolog egymásért, egymás társáért közösen, rendszeresen imádkozni.

Bocs, hogy hosszú voltam, kívánom, hogy nyerj belőle bátorítást.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Megint bölcsen szóltál, ifjú padavan! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Egyet értek Ex, Indut pedig arra kérem, hogy figyeljen fel arra amit saját maga írt, és másban is, sőt hogy gyermekével is tudja ugyan ezt tenni, és ehhoz is csak az ima kérés segít :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
Indut pedig arra kérem, hogy figyeljen fel arra amit saját maga írt, és másban is, sőt hogy gyermekével is tudja ugyan ezt tenni, és ehhoz is csak az ima kérés segít :)

Gondolod, hogy nem azt teszi?
Én élből feltételezem. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 09:26 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Elgondolkodtató!

Márk 11:24 Azért mondom néktek: A mit könyörgéstekben kértek, higyjétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek.


Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 09:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
egyelőre imádkozzatok emilien mai vizsgájáért...

aztán UTÁNA lehet "férjhez adni"

first things first ;)


Soha sem imádkoznék egy másik ember vizsgájáért,na jó az enyémért sem szoktam,igaz akkor még hívő sem voltam.
De ha valaki kb 30 tételből mindig csak 7-8-at tud,és mindig azokat kapja akkor abban a hitem szerint Isten hathatós közremüködése is benne van.

Ezzel csak azt akartam mondani"hogy nem hívőként"is lehet sikeres vizsgát tenni kevés tudással,ha Isten is úgy akarja,
ha meg nem úgy akarja,akkor azt kell elfogadni,hogy megbuktunk.


Mindenesetre nem szivessen kerülnék egy olyan orvos kezei alá akit mások imája juttatott oda ahol épp van.

Mások lelkiüdvéért IGEN,mások egészségéért Igen,de valakinek a vizsgájáért "soha"sem imádkoznék,föleg nem egy hívő esetében.

Legyen már annyi bizodalma Istenben,hogy ha bajban van ő maga kér Istentől segitséget.

Sajnos az imát nagyon sokan ledegradálják kéregető játékká,amit Istennel szemben is tiszteletlenségnek tartok.

Hol ott az imának a legszentebb Istennel való kapcsolattattásnak kellene lennie az ember számára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
általában inkább nem reagálok... most is csak a MÁS BECSMÉRLÉSE miatt az Ő VÉDELMÉBEN:

megbocsáss: Emilien nem kért imát! sőt! kijelentette, hogy szerinte meg fog bukni, és mivel ez az utolsó UV lehetősége, ezzel lőttek a diplomájának...
amiért amúgy végigküzdött minimum 4 évet...

ha EZEK UTÁN úgy érzed, hogy "ha nem tanult, ott dögöljön meg, ahol van"... akkor azt hiszem ez az utolsó megszólalásom, amit bármilyen formában jelenléted váltott ki...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
akkor azt hiszem ez az utolsó megszólalásom, amit bármilyen formában jelenléted váltott ki...

BINGOOOO!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Szerintem se lehet azért imádkozni hogy "sikerüljenek a vizsgák". Mert hát ha valaki nem tud, akkor miért sikerüljenek? Ez nem igazságos. Akkor ne sikerüljenek. Olyanért lehet szerintem imádkozni, hogy ne legyen a tanár igazságtalan, ne legyek beteg mert akkor nem tudok koncentrálni stb.
Persze ha valakinek bírja a lelkiismerete, hogy olyanokat tanuljon amiről tudja hogy totálisan használhatatlan, de majd ezzel előnyöket ér el az életben... hát... az más tészta.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Exrefis, a Jelenések könyvében leírt dolgok is a zsidókkal történnek meg és ha jól emlékszem ott őket támadják meg.
Nem hiszem, hogy a képmutató, magukat kereszténynek tartó népekről Istennek jobb véleménye van mint pl. az indiánokról.

(ja most nézem ezt nem ide kellett volna :))

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne zavartasd magad....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 11:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Erika, ismerem a Pálhegyi-könyvet, többször olvastam is (régebben), szerintem is nagyon jó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
általában inkább nem reagálok... most is csak a MÁS BECSMÉRLÉSE miatt az Ő VÉDELMÉBEN:

megbocsáss: Emilien nem kért imát! sőt! kijelentette, hogy szerinte meg fog bukni, és mivel ez az utolsó UV lehetősége, ezzel lőttek a diplomájának...
amiért amúgy végigküzdött minimum 4 évet...

ha EZEK UTÁN úgy érzed, hogy "ha nem tanult, ott dögöljön meg, ahol van"... akkor azt hiszem ez az utolsó megszólalásom, amit bármilyen formában jelenléted váltott ki...

Érdekes a komunikációd Net.

Te mindig más nevében nyilatkozol.


Egyébként meg nem Emilient kell "megvédened,"hanem magadat,hisz a kritikám neked szólt és nem Emiliennek.

Persze ezt Te is tudod,de azért úgy álítod,be,hogy Te mint gáláns lovag megvéded Emilient .

Tudod net,nem biztos,hogy a páváskodókirályfik elöbb jutnak a mennybe mint az egyszerű kis mezei békák....

Egyébként meg az embereket nem a diplomájuk megléte vagy nem léte alapján értékelik a mennyben de ha Te mást olvastál ki a Bibliából akkor
csak beszélj arról.

Az általad kifogásolt írásom pedig a Te félremagyarázásod ellenére is nem Emilien becsmérléséről szólt hanem az Isten iránti tiszteletről .

Hiszem,hogy azok a hívől akik Krisztusra hallgatval olvasták soraim azok nem értelmezték úgy félre mint Te.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség