belépés | regisztráció RSS

2018. május 18., péntek

PÜNKÖSD 2018.

Soroksári Református Gyülekezet

"Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai."
(Róma 8,14)

2018. május 16., szerda

Atyámfiai, mit cselekedjünk?

Pesti Református Egyetemi Misszió

Május 22-én kedden ünnepi egyetemi istentiszeteletet tartunk az Adna Caféban, 19 órától.

2018. május 14., hétfő

Gyermektábor - jelentkezés

Pátyi Református Gyülekezet

Egyházi gyermektáborunk ebben az évben június 25-29. között (hétfőtől péntekig) lesz.

Az erre való jelentkezési lap itt letölthető:

2018. május 13., vasárnap

88 - Szeifert György

Sukorói Keresztyén Kör

2018. május 12-én vendégünk volt dr. Szeifert György idegsebész főorvos, címzetes egyetemi tanár, aki pályafutásáról és nigériai gyógyító missziói útjáról tartott előadást ezzel a címmel:
"Hit és misszió az orvostudományban és az idegsegészetben"

Az előadás hangfelvétele és képanyaga a csatolt file-okban elérhetők.

2018. május 10., csütörtök

Ne botránkoztassuk meg egymást!

Pesti Református Egyetemi Misszió

Folytatjuk az Egymásért! sorozatunkat, május 15-én kedden 19 órától Bella Violetta hirdeti az igét.

2018. május 09., szerda

MENNYBEMENETEL ÜNNEPE 2018.

ÁLDOZÓCSÜTÖRTÖK
A Mi Urunk Jézus mennybemenetelének ünnepe. Mindenkit szeretettel vártunk ökumenikus istentiszteletünkre, a református templomba, csütörtökön este 6 órára.
"A Krisztus mennybe felméne, hogy nékünk helyet szerzene. Atyjával megbékéltetne, életre bevinne."

2018. május 06., vasárnap

ANYÁK NAPJA 2018.

Soroksári Református Gyülekezet

Gyülekezetünk közösségében gyermekek műsorával köszöntöttük az édesanyákat, nagymamákat.

2018. május 02., szerda

Szép napunk volt

Reformátusok a soroksári majálison

Szép napunk volt május 1-jén. Gyülekezetünk lelkes csapatával részt vettünk az idei soroksári majálison a Molnár-szigeten.

I. hangverseny - 2018. június 30. 19 óra

Sukorói Zenei Nyár

Hajas Szilárd (fuvola) – Fűke Ákos (cselló) – Pregun Tamás zongoraművész trióestje

II. hangverseny - 2018. július 14. 19 óra

Ruppert István orgonaművész és Hontvári Csaba trombitaművész hangversenye

III. hangverseny - 2018. július 28. 19 óra

Szokolay Balázs zongoraművész szólóestje

IV. hangverseny - 2018. augusztus 11. 19 óra

A Corridor Quartet hangversenye
művészeti vezető: Lakatos György fagottművész

2018. április 29., vasárnap

Egyházmegyei kórustalálkozó

Pátyi Református Gyülekezet

Az Északpesti Református Egyházmegye kórustalálkozója idén Pátyon lesz megtarva, május 27-én (vasárnap) délután 3 órakor a templomban. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

2018. április 27., péntek

Egymást terhét hordozni

Pesti Református Egyetemi Misszió

Legközelebb: május 8-án kedden 19 órától tartunk istentiszteletet a Promissz közösségében, Egymás terhét hordozni címmel.

2018. április 25., szerda

REFORMÁTUS SÁTOR AZ IDEI SOROKSÁRI MAJÁLISON

Soroksári Református Gyülekezet

Gyülekezetünk idén is képviselteti magát a soroksári Majálison, május 1-én, a Molnár-szigeten.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az alsó képen: sátrunk a tavalyi majálison.

2018. április 25., szerda

Kiállítás a Biblia Múzeumban

Bibliás Könyvesbolt

20. századi magyar mesterművek, 2018. április 26. - október 13.

2018. április 24., kedd

Zárva vagyunk

Bibliás Könyvesbolt

Kedves vásárlóink és érdeklődők! Április 30-án és május 1-én könyvesboltunk zárva tart.

2018. május 23., szerda,
Dezső napja van.

Elhunyt Pásztor Jánosné

2016. május 24., kedd

85 éves korában elhunyt Pásztor Jánosné, a Magyarországi Református Nőszövetség korábbi elnöke. „A legfontosabb számomra, hogy tudom, az Úristen szeret. Hiszem, hogy egészségemben, betegségemben velem van. Amikor legutóbb beteg lettem, éreztem, hogy a legnagyobb orvosság a szeretet. A gyerekeim folyamatosan kerestek, az egész család és a szomszéd is imádkozott értem. A nőszövetségben is nagyon kedvesek voltak, rengeteg gyöngédség van bennük” – mondta két évvel ezelőtt egy interjúban a Reformátusok Lapjának.

Az igazi győzelmek

2016. május 20., péntek

Hasznosságelv szerint működő világban élünk, ahol mindent forintosítanak, de a Szeretethídon senki nem számítja ki, hogy mennyit ér az önkéntes segítség, hiszen jó dolgokat tenni alapvető emberi magatartás. Helyszíni riport Budafokról, a Szeretethíd május 20-i megnyitójáról, ahol nemcsak önkénteskedtek, hanem táncra is perdültek a résztvevők a legkisebbektől kezdve a püspökökön át az államtitkárig.

Hogyan olvassunk égő háztetőt?

2016. május 16., hétfő

Az események egymásutániságában történetet keresni, a történetnek jelentést tulajdonítani: hitbeli cselekedet. Hit nélkül az egymásutániság: egymás nélküliség. A hit értelmezői mozzanatában azonban fölizzik egy lehetséges idézőjel a történet mondatai fölött – Molnár Illés gondolatai Visky András pünkösdi homíliá járól.

Az elefántnál is

2016. május 15., vasárnap

A Szentlélek szimbóluma a galamb. Az ősmélység felett mintegy tojását költő madárként lebegett – a Lélek teremtő hatalom; és Krisztus megkeresztelkedésekor aláereszkedik reá – a Lélek kinyilatkoztató és felhatalmazó erő. Feltétlenül szabad, mégis bizalmas, érkeztében szuverén áldáshozó. Mi azt mondanánk: vendég, holott ő a gazda – és minket avat birtoka vendégeivé: Ő a Lélek. A jelképe galamb.

A különbség: ég és föld

2016. május 11., szerda

A kis konfirmandusok a hét végén egyáltalán nem akartak hazamenni, pedig közülük többen bevallották, hogy néhány nappal korábban a legkülönbözőbb ötleteket fontolgatták, hogyan lehetne meglépni a csendeshétről. Lelki otthon, amely csodák színhelyévé vált. Az a ház, amit a tomboló tűz sem tudott elpusztítani. Harmincéves a nyárlőrinci Emmaus-ház, a kecskeméti reformátusok missziós háza.

Látogatóink száma a mai napon: 3696
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 40608754

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat