Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Engem pl. az ilyen kérdések.

Szerintem erősen számonkérő hangvételű a kérdés. Emiatt ahelyett, hogy rávennéd, hogy közeledjen, csak a távolságot tudod növelni vele.

Ld. topik témája... Pont erről szerettem volna itt beszélni.

Kedves Ezüst!
Egy nem keresztény számára nem lehet sértő, ha állítják róla, hogy nem az, vagy megkérdezik, hogy miért nem az.
Ha egy kereszténynek ugyanezt mondják/kérdezik, akkor az felvilágosítja nyugodtan az illetőt a helyzetről, és nem lesz ideges, mert az ő identitása nem az emberek vélekedésében gyökerezik, hanem abban, hogy fel van írva a neve abba a bizonyos könyvbe és ezzel tisztában is van.
Aki ettől a kérdéstől állítástól ideges lesz, az egy harmadik kategória.
Amelyik azt hiszi magáról, vagy azt szeretné, hogy azt higyjék róla, de az a közönség számára egyáltalán nem egyértelmű.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
most miről van szó? lemaradtam.

Kedves Tavasz! kérdeztem valamit, abban a reményben, hogy nem fogsz megsértődni. Mégpedig azért, mert magadról ugyanazt írtad egy korábbi hozzászólásban.
Ha azt ott félreértettem, akkor sűrű bocsi.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem tudom most mire gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
32ezüst írta:
Engem pl. az ilyen kérdések.

Szerintem erősen számonkérő hangvételű a kérdés. Emiatt ahelyett, hogy rávennéd, hogy közeledjen, csak a távolságot tudod növelni vele.

Ld. topik témája... Pont erről szerettem volna itt beszélni.

Kedves Ezüst!
Egy nem keresztény számára nem lehet sértő, ha állítják róla, hogy nem az, vagy megkérdezik, hogy miért nem az.
Ha egy kereszténynek ugyanezt mondják/kérdezik, akkor az felvilágosítja nyugodtan az illetőt a helyzetről, és nem lesz ideges, mert az ő identitása nem az emberek vélekedésében gyökerezik, hanem abban, hogy fel van írva a neve abba a bizonyos könyvbe és ezzel tisztában is van.
Aki ettől a kérdéstől állítástól ideges lesz, az egy harmadik kategória.
Amelyik azt hiszi magáról, vagy azt szeretné, hogy azt higyjék róla, de az a közönség számára egyáltalán nem egyértelmű.
üdv
ex


Már megint valami, amit nagyon jól tudsz. Valami, amit egyértelműen meg tudsz ítélni, ami alapján kategóriákba oszthatod az embereket, és onnantól sztereotipiák szerint lehúzhatod róluk a vizes lepedőt.
A szokásos "a problémát izolálni kell, majd megoldást kell keresni rá" típusú beszélgetés...

Ha veszünk példáúl engem. Nekem fogalmam se volt, hogy keresztyén vagyok-e vagy sem. Azért jöttem ide, hogy kiderítsem, mit hiszek másképp, mint ahogy ti. Anélkül szerettem volna ezt megtenni, hogy ezért bármilyen ítélettel is szembe kellett volna néznem.
Erre az esetre nem is gondoltál, ugye?
A kereszténység nem fekete-fehér...

De látszik rajtad, hogy te igenis megkülönbözteted az embereket aszerint, hogy keresztyén vagy sem. Ha nem az, akkor azonnal a "miért vagy az ellenségem", "miért akarsz elkárhozni" kérdésekkel kerülünk szembe.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Ezüst!
Azt tudom mondani, hogy nem volt szándékomba meg sérteni tége, ha mégis ez történt, akkot kérlek bocsáss meg és beszéljünk inkább a kereszténység lényegesebb kérdéseiről.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nem szeretném a szájába adni , ha nem az övé, de mintha Gulyás J-tól olvastam volna:
Akinek nincs egyértelmű üdvösségtudata, azaz nem hisz a saját üdvözülésében, az joggal kételkedik , ha ez nem pillanatnyi megingás!

Néha magam is egy egy botlás után kételkedem, DE: Az Úr tudja egy próbában miként viselkedem , és a bizonyosságot , az hozza el , hogy a próbánál , ha elbuktam AD új lehetőséget , hogy azt már sikerrel vegyem, és megerősödve továbblépjek!

Szóval ez a kételkedés dolog nem Tőle van!
Aki egyszer megtette amit kér, annak semmi oka kételkedni, mert Isten nem ember hogy hazudjon!

Szeretettel Tamás(szintén zenész)

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Nem tudom most mire gondolsz?

Valamelyik topicban nehezményezted, hogy a nem keresztényekhez hogy beszélnek itt egyesek és ez számomra úgy volt érthető, hogy a hozzád való beszédről beszéltél.
De már nem tudom melyikben volt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
És? Mit akarsz ebből kihozni ex?
Ezüst mondott neked erről az előbb elég világos dolgokat, nem ismételem meg őt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Nem szeretném a szájába adni , ha nem az övé, de mintha Gulyás J-tól olvastam volna:
Akinek nincs egyértelmű üdvösségtudata, azaz nem hisz a saját üdvözülésében, az joggal kételkedik , ha ez nem pillanatnyi megingás!

Néha magam is egy egy botlás után kételkedem, DE: Az Úr tudja egy próbában miként viselkedem , és a bizonyosságot , az hozza el , hogy a próbánál , ha elbuktam AD új lehetőséget , hogy azt már sikerrel vegyem, és megerősödve továbblépjek!

Szóval ez a kételkedés dolog nem Tőle van!
Aki egyszer megtette amit kér, annak semmi oka kételkedni, mert Isten nem ember hogy hazudjon!

Szeretettel Tamás(szintén zenész)


Tamás, az ember kételkedhet sokmindenben. De egyben nem: ami tud.

Tavasz is kifejtette, hogy neki elég szilárd elképzelése, "tudása", azaz HITE van. Kérlek titeket, emiatt ne szóljátok meg. Inkább segítsetek neki kideríteni, (és nekem is), ha valamit még nem tudunk.
Biztos vagyok benne, hogy mindenkinek vannak még hiányosságai ezen a téren. Ne tévesszen meg senkit sem egy "keresztyén" cimke. Nem itt van az üdvösség határvonala.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
És? Mit akarsz ebből kihozni ex?
Ezüst mondott neked erről az előbb elég világos dolgokat, nem ismételem meg őt.

Ez a párbeszéd kezd egyre hülyébben hangzani. :)
Az elején volt egy kérdésem, vagy azt nem is olvastad?
Tehát. Ha nem tartod magad kereszténynek, akkor az a kérdésem, hogy tulajdonképpen mi tartott vissza eddig, hogy azzá legyél?
Ha annak tartod magad, akkor más kérdéseim lesznek. Esetleg.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Igekszem így állni hozzá Kedves Ezüst!
Azért írtam magamról!
ezek a kételkedések , érthetőek, mert a hibáink vagy sikertelenség esetén felülvizsgáljuk, miért volt minden!
Ezt akartam volna a kételkedéssel kapcsolatban elmondani!
Ezüstnek is (aki gazdag) Tavasznak is (aki szintén)!

Szeretettel Tamás(a botszájú)

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
exrefis írta:
tavasz írta:
És? Mit akarsz ebből kihozni ex?
Ezüst mondott neked erről az előbb elég világos dolgokat, nem ismételem meg őt.

Ez a párbeszéd kezd egyre hülyébben hangzani. :)
Az elején volt egy kérdésem, vagy azt nem is olvastad?
Tehát. Ha nem tartod magad kereszténynek, akkor az a kérdésem, hogy tulajdonképpen mi tartott vissza eddig, hogy azzá legyél?
Ha annak tartod magad, akkor más kérdéseim lesznek. Esetleg.
üdv
ex


Hát szerintem kiderült már eddig, hogy minek tartom magam.
Nem tartom magam kereszténynek, de nem tartom magam egy gonosz, elvetemült hitetlennek.
Nálam sem így jelentkeznek a határok emberek között.
Azt gondolom, hogy mindannyian átélhetünk ugyanolyan lelki történéseket; a hit pedig egy összetett "dolog".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Nem tartom magam kereszténynek, de nem tartom magam egy gonosz, elvetemült hitetlennek.

Szerintem itt, de máshol sem tart senki elvetemült gonosz embernek, ha nem vagy keresztény, tehát nem is kéne ilyen gondolatot feltételezni rólunk.
Szerintem ezt bátran elmondhattam a többiek nevlében is.
Akkor Kedves Kereső Érdeklődő Tavasz!
Azt szereném kérdezni, hogy mi akadályozott eddig, min gondolkodsz, mi bizonytalanít el abban, hogy lépj és keresztény legyél? Mert azzal, hogy itt vagy nyilván nérdekel, foglalkoztat a dolog, hacsak nem...
:)
üdv
ex
Örülök, hogy nem sértődtél meg így beszélhetünk higgadtan. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
hacsak nem... ? mi?

Idézet:
Szerintem itt, de máshol sem tart senki elvetemült gonosz embernek, ha nem vagy keresztény, tehát nem is kéne ilyen gondolatot feltételezni rólunk.


Ez nem szimplán feltételezés :wink:

Idézet:
Azt szereném kérdezni, hogy mi akadályozott eddig, min gondolkodsz, mi bizonytalanít el abban, hogy lépj és keresztény legyél? Mert azzal, hogy itt vagy nyilván nérdekel, foglalkoztat a dolog,


talán maguk a keresztények, sokszor leginkább ők teszik számomra az egészet hiteltelenné...

/Egyébként jó soká tartott, amíg valaki eljutott eddig a kérdésig, a sok gyepálás után - mennyi idő is telt el? bő fél év?/


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 03., szerda 18:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:39 
Kedves Tavasz!

Látod, hogy egy értelmes, másikra figyelő kérdés mennyi felesleges beírást megspórol!

Nem tartod magad keresztyénnek, mert nem is vagy az.
Ezt próbálják neked sokan bizonygatni, miközben ezt te is leírod.
Király.....

Gonosz, elvetemült hitetlen....
Én sem tartalak annak! A kérdés nem is az, hogy ki vagy, hanem az, hogy mi van a bűneiddel? Rendezve vannak ezek, vagy sem!
Van-e új életed, amibe megtérhetsz és egészen másként cselekedhetsz, mint eddig?
Jézus azért jött közénk, hogy neked is, meg nekem is egy új alapot, egy új Országot egy új valóságot hozzon, ahova meg lehet térni és olyan békés és boldog életet lehet élniu, amire tudom TE IS VÁGYAKOZOL.

Még egy kérdés és KÉRÉS, te mi alapján választod szét az embereket, mert azt írtad te is szétválasztod őket, de nem ez alapján!
Akkor őszintén, mi alapján?

A többit később....
:-)

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség