Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 03., vasárnap 22:59 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Nos - örülök, hogy újra jól megy! :*:
Kedves Admin :) Neked és a Többieknek további jó munkát :!:

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 03., vasárnap 23:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
admin írta:
A hivatalos hír az elmúlt napokról:

Kód:
A Parókia nem "támadó portál"
E-mail: fuletamas@gmail.com



Az elmúlt napokban sorozatos támadások érték a Parókia portál szerverét.
Ez okozta a tapasztalható lassulásokat, illetve rövid időszakokban nem volt elérhető a portál.

A támadás lényege, hogy olyan szkriptet juttattak be a rendszerbe, ami a látogatót tovább küldi egy idegen honlapra, amely víruskeresést és téves vírusriasztást imitál, majd azonnal felajánlja az általuk fejlesztett program letöltését és futtatását a probléma megszüntetésére. Ennek a programnak a telepítésével a látogató maga okozza a számítógépe megfertőzését, ezért ilyen esetben feltétlenül fontos a böngésző azonnali bezárása és ezzel a kapcsolat megszakítása a honlappal.

Ezt az eseményt a Google ellenőrzőrendszere is detektálta, ezért jelent meg több felhasználónk gépén is a parokia.hu oldalra a "belépés nem biztonságos", ill. más rendszereken "A Parókia támadó portál" üzenet.

Hangsúlyozzuk, hogy a fenti eseményekben vétlenek vagyunk, és mindent elkövetünk annak érdekében, hogy elejét vegyük a további sikeres támadásoknak. Sajnos a támadás számunkra új, eddig nem ismert módszeren alapul, ami megnehezítette az elhárítást és a védekezést.
Sajnáljuk, ha ezzel valakinek kellemetlenséget, vagy késedelmet okoztunk.

Parókia portál


Űdv, admin



--Köszönöm a híradást (így tudjuk hova tenni a káoszt-(!) és a munká-
tokért külön köszönet a helyreállítás érdekében!! :) (Bár még itt-ott akadozik,- de ez elviselhető...)

:) Üdv.
L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 19:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Indu és Admin!

Csak a miheztartás végett kérdezem, a nyílt holokauszttagadásnak és tagadóknak teret adtok ebben a fórumban?
Endi annak idején kisebb dologért kizárásra került.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 22:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Fony!

A nyílt holokauszt tagadás borzasztó, ha egy keresztény teszi, még szörnyűbb. Amíg elszigetelt jelenség, és a többség jól reagálja le, addig van esély -legalábbis szívből kívánom- hogy az észérvek győzzenek. Szerintem ez fontos feladatunk.

(Személy szerint sajnáltam, hogy Endi kizárásra került.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 07., péntek 22:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Indu, nálam ki van mentve a Pegazus hozzászólása, amit három helyről is töröltél. Ha szükség lesz rá be tudom kopizni.

Kedves Admin, tedd meg légyszíves, hogy megnézed Twillight és Eeyore levelezésének az IP címeit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 08:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Rosta, kopizd be, lehetőleg minél több helyre, hátha Isten dicsőségét szolgálod vele.

Mivel én úgy ítéltem meg - ha nem gond - hogy azzal szolgálom Istent, ha ezeket (egy db hozzászólás és 2 db idézése) kitörlöm, hát kitöröltem (mindhárom helyen jelölve, hogy egy mondatot töröltem), és a nevezett Fórumozót, aki dühében messzire ment, nyilvánosan megkértem, hogy ezt máskor ne tegye. Nyilvánosan elnézést kért, és megígérte, hogy máskor nem fog ilyet tenni.

Nyilván, ha valamiféle bizonyítási eljáráshoz szeretnéd felhasználni, akkor elég ha nem nyilvánosan, hanem privátban elküldöd a megfelelő embereknek. Mert ennek kopizgatásával te magad is elkövetőjévé válsz a káromlásnak. Bár nyilván ezt fölösleges magyaráznom, ha magadból ez nem jön.

És szívből sajnálom, hogy ilyen borzasztó nagy szereptévesztésben vagy, mert neked nem a bűnök dokumentálása, kőbe vésése, sokszorosítása lenne a feladatod, hanem a bűnös megfeddése, és a helyes útra történő visszafordítása.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 08:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
rosta írta:
Pe-ga-zus írta:
Eeyore, engem nem érdekel az istened és az sem, hogy ki mire használja és hogy ez Téged mennyire irritál. -egy mondatot töröltem- Indu

De! Az! Hogy valaki, aki az emberiség történelmét 10.000 évben definiálja, és egy 2.000 évvel ezelőtt íródott könyvet néz történelemkönyvnek, majd van képe egy alig 60 évvel ezelőtt MEGTÖRTÉNT eseményt mesebeszédnek nevezni, NA EZ TÖBB MINT RÖHEJES.
Tudod milyen inkább? Félelmetes!

A holokauszt tagadással aláírtál egy olyan bizonyítványt magadról, amit ha látnál, igazán látnál, mint hivő, erkölcsös ember, még jobban elborzasztana, mint ahogy engem elborzasztott.


Ezt azért vettem ki, hogyha még lenne időd törölni miként vélekedtél nyilvánosan, gyűlöletkeltő módon a keresztyének népes táboráról, az ő hitükről, hát archiválva legyen. Gondolom törlésed után valami másik református portált fogsz szórakoztatni. A beírásodat mindenesetre a neked régóta otthont adó Sólyi gyülekezet portáljára bekopizom tanulságként.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezt FINOMAN fogalmazva TÉVEDÉSnek hívják...

kb annyira pontos információ, mint hogy én és rosta ugyanaz a személy vagyunk (vagy figyelő? már nem emléxem) :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 09:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Legfőbb ideje volt, hogy megszólaltál, merthogy te tudod igazán mi a helyzet. Mindenesetre biztos ami biztos alapon nem árt megnézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 09:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Rosta, kopizd be, lehetőleg minél több helyre, hátha Isten dicsőségét szolgálod vele.

Mivel én úgy ítéltem meg - ha nem gond - hogy azzal szolgálom Istent, ha ezeket (egy db hozzászólás és 2 db idézése) kitörlöm, hát kitöröltem (mindhárom helyen jelölve, hogy egy mondatot töröltem), és a nevezett Fórumozót, aki dühében messzire ment, nyilvánosan megkértem, hogy ezt máskor ne tegye. Nyilvánosan elnézést kért, és megígérte, hogy máskor nem fog ilyet tenni.

Nyilván, ha valamiféle bizonyítási eljáráshoz szeretnéd felhasználni, akkor elég ha nem nyilvánosan, hanem privátban elküldöd a megfelelő embereknek. Mert ennek kopizgatásával te magad is elkövetőjévé válsz a káromlásnak. Bár nyilván ezt fölösleges magyaráznom, ha magadból ez nem jön.

És szívből sajnálom, hogy ilyen borzasztó nagy szereptévesztésben vagy, mert neked nem a bűnök dokumentálása, kőbe vésése, sokszorosítása lenne a feladatod, hanem a bűnös megfeddése, és a helyes útra történő visszafordítása.


Kedves Indu, szerintem őrizd meg a higgadtságodat, nem kell túlspilázni a dolgokat. Ajánlanám a kiegyensúlyozottságot, bár tudom, hogy nem kérek keveset tőled...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 10:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tényleg nem keveset kérsz :*: De törekszem rá. (Bár sajnálom, hogy az érveimből úgy tűnik most sem ment át túl sok.)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
ezt FINOMAN fogalmazva TÉVEDÉSnek hívják...

kb annyira pontos információ, mint hogy én és rosta ugyanaz a személy vagyunk (vagy figyelő? már nem emléxem) :D


oké, te akartad: ugyanez KEVÉSBÉ FINOMAN fogalmazva PARANOIÁnak nevezhető... "mindenki engem figyel" ... "mindenki rajtam köszörüli a nyelvét"

rosta írta:
Legfőbb ideje volt, hogy megszólaltál, merthogy te tudod igazán mi a helyzet. Mindenesetre biztos ami biztos alapon nem árt megnézni.


ezen most elgondolkodtam... és tényleg: engem a SZEMÉLY is érdekel, nem csak a NÉZET, amire ÉN reagálhatok... azt hiszem itt a kulcs :S

eeyore és twillight NEM azonosak, se egymással, se mással itt a fórumon, ez nyilván az IPcímük alapján is kiderül, de nincs ennek kiderítéséhez erre szükség...

továbbá nem azonos egyikük se Pe-ga-zus-sal... de ez még hagyján...

ugyanis Pe-ga-zus meg aztán VÉGKÉPP nem azonos 32ezüsttel, akire most "borítod a bilit"...

csak néhány apróság: Pe-ga-zus fiatal lány, az egyetemi tanulmányai végén... 32ezüst 2 gyerekes asszony...
Pe-ga-zus NEM HÍVŐ!! ...valakinek a HarryPotter témában írt sátánozó levelén "felbuzdulva" került ide, aztán ő maga is elszörnyedt twillight "láttán": "én is ilyen borzasztóan nézek ki kívülről?"
32ezüst nem csak hogy hívő, hanem REFORMÁTUS TEOLÓGA...

hadd ne folytassam keresztnevekkel és egyéb "személyes tárgyakkal"...

nem kell ide IP-cím... csak annyi, hogy EMBEREKkel beszélgessen az ember, és ne NÉZETEKkel...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 11:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Net2rist, szerintem elhamarkodtad a dolgot, de hát ma úgy tűnik ilyen nap van.

A La Mer, azaz a 32Ezüst által életben tartott sólyi fórumon munkálkodik egy pegazus nevezetű nick. Én úgy véltem, hogy a Sóly gyülekezet honlapján munkálkodó pegazus azonos a mi honlapunkon munkálkodó Pe-ga-zus nick-el, aki szemmel láthatóan élvezte twillight benyögéseit. Bár lehet, hogy a végén már ő is besokallt. Szó sem volt a mi Ezüstünkről, hanem az ott beíró ateista pagezusról.

A mi Pe-ga-zus nickünk biztosított engem arról, hogy a másik református portálon működő pegazus-sal nem azonos személy, de különben is tesz rá, hogy mit csinálok.

Ami az ip címek vizsgálatát illeti ez rutinszerű dolog, egyáltalán nem paranoia.

Amint mondtad beszélgetni kellene az emberekkel és nem téves infókat közreadni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 19:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Nincs már itt semmi gond. Megdumcsiztam Rostával, hogy nem én vagyok az a pegazus. Bár szimpatikus a névrokonom, de még sem. :) Szóval peace.

A cérnaszakadásért is vállalom a felelősséget. Nem bújok ki a felelősségre vonás alól.
Tudom, ez nem mentség, de nem káromlásnak szántam. Nem Istent, mint személyt szóltam le, hanem mint érvet, hivatkozási alapot a témában. De jogos a bünti, mármint a törlés.

(Rosta, tudd... attól mert Indu kitörölte, attól én most nem lélegeztem fel, hogy "huhh...más akkor nem olvashatja". A véleményemet tartom, nem fogadom el érvnek senkitől sem, hogy csak az istenét védi, mikor tagadja a holokausztot.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A Parókia fórum moderálása
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 08., szombat 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Kedves Fony!

A nyílt holokauszt tagadás borzasztó, ha egy keresztény teszi, még szörnyűbb. Amíg elszigetelt jelenség, és a többség jól reagálja le, addig van esély -legalábbis szívből kívánom- hogy az észérvek győzzenek. Szerintem ez fontos feladatunk.

(Személy szerint sajnáltam, hogy Endi kizárásra került.)

Üdv:
Indu


Kedves Indu!

Ahogy gondolod, - vagy gondoljátok az Adminnal.
Ha viszont marad a téma, annak a topiknak nem abban a témakörben lenne a helye.

(szerintem)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség