Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 07:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
Gabriel!

Azt mondod, hogy kikerülöm a válaszadást, mert a ma délelőtti hozzászólásomban a 2. 3. kérdésre nem mondtam semmit.

Ha egy tesztet töltesz ki, és a 3 lehetséges közül egyet megjelölsz, ez válasz a másik kettőre is, nem?Kiválasztottam a helyes választ: az üdvösséghez Jézust kell elfogadni.



Értem Erika

A másik "kettő" Isten és a Szentlélek volt.

Tehát azt mondod,hog aki Jézust fogaddja el az üdvözüi,aki viszont Istent fogaddja el vagy a Szentlelket ,az ezek szerint nem üdvözül,hanem elkárhozik.

Nos,ebben nem osztom nézeted.

mert azt mondom,hogy aki elfogadja Istent az üdvözül,aki elfogaddja Jézust az üdvözül és aki elfogaddja a Szentlelket az is üdvözül.

Szeretettel Gabriel



Erre a 2 kérdésre este részletesen visszatérek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 07:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írta:
Kedves Bogi és Erika!

Vívódtam, hogy belekotyogjak-e a ti témátokba Bogi és Erika, egy rövidet beleszólok, ha nem visz előre, ignoráljátok.

Szóval azt látom, hogy hadakoztok a törvény betartása ellen, mintha az egy negatív dolog lenne, de nem lehet azt pozitívan is értelmezni? Nem lehet, hogy ugyanarról beszéltek, csak két nézőpontból? Úgy értem, hogy világos, hogy nem a törvény megtartásából, hanem kegyelemből van az üdvösség. Világos, hogy emberi erőből meg sem tudjuk tartani. De ezzel együtt igaz az is, hogy Jézus példát adni IS jött, és felszólította a gazdag ifjút is, hogy tartsd meg a parancsolatokat, és beidézi a 10 parancsolatot - amit összegez a 2 nagy parancsolatban. És sztem az is igaz, hogy ha szeretem az Urat teljes szívemből, erőmből stb, a többihez erő adatik a Szentlélek által.

Jakab-ot nem lehet kihagyni a Bibliából, aki többszörösen aláhúzza, hogy a cselekedeteink tesznek tanubizonyságot a hitünkről, de erről szól a gyümölcseikről ismeritek meg, vagy a juhok és kecskék szétválasztása, ahol nem a teológia vagy a hit a kritérium, hanem, ha CSELEKEDTÉTEK egyel a legkisebbekkel üdvösség, ha nem, kárhozat.

Cselekedni persze csak hit által lehet, de úgy érzem, ha nem lépünk tovább a cselekedetekhez (amit más szóhasználattal mondhatunk törvény betartának szerintem) akkor megrekedünk a hit = örödögök is hiszik szinten.

Hinni a Biblia szerint nem egyenlő elhinni valamit, hanem cselekvő hitet jelent.

Üdv:
Indu


Kedves Indu!

nem baj, hogy leírtad, így legalább tisztázzuk:

Most az volt a kérdés: hogyan lehet üdvösségünk? erre a válasz:

egyedül a Jézus Krisztus váltságának elfogadása által ingyen kegyelemből.

Nem a parancsolatok ellen hadakoztam, hanem az ellen, hogy a parancsolatok betöltése árán szerezhetek üdvösséget.

A Krisztusban új életet nyert ember nem is akar mást, mint hogy az előre elkészített jócselekedetekben járjon a Szentlélek vezetése szerint.

Akkor viszont,ahogy Boglárka már utalt rá, a 10 parancsolathoz képest magasabb a mérce: a szemet-szemért kevés:a krisztusi lelkület az ellenség szeretetére indít, vagy a gondolatban elkövetet paráznaság már olyan elbírálás alá kerül, mintha megtörtént volna...

tehát természetesen van helye a Jakab levelének is, de itt most nem ez volt a kérdés.

Most nagyon sietek, majd később visszatérhetek rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 10:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:



Most az volt a kérdés: hogyan lehet üdvösségünk? erre a válasz:

egyedül a Jézus Krisztus váltságának elfogadása által ingyen kegyelemből.

Nem a parancsolatok ellen hadakoztam, hanem az ellen, hogy a parancsolatok betöltése árán szerezhetek üdvösséget.



Ezzel a megközelítéssel az a legnagyob gond,hogy nem is csak burkoltan,de benne van,hogy Jézus kereszthalála elött élt próféták mind elkárhoztak.

Hisz értelemszerűen a váltságáldozatot ők nem tudták elfogadni.

Ezért mondtam,hogy nem egy gondolat
Jézusról ami üdvőzít,hanem maga Jézus
Lelke ami üdvőzítő.

Vele viszont már kapcsolatba kerültek a próféták is,hisz Istenben ,mindig is jelen vólt Jézus.

A próféták viszont ,Istennel a főparancolat betöltése révén kerültek kapcsolatba,és így kerültek Jézussal is kapcsolatba.

Mert aki elfogadta Istent az elfogadta Jézust is.Aki imádja Istent az imádja Jézust is.

Aki viszont nem tölti be a fő parancsolatot az nem kerül kapcsolatba Krisztus Lelkével,így nem is lessz aki vezesse.

És inkább megy a saját feje után,mint Krisztus után.

Isten nem "csak"azért adta a parancsolatokat az embereknek,hogy azok erkölcsösebben éljenek,hanem azért is,hogy azok a parancsolatok betöltése révén,vissza kerüljenek Isten
vezetése alá.

Jézus pedig egyértelműen fogalmazott a parancsolatokkal kapcsolatban amikor azt mondta,hogy nem eltörölni,
hanem betölteni jött azokat.

Nem Krisztus váltság áldozata ami üdvözít,hanem Krisztus lelke,aki ott van
Istenben,és Aki azért lehet ott Istenben,mert Isten akaratát betöltve váltságáldozatot adott az emberekért.

Ha Krisztus elbukik és nincs váltságáldozat,akkor nem lehetne üdvőzítő Krisztus Lelke.

Krisztus a váltságáldozatnak köszönheti
a megváltó,üdvőzítő lelkét,de az őt követő hívő,már nem "csak" a váltságáldozatnak,hanem Krisztus lelkének az elfogadásának köszönheti az üdvözülést.

Krisztus Lelkét pedig a főparancsolat betöltése révén lehet elfogadni.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 10:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rm 3,25
Kit az Isten
eleve rendelt
engesztelő áldozatul,
hit által, az
ő vérében,
hogy
megmutassa az
ő igazságát az
előbb elkövetett bűnöknek
elnézése miatt,


Csel 2,38 Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 11:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Erika írta:



Most az volt a kérdés: hogyan lehet üdvösségünk? erre a válasz:

egyedül a Jézus Krisztus váltságának elfogadása által ingyen kegyelemből.

Nem a parancsolatok ellen hadakoztam, hanem az ellen, hogy a parancsolatok betöltése árán szerezhetek üdvösséget.



Ezzel a megközelítéssel az a legnagyob gond,hogy nem is csak burkoltan,de benne van,hogy Jézus kereszthalála elött élt próféták mind elkárhoztak.

Hisz értelemszerűen a váltságáldozatot ők nem tudták elfogadni.

Ezért mondtam,hogy nem egy gondolat
Jézusról ami üdvőzít,hanem maga Jézus
Lelke ami üdvőzítő.

Vele viszont már kapcsolatba kerültek a próféták is,hisz Istenben ,mindig is jelen vólt Jézus.

A próféták viszont ,Istennel a főparancolat betöltése révén kerültek kapcsolatba,és így kerültek Jézussal is kapcsolatba.

Mert aki elfogadta Istent az elfogadta Jézust is.Aki imádja Istent az imádja Jézust is.

Aki viszont nem tölti be a fő parancsolatot az nem kerül kapcsolatba Krisztus Lelkével,így nem is lessz aki vezesse.

És inkább megy a saját feje után,mint Krisztus után.

Isten nem "csak"azért adta a parancsolatokat az embereknek,hogy azok erkölcsösebben éljenek,hanem azért is,hogy azok a parancsolatok betöltése révén,vissza kerüljenek Isten
vezetése alá.

Jézus pedig egyértelműen fogalmazott a parancsolatokkal kapcsolatban amikor azt mondta,hogy nem eltörölni,
hanem betölteni jött azokat.

Nem Krisztus váltság áldozata ami üdvözít,hanem Krisztus lelke,aki ott van
Istenben,és Aki azért lehet ott Istenben,mert Isten akaratát betöltve váltságáldozatot adott az emberekért.

Ha Krisztus elbukik és nincs váltságáldozat,akkor nem lehetne üdvőzítő Krisztus Lelke.

Krisztus a váltságáldozatnak köszönheti
a megváltó,üdvőzítő lelkét,de az őt követő hívő,már nem "csak" a váltságáldozatnak,hanem Krisztus lelkének az elfogadásának köszönheti az üdvözülést.

Krisztus Lelkét pedig a főparancsolat betöltése révén lehet elfogadni.

Szeretettel Gabriel



Gabriel!

Este válaszolok, addig légy szíves ne magyarázd a kimondott és kinemmondott mondataimat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 20:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gal. 2,16
tudjuk, hogy az ember nem a törvény cselekedetei alapján igazul meg, hanem a Krisztus Jézusba vetett hit által.
Ezért mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hit, és nem a törvény cselekvése által, mert a törvény cselekvése által nem igazul meg egy ember sem.

Gal. 2,17
Ha pedig Krisztusban keresve megigazulást, magunk is bűnösnek bizonyulunk, akkor talán Krisztus a bűn szolgája? Semmiképpen sem!
Gal. 2,18
Mert ha valamit leromboltam, és ismét felépítem, magam nyilvánítom magamat törvényszegőnek.
Gal. 2,19
Mert én meghaltam a törvény által a törvénynek, hogy Istennek éljek. [Róm 7,4]
Gal. 2,20
Krisztussal együtt keresztre vagyok feszítve: többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem; azt az életet pedig, amit most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem.

Gal. 2,21
Én nem vetem el az Isten kegyelmét: mert ha a törvény által van a megigazulás, akkor Krisztus hiába halt meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 22:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, ezt írtad:

"Te azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézus kell elfogadni. Ezzel teljes mértékben egyet is értek.

De van-e bármilyen különbség az üdvözülés szempontjából aközött,ha valaki azt mondja:

1:hogy,Jézust kell elfogadni az üdvözüléshez.

2:vagy azt,hogy Istent kell elfogadni az üdvözüléshez.

3:vagy azt mondja,hogy a Szentlelket kell elfogadni az üdvözüléshez."


Az 1. János 4:14-be olvashatod:

És mi láttuk és bizonyságot teszünk,hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.

a 2. versben pedig ez áll:

Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van,
És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen Istentől:és az az antikrisztus lelke.

Akkor kérdezem tőled, ki a világ üdvözítője?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 22:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>benne van,hogy Jézus kereszthalála elött élt próféták mind elkárhoztak.

Értem a problémafelvetésed, erről ezt gondolom (az elején hosszabb bevezető rész lesz): Az ember átjátszotta a világot sátán kezére, és bűnei miatt halált érdemel. Isten egyszerre végtelenül szerető és végtelenül igazságos. Tehát nem nézi el a bűnt az igazság rovására, de a szeretete miatt megoldást akart rá találni. Így Jézus halála által a bűn büntetése is el lett szenvedve, és a szeretet is kifejezésre került. Bevezetés eddig.

Mivel a próféták bűneit sem törölte el bakok és tulkok áldozata (hanem az Kriszusra előremutató kép volt) az ő bűnükért is Jézus Krisztus halt meg. Az üdvösségüket ők is KRisztusra nézve nyerték el. Zsidók 11 szól erről, hogy az ÓSZ szent emberei legtöbbször csak valami a haláluk után bekövetkező dologban híve tették meg a hit lépéseit. És a Messiás eljövetele is ilyen volt. Tudták, várták, ogy jön, de nem élték meg. De az ő üdvösségüknek is feltétele volt Jézus váltsághalála. ("Hitben haltak meg mindezek, nem nyerve meg az ígéreteket, hanem csak távolról látva és üdvözölve azokat, és vallást tevén arról, hogy idegenek és vándorok a földön.")

>Hisz értelemszerűen a váltságáldozatot ők nem tudták elfogadni.

Emiatt el tudták fogadni, hiszen az ÓSZ valami 600 vagy mégtöbb próféciát tartalmaz ami Jézusról szól. Várták. Ábrahám "Izsák feláldozása", vagy a húsvéti bárány és még sok más - pedig szinte eldramatizálta a zsidók számára, hogy miről is lesz szó.

>Vele viszont már kapcsolatba kerültek a próféták is,hisz Istenben,mindig is jelen volt Jézus.
Magával Jézussal is kapcsolatba kerültek, mert mikor Isteni személy jelent meg az ÓSZ-ben valakinek, akkor az maga Jézus volt. Pl Dániel könyve héber ifjak a kemencében, Nabukodonozor így nyilatkozik, hogy lát egy negyedik személyt benn, mint valami "istenek fiát" de mégmás példákat is lehet mondani.

>Isten nem "csak"azért adta a parancsolatokat az embereknek,hogy azok erkölcsösebben éljenek,hanem azért is,hogy azok a parancsolatok betöltése révén,vissza kerüljenek Isten vezetése alá.

Itt a sorrend fordított szerintem. Mivel a Szentlélek nélkül nem lehet betölteni a parancsolatokat (Pál is ír erről, hogy a ne kívánd!-ot nem tudta erőből betölteni) Tehát a Szentlélek révén kerülünk vissza Isten vezetése alá, és utána elkezdjük teremni a lélek gyümölcseit, vagyis betölteni a parancsolatokat.

>Nem Krisztus váltság áldozata ami üdvözít,hanem Krisztus lelke...

Ezt így nem lehet kimondani. Nyilván Isten/Krisztus Lelke üdvözít (mivel ezek váltófogalmak), de Krisztus váltságáldozata adta meg a "jogi alapot" a bűnelrendezés miatt. (mivel Isten tökéletes igazságossága ezt megkövetelte)

>Ha Krisztus elbukik és nincs váltságáldozat,akkor nem lehetne üdvőzítő Krisztus Lelke.
Igen.

Üdv:
I

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 22:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, ezt írtad:

"Te azt irod,hogy az üdvözüléshez Jézus kell elfogadni. Ezzel teljes mértékben egyet is értek.

De van-e bármilyen különbség az üdvözülés szempontjából aközött,ha valaki azt mondja:

1:hogy,Jézust kell elfogadni az üdvözüléshez.

2:vagy azt,hogy Istent kell elfogadni az üdvözüléshez.

3:vagy azt mondja,hogy a Szentlelket kell elfogadni az üdvözüléshez."


Az 1. János 4:14-be olvashatod:

És mi láttuk és bizonyságot teszünk,hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.

a 2. versben pedig ez áll:

Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van,
És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen Istentől:és az az antikrisztus lelke.

Akkor kérdezem tőled, ki a világ üdvözítője?

Kedves Erika

Az ember üdvözül ha elfogaddja Krisztust,üdvözül ha elfogaddja a Szentlelket és természetessen üdvözül ha elfogaddja Istent.
A Szentlélek az Aki tanubizonyságot tesz Krisztus mellet mert a Szentlélek az Aki jelen van Istenben.
Jézus pedig egy megtestesült Szentlélek.
Ezért mondta,hogy senki sem mehet az Atyához,csak is én álltalam.

Ezért mondtam,hogy a Szentlélek a létra az Atyához.



Arra a kérdésemre viszont nem válaszoltál,hogy az ószövetség prófétái elkárhoztak-e vagy üdvözültek.

Mert ha igaz amit mondasz,hogy csak az üdvözülhet,aki elfogaddja Krisztus keresztáldozatát,akkor a prófétáknak mindnek megkellett volna halnia.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 22:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, kérdésedre:

"hogy az ószövetség prófétái elkárhoztak-e vagy üdvözültek. "


a válasz : üdvözültek,, lásd fentebb Indu magyarázatát.

csak két Igét hadd mondjak ezzel kapcsolatban:

Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat, látta is, és örült.János8: 56


Mert tudom, hogy az én megváltóm él,és utoljára az én porom felett megáll. Jób 19:25


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 25., szerda 23:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
>benne van,hogy Jézus kereszthalála elött élt próféták mind elkárhoztak.

Értem a problémafelvetésed, erről ezt gondolom (az elején hosszabb bevezető rész lesz): Az ember átjátszotta a világot sátán kezére, és bűnei miatt halált érdemel. Isten egyszerre végtelenül szerető és végtelenül igazságos. Tehát nem nézi el a bűnt az igazság rovására, de a szeretete miatt megoldást akart rá találni. Így Jézus halála által a bűn büntetése is el lett szenvedve, és a szeretet is kifejezésre került. Bevezetés eddig.

Mivel a próféták bűneit sem törölte el bakok és tulkok áldozata (hanem az Kriszusra előremutató kép volt) az ő bűnükért is Jézus Krisztus halt meg. Az üdvösségüket ők is KRisztusra nézve nyerték el. Zsidók 11 szól erről, hogy az ÓSZ szent emberei legtöbbször csak valami a haláluk után bekövetkező dologban híve tették meg a hit lépéseit. És a Messiás eljövetele is ilyen volt. Tudták, várták, ogy jön, de nem élték meg. De az ő üdvösségüknek is feltétele volt Jézus váltsághalála. ("Hitben haltak meg mindezek, nem nyerve meg az ígéreteket, hanem csak távolról látva és üdvözölve azokat, és vallást tevén arról, hogy idegenek és vándorok a földön.")

>Hisz értelemszerűen a váltságáldozatot ők nem tudták elfogadni.

Emiatt el tudták fogadni, hiszen az ÓSZ valami 600 vagy mégtöbb próféciát tartalmaz ami Jézusról szól. Várták. Ábrahám "Izsák feláldozása", vagy a húsvéti bárány és még sok más - pedig szinte eldramatizálta a zsidók számára, hogy miről is lesz szó.

>Vele viszont már kapcsolatba kerültek a próféták is,hisz Istenben,mindig is jelen volt Jézus.
Magával Jézussal is kapcsolatba kerültek, mert mikor Isteni személy jelent meg az ÓSZ-ben valakinek, akkor az maga Jézus volt. Pl Dániel könyve héber ifjak a kemencében, Nabukodonozor így nyilatkozik, hogy lát egy negyedik személyt benn, mint valami "istenek fiát" de mégmás példákat is lehet mondani.

>Isten nem "csak"azért adta a parancsolatokat az embereknek,hogy azok erkölcsösebben éljenek,hanem azért is,hogy azok a parancsolatok betöltése révén,vissza kerüljenek Isten vezetése alá.

Itt a sorrend fordított szerintem. Mivel a Szentlélek nélkül nem lehet betölteni a parancsolatokat (Pál is ír erről, hogy a ne kívánd!-ot nem tudta erőből betölteni) Tehát a Szentlélek révén kerülünk vissza Isten vezetése alá, és utána elkezdjük teremni a lélek gyümölcseit, vagyis betölteni a parancsolatokat.

>Nem Krisztus váltság áldozata ami üdvözít,hanem Krisztus lelke...

Ezt így nem lehet kimondani. Nyilván Isten/Krisztus Lelke üdvözít (mivel ezek váltófogalmak), de Krisztus váltságáldozata adta meg a "jogi alapot" a bűnelrendezés miatt. (mivel Isten tökéletes igazságossága ezt megkövetelte)

>Ha Krisztus elbukik és nincs váltságáldozat,akkor nem lehetne üdvőzítő Krisztus Lelke.
Igen.

Üdv:
I


Kedves Indu

Én is hasonlóan látom. "jó füled van :D "

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 06:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
...hasonlóan...

Mk 12:34

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 09:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gabriel!

>Én Istent akarom megismerni és nem a hazugságot. Miért akarnám becsapni önmagam?
Egyetértünk.

>Nem olvasgatom a Bibliát mesekönyv szinten.
Pedig Jézus erre bíztat, amikor ezt mondja:
Nemcsak kenyérrel él az ember,
hanem minden ígével,
a mely Istennek szájából származik

Mt. 4.4
Ha a testünk táplálását elhanyagoljuk, világos, hogy mit eredményez, de ugyanez az analógia igaz, ha a lelkünk táplálását elhanyagoljuk. Minden Ige Isten szájából származik, és ezt nevezi meg lelki táplálékunknak.


>a Bibliából elsősorban Jézus tanításait szeretem.
>Mindenesetre érzek különbséget Jézus és az apostolok tanításai között.
>Számomra elsősorban Jézus a tiszta forrás,az Ő tanításaira könyebben tudok ráhangolódni mint az apostolokéra.

Isten Lelke vagy Krisztus Lelke az alábbi kijelentést teszi a Biblia Igéiről:

Keressétek meg majd az Úr könyvében, és olvassátok:
ezeknek egy hijjok sem lesz,
egyik a másiktól el nem marad;
mert az Ő szája parancsolta,
és az Ő lelke gyűjté össze őket!

Ésa 34,16

Más helyen:

A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre. 2Tim 3,16

És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, a melyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben; 2Pét 1,19


Tehát ha hitelesség szempontjából rangsorolni akarjuk az Igét, akkor Isten Lelke kijelentésével kerülünk szembe. Nem tisztább forrás Jézus szavainak az apostolok által történt felidézése az Evangéliumban (hiszen Jézus azt se "tollba mondta"), mint Jézus által ihletett tanításaik a leveleikben.

Szerintem ennek tisztázása nagyon fontos. Várom a véleményed.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 10:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabriel,

>>Biztos vagyok benne,hogy a próféták többsége be tartotta Isten parancsolatait,
valószinüleg nem mind,de a többség,igen,különben szóba sem állt volna velük Isten.


A Szentírásból úgy látom: nem érdem szerint áll szóba Isten az emberrel.

Ábrahámnak pogány istenei voltak, amikor Isten megszólította őt, és kihívta a rokonai közül. Később, amikor már az egy igaz Istent szerette (valóban teljes szívből, hiszen a szeretett fiát is hajlandó volt Isten kérésére feláldozni), akkor sem volt tökéletes, Sárát a feleségét képes volt „odadobni” pogány férfiaknak, csak azért, hogy a maga életét mentse (mindezt 2x is elkövette, nem tanult az első esetből).
„….Most tehát add vissza annak az embernek a feleségét, mert próféta ő, és imádkozik érted, hogy életben maradj.” (1Móz.20:7)

Mózes gyilkos volt (megölt indulatból egy egyiptomi férfit), Isten mégis őt választotta prófétájának.
"Nem is támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta, akivel szemtől szemben érintkezett volna az Úr.” (5Móz.34:10)

Ennek a két jelentős embernek példáját arra hoztam, hogy Isten nem a tisztaság v. alkalmasság szerint választja ki az embereket, hanem Ő teszi őket alkalmassá arra, amire kiválasztja!

Eszembe jut Gedeon példája is, aki búzát csépelt a présházban elbújva, hogy a Midján harcosok elől megmentse az élelmet. S mit mond neki az Úr angyala? „Az Úr veled, erős férfiú!” Mire ő: „…én vagyok a legkisebb atyámnak házában.” „És monda néki az Úr: Én leszek veled, és megvered Midiánt, mint egy embert.”
Nem azért választotta Gedeont, mert erős lett volna, hanem, hogy Isten ereje mutatkozzon meg rajta keresztül.

Dávid, Izráel Isten által felszentelt királya, akiről Isten ezt mondta „…az Úr szíve szerint való ember…” /1Sám.13:14/, elszerette más feleségét, a férjet pedig megölette. Nem volt tökéletes ő sem…miért lehetett mégis az Úr szíve szerint való? Mert ugyanakkor őszintén szerette Istent, és megbánta tettét!

>>tehát nem azért kellet Jézusnak az emberek közé eljönnie és kereszthalált halnia,mert Isten parancsolatai betarthatatlanok,hanem azért mert az emberek nem
tartották be azokat.


Szerintem csak az gondolja, hogy az ember a parancsolatokat tökéletesen be tudja tartani, aki még sohasem próbálta ezt meg következetesen, vagy vak a bűneire nézve.
A gazdag ifjú azt mondta Jézusnak, hogy gyermeksége óta minden parancsolatot betartott. Nyilván őszintén hitte ezt, de így volt valóban? Nem volt képes Jézus kérésére a vagyonától megválni: valóban szerette TELJES szívéből Istent (1.parancs)?, már az elsőnél elakadt, és észre sem vette. Ismerte Istent (felismerte Jézusban)?, hiszen csak azt lehet szeretni, akit ismerünk.
Ha nem ismerte fel: nem szerette. Ha felismerte: a gazdagság fontosabb volt számára, mint Isten.

Isten parancsolatai „nem nehezek”, ha valaki már újjászületett, mert abban az emberben Jézus betöltheti a törvényt:
„Maradjatok énbennem, és én tibennetek. Ahogyan a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, ha nem marad a szőlőtőn, úgy ti sem, ha nem maradtok énbennem. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni.” (János 15:4-5)

>>tehát nem azért kellet Jézusnak az emberek közé eljönnie és kereszthalált halnia,mert Isten parancsolatai betarthatatlanok,hanem azért mert az emberek nem
tartották be azokat.


Komolyan gondolod, hogy Isten meghal olyan emberekért, akik nem veszik a fáradtságot, hogy betartsanak valamit, amit pedig képesek volnának játszi könnyedséggel betartani?

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26., csütörtök 10:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Indu nem csak irott Ige van hanem élő Ige is.

Azzal pedig táplálkozom,rendszeressen. :D

Vagy azt hiszed,hogy a vak próféta vagy hívő aki nem tudott már olvasni,az nem tudta a lelkét táplálni élő Igével ?

Ha én vagy te hallasz valamit a Szentlélektől,az ugyan olyan mint ,amikor a próféták hallottak valamit a Szentlélektől.

A mi lelkünk viszont nem rendelkezik azzal a lelki tisztasággal mint amilyen Jézusé volt,ezért amit mi mondunk abban a saját lelkünk tisztasága is bennne van.

Ezt a különbséget érzem Jézus és a tanitványai között.

Ezért fogalmaztam úgy,hogy a Bibliában a legtisztább tanítás Jézustól származik.


Ha az apostolok ugyan annyi ismerettel rendelkeztek volna Istenről mint Jézus,akkor nem érezném köztük a különbséget.

Isten pedig azért biztossan nem fog megharagudni rám,hogy különbséget tettem Jézus javára,az apostolokkal szemben. :D

Ha azt mondom,hogy Isten = Jézus,azzal
Isten biztossan egyetértene,de ha azt mondanám,hogy Mózes = Isten,vagy Pál apostol = Isten,azzal már pontossan érzem,hogy Isten ,nem értene egyet.

Nekem Jézus lelkét kell elfogadnom és nem egy prófétáét.

De ha Te ismersz olyan prófétát akinek pont olyan tisztaságu lelke volt mint Jézusnak,akkor nevezd meg őt.

Félre értés ne essék ezzel még véletlenül sem arra célzok,hogy érdemben nem igaz amit a próféták írtak,de mégis más mint ami egy tiszta lélektől Jézustól származik

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. ápr. 26., csütörtök 11:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség