Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 19:22 
Maga Jézus fog visszajönni és magával viszi azokat, akik Benne hisznek és nem génekben, meg önmaguk fejlődésképességében, meg meditációban, meg ősmagyarturuldelfin bálványaikban, ............................................................................................ ...............................................................................................................
.........................................................................................................

Akik elfogadták Tőle bűneik bocsánatát ott leszen az Új Jeruzsálemben!
:-)

Kedves Gabi!

Jelen állapotok szerint én részben nem vagyok ott, ahol te vagy!
Jelen állapotok szerint én biztosan nem leszek ott, ahol te leszel, mert ott már nem lesz fórum.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 08:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kavics, megkérjem Őt, hogy szerződtessen téged az utolsó ítéletre dublőrnek? Tudod, hogy néha pihenhessen kicsit, olyan sok dolga lesz Neki... :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 09:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Sátáni konferencia
Részlet kiküldött munkatársunk jelentéséből:

Sátán összehívta a démonokat a világ minden tájáról. Rövid köszöntő és bevezető után mon-dandójának lényegére tért. Ebből közlünk néhány részletet.

─ Mint tapasztaltátok, nem tudjuk visszatartani a keresztényeket attól, hogy részt vegyenek az istentiszteleteken. Abban sem tudtuk megakadályozni őket, hogy olvassák a bibliájukat, és felismerjék az igazságot.
Ha Jézussal folyamatos kapcsolatot sikerül kialakítaniuk, megszűnik felettük a hatalmunk. Ezen a ponton kell beavatkoznunk, itt kell támadnunk!

Tehát: engedjétek, hogy elmenjenek istentiszteleteikre, engedjétek, hogy úrvacsorázzanak, emlékezzenek Jézus halálára, de akadályozzátok meg, hogy a kapcsolatuk Jézussal folyama-tossá váljon!

─ Hogyan tegyük ezt? ─ kérdezték a démonjai.

─ Tervem a következő: ─ mondta a Sátán.

─ Az idejüket kell elrabolnunk, ha meg akarjuk gátolni a Jézussal való kapcsolat kiépítését! Ha valamilyen szinten sikerül is azt létrehozniuk, el kell érnünk, hogy ne tudják folyamato-san fenntartani!

Vagyis: Kössétek le őket az élet mellékes dolgaival és találjatok ki minél több lehetőséget, hogyan foglalhatjátok le a gondolataikat!

Kísértsétek őket, hogy egyre jobban túlköltekezzenek, és ezért kölcsönöket kelljen felven-niük.

Győzzétek meg a feleségeket és a férjeket, hogy dolgozzanak 6−7 napot egy héten, naponta 10−12 órát. Ha ezt teszik, a maradék idejükből már csak egy üres életformára futja. Ottho-naik nem nyújtanak kellő menedéket, a munka nyomása itt is eléri majd őket.

Gátoljátok meg őket abban, hogy elegendő időt töltsenek együtt a gyerekeikkel. Így a csalá-dok könnyebben szakadnak majd szét.

Terheljétek túl az agyukat, hogy ne legyenek képesek meghallani az Isten hívását.

Érjétek el náluk, hogy kapcsolják be a rádiót autóvezetés közben is, és az otthonaikban is folyamatosan működjön valami, ami leköti a figyelmüket.

Gondoskodjatok arról, hogy minél több üzletben és étteremben játsszák a tőlünk származó zenét. Ez is bezsúfolódik az agyukba és segít megtörni a kapcsolatukat Krisztussal.

Töltsetek fel a minden lehetséges helyet magazinokkal és újságokkal.
Bombázzátok az agyukat a nap minden órájában hírekkel. Törjétek meg az autóvezetés egy-hangú perceit hirdetőtáblákkal.

Árasszátok el e-mail fiókjaikat szeméttel, reklámokkal, katalógusokkal, melyekből online lehet rendelni, és szívükbe adjatok nyereményjátékokhoz fűzött naiv reményt.

A magazinokba és a tévébe tetessetek természetellenesen sovány modelleket, hogy a férjek hozzájuk hasonlítva a feleségüket elégedetlenekké váljanak.
folyt köv

2. rész:
Tartsátok fáradtan a feleségeket, hogy ne tudják éjjel szeretni férjüket. Adjatok a fáradtság mellé fejfájást is, biztos, ami biztos! Ha nem adják meg a férjeknek amire szükségük van, máshol fogják azt keresni.

Adjunk az embereknek télapót, nehogy megtanítsák a gyerekeiknek a karácsony igazi jelentőségét.
Adjunk nekik húsvéti nyuszit, így nem fognak beszélni a Jézus feltámadásról és felettünk aratott győzelméről.

Csaljátok az embereket vidámparkokba, népünnepélyekre, moziba, színházba, koncertekre.
Ne hagyjatok nekik időt arra, hogy a természetbe kimenve rácsodálkozzanak Isten teremtett világára.

Célunk az is, hogy az embereknek a lehető legritkábban legyen alkalmuk elmondani egymásnak, hogyan változtatta meg az életüket Jézus.

Tegyetek róla, hogy túlhajszolják magukat, és még az üdülés se legyen pihenés számukra.
A nyaralás ideje alatt, de még a gyülekezet összejövetelein is a munkán járjon az eszük, az kösse le a gondolataikat.

Ha ezt el tudjuk érni, nem lesz idejük keresni, és főleg használni a Jézus hatalmát és erejét. Így csak a saját emberi erejükből fognak dolgozni, és szolgálatuk gyengévé, erőtlenné válik. Erőlködésükben felemésztik az egészségüket egy jónak vélt cél érdekében, sőt akár a családjuk felbomlása is remélhető. ─ fejezte be a Sátán.

─ Nagy terv! Működni fog! ─ ujjongott a démoncsapat.

Buzgón elindultak, hogy megvalósítsák a „főnök tervét”.
Számunkra a kérdés a következő:

Mennyire volt sikeres a sátáni csapat a terv végrehajtásában?

És a Te életedben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Köszi FM
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Köszi, FM, ez nagyon jó volt...
És mondd, ki szivárogtatta ki az infot egy ilyen zárt ülésről? ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Természetesen én :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Természetesen én :wink:


De, elég lett volna ha hivatkozol korábbi fórumra és ott téma, és oldal.
(ahogy azt admin is tanácsolta.)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 10:53 
Jézus mondja:
Én azért adok néktek, miképen az én Atyám adott nékem, országot,
Hogy egyetek és igyatok az én asztalomon az én országomban, és üljetek királyi székeken, ítélvén az Izráelnek tizenkét nemzetségét.

Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.

Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.
Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.
És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.
És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. dec. 01., péntek 13:02-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 11:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
32ezüst írta:
Emilien írta:
Na, elszállt a hozzászólásom az éterben.... :x :x . Most meg nem érek rá újra beírni, :x

Itt már felsőbb erők játszanak... Nekem meg következetesen nem engedi Tiv és Lucius hozzászólásait elolvasni, mindig pont akkor indul újra... Úgyhogy bocsika Tiv, bocsika Lucius, majd ha új alaplapom lesz... Ugye alaplapok is vannak az Új Jeruzsálemben?


Egy deka alaplap sem lesz. :)
persze most sokan arra gondolnak, hogy akkor vissza a barlangba?
közel sem. :)

Már most itt ennek a századnak az elején olyan technikai tudásunk van ami lehetővé teszi úgy élni a földön, hogy ne keljen a földet pusztíttanunk.
pl. geotrmikus energiák. itt Mo. 100m/15C. fok a különbség. a szél fúj, a szivatyú megy, és máris 15 fokhoz juthatunk télen, vagy akár nyáron a melegben stb. napkollektorok és más hasonlók. Nem lesznek olyan iparágak, amik pusztítják a földet. Maga Isten igéri. elpusztítja mindazokat, akik a földet pusztítják.

a pc és más hasonló kütyük háttériparában több olyan is van amik pusztítják a földet.
De, aggodalomra semmi ok.!
Mert ha beszélgetni óhajtunk. Akkor elszamaragolunk egymáshoz. :) mindegy, hogy útidő 3 nap vagy akármennyi. Idő lesz bőven.
Csak ezen rohanó világ, és a felgyorsult infok áramlása miatt van szükség erre a masinára.

És amit lehagytam. Az maga Isten, aki olyan tudással látja el az emberiséget, és olyan energiákat mozgat meg, amikről most itt nem is gondolnánk, hogy létezik, vagy felhasználható.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lucius 2006. dec. 01., péntek 11:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 11:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
FM írta:
Természetesen én :wink:
De, elég lett volna ha hivatkozol korábbi fórumra és ott téma, és oldal.
(ahogy azt admin is tanácsolta.)


Kinek a pap és kinek a papné, nekem ide kellett hozni, de kösz a helyre igazítást, máskor ismét átgondolom, mint ahogy most is tettem :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 14:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
32ezüst írta:
Emilien írta:
Na, elszállt a hozzászólásom az éterben.... :x :x . Most meg nem érek rá újra beírni, :x

Itt már felsőbb erők játszanak... Nekem meg következetesen nem engedi Tiv és Lucius hozzászólásait elolvasni, mindig pont akkor indul újra... Úgyhogy bocsika Tiv, bocsika Lucius, majd ha új alaplapom lesz... Ugye alaplapok is vannak az Új Jeruzsálemben?


Egy deka alaplap sem lesz. :)
persze most sokan arra gondolnak, hogy akkor vissza a barlangba?
közel sem. :)

Már most itt ennek a századnak az elején olyan technikai tudásunk van ami lehetővé teszi úgy élni a földön, hogy ne keljen a földet pusztíttanunk.
pl. geotrmikus energiák. itt Mo. 100m/15C. fok a különbség. a szél fúj, a szivatyú megy, és máris 15 fokhoz juthatunk télen, vagy akár nyáron a melegben stb. napkollektorok és más hasonlók. Nem lesznek olyan iparágak, amik pusztítják a földet. Maga Isten igéri. elpusztítja mindazokat, akik a földet pusztítják.

a pc és más hasonló kütyük háttériparában több olyan is van amik pusztítják a földet.
De, aggodalomra semmi ok.!
Mert ha beszélgetni óhajtunk. Akkor elszamaragolunk egymáshoz. :) mindegy, hogy útidő 3 nap vagy akármennyi. Idő lesz bőven.
Csak ezen rohanó világ, és a felgyorsult infok áramlása miatt van szükség erre a masinára.

És amit lehagytam. Az maga Isten, aki olyan tudással látja el az emberiséget, és olyan energiákat mozgat meg, amikről most itt nem is gondolnánk, hogy létezik, vagy felhasználható.

Jel 10,6 És megesküvék arra, a ki örökkön örökké él, a ki teremtette az eget és a benne valókat, és a földet és a benne valókat, és a tengert és a benne valókat, hogy idő többé nem lészen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 16:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Jel 10,6 És megesküvék arra, a ki örökkön örökké él, a ki teremtette az eget és a benne valókat, és a földet és a benne valókat, és a tengert és a benne valókat, hogy idő többé nem lészen:


Kedves Tiv! :)

Segíts ki engem, egy kis szótárazással!
tempus amplius non erit

Érdekel, hogy ezt hogyan adnád vissza a magyarban?
Ne mond, hogy nem értesz hozzá. Mert én sem. :)
Szótárazzunk! Kicsit.
Vagy itt van Kamilla talán Ő is besegíthetne.
Mire jutunk?

Van két verzió
1. idő többé nem létezik.
2. „nem lesz többé késés”

Én a 2.-re tippelek. :)
Olvasom ehhez pedig Ézs 46:13; Ezekiel 12:25; Hab 2:3

De, tegyük fel nem lesz idő. Mi az idő?
Ahogy a föld forog, egy forgás egy nap. Ha nem forog, és nincsenek napok, nincs idő. Hogyan fogunk a földön élni?
Mikor kelünk fel, vagy fekszünk?
Persze el lehet vonatkoztatni, abban az értelemben, hogy az időnek nem lesz hatása ránk, azaz nem lesz időhöz való kötöttség többé.
Vagy elvonatkoztatható olyan formában, hogy nem lesz olyan idő, amikor ismét előfordulhat valamely korábban már megtörtént eset, ami Isten ellen való. Stb.

De ilyenkor kell elővenni a szövegkörnyezetet, miről van tehát szó?
Olvasatomban az ötödik-hatodik látomás keretén belül 8:1-12:7
Felnyitják a hetedik pecsétet. (Rendkivül érdekes látomás, mint ahogy a többi is.)

Csend támad az égben. Majd hét trombitát nyújtanak át a hét angyalnak. Az első hat trombita megfújása készíti elő az ötödik látomást.
Amikor az első három trombita egymás után megszólal, csapások zúdulnak a földre, a tengerre, a folyókra és a vizek forrásaira.
( Itt van előttünk, most történik, folyamatában. Hoztam ezt előzetesnek. Mert a Biblia szerint ezeket, a napokat éljük. És számomra rendkívül érdekes, és mélytartalmú olvasmány.)


Majd a 6. látomásban 10:1-től Édes és keserű üzenet van. Rögtön az 5.6. vers után. A hatodik versben
Esküszik az Erős angyal a megdicsőített Jézus. Nem Önmagára esküszik, hanem egy nagyobb hatalmasabbra, magára a Teremtőre.
Ezzel az esküvel az angyal arról biztosította Jánost, hogy Isten részéről nem lesz többé késés.
A késésnek fordított görög szó: χρόνος khron'-os ha önmagában fordítjuk akkor „idő”
Amiből Károli is úgy értékelheti, hogy „nem lesz több idő” ahogy azt fel is vetettem. Mintha az általunk ismert idő megszűnne. Viszont ahogy én tudom itt nincs határozott névelő, vagyis nem az idő megszűnéséről van szó. Vagyis ennek értelmében nem időt, hanem időszakot jelöl. Tehát nem lesz újabb időszak, (vagyis késés)
Ilyen összetételt találunk még a Zsid 10.37-ben, ahol Pál Habakuk 2:3,4 verseiből idéz, és azt írja; Mert még „egy nagyon rövid idő”, és „aki jön, meg fog érkezni, és nem késik”,

Ha pedig most visszaugrunk ide felülre, akkor szótárral is eljutunk oda, ami a latinban van.
Tempus = idő, időszak
Amplius = (értelmezésében többféle, jelen esetben); tovább
Non = nem (És itt van ama kutya elásva. Mert ez nem egy sima nem, hanem fosztóképző, ami visszahat a tárgyra. )
erit = létezik (aminek imperfectuma a befejezetlen idő.)

(Vezettem le ezt inkább Kamilla miatt, mert érdekel, ahogy ő látja. :) )

Vagyis számomra, úgy a görögben, mint latinban egyazon értelmezéssel találkozom.
De, akár tévedhetek is. Jelenleg így tudom.

Viszont egy dolognak különösen örülök, hogy kritikus szemmel nézel, és nem a szavaimra figyelsz, hanem az Írásra.

Szóval Isten nem késik, amit előre megjövendölt, azt be is teljesíti.
De, ettől még nekünk embereknek Itt a földön, a megújított földön. Rengeteg időnk lesz szamaragolni. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 18:46 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
αιων (ájón)
a szó szoros értelmében: kor(-szak); kiterjesztve: folytonosság (múltban is);

αει (áej)
egy régies alapfőnévből nyilvánvalóan folyamatos időtartamot jelez

G5550 χρονος (khronosz)
bizonytalan (kétes) származású; egy időszak


Persze lehet ezt bonyolítani, de nap sem lesz. :)
Jel 21,
23. És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne; mert az Isten dicsősége megvilágosította azt, és annak szövétneke a Bárány.

Mivel Isten „Van” így bizony könnye lehet hogy más lesz minden mint amit mi elszeretnénk képzelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 23:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
32ezüst írta:
GABRIEL777: neked egyetlen hibád van csak... hogy magad se hiszed el, amit mondasz. És tőlünk várod a megerősítést.


Kedves Gabi

Az én meglátásom szerint,azon kivül,hogy egypár nulllát,lehagytál az egyes után,
a világnézetemmel kapcsolatbani bizonytalanságom,nem,hogy nem a hibám,hanem sokkal inkább az erényem,
amit elsödlegessen Istennek köszönhetek,
Aki rámutatott arra,hogy soha se mondjam,hogy ez a teljes igazság,mert
Ő mindenhez tud még további újat hozzátenni.

De gondolj bele,ha te egy 1 éves ,10 éves és 18 embernek,ugyanarról,akarsz
beszélni,akkor ugyan azt fogod mondani
mind a három esetben ? Vagy mindenkinek csak annyit mondasz el amit az ő szintjén képes befogadni ?

Mert én úgy látom,hogy Isten ezt teszi,
mesél magáról,mesél az igazságról,de
mindenkinek a saját szintjéhez mérten
teszi azt,és ahogy a lélekben a Szentlélek egyre erösebbé válik,úgy
modosulnak a válaszok.

Ezért azt,tudom mindenkinek tanácsolni,
hogy a hitéhez legyen acélszilárdan hű,
de a világnézetében,mindig hagyjon egy
kis kaput,amin az új ismeret bejöhet és
amin keresztül a tévedéseinket kidobhatjuk.Mert ha az ember ezt forditval teszi,egy gyenge hit mellet,
acélszilárdan ragaszkodik a világnézetéhez,akkor ELVESZETT !!!
Isten soha sem fog tudni a közelébe jutni,és egy zsarnok fanatikus emberré válik aki nem Istenhez ragaszkodik,hanem egy eszméhez.

Jézus nem ezt tanította,hanem azt,hogy
Istenhez,személyhez ,ragaszkodjunk
acélszilárdan és nem egy eszméhez !

A Hit sohasem a mibenre hanem a kibenre kell,hogy irányuljon,
mert ha az ember hite Istenre irányul,akkor az ember Istenhez jut,
de ha az ember hite a mibenre irányul és
egy eszmében hisz,akkor soha sem jut el Istenhez !

Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen kiben és igen újra
Ő az Úr Jézus Krisztus
Jn 14,6 Monda néki Jézus:
Én vagyok
az út,
az igazság és
az élet;
senki sem mehet
az Atyához, hanemha
én általam.


A miben pedig:
az Ő beszédében

és nem abban amit a beszédből ma megértettem
Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 210 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség