Áldás, békesség

Áldás, békesség!

A Hírlevél, gyülekezeteink lapja, ezúttal rendkívüli különszámmal jelentkezik (úgy noyomtatott mint internetes formában is). E megjelenésnek apropóját az ünnep és az emlékezés adja, hiszen november 2-án (reménység szerint) mindkettő jelen lesz majd közöttünk az istentiszteleten. A megválasztott lelkipásztort beiktatják gyülekezeti szolgálatába, de ettől sokkal fontosabb, hogy 220 esztendőre tekinthet vissza a csicsói templom története, és ezzel együtt a gyülekezeté is. E számban tehát elsősorban ez adja a témát. Láttatni szeretnénk egy kicsit a régmúltat, de a közelmúltat is. E célból közöljük most a csicsói gyülekezet történelmi visszatekintőjét, ezért kértük meg a kolozsnémai gondnokot, és a csicsói volt gondnokok egy-egy "fésületlen- visszaemlékezés, vagy gondolat-ébresztő megírására, és ezen apropóból kerül megrendezésre az évek óta dédelgetett nagy terv, a gyülekezet-történeti kiállítás megnyitója is a reformáció ünnepnapján. (A tárlat létrehozásáért sokaknak köszönettel tartozunk, de külön köszönjük Dr. Nagy Amáliának és Bödők Juditnak).
Bízunk benne, hogy az a pár nap, amire készülünk, s ami hamarosan majd mögöttünk lesz, igazi ünneppé tud lenni a csicsói református gyülekezeti közösségben, s ennek az ünnepnek a hangulatához szeretnénk e lapszámmal, mint szerkesztők, hozzájárulni.

2008. október havában
A Hírlevél szerkesztői