19. szám - 2010. Húsvét

2010-03-23

A Lámpás újság minden kedves olvasójának Jézus Krisztus győzelmének örvendező húsvéti ünneplést kívánunk!

Ízelítő számunk tartalmából

Mefibóset útja a Semmiből a Mindenbe (2Sám 9,1-13)

Mefibóset mozgássérült ember volt. A baj akkor történt, amikor édesapja, Jonatán, és nagyapja, Saul, elestek a filiszteusok ellen vívott gilboa-hegyi csatában. Saul király házanépe a nemzeti tragédia után emberileg nézve nem sok jót várhatott a lehetséges új királytól, Dávidtól, hiszen Saul Dávidot egész életében féltékenységből kegyetlenül üldözte. A dajka felkapta a gyermeket, de jaj: a kapkodásában elejtette a kicsit, aki mindkét lábára egész életére lebénult (2Sám 4,4). Talán ezért kapta nevét is: Mefibóset, ami azt jelenti: a szégyen terjesztője.

A szeretet rózsája

Talán három éve is van már annak, hogy hajnal tájt álomban egy kivilágított téren láttam magam, ahol egy hosszú fehér asztalon gyertyák égtek. Mellettük száz szál rózsa hevert. Ezek a rózsák teljesen fából készültek, és egy igét is hordoztak a csomagolásukban. A  háttérben  egy fehér lepedőt is láttam ezzel a  felirattal: AKI AKARJA, VEGYE A SZERETET RÓZSÁJÁT  INGYEN! Alatta ez állt: Jézus mondja: AKI AKARJA, VEGYE AZ ÉLET VIZÉT INGYEN (Jel 22,17)!

Bábmisszió

Megtisztelő volt számomra, hogy harmadik alkalommal vehettem részt bábcsoportunk missziós szolgálatában. Már a próbák alatt is nagyon áldott időszakot éltünk meg a testvérekkel. Nagy öröm volt a jól ismert intézményekbe újra ellátogatni és megosztani velük az örömhírt, s látni, hogy a rohanó hétköznapokban sikerült egy kicsit az ünnep igazi lényegére fordítani a figyelmet.

Szórványkarácsony Hatvanban 2009

Nagybátonyból tízen vettünk részt a hatvani szórványkarácsonyon. Közülünk négyen hozzá-járultak a műsorhoz is egy jelenet előadásával.

Szórvány-gyülekezetekben szerzett élményeim

Évekkel ezelőtt munkahelyünk a falunkhoz kötött. Mezőgazdasággal foglalkoztunk, így volt alkalmam megismerni az ott lakó embereket. Mit is tapasztaltam köztük? Sok jót és szépet!

Bizonyságtétel egy lelkigyakorlatról

Bizonyára ti is jól ismeritek Ady Endre versének néhány sokat emlegetett sorát: "Mikor elhagytak, mikor a lelkem roskadozva vittem, csöndesen és váratlanul átölelt az Isten." Ennek a megtapasztalására volt alkalmam a Leányfalun megtartott Kékkereszt Egyesület lelkigyakorlatos hétvégéjén (2010. február 4-7).

KÖNYVBEMUTATÓ

Tatai István lelkipásztor: Az Egyház és Izrael c. új könyvét a XVII. Nemzetközi Könyvfesztiválon 2010. április 25-én (vasárnap) du. fél 4-kor mutatják be.

Imádság kampány idején

Pál apostol felszólította fiatal munkatársát, Timóteust, hogy gyülekezete könyörögjön a kormányzatért, hogy csendes és békés életet élhessünk mindenkor istenfélelemben. Szeretném közreadni a kampány idején született imádságomat. Aki szeretné, nyugodtan imádkozhatja velem:

MEGHÍVÁSOK - Ünnepi istentiszteletek rendje

Húsvéti istentiszteletek időpontja