belépés | regisztráció RSS

2017. augusztus 07., hétfő

Mátraháza - Hanganyagok

Pátyi Református Gyülekezet

A gyülekezeti csendeshétvégén elhangzott alkalmakat a következő linken érhetik el:

2017. július 25., kedd

Augusztus 19-én zárva vagyunk

Bibliás Könyvesbolt

Technikai okok miatt augusztus 19-én, szombaton a Bibliás Könyvesbolt kivételesen zárva lesz.

2017. július 09., vasárnap

REFISZ-ház Diósjenőn

Ifi-Kap-Tár

A Börzsöny szívében található Diósjenőn várja ifjúsági és egyéb csoportok jelentkezését a Református Fiatalok Szövetségének közösségi szálláshelye.
19 fő a teljeskörűen fölújított, nem téliesített házban, efölött pedig a hatalmas udvaron sátrakban kapnak szállást az érkező vendégek.

Külön női-férfi vizes blokkok, több mint 30 főre kialakított nagy közösségi tér, több ...

2017. július 03., hétfő

Ref 500

A Gidófalvi Református Egyház honlapja

Reformáció Emlékév

2017. június 26., hétfő

Nyári szünet

Pesti Református Egyetemi Misszió

Minden diáknak pihenős, élményteli nyári heteket kívánunk. A Promissz évnyitó istentiszteletét szeptember 5-én 19 órától tartjuk.

2017. június 20., kedd

A mezítlábas Notre Dame és a mosolygós szentek

Budapest - Csillaghegyi Református Egyházközség

Május 13-án reggel 7.00 órakor indultunk – kellemes napsütésben – autóbuszunkkal az M3-on Szabolcs-Szatmár-Bereg megye felé. A Budapest-Csillaghegyi Református gyülekezet "2017. évi rendes tavaszi" kirándulásán indult így a napunk.

I. hangverseny - 2017. július 1. 19 óra

Pintér Dávid hegedűművész és Váray Rita zongoraművész estje

II. hangverseny - 2017. július 15. 19 óra

Gárdonyi Dániel orgonaművész hangversenye

III. hangverseny - 2017. július 29. 19 óra

Kórus Spontánusz (Sopron) hangversenye
Művészeti vezető: Kocsis-Holper Zoltán

IV. hangverseny - 2017. augusztus 19. 19 óra

Sukorói Zenei Nyár

Balog Zsolt zongoraművész és Vámosi-Nagy Zsusza fuvolaművész CD-bemutató hangversenye

2017. június 16., péntek

Bolgár kút templomunk előtt

Soroksári Református Gyülekezet

Soroksár testvérvárosi kapcsolatának 10. évfordulóját ünnepelte a bolgár Tvardica várossal.Ennek alkalmából bolgár ivókutat avattak, szenteltek fel bolgár barátainkkal közösen.

2017. augusztus 19., szombat,
Huba napja van.

Elhunyt Pásztor Jánosné

2016. május 24., kedd

85 éves korában elhunyt Pásztor Jánosné, a Magyarországi Református Nőszövetség korábbi elnöke. „A legfontosabb számomra, hogy tudom, az Úristen szeret. Hiszem, hogy egészségemben, betegségemben velem van. Amikor legutóbb beteg lettem, éreztem, hogy a legnagyobb orvosság a szeretet. A gyerekeim folyamatosan kerestek, az egész család és a szomszéd is imádkozott értem. A nőszövetségben is nagyon kedvesek voltak, rengeteg gyöngédség van bennük” – mondta két évvel ezelőtt egy interjúban a Reformátusok Lapjának.

Az igazi győzelmek

2016. május 20., péntek

Hasznosságelv szerint működő világban élünk, ahol mindent forintosítanak, de a Szeretethídon senki nem számítja ki, hogy mennyit ér az önkéntes segítség, hiszen jó dolgokat tenni alapvető emberi magatartás. Helyszíni riport Budafokról, a Szeretethíd május 20-i megnyitójáról, ahol nemcsak önkénteskedtek, hanem táncra is perdültek a résztvevők a legkisebbektől kezdve a püspökökön át az államtitkárig.

Hogyan olvassunk égő háztetőt?

2016. május 16., hétfő

Az események egymásutániságában történetet keresni, a történetnek jelentést tulajdonítani: hitbeli cselekedet. Hit nélkül az egymásutániság: egymás nélküliség. A hit értelmezői mozzanatában azonban fölizzik egy lehetséges idézőjel a történet mondatai fölött – Molnár Illés gondolatai Visky András pünkösdi homíliá járól.

Az elefántnál is

2016. május 15., vasárnap

A Szentlélek szimbóluma a galamb. Az ősmélység felett mintegy tojását költő madárként lebegett – a Lélek teremtő hatalom; és Krisztus megkeresztelkedésekor aláereszkedik reá – a Lélek kinyilatkoztató és felhatalmazó erő. Feltétlenül szabad, mégis bizalmas, érkeztében szuverén áldáshozó. Mi azt mondanánk: vendég, holott ő a gazda – és minket avat birtoka vendégeivé: Ő a Lélek. A jelképe galamb.

A különbség: ég és föld

2016. május 11., szerda

A kis konfirmandusok a hét végén egyáltalán nem akartak hazamenni, pedig közülük többen bevallották, hogy néhány nappal korábban a legkülönbözőbb ötleteket fontolgatták, hogyan lehetne meglépni a csendeshétről. Lelki otthon, amely csodák színhelyévé vált. Az a ház, amit a tomboló tűz sem tudott elpusztítani. Harmincéves a nyárlőrinci Emmaus-ház, a kecskeméti reformátusok missziós háza.

Látogatóink száma a mai napon: 2406
Összes látogatónk 2000. november 01. óta : 38059764

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fenntartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat