TEMPLOM FELÚJÍTÁS

Tisztelt Adományozó! Kedves Testvérünk!

A Szalkszentmártoni Református Egyházközség Presbitériuma nevében köszönjük meg Önnek, hogy adományával hozzájárult közös célunkhoz, templomunk felújításához. Az adományokból lehetővé vált a templomfelújítás első fontos és nélkülözhetetlen lépésének megvalósítása: elkészíttettük a teljes pályázati dokumentációt 3 405 400 Ft értékben. Ez az összeg azért ilyen magas, mert műemlék templomunk esetében a sikeres pályázáshoz sokféle engedélyre, és pontos tervekre volt szükség.

A pályázati anyag összeállatása során egy éppen futó pályázati kiírásnak próbáltunk eleget tenni (A pályázat címe: Településképet meghatározó épületek külső rekonstrukciója, többfunkciós közösségi tér létrehozása, fejlesztése, energetikai korszerűsítés. Pályázati azonosító: VP-6-7.4.1.1-16), azonban az építési engedély a pályázat benyújtásának időpontjában még nem állt rendelkezésünkre a lerövidített határidők miatt, jóllehet az igénylés már folyamatban volt, így a pályázási feltételeknek a dokumentáció nem felelt meg. Ebből megértettük, és elfogadtuk hogy Istenünk türelemre int bennünket.

A legfontosabb az, hogy adományainkból körültekintően összeállított pályázati dokumentációnk készen áll a következő lehetőségre, mellyel feltétlenül élni fogunk. Az adománygyűjtést folytatjuk, mert érezzük, hogy amink van kevés céljaink megvalósításához, de azt is tudjuk, hogy ami rajtunk múlik meg kell tenni. Így köszönjük meg az eddigi segítséget, és buzdítjuk a további adakozásra.

„Tudjuk pedig, hogy aki szűken vet, szűken is arat, és aki bőven vet, bőven is arat.
Mindenki úgy adjon, ahogy előre eldöntötte a szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből,
mert a jókedvű adakozót szereti az Isten!”
2 Korintus 9, 6- 7

Áldás, békesség!