Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 12:32 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Úgy gondolom ez nem épít hanem rombol.
Magam részéről tényleg lezártam.
Így kérlek ne haragudj de válasz sem írok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
Engem a Szent Szellem vezet az általad írottakat meg a jókívánságaidat meghagyom neked és a hittestvéreidnek


Hm, akkor a Károli Biblia tévtanítás?
Egyébként félreértettél, nem szólt jókívánság a részemről (de főleg nem átok), csak azt akartam vele mondani, hogy tedd úgy, ahogy Te jónak látod, csak ne a saját igazadat jelentsd ki nekem egyedüli igazságnak.
Ja, és csak a saját fogalomismeretemben reagáltam, ha megengeded.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 18:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
kavics írta:
Szia Áron!

Miért nem lehet vért enni? Tudod ennek az okát?
(Ezt a topicot is összevérezzük :-( )

Szia ha jol tudom a zsidok ugy gondoltak, h a verben van a lelek es azert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 18:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Jelzem, hogy ez a téma egy másik topicban le lett zárva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igértem, megnéztem: az 5Mózes 12:23-ban a HÉBERben NEFES, vagyis LÉLEK van

károlinak volt igaza (kivételesen), az összes TÖBBI fordítás (élet) rossz!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 08:51 
Szia Áron!

Isten Igéje adja meg a teljes választ, amit Mózes által adott, kérlek olvasd el többször és minden szavát vedd komolyan!

"A vért nem szabad megenni
III.Mózes 17.10.11.
Ha Izráel házából vagy a köztük tartózkodó jövevények közül valaki bármilyen vért eszik, ellene fordulok annak az embernek, aki vért evett, és kiirtom népe közül.
17,11 Mert a test lelke a vérben van, és én az oltárra adtam azt nektek, hogy engesztelést szerezzen értetek. Mert a vér a benne levő lélek által szerez engesztelést."

Amióta Krisztus vérét iszom, azóta az Ő vére szerez engesztelést, mert abban van Isten Lelke.Innen kezdve az állatok vére nem más, mint étel, mert nem szerez engesztelést.

Neked az állatok vére engesztelést szerez? Nem eszed ez OK, de utána használod arra, amire Isten rendelte?
Halott az a cselekedet, ami fél úton meg áll!

Szeretettel: Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 09:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Szia Áron!

Isten Igéje adja meg a teljes választ, amit Mózes által adott, kérlek olvasd el többször és minden szavát vedd komolyan!

"A vért nem szabad megenni
III.Mózes 17.10.11.
Ha Izráel házából vagy a köztük tartózkodó jövevények közül valaki bármilyen vért eszik, ellene fordulok annak az embernek, aki vért evett, és kiirtom népe közül.
17,11 Mert a test lelke a vérben van, és én az oltárra adtam azt nektek, hogy engesztelést szerezzen értetek. Mert a vér a benne levő lélek által szerez engesztelést."

Amióta Krisztus vérét iszom, azóta az Ő vére szerez engesztelést, mert abban van Isten Lelke.Innen kezdve az állatok vére nem más, mint étel, mert nem szerez engesztelést.

Neked az állatok vére engesztelést szerez? Nem eszed ez OK, de utána használod arra, amire Isten rendelte?
Halott az a cselekedet, ami fél úton meg áll!

Szeretettel: Péter


Hogy milyen szeretettel azt az alábbi korábbi ige rész alapján kell eldönteni:
FM írta:
Jól mondod Kavics, itt is az szerepel, hogy a vért áldozatra szánja Isten, csak nem találom kérlek segíts, mert te biztos tudod, kedves Sándor.

Mózes I. könyve 9. rész


1. Azután megáldá Isten Noét és az ő fiait, és azt mondá nékik: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet.

2. És féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja az égnek minden madara: minden a mi nyüzsög a földön, és a tengernek minden hala kezetekbe adatott;

3. Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat.

4. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.

5. De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.

6. A ki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert.

7. Ti pedig szaporodjatok és sokasodjatok, nyüzsögjetek a földön és sokasodjatok azon.

8. És szóla az Isten Noénak és vele az ő fiainak, mondván:

9. Én pedig ímé szövetséget szerzek ti veletek és a ti magvatokkal ti utánnatok.

10. És minden élő állattal, mely veletek van: madárral, barommal, minden mezei vaddal, mely veletek van; mindattól kezdve a mi a bárkából kijött, a földnek minden vadjáig.

11. Szövetséget kötök ti veletek, hogy soha ezután el nem vész özönvíz miatt minden test; és soha sem lesz többé özönvíz a földnek elvesztésére.

12. És monda az Isten: Ez a jele a szövetségnek, melyet én örök időkre szerzek közöttem és ti köztetek, és minden élő állat között, mely ti veletek van:

13. Az én ívemet helyeztetem a felhőkbe, s ez lesz jele a szövetségnek közöttem és a föld között.

14. És lészen, hogy mikor felhővel borítom be a földet, meglátszik az ív a felhőben.

15. És megemlékezem az én szövetségemről, mely van én közöttem és ti közöttetek, és minden testből való élő állat között; és nem lesz többé a víz özönné minden testnek elvesztésére.

16. Azért legyen tehát az ív a felhőben, hogy lássam azt és megemlékezzem az örökkévaló szövetségről Isten között és minden testből való élő állat között, mely a földön van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 09:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kavics! köszi! ez az ige is NAGGGYON érdekes :) eddig DURVÁN elkerülte a figyelmemet :)

ennek a véres topicnak amúgy lehetne az is a címe: "Oké, hogy Pál megmondta, de mi JOBBAN TUDJUK" :?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 10:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:55
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
speciel,én első sorban arra lettem volna kiváncsi,hogy mennyire ellentétes Isten akaratával a húsevés,hisz ,olyan hús nem létezik amiben ne lenne vér.

Ezért bátorkodtam a vegetáriánus étkezésre
rákérdezni,mint esetleges Istennek tetsző
étkezési szokásra.

Erről kinek mi a véleménye ?


Kedves Gabriel!


Hosszú ideig megpróbáltam csendben maradni, most mégis elkerülhetetlennek látom, hogy megszólaljak. Amit mondok lehet, hogy OFF, mégis szinte minden fórumbéli megszólalásodra vonatkozik.
Egyszer már, ha jól emlékszem „privátba” írtam, hogy a kérdéseiddel az a bajom, hogy azok burkolt állítások, mely után nyilvánvalóan várod a „válaszokat”, s az így kialakult hiábavaló szócsata alkalmas tér álláspontod kifejtésére. (tanaid hirdetésére)

A lényeg

Úgy viselkedsz, mint az az ember, aki a barátjával kimegy az autópiacra használt autót venni. Minden halvány foltocskát, apró karcolást észrevesz a kiszemelt járművön, de hogy mennyit futott az autó, hogyan használták, szervizelték, alulról milyen állapotban van, - tehát a lényegi kérdésekre - egyáltalán nem terjed ki a figyelme, ráadásul a végén a maga szempontjai szerint ad tanácsot barátjának a vásárlásra nézve. Súlyos anyagi veszteségbe és egyéb veszélybe sodorva azt.

Alázat és nagyképűség

Van egy másik hasonlatom is. Úgy viselkedsz mint az a „tudós”, aki semmit nem akar elolvasni, megtanulni, elfogadni mindabból, amit évezredek óta, az őt megelőző generációk felfedeztek. „Én okos vagyok, mindent képes vagyok megismerni, nekem direkt Isten mondja el mi, hogy van. (magyarul: magamtól akarok rájönni mindenre) Engem emberek ne tanítsanak, csak Istentől vagyok hajlandó elfogadni kijelentéseket, az az igazi.”
Többnyire ezt a mentalitást hallom ki érvelésedből. Pedig a keresztyén teológia több ezer éves tudomány ág, tévedésekkel, vitákkal, de kiérlelt véleményekkel, látásmóddal is. Nem mi fedeztük fel a spanyol viaszt, bár élő hitre ébredt keresztyéneket gyakran megkísérti ez az érzés.
Gabriel! Olvastál-e egyháztörténeti műveket, vagy dogmatikát, ismersz-e hitvallásokat? Például a mienket, reformátusokét: a Heidelbergi Kátét és a II. Helvét Hitvallást. Tudod-e ki volt Ursinus Zakariás és Olevianus Gáspár. (az ő művük egyébként 129 kérdezz-felelek)
Olvastad-e Kálvin Institutioját, Barth dogmatikáját vagy legalább Török Istvánét magyarul. A bibliai nyelvekről most igazán nem szeretnék beszélni.
A látszatát is el akarom kerülni a tudományoskodó magatartásnak. De úgy gondolom eredendő különbség van az útszéli teologizálás és az őszinte keresés között. A keresés számomra azt jelenti, hogy megkeresek minden forrást, elolvasom amit lehet, s ha ezzel együtt lesznek (mert lesznek) kérdéseim, akkor felteszem azokat.
Közhelyes a példa, de jelen hozzáállásod szerint a Bibliában öt helyen is benne van, hogy „nincs Isten”. (V Móz. 32, Zsolt.10, 14, 53, Ézsaiás 45.) Miről beszélgessünk akkor?
Kérlek, gondold át a dolgokat mielőtt folytatod!


Üdv: puritan

_________________
puritan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 21:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
sz_aron írta:
kavics írta:
Szia Áron!

Miért nem lehet vért enni? Tudod ennek az okát?
(Ezt a topicot is összevérezzük :-( )

Szia ha jol tudom a zsidok ugy gondoltak, h a verben van a lelek es azert.


1Móz 9,4 Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.

Itt szó sincs a zsidókról, de az is lehet, hogy én nem látom :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gumicsont elővéve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolod :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 13:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Mit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 14:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
Gumicsont elővéve.

:?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 15:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Fony írta:
Gumicsont elővéve.

:?:


És?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség