Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát... TALÁN hétfőn írom be a 2 tükröt... ma nem jutott rá idő (de lehet, hogy érdeklődés sincs...)

meglássuk :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 16:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Izé azaz én írtam :)
Idézet:
Két tükört a gyakorlatban, csak ha a tarkómon akartam hajat vágni , vagy hátulról megnézni magam akkor használtam , más egyéb módon nem tudom, még hogyan lehet használni!
Ez is küszködős sport!

Tehát Net?

Ez érdeklődésből íródott! :oops:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
"Az igazi kereszténység" c. könyvben ugyan a törvénykezés, törvényeskedő magatartás összevetése történik a valódi hitélettel, de talán behelyettesíthető a vallásosság problémájába is.

Belépsz egy helységbe. A padon ülni látsz valakit, akinek a teste ritmikusan mozog, néha lábával dobbant. Észreveszed egy idő után; fülhallgató van rajta, együtt él a zenével, ami betölti egész lényét.
Bejön egy süketnéma. Leül az előző illető mellé. Figyeli; mit csinál. Egy idő után elkezdi utánozni - ha már ez a keresztyén élet. Ritmusra himbálja testét, lábával dobbant. - Nem valami nagy durranás - gondolja magában-, de meg lehet szokni.
Bővítsük a kört! A helyiségbe bejön egy harmadik személy és nézni kezdi az előzőeket. Mit lát? Két személyt, akik ritmikusan mozognak, lábukkal dobbantva ütemet vernek. Látszólag semmi különbség, mégis ég és föld.!
Míg egyikük egész lényét eltölti a zene s annak élvezete, a másik csak úgy tesz MINTHA (sátáni terminus!) együtt élne a zenével, valójában csak imitálja..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 21:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
figyelő írta:
"Az igazi kereszténység" c. könyvben ugyan a törvénykezés, törvényeskedő magatartás összevetése történik a valódi hitélettel, de talán behelyettesíthető a vallásosság problémájába is.

Belépsz egy helységbe. A padon ülni látsz valakit, akinek a teste ritmikusan mozog, néha lábával dobbant. Észreveszed egy idő után; fülhallgató van rajta, együtt él a zenével, ami betölti egész lényét.
Bejön egy süketnéma. Leül az előző illető mellé. Figyeli; mit csinál. Egy idő után elkezdi utánozni - ha már ez a keresztyén élet. Ritmusra himbálja testét, lábával dobbant. - Nem valami nagy durranás - gondolja magában-, de meg lehet szokni.
Bővítsük a kört! A helyiségbe bejön egy harmadik személy és nézni kezdi az előzőeket. Mit lát? Két személyt, akik ritmikusan mozognak, lábukkal dobbantva ütemet vernek. Látszólag semmi különbség, mégis ég és föld.!
Míg egyikük egész lényét eltölti a zene s annak élvezete, a másik csak úgy tesz MINTHA (sátáni terminus!) együtt élne a zenével, valójában csak imitálja..


"...Bővítsük a kört! A helyiségbe bejön egy harmadik személy és nézni kezdi az előzőeket. Mit lát? Két személyt, akik ritmikusan mozognak, lábukkal dobbantva ütemet vernek. Látszólag semmi különbség, mégis ………….."


És tényleg nincs semmi különbség.

Mert az egyik süketnéma, aki a szükségét elmondani sem tudta, a másik pedig vak, mert felebarátja szükségét a nagy élvezet közben észre sem vette,
Akivel ha a kezdetleges jelbeszéddel is - az ő nyelvére lefordítva - , de megértethette volna, mi is az, ami neki örömet okoz.
Így talán az a harmadik Személy, Aki addig nézte őket

félrevonhatta volna őt, ujját a süket fülébe dughatta volna, majd ujjára köpve megérinthette volna a nyelvét;
azután az égre tekintve fohászkodva, így szólhatott volna hozzá: „Effata, azaz: nyílj meg!”
És megnyílhatott volna a füle, nyelvének bilincse is azonnal megoldódhatott volna, úgyhogy hibátlanul beszélhetett volna.
….. meghagyhatta volna nekik, hogy ezt senkinek se mondják el; de minél inkább tiltotta volna, annál inkább híresztelhették volna és (akik ezt hallhatták volna) szerfölött álmélkodtak volna, és ezt mondták volna:

„Mindent helyesen cselekedett: a süketeket is hallóvá teszi, a némákat is beszélővé.”

De a „vak” továbbra is csak önmagára és az élvezetre figyelt.

A süketnéma pedig rájött, hogy hiába igyekszik a „vak” kedvére tenni, hiába figyel rá, izeg, mozog ugyanúgy, MINTHA ő is hallaná a zenét, tőle soha nem fogja megtudni, mi is az, aminek annyira örül.

Így hát körülnézett a helyiségben, és mivel csak süketnéma volt, de vak nem, meglátta azt a harmadik Személyt, Aki

Mk. 7,33
………. félrevonta őt egymagában ………., ujját a süket fülébe dugta, majd ujjára köpve megérintette a nyelvét;
Mk. 7,34
azután az égre tekintve fohászkodott, és így szólt hozzá: „Effata, azaz: nyílj meg!”
………..
………..
………..


Majd így szólt a volt süketnémához:
- Menj vissza a vakhoz, és ha meghallja a hangod, nyisd meg a szemét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 10:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Fony de itt pont azt mondod hogy szólni kell.
Sőt te is helyesen téve szól.

Az már más kérdés hogy ezt ki hogy fogja fel.
Ellenség ként, vagy ítélkező ként, mert nincs szüksége a segítségedre.
Vagy örömmel mert már rég megakar szabadulni nyomorúságából.

Lk 3,8 Teremjetek azért megtéréshez méltó gyümölcsöket, és ne mondogassátok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! mert mondom néktek, hogy az Isten ezekből a kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak.

Bizony már ott is voltak sokan akik véletlenül sem kértek a segítségből.
Mert valakinek tartották magukat.

Nem tudom miért is alakult ki ez a testvéri vita.
De nem hinném hogy az Úr Jézust például a vádlóikon keresztül ismerhetnénk meg.

Bizony Neki is voltak vádlók. Akik elvetették még a gondolatát is hogy egy ács segíthetne nekik.

Mt 13,55 Nem ez-é amaz ácsmesternek fia? Nem az ő anyját hívják-é Máriának, és az ő testvéreit Jakabnak, Józsénak, Simonnak és Júdásnak?

És sokan bántásnak vették amit mondót.

Lk 11,45 Felelvén pedig egy a törvénytudók közül, monda néki: Mester, mikor ezeket mondod, minket is bántasz.

Ettől talán farizeus lett volna? Vagy vallásos?

Nagy volt a különbség közte és az akkori vallásoskodók között.
Mert ők test szerint ítéltek.


Jn 8,15 Ti test szerint ítéltek, én nem ítélek senkit.
Jn 8,16 De ha ítélek is én, az én ítéletem igaz; mert én nem egyedül vagyok, hanem én és az Atya, a ki küldött engem.



És meg is mutatja Urunk hogy Ő nem ítél senkit (mindenki magát ítéli el ha nem fogadja el a megváltást)

De mond egy nagyon fontosat, hogy miért tehetné meg. „mert én nem egyedül vagyok, hanem én és az Atya, a ki küldött engem.”

Ez a lényeges különbség még az ítélkezéstől sem zárkózhat el hiszen nem a maga akaratát cselekszi.
És az Atyjától függ ez is.


A különbség a szívekben van, ki hova tartozik Jézusé vagy sem és mennyire engedelmeskedik Urának.
A farizeus vagy vallásoskodó, szíve nem Jézusé és nem is akarja követni.
A testi dolgokban jó neki, megnyugtatja, hogy ő jó, segítőkész, keresztény ember.
de életében saját elképzeléseit, elhatározását hajtja végre.

Bibliai ismeretét úgy alakítja ki hogy ebben az ne akadályozza.
Ha elé tesznek egy Igét azt akár sértésnek is veheti és helyét érzi veszélyeztetve.
És pont ez a lényeg. A helyét.
Mert ő úgy nem is kar változtatni életén. Jól van neki úgy ahogy van.
Amit tesz első sorban saját magáért teszi.

Akkor Isten káromlásért ölették meg Urunkat, de a valódi indok veszélyben volt a helyük.
Még ha fel is ismerték hogy igazat mond veszély volt számukra és ennyi elég is volt hogy megtegyék.

Ma már nem kötődnek ennyire a vallási helyekhez, mert soknak nem a megélhetése ill. vallása nélkül is tud érvényesülni.

De minél jobban függ testileg (anyagi, erkölcsi stb) vallásához annál hevesebb lesz ha úgy érzi helyét támadják meg.
--

Míg aki befogadta Jézus Krisztus és számára Ő a minden, gyakorlatilag nincs veszélyben a helye, hiszen az Úr Jézusban van.

De ha szóvá teszik valamelyik ó emberi tulajdonságát bizony könnyen megtud tőle szabadulni.
Bármi amit testcselekedete vanrá mód:

Rm 8,13 Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.

Gyakorlatilag ezt tesszük minden nap. halálra adjuk ó emberünket hogy tagjainkban Urunk vehesse át az irányítást.

Gal 5,24 A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.

Van mit megfeszíteni.
--

Tehát a farizeus bélyeget nem tujátok egy másra rá nyomni, mert nem fog menni.
Írásotokból azt láttam hogy mindketten újjászülettetek vagytok.

Eshetek farizeusi bűnben de nem vagytok azok. (becsúszhat hogy test szerint ítélünk meg dolgokat de ha fény derül előttünk tévedésünkre van hova vinnünk)
De ebben segíthetnek testvéreink, hogy szólnak: „hohó test szerint ítélsz”.

Ettől viszont nem kell falra mászni senkinek sem. Csak megvizsgálni és ha igaz méltó helyére adni.
(ó ember mellé a keresztre)

Mindég van egy de is. :)
Akkor van gond ha az Úr munkáját látják mások farizeusinak.

Bizony itt mindkét félnek önvizsgálatot kell tartania hogy miért is tarja annak.
miért nem hisz abban hogy az Úr feltudja használni a másikat és hol a hiba.

Ha ezt elfogultság nélkül Urunk segítségét kérve, akaratát figyelembe véve tesszük, hasznára lehetünk a másiknak.

De ha alapból testből indulunk ki pl,rokonszenves valaki de a másik meg nem.
Így az egyiknél nem szólunk de a másiknál felhorkanunk.

Vagy csapdába estünk és tekintélyünket akarjuk megmenteni mások előtt.

Akkor mi nem segíteni akarunk hanem bántani, támadni.

De az is lehet hogy nem látjuk a másik munkájának a végét, mert nincs belelátásunk.
Sajnos ez gyakori.
És azt hiszük hogy ez nem vezet célhoz, és gyakorlatilag mi magunk leszünk egy fajta akadály hogy a munka haladjon. (de a munka nem lehet más mint Jézushoz vinni ill. rá ébreszteni hogy szüksége van az Úrra)

A gond akkor van ha a munka abba marad és elkezdik egymásnak bizonygatni ki a jobb munkás.

A munka több fajta lehet de a sorrend nem változhat.

1Kor 3,6 Én plántáltam, Apollós öntözött; de az Isten adja vala a növekedést.

Meg kellene tanulni ki mit csinál, ne akarjon az plántálni akire az öntözés van bízva.
És fordítva.

A munkát sem jó kritizálni, hiszen a maga helyén tökéletes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 10:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Érdekes mert mindhárman jól beszéltek , de a lényeg a mikorban van szerintem!
Tiv írta:
Idézet:
Gal 5,24 A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.

Az az állapot hogy ez bekövetkezzék, egypár dolgot előfeltételez!

Minden dolgát és élt életét szemétnek találja e már, vagy talál magában még valami jót?

Ki Ki emlékezzék vissza a maga megtérése előtti pillanatokra!

Már a magam példáját tudom hozni csak :) azt éltem át!

Nagyon megundorodtam saját magamtól , a bűntől amelyben életem eltelt addíg!

Tehát kész voltam attól megszabadúlni!!!

Kerestem , a menekedés útját---Rá kellett döbbennem hogy amiket Istenről mondanak az az egyedüli lehetséges menekülés!

Felismertem teljes valóságában arra , hogy értem , a bűneim miatt egy Isteni személy az életét adta , és csak azt kéri hogy higgyek Benne!

Ezek az alapok amik megalapozzák , hogy feltétlenül elhíggyem mindazt amiket a Bbliában leírnak szóról szóra , és ez a lényeg a szóról szóra!!

Mely alap Jézusban vettetett!!

Erre és az Ő tanítására , és ígéreteire alapozva , nincs kétség bennem semmi felől ami az Isten ihlette Írásban van!

Előfordulhat hogy rosszul értelmezem , de a Tanítóm ad eszközöket , testvéreket magyarázókat és Szellemet , hogy a helyes felismerésre eljussak egyes kérdésben!

Ha mindezek nem így történtek volna , lehetnék "félgőzzel hívő", másképpen vallásos!

De az Úr már a kezdetekkor elválasztott Magának ez az Ígéret!

Lehet gátolni , lehet segíteni a Hozzávezető úton, de elszakítani nem!

Ha valaki kételkedik valamely Ige igazságában , ott még van magában kutatni valója! Még nem kész! Valamit nem adott halálra pl az értelmét!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 13:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiv írta:

Kedves Fony de itt pont azt mondod hogy szólni kell.
Sőt te is helyesen téve szól.



Kedves Tiv!

Hát persze hogy szólni kell. Csak ne „megszólás” legyen belőle.

A Figyelő által idézett történetet így is lehet nézni, és úgy is lehet nézni, mint a „vallásosság” kérdését.

Szerintem a leírt példázatban ez is benne volt.

De ettől még nem fogunk falramászni.

Főleg nem fogunk Figyelővel „össze” vitatkozni. (legfeljebb gondolatokat cserélni).
A „törpénet” tanulságait így láttam.
Az Úrtól volt, vagy nem, ítéljétek meg, nem fogok megsértődni.


üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 13:54 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Fony írta:
Tiv írta:

Kedves Fony de itt pont azt mondod hogy szólni kell.
Sőt te is helyesen téve szól.



Kedves Tiv!

Hát persze hogy szólni kell. Csak ne „megszólás” legyen belőle.

A Figyelő által idézett történetet így is lehet nézni, és úgy is lehet nézni, mint a „vallásosság” kérdését.

Szerintem a leírt példázatban ez is benne volt.

De ettől még nem fogunk falramászni.

Főleg nem fogunk Figyelővel „össze” vitatkozni. (legfeljebb gondolatokat cserélni).
A „törpénet” tanulságait így láttam.
Az Úrtól volt, vagy nem, ítéljétek meg, nem fogok megsértődni.


üdv
fony

Kedves Fony


Én mindenképp épültem belőle. :)

Bocs hogy azt hitem hogy talán vád is van benne és nem egyszerű téma.

Mert ahogy Tamás is mondja teljesen ki egészítik egymást írásaitok.
Akkor nem ha már az egyik személyt közületek bele kellene képzelnem. (farizeus, vallásoskodó, ítélkező)
Ezt meg nem tudom elképzelni. :)

A téma viszont vallóban érdekes, bocs hogy beleszóltam.
Már az elején írtam nem igazán értetem mi volt a célja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 18., hétfő 23:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
(Benéztem olvasgatni… most van egy kevés időm. :-) )
Ahogy én látom a vallásosságot, és azt amit jelent;

Imádati forma. Felöleli a vallásos magatartás, hitnézetek és szokások rendszerét; lehet személyes, és lehet szervezet által képviselt. Általá¬ban minden vallásban megtalálható az Istenbe, vagy a több istenbe vetett hit, de irányulhat az imádat emberre, tárgyra, vágyra, vagy bizonyos erőkre is. Sok vallás a természet emberi tanulmányozásán alapul. Vannak kinyilatkoztatott vallások is. (szerzőjük, és ihletőjükbe most nem vágnék bele.) De, van igaz, és van hamis vallás. (Amit mindenki a saját hitének megfelelően fogad el, igaznak, vagy ítél hamisnak.) Viszont tény, hogy Biblia egy van. Mármint a Teremtőtől ihletett.

Ki áll a vallásos zűrzavar mögött? A Biblia 'a dolgok e rendszerének istene' névvel azonosítja a Sátánt az Ördögöt (2Kor 4:4). Intőleg figyel¬meztet arra, hogy „amit a nemzetek áldoznak, azt démonoknak áldozzák, és nem Istennek" (1Kor 10:20). Alapvetően fontos meggyőződni arról, hogy valóban az igaz Istent, a menny és föld Teremtőjét imádjuk-e, és elfogadható-e számára az imádatunk!

Minden vallás elfogadható Isten számára?
Bír 10:6, 7: „Izrael fiai ismét hozzáfogtak olyan dolgokat tenni, amelyek gonoszak voltak a Teremtő szemében; szolgálni kezdték a Baálokat, és az Astarte képeket, és Szíria isteneit, és Szidon isteneit, és Moáb isteneit, és az Ammon fiainak, és a filiszteusoknak isteneit, így elhagyták az igaz Istent, és nem szolgáltak neki. Erre a Mindenható haragja ismét felgerjedt Izrael ellen." (Ha valaki az igaz Istenen, a menny és föld Teremtőjén kívül más személyt vagy dolgot imád, annak imádata nyilván elfogadhatatlan számára.)

Márk7:6,7: „[Jézus] azt mondta nekik [a zsidóknak]: 'Találóan jövendölt felőletek Ésaiás, ti képmutatók, miként meg van írva: „Ez a nép ajkaival tisztel engem, a szívük azonban messze eltávolodott tőlem. Hiába imádnak engem, mivel emberi parancsolatokat tanítanak.'"" (Függetlenül attól, hogy kijelentésük szerint kit imád egy közösség, imádatuk hiábavaló, ha emberi tanításhoz ragaszkodnak Isten ihletett Szava helyett.) [ahogy azt egyikőtök említi is.]
Róma 10:2, 3: „Tanúskodom mellettük, hogy van bennük buzgóság Isten iránt, ámde nem a pontos ismeret szerint; mert nem ismerték Isten igazsá¬gosságát, hanem a sajátjukat igyekeztek megerősíteni, nem rendelték alá magukat Isten igazságosságának." (Hiába van meg valakinél Isten írott Szava, ha kellő felvilágosítás híján nem ismeri pontosan a benne foglaltakat. Talán buzgóságot is érez Isten iránt, mégsem teszi meg azt, amit Isten megkövetel tőle. Tetszik vajon az ilyen imádat Istennek?) [Mintha Tiv is hivatkozna ilyesmire. :-) ]

2Kor 11:14, 15: „Sátán is átváltoztatja magát a világosság angyalává. Tehát nem nagydolog, ha az ő szolgái is minduntalan átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá." (Érdemes elgondolkodni azon, hogy nem minden Sátántól eredő dolog látszik utálatosnak. Az emberek félrevezetésére felhasznált egyik fő eszköze a különböző formában jelent¬kező hamis vallás, amelyek mindegyike az igazságosság látszatát keltheti.)

A vallás tehát alapvetően egy hit, és arról való meggyőződés kinyilvánítási formája.
Pl. Egy ateista azt mondja, Ő nem hisz Istenben, ezzel egyúttal kifejezi azon nézetét, meggyőződését; vagyis hitét, hogy nincs Isten. Mivel ezt nyíltan meg is vallja, ezzel máris vallást tesz. Azaz akárhogy is, de van egy vallása. (ha a szó jelentésének fogalmi tartalmát nézzük.)
Ha az ember nagyon erősen hisz abban a meggyőződésében, akkor folyamatosan vallja, kinyilvánítja, azaz vallásos lesz.
Én így gondolom.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
Míg egyikük egész lényét eltölti a zene s annak élvezete, a másik csak úgy tesz MINTHA (sátáni terminus!) együtt élne a zenével, valójában csak imitálja..[/i]


Empátia :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 18:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedveseim!

Először is OFF:
Vasárnap óta nem voltam a neten, mert fiam gépe elhalálouzott. Most sok a "restancia", nem is tudok mindent elolvasni - vendégségben.
DE, DE: DE!

ON

Fony barátom!

A példázat nem evangélizációs lehetőségről vagy annak elmulasztásáról szólt. Kizárólag a különbséget kívánta érzékeltetni. (Esetleg egy másik tanulságul lehetne azt is "ragozni", amit te kihámoztál belőle.


FM!

Semmilyen empátiáról nincs szó, hiszen az utánzás a fő hangsúly.
A történetben benne is van, hogy a külsőségekre koncentrál, fogalma sincs a zenei élményről. Meg is állapítja magában: "ha ez a keresztyénség, hát legyen! Nem nagy durranás, de végül is elmegy.."

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az utánzás az alapvető tanulás, soha nem tanulnánk meg beszélni, 2 lábon járni, ha nem utánoznánk a környezetünkben levőket.
Mimika szegény felnőtteknek a környezetében felnövők mimika szegények lesznek.
Az utánzás Isten ajándéka.
A zenénél is szükséges az utánzás.
Még a hitnél is egymás hite által épülünk.
A másolás, a mintha az a káros.
Úgy csinálok mintha lenne kapcsolatom Istennel, közben csak a más kapcsolatát olvasom.
Úgy teszek, mintha hallanám Isten beszédét, közben azt másolom aki hallja.
Amit más megcselekedett hiből azt másolom, mintha hitem lenne nekem is, közben csak abban az emberben hiszek aki nekem mondja, és nincs hitem az ÍROTT IGÉBEN.
Ezt ha utánozom akkor én is kérem Istent adjon nekem hitet, én is kérem növelje a hitemet, én is megvizsgálom az említett dolog megcselekvésére van e hitem.
Kérem hittel és ha kételkedek akkor megmondom, Uram én ebben még kételkedek segíts, mert hinni akarok a beszédedben.
A kételkedés jó dolog, mert jelzi, hogy arra még nem kaptam hitet, tehát azt nem kell még tennem, mert mindennek rendelt ideje van, de ha hitet kaptam ne késlekedjek, mert elmúlik a rendelt idő.
A mag elültetésének is ideje ven.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
figyelő írta:

Fony barátom!

A példázat nem evangélizációs lehetőségről vagy annak elmulasztásáról szólt. Kizárólag a különbséget kívánta érzékeltetni. (Esetleg egy másik tanulságul lehetne azt is "ragozni", amit te kihámoztál belőle.


Kedves Figyelő!

Éppen erről van szó.

Ha csak a különbözőségre koncentrálunk és a másik tanulságról - a LÉNYEG.ről megfeledkezünk, máris eltűnik a különbség.
Egyik sem teszi Isten akaratát. Tehát mind a kettő "vallásos" lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 12:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Imruskám!

Ne akarjunk mindenképp külön malomban őrőlni, mert meg fogunk őrülni (hacsak már nem tettük meg máris - szomszéd?)!

A történet, a különbségek bemutatásával azt kívánja érzékeltetni:
NEKEM MIT KELL TENNEM A MAGAM ÉRDEKÉBEN, ÉS MITŐL KELL ÓVAKODNOM, AHHOZ, HOOGY KERESZTYÉN LEGYEK, HOGY VALÓS ISTENKAPCSOLATOM LÉTEZZÉK.

Az én-te viszony nem attól jó, vagy rossz; miként munkálkodom másutt, mint dolgozó..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 16:44 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Két , számomra mértékadó, Igei látást magának tudó tesó beszélget azon , hogy egy hatványozott Roschard teszt szerint ki mit lát!
Az eredeti teszt szerint egy paca alakjából kell kiolvasni mit ábrázol!
Most meg egy elképzelt helyzet(paca ) ábrázolata a nézetkülönbség oka!

Bele lehet olvasni amit Figyelő tesó mond és amit Fony tesó mond !

Karácsony jön , békesség néktek az Úrtól jöjjön!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség