Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 18:44 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves FM!
Nagyon helyes de a felszállásnál is segítsék a hölgyeket, meg a helyük átadásában is! :-)
Kedves Ex!
Idézet:
ex (aki maga előtt tolja Tamást)

Sokat köszönhetek azoknak a testvéreknek akik engedik hogy figyeljek a szavukra!
Sokan sokféleképp adtak, főleg ajándékaik szerint!
A két nagy F, Ex, aki nagyon is van :-) Magda , Tiv és sorolhatnám amerre jártam és a régi fórumosok!
Csak figyelnem kellett és az mind az ölembe hult!
Annyit mondhatok az írás szerint tettetek!

Ingyen kaptátok, ingyen adtátok tovább!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
....
....
...

Senkinek sem kell szívességet tenni az által, hogy hajlandó keresztyénné lenni. Annál kimondhatatlanul többe, drágábba került az evangélium Istennek, hogysem "beédesgetéssel, mintegy lépre csalva" késztessen bárkit is megtérni...

Hú de nehezen tudtam ebből a becsaliból kievickélni, mennyit kellett sírnom, könyörögnöm, amíg tényleg megtértem, és megértettem amit fennt leírtál.

Bizony nagy szólgálatot tesz az ellenségnek aki körbe járja a földet és ....
nem folytatom, mert akit érdekel az ÍRÁSBAN megtalálja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 19:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
figyelő írta:

(Fony! Szíveskedj egy stigulát..!)

A falnak tudnék menni, mikor valahányszor találkozom ezzel a "csomagolástechnikai" problémázással, illetve kifogásolási sopánkodással.

Kedves Figyelő!

Strigula meghúzva, de hogy a fej a falnakmenés következtében ne szenvedjen komolyabb károsodást, - bukósisakot fel!

Kol. 4,6
"...Beszédetek legyen mindenkor kedves, sóval fűszerezett,hogy így mindenkinek helyesen tudjatok felelni.
..."

Ezt a feketekönyvből (ami nálam sötétkék) idézett részletet a következőképpen értem:
- A só és a kedvesség nem zárja ki egymást.
- Sőt, ha a mondat másik felét értelmezem, a kettő együtt szükségeltetik ahhoz, hogy mindenkinek helyesen tudjunk megfelelelni.

Az eddigi h.sz-okból azt látom, hogy ezt hiányolja Tavasz és Ezüst is.

Előttem mondta egy Ex refis:
, ….” hogy a kereszténység nemcsak a áhitatos arccal szenvedő nyálas tehetetlenség, hanem élet, erő, energia, hatékonyság öröm is lehet, akkor az a forrás megfogott, ami tud segíteni, meg tud szabadítani, ahonnan erőt lehet nyerni, ahonnan árad a világosság, a bölcsesség és a szeretet.

Ez így van.
De ha, ha azt szeretnénk, hogy a forrás másokat is megfogjon, és az „áldozat” ne csupán a só „maró” hatását tapasztalja meg, szükség van kedvességre is.
Főleg ha a „gyengébbik” nemről van szó.

Aki pedig azért nem „mer” kedves lenni, mert fél, hogy „nyálasnak” nézik, abban – szerintem a SÓ sincs meg.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 19:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Fony, nagyon tetszett, amit írtál! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 19:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
32ezüst írta:
Tiv: csak dumcsizni jár ide. Ő is megmondta. Tehát ebből következően el is áraszt minket kilométeres hozzászólásaival, amiből látszik is, hogy neki legalább 10x annyi ideje van, mint pl. nekem. Amúgy a hozzászólásai legtöbbször nem mondanak semmit.

Magda: fel akar világosítani minket valamiről. De egyáltalán nem jön át a mondandója, mert fél salát magát megmutatni, pedig igazán ott látszana, hogy milyen is a kapcsolata Jézussal

ex: feladatának tekinti a református egyház és a vele egyenértékű pogányság felszámolását. A bűnt emberrel vagy anélkül, ez szinte mindegy is neki.

kavics: rendszeresen elmeséli, mi neki a meghatározó a hitében, és folyamatosan számonkéri ezt mindenki mástól. Eközben nem veszi figyelembe, hogy a másik ember kicsoda.

figyelő: nagyon szép és okos dolgokat tud mondani. Ennyi.

net: nagyon vagány, ezzel egy csomó vallásoskodó szemét akarja megnyitni, hogy egy megtért ember is lehet laza, miközben nem veszi észre, hogy ezzel mekkora ellenszenvet és távolságot vált ki. De ő legalább hajlandó megismerni a másikat.

tavasz: már tudja, mi az a kereszténység, és teljesen egyetért az elveivel. De képtelen megérteni, hogy ennek ellenére miért viselkednek itt így az emberek.

Gabriel: egyedül már megtalálta Istent, de még hiányzik belőle, hogy ezt másnak is meg akarja mutatni, közösségben gondolkodjon.

1000 bocsika. :D


Kedves Ezüst!

Nincs bocsika, 1 sem, nemhogy 1000!
Mert engem kihagytál a felsorolásból, keresztényhez nem méltó módon megsértődtem.

Nem, ne is szabadkozz, ez helyrehozhatatlan(?) mulasztásos vétkes.

üdv
fony
(morog magában)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Szánom bánom bűneimet, kedves Fony, de veled még nem beszéltem annyit, hogy egyáltalán ilyen egysoros véleményt tudjak mondani...
Majd idővel...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 19:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Na jó, de mégeccer elő ne forduljon.

(már nem morog annyira)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Figyelő írta:
Idézet:
A falnak tudnék menni, mikor valahányszor találkozom ezzel a "csomagolástechnikai" problémázással, illetve kifogásolási sopánkodással.

Tesó!
Annyiszor előkerül manapság itt a szeretet, hogy lassan el kellen beszélgetni a topicklakókkal, hogy ugyanazt értik-e alatta mint a Biblia?
Nem? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Ex,
annyit szeretnék még mondani neked, hogy köszönöm, hogy megnyíltál felém, jól esett (a feltételezések kevésbé - tudod az olyan, amit már kimondtál, tehát a gondolataidban átfutott).
Nem is tudtam egyébként, hogy a "Bocsásd meg Úristen" benne van a református énekeskönyvben. Én a napokban találtam rá. Gondoltam megosztom veletek... :D.

A szeretetről annyit, hogy az bizony egy nagyon is érezhető valami, olyan mint az éltető víz, nem lehet nem felismerni... (még dorgálás közben sem; annál hatékonyabb, ha szeretet kíséri, és csak nagyon indokolt esetekben van létjogosultsága a fizikai megintésnek) :wink:

Ja, erről jut eszembe az az idézet, amit tegnap említettem, hogy idehozom, mert egyik nap szóba jött a harag kérdése... (a régi fórum Gondolatok a megszentelődés útján... topicjában olvastam).

Idézet:
Isten nem enged meg semmiféle "szent harag"-ot. Az egyetlenegy bűn nélküli szent harag az Úr Jézusé volt, aki kiűzte a templomból a kufárokat. De hát ki merné melléje állítani a maga haragját?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 04:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Annyiszor előkerül manapság itt a szeretet, hogy lassan el kellen beszélgetni a topicklakókkal, hogy ugyanazt értik-e alatta mint a Biblia?


Kedves Ex.

Legutobb egy idetévedt segitséget kérő reformátusnak lazán kijelentetetd,hogy
nem tennél rá nagy fogadást,hogy az Úrban van,"tetted ezt kizárólag azért mert ki merte jelenteni,hogy a katolikusoknak és a reformátusoknak is ugyan az a feje vagyis Krisztus "most meg ha jól értem merő szerénységből arra célzól,hogy te és
Figyelő ismeri a legjobban a Bibliát,
így a sok tudatlan fórumozót felvilágosítanád,hogy mi is a Biblia
szerinti szeretet.


Ezzel kapcsolatban eszembe jutot amikor a hitgyülis pásztoród nagy
meggyöződéssel azt bizonygatta,
hogy akinek kevés anyagi java van
azon nincs Isten áldása.

Ezek után azon kijelentésed sem igazán lepett meg,"hogy aki nem
dolgozik az ne is egyék. "

Valószinüleg az akit te halgatsz és
akitől annyira jól megismerted a Bibliát,nem emlékszik valami
"csoda "folytán arra,hogy mit tanított
Jézus az anyagi javakról.

Van egy olyan érzésem,hogy az a
kizárólag önmagunk felé irányuló szeretet amit te és Figyelő képvisel,
nem pont ugyan az ami Jézust
jellemezte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
exrefis írta:
Annyiszor előkerül manapság itt a szeretet, hogy lassan el kellen beszélgetni a topicklakókkal, hogy ugyanazt értik-e alatta mint a Biblia?


Kedves Ex.

Legutobb egy idetévedt segitséget kérő reformátusnak lazán kijelentetetd,hogy
nem tennél rá nagy fogadást,hogy az Úrban van,"tetted ezt kizárólag azért mert ki merte jelenteni,hogy a katolikusoknak és a reformátusoknak is ugyan az a feje vagyis Krisztus "most meg ha jól értem merő szerénységből arra célzól,hogy te és
Figyelő ismeri a legjobban a Bibliát,
így a sok tudatlan fórumozót felvilágosítanád,hogy mi is a Biblia
szerinti szeretet.


Ezzel kapcsolatban eszembe jutot amikor a hitgyülis pásztoród nagy
meggyöződéssel azt bizonygatta,
hogy akinek kevés anyagi java van
azon nincs Isten áldása.

Ezek után azon kijelentésed sem igazán lepett meg,"hogy aki nem
dolgozik az ne is egyék. "

Valószinüleg az akit te halgatsz és
akitől annyira jól megismerted a Bibliát,nem emlékszik valami
"csoda "folytán arra,hogy mit tanított
Jézus az anyagi javakról.

Van egy olyan érzésem,hogy az a
kizárólag önmagunk felé irányuló szeretet amit te és Figyelő képvisel,
nem pont ugyan az ami Jézust
jellemezte.

Kedves Gabriel!
Hozzászólásodban túlságosan magas az egy négyzetcentiméterre jutó hazugságok és csúsztatások száma, ezért nem veled mint konkolyhintővel akarom ezt a témát megbeszélni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 09:32 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Tiv: csak dumcsizni jár ide. Ő is megmondt a. Tehát ebből következően el is áraszt minket kilométeres hozzászólásaival, amiből látszik is, hogy neki legalább 10x annyi ideje van, mint pl. nekem. Amúgy a hozzászólásai legtöbbször nem mondanak semmit.

Magda: fel akar világosítani minket valamiről. De egyáltalán nem jön át a mondandója, mert fél salát magát megmutatni, pedig igazán ott látszana, hogy milyen is a kapcsolata Jézussal

ex: feladatának tekinti a református egyház és a vele egyenértékű pogányság felszámolását. A bűnt emberrel vagy anélkül, ez szinte mindegy is neki.

kavics: rendszeresen elmeséli, mi neki a meghatározó a hitében, és folyamatosan számonkéri ezt mindenki mástól. Eközben nem veszi figyelembe, hogy a másik ember kicsoda.

figyelő: nagyon szép és okos dolgokat tud mondani. Ennyi.

net: nagyon vagány, ezzel egy csomó vallásoskodó szemét akarja megnyitni, hogy egy megtért ember is lehet laza, miközben nem veszi észre, hogy ezzel mekkora ellenszenvet és távolságot vált ki. De ő legalább hajlandó megismerni a másikat.

tavasz: már tudja, mi az a kereszténység, és teljesen egyetért az elveivel. De képtelen megérteni, hogy ennek ellenére miért viselkednek itt így az emberek.

Gabriel: egyedül már megtalálta Istent, de még hiányzik belőle, hogy ezt másnak is meg akarja mutatni, közösségben gondolkodjon.

1000 bocsika. :D

Kedves Ezüst (és Tavasznak is szól részben)

Idézet:
Tiv: csak dumcsizni jár ide. Ő is megmondta. Tehát ebből következően el is áraszt minket kilométeres hozzászólásaival, amiből látszik is, hogy neki legalább 10x annyi ideje van, mint pl. nekem. Amúgy a hozzászólásai legtöbbször nem mondanak semmit.


Igaz. :)
De egyet elfelejtettél tesokat keresve.

Ef 5,19 Beszélgetvén egymás között zsoltárokban és dícséretekben és lelki énekekben, énekelvén és dícséretet mondván szívetekben az Úrnak.


Olyan emberekkel nem szívesen akik egyfolytában számon kérnek tőlem és semmit sem kapok tőlük. Mégis elvárásai vannak.

Időről: neked is 24 órád van. és szemivel sem több gyereked mint nekem.

Nekem 3 gyerekem van és pont azt csinálom mint te. Főállású apa vagyok. :) (már 50% rokkant, lesz ez kevesebb is) :)
--

Magadról ilyen szép ismertetőt tudnál e adni?. Mert tőled sem lehet gúnyon kívül semmit sem kapni.
Mind szeretetet vártok el a másiktól de bennetek egy gramm sincs.

És észre sem veszitek.

pl, Egy kis emlékeztető mennyi szeretet van bennetek.
Tavasz nem épp szeretettel megkérdezi Magdát mi a baj már megint.

Ő elmondja haldoklik a húga, írtam neki és gondoltam megnézem mit válaszolt.

Válasz helyet a ti hasztalan csevegéseteket látom. Bár megkérdezte de a válaszra már egy jó szó sem volt.
Semmibe véve másik szenvedését ti jó pofiztatok.
--

Nem hinném hogy szükségem lenne ilyen barátokra. És bár sok időm van ahogy írod de nem fecsérelném hasztalan hiába való fecsegésre.
Elvártok valamit de nem kapjátok meg.
Mert azt a szeretet amit ki akartok zsarolni a másokból, nem lesz elég hogy betöltse az ÚR Jézus helyét.

Nagy űr van szívetekbe és ezt másokkal akarjátok betölteni.

Sokan megfogják próbálni itt a fórumon de egyiknek sem fog sikerülni.
Mert te elzárkózol és játszod a játékod, míg Tavasz mindentől megsértődik.
És a végén nem lesz olyan akitől ne lenne megsértve.
Bárki aki lépni akar felé az Úr Jézussal falba fog ütközni.
Nélküle meg csak énjét hizlalva lehet. (ennek meg semmi értelme)
--

Ti is jeleket akartok látni.
Ján 16
1. És hozzá menvén a farizeusok és sadduczeusok, kisértvén, kérék őt, hogy mutasson nékik mennyei jelt.
2. Ő pedig felelvén, monda nékik: Mikor estveledik, azt mondjátok: Szép idő lesz; mert veres az ég.
3. Reggel pedig: Ma zivatar lesz; mert az ég borús és veres. Képmutatók, az ég ábrázatját meg tudjátok ítélni, az idők jeleit pedig nem tudjátok?
4.E gonosz és parázna nemzetség jelt kíván; és nem adatik néki jel, hanemha a Jónás prófétának jele. És ott hagyván őket, elméne.


--
Sokan azt állítják hogy az Úr mindenkivel nyájas kedves volt.
Ez nem igaz a kevélyeknek ellen állt az ön igazultakat vissza utasította.


A betegeket a megtört szívűeket kereste. azoknak viszont már saját bajuk nyomta a vállukat és nem másokra figyeltek hanem szabadulást kerestek nála.

Lehet belétek magyarázni sok mindent de kegyelmet keresnétek az Úr Jézusnál azt nem.
Te a bűn szót is eltörölted volna legszívesebben.

Tavasz meg halára sértődik e szó hallatán. Szó szerint. (még ha másnak mondják akkor is)
--

Remélem sikerül jó hosszút írni.

Summázva próbáljatok ti is adni ne csak elvenni mindenkitől.
Bár én erre nem tartok igényt, mint ahogy az elvárásotokra sem . :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fony írta:
Kol. 4,6
"...Beszédetek legyen mindenkor kedves, sóval fűszerezett,hogy így mindenkinek helyesen tudjatok felelni.
..."
......
......


Kedves Fony,
jó volt olvasni (mint általában) az írásod.

Engedd meg, hogy egy kicsit én is hozzá tegyek.
A szeretetben ott van az együttérzés is, ami szerintem nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a másikon segíteni tudjunk.
Nem is a kedvesség, hanem inkább ez a másra odafigyelő, emberségesebb hozzáállás hiányzik, amit a régi fórumon meg lehetett tapasztalni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tavasz és Tiv!

Az Úrban ott van mindaz, amit a másikban hiányolunk.
Ha valamit hiányolunk a másikban, az Úr Jézusban megtalálhatjuk a hiányzó részt.
Mindannyian.

üdv
Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 11:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Fony írta:
Kedves Tavasz és Tiv!

Az Úrban ott van mindaz, amit a másikban hiányolunk.
Ha valamit hiányolunk a másikban, az Úr Jézusban megtalálhatjuk a hiányzó részt.
Mindannyian.

üdv
Imre

Kedves Fony ebben igazad van.
Az Úrban.
Én nem hiányolok semmit Tavasztól, ő követelőzik, kapaszkodik másokra.
De az Úr nem kell neki.

Én viszont nem tudok neki mást adni mint azt amire én is számíthatok.
Nekem sincs más segítségem mint Uram Jézus Krisztus.

De hogy már szólni sem lehet egymáshoz (testvérekhez) úgy hogy ne kötnének bele és terelnék magukra szüntelen témát.

Nézd itt Exnél Ugyan az játszódott le. Ugyan azt olvasta rá mint rám.
Erről beszélek.

exrefis írta:
tavasz írta:
Érthetetlen nem, de éppen az benne a rossz, hogy ráaggattod a másikra a saját feltételezéseidet.

Kedves Tavasz!
Csak megjegyzem, hogy most te feltételezel rólam. Nem aggattam rád semmit, hanem a Mit akarsz? kérdés mellé néhány opciót felsoroltam. Ez is köztük volt a "hacsak azért nem " kifejezés malatt.
Erre te rákérdeztél én meg válaszoltam. Ez is egy lehetséges válasz a kérdésre és még lehet más is de azok az egyéb menüpont alatt találhatók.
Tehát azt a rosszat feltételezed rólam, hogy én rosszat feltételezek rólad. :D
Mondd, nem lehetne ezt az infantilis játékot félbeszakítani? :)
üdv
ex


És lehet mentegetőzni.
Csunya rossz indulatúak vagyunk, és ebből áll a fórum.
Előtte viszont kérdez tőle és ez a vége.

Kedves Fony
Próbáljatok meg ti beszélgetni Tavasszal az Úrról
De nem egy két szót hanem tényleges beszélgetést.

Rövid időn belül te is megfogod Ugyan ezt kapni.

És akkor te magyarázd el mit is vársz el tőle. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség