Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kavics
Idézet:
Én sem tartalak annak! A kérdés nem is az, hogy ki vagy, hanem az, hogy mi van a bűneiddel? Rendezve vannak ezek, vagy sem!


Nem csak ez a kérdés. Egészen más kérdések vannak.

Viszont előrebocsátom, hogy nyilvános térítésben nem fogok részt venni.

Idézet:
A kérdés nem is az, hogy ki vagy


azt vettem észre. :wink:

Idézet:
Még egy kérdés és KÉRÉS, te mi alapján választod szét az embereket, mert azt írtad te is szétválasztod őket, de nem ez alapján!
Akkor őszintén, mi alapján?


Talán az emberségük, a jellemük alapján, meg sok szempont van, de nem jó szó a szétválasztás, inkább értékítéletről van szó. De ezek nem véglegesített értékítéletek... ahogy az embert megismerem egyre jobban, ez változhat - még meg is érthetem, és akkor talán még segíteni is tudok neki...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 18:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ex, írtam még egy előző hsz-emhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Kedves Tavasz!

Látod, hogy egy értelmes, másikra figyelő kérdés mennyi felesleges beírást megspórol!

Nem tartod magad keresztyénnek, mert nem is vagy az.
Ezt próbálják neked sokan bizonygatni, miközben ezt te is leírod.
Király.....

Gonosz, elvetemült hitetlen....
Én sem tartalak annak! A kérdés nem is az, hogy ki vagy, hanem az, hogy mi van a bűneiddel? Rendezve vannak ezek, vagy sem!
Van-e új életed, amibe megtérhetsz és egészen másként cselekedhetsz, mint eddig?
Jézus azért jött közénk, hogy neked is, meg nekem is egy új alapot, egy új Országot egy új valóságot hozzon, ahova meg lehet térni és olyan békés és boldog életet lehet élniu, amire tudom TE IS VÁGYAKOZOL.

Még egy kérdés és KÉRÉS, te mi alapján választod szét az embereket, mert azt írtad te is szétválasztod őket, de nem ez alapján!
Akkor őszintén, mi alapján?

A többit később....
:-)

Szeretettel:
Péter


Kedves Kavics!
Jól látom, hogy már megint ajtóstul a házba?
Tavasz nem akar keresztény lenni. És ez érthető is, ha figyelembe vesszük azt a tapasztalatot, amit kapott. Inkább az a furcsa, hogy én mit keresek még itt azok után, amit Tőletek és a még elvetemültjebbjétől kaptam... Mert azért tudnod kell, kedves Tavasz, hogy ez egy szolíd hely ahhoz képest, amik még vannak...

Tehát ha mégis szeretnétek Tavasznak valami új tanácsot adni, akkor próbáljátok meg először az ő álláspontját megérteni. Biztos vagyok benne, hogy egy kerek, egész gondolatrendszere van.

És tudjátok, hogy Jézus az út, az igazság és az élet. Tehát ha minden tisztázódik, és nem maradnak ellentmondások, hézagok... akkor fű alatt is keresztényt csinálhattok Tavaszból, anélkül, hogy ezt észrevenné. Még akkor is, ha azt a vallást "tavaszvallásnak" fogjátok továbbra is nevezni. De számít az, hogy mi a neve, ha az igazságot mondja?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ezüst:
Idézet:
Mert azért tudnod kell, kedves Tavasz, hogy ez egy szolíd hely ahhoz képest, amik még vannak...


Igen, annak idején ezért kedveltem a fórumot, sok jó (keresztényi) beszélgetés volt itt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Azért utólagos engedelmeteket kérem , imádkozom értetek, Kedves Ezüst és kedves Tavasz!
Szeretettel Tamás
Mire a választ olvasom már megvolt! Azért utólagos! :-D

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tamás,
köszönöm.

Őszintén szólva jobban hiszek, vagyis hitelesebbnek tartom, ha látom az emberek egymás iránt megnyilvánuló szeretetét...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 20:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Azért utólagos engedelmeteket kérem , imádkozom értetek, Kedves Ezüst és kedves Tavasz!
Szeretettel Tamás
Mire a választ olvasom már megvolt! Azért utólagos! :-D

Köszönöm szépen, viszont! :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 20:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Talán az a baj, hogy kereszténységünket nem ezzel kezdtük:

Jézus mondja:
Mt. 11,29
Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok, és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek. [Zak 9,10]
Mt. 11,30
Mert az én igám boldogító, és az én terhem könnyű.”

De hát ez nem az Úr Jézus mulasztása, hanem a miénk.
Tényleg egyszerűbb volna megtanulni a leckét, mint a mulasztásért elszenvedni a fenyítést.

Hát kezdjük magunkon....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 21:16 
Kedves Tavasz!

Értem, hogy vannak dolgok, amik nem fórum témák, sőt vannak dolgok, amik meg egyenesen nem tartoznak senkire, csak az emberre és Teremtőjére, én ezt elfogadom tőled.

Persze, hogy vannak más kérdések is, pl. hogy telik az estéd. :-)
SZÁMOMRA azonban két fő csoport létezik a világon az emberek között.
És EGY kérdésen nyugszik ez a megkülönböztetés, azon, amit leírtam.
De hidd el, kiváncsi vagyok arra, hogy neked mik a fő kérdéseid.
Arra is kiváncsi vagyok, hogy a saját kerekegészvilágképed szerint te hova tartozol?
A jó emberek közé, az emberségesek közé, vagy azok közé, aki képes a másikkal olyat tenni, amit ha vele tennének abba bele is halna?

Az ítélet szétválaszt, akár akarod, akár nem. Jó és rossz. Szép és csúnya!
Emberséges, szívtelen!

Én is hiszek a változásban. A saját életem a legszebb példa erre.
Isten Országában minden szalonna kutyából van!
De nem tartom igaznak - ÉN - , hogy ha valakit megismerek, akkor szükség szerűen javul a másik, vagy én, vagy a kettőnk kapcsolata.
Egy FAL ott marad köztünk és közte és Isten között!
A bűn!

Ezért hiszem, hogy valójában alavetően két tipusú ember létezik a földön, aki elfogadta bűneire Krisztus áldozatát és aki nem.

Kedves Ezüst!

A rabló jön az ablakon, a ház Ura és a Jó Pásztor az AJTÓN, igen ajtón át a házba.
Ha betörtem az ajtót és Tavasz nem akar látni, gondolom jelezni fogja felém, ennyit a több éves kapcsolatunkra való tekintettel emberségből kinézek belőle.

Írod, Tavasz nem akar keresztyén lenni. Tavasz ítélete szerint - nála nem lezártak a dolgok - te nem vagy jó ember, nem vagy emberséges.
Tavasz tapasztalatait ugye nem te akarod összefoglalni.....

Te magadról írsz, amit folytatsz is.....
Nézd, te mit adtál másnak itt? Ezen is érdemes időnként elgondolkozni.
Én mit kaptam eddig tőled? Úgy érzem egyrészről sok-sok cinizmust. Bántó és gúnyos megjegyzéseket.
Más részről egy lehetőséget, hogy Isten szeretét neked is elmondjam, amit Krisztusban küldött közénk.
És bocsájs meg nekem, de SOHA nem fogok új tanácsot adni, mert nem tudom máshova írányítani, csak ahol az én életem is megoldódott.
Ha akar úgy is elmegy. Nem tudom - és a szeretere való hivatkozás miatt - nem is akarom erővel itt tartani őt.
Nagyon sokáig fogok még imádkozni érte, de nem tehetem, hogy erőszakkal itt tartsam, ahogyan tégedet sem.
Örülök annak, hogy eddig is bírtátok ezt a valóban sokszor kegyetlen küzdelmet, de ez értetek és miattatok is folyt.
Hiszem, hogy az Úr megáldja azonban ezt az időt és mindenki profitál abból, amit az Úr adott!

Mert a viharok közt is itt volt és VAN JÉZUS KRISZTUS!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 22:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Kavics!

Most nagyon aggresszív szeretnék lenni... Talán megvárom a holnapot, és megpróbálom neked hideg fejjel elmagyarázni, mennyire hiábavaló nyitott kapudöngetést játszol.

Többet majd tényleg később...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 23:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ez hihetetlen, ennyire korlátoltnak nézhetik az emberek úgy általában egymást?
Annak idején a sznobizmustól menekültem, és itt most valami ilyesmivel találkozom.
Igen, sikerült megismernem a keresztény sznobizmust. No, hát van ilyen.
De nekem a sznobizmus nem egyeztethető össze az evangéliummal.
Valami ilyesmi ellen harcolok én itt régóta.

Kavics, nem minden passzol abból, amit itt most elmondtál.
Ezenkívül vannak komolyabb kérdések is annál, mint amit te itt humorosan megjegyeztél.

Ezüst, nem arról van szó, hogy nem akarok keresztény lenni, még most ismerkedem a kereszténységgel, a keresztény emberrel, próbálom megtalálni a közös (emberi) pontokat, és megérteni mi az a hit, és hogy eleve ott van-e az emberben az, amit mások HITtel hisznek... és azt gondolom, hogy igen, eléggé valóságosan ott vannak bennünk lelkiismeret által ugyanazok a lelki tapasztalások (néha azon csodálkozom, hogy hívők nem értenek meg bizonyos lelki összefüggéseket), és van elképzelésem a szentségről és a tisztaságról, és van értelmem, amivel értelmezni tudok dolgokat, amit tapasztalatok támasztanak alá.
Mindeközben a Bibliából is egyre több mindent megismerek...

Amúgy kedves Kavics és Ezüst, talán nem egymás között kellene megbeszélnetek, hogy miről/kiről mit gondolok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 23:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
hacsak nem... ? mi?

Idézet:
Szerintem itt, de máshol sem tart senki elvetemült gonosz embernek, ha nem vagy keresztény, tehát nem is kéne ilyen gondolatot feltételezni rólunk.


Ez nem szimplán feltételezés :wink:

Idézet:
Azt szereném kérdezni, hogy mi akadályozott eddig, min gondolkodsz, mi bizonytalanít el abban, hogy lépj és keresztény legyél? Mert azzal, hogy itt vagy nyilván nérdekel, foglalkoztat a dolog,


talán maguk a keresztények, sokszor leginkább ők teszik számomra az egészet hiteltelenné...

/Egyébként jó soká tartott, amíg valaki eljutott eddig a kérdésig, a sok gyepálás után - mennyi idő is telt el? bő fél év?/

Kedves Tavasz!
A feltételezésedről. Ha keresztények azt mondják neked, hogy bűnös vagy, az egészen mást jelent, mintha a rendőrségen mondják. Teljesen megértem, hogy az emberek általában nem nagyon viselik el a bűnösség gondolatát és valamit mindig tesznek is érte, hogy ez a bélyeg nehogy rajtuk maradjon. Ez legtöbbször a letagadás, eltitkolás, akár önbecsapás, stb. Ezért megértem, hogy sértő, ha ezt mondják az emberre, de..
A keresztények erre a dologra teljesen másként gondolnak, és most te légy egy kicsit empatikus. Először is a Biblia, Isten állítja, hogy mindenember bűnös és ugye a tapasztalataink sem igen mutatnak mást.
Másodszor nekik már nincs ott ez a teher, mert rájöttek hogy lehet könnyen megszabadulni tőle, ezért kicsit könnyen és természetesen beszélnek róla. Ráadásul, azért nem ott szokták abbahagyni a mondatot, hogy öregem bűnös vagy, hanem azt is elmondják, hogy lehet tőle megszabadulni. De addig nem lehet, míg az ember nem néz szembe vele, hogy van neki is a puttonyban.
Hogy szemléltessem, míg az emberek általában szégyellik és titkolják a bűneiket, addig a megtértek szinte büszkén mondják el elhagyott bűneiket a bizonyságaikban, mert tulajdonképpen annál nagyobb a produkció minél mélyebbről jött fel valaki.
Persze ez nem az ő, hanem Isten produkciója. De Vele egydül lehet dicsekedni a kereszténynek is.

Idézet:
talán maguk a keresztények, sokszor leginkább ők teszik számomra az egészet hiteltelenné...

Ehhez nincs kommentár, ezen mindnyájunknak el kell gondolkodni, de neked azért nem a keresztények jóságára kell csak nézned, hanem első sorban az Úréra.
Hadd kérdezzek megint?
Te megfogalmaztad-e már magadnak, hogy mit szeretnél?
Szeretnél keresztény lenni? Vagy nem akarsz, ahogy Ezüst gondolja?
Istennel szeretnél kapcsolatot? Vagy a keresztényekkel szeretnél kapcsolatot? Vagy azt szeretnéd, hogy a keresztények jobbak legyenek és akkor te is jobban éreznéd magad közöttük? Vagy mit?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 07:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Tavasz!

Örülük, hogy ilyen tapasztalatok után még nem ábrándultál ki a kereszténységből, és még mindig szeretnéd megismerni. Csak bíztatni tudlak. És, kérlek, nézd el nekünk, ha néha egyáltalán nem úgy viselkedünk, ahogy az meg van írva...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 08:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Kedves Ezüst!

A rabló jön az ablakon, a ház Ura és a Jó Pásztor az AJTÓN, igen ajtón át a házba.
Ha betörtem az ajtót és Tavasz nem akar látni, gondolom jelezni fogja felém, ennyit a több éves kapcsolatunkra való tekintettel emberségből kinézek belőle.

Látom, még mindig nem értesz. Ha a falakat kődobálással akarod lerombolni, akkor ez nem lesz sikeres.
Lásd, te is kődobálásba kezdtél most felém, nem is értem, hogy pontosan miért. És milyen célt fogsz elérni ezzel?

Idézet:
Írod, Tavasz nem akar keresztyén lenni. Tavasz ítélete szerint - nála nem lezártak a dolgok - te nem vagy jó ember, nem vagy emberséges.
Tavasz tapasztalatait ugye nem te akarod összefoglalni.....

Nem tudom, hogy tavasz szerint emberséges vagyok-e. Erről konkrétan nincsenek emlékeim, hogy ilyesmiről beszélt volna.
Viszont azt elmondhatom, hogy nincs általános keresztyénség. Mindenkinek saját hite van. Még azoknak is, akik keresztyéneknek mondják magukat. És még azt se mondhatnám, hogy a keresztyéneknél ez a hit megegyezne.

Idézet:
Te magadról írsz, amit folytatsz is.....
Nézd, te mit adtál másnak itt? Ezen is érdemes időnként elgondolkozni.

Mit voltál hajlandó elfogadni tőlem? Ezen is érdemes időnként elgondolkodni.

Idézet:
Én mit kaptam eddig tőled? Úgy érzem egyrészről sok-sok cinizmust. Bántó és gúnyos megjegyzéseket.

Ne haragudj, de most előre felkészítelek, hogy ez lesz az első alkalom, hogy SZÁNDÉKOSAN meg foglak bántani. Amit te bántónak vagy cinikusnak vélsz, az csak azért van, mert a te agyad annak akarja láttatni veled. Ellenséget akarsz szánt szándékkal csinálni belőlem. Sokáig nem akartam ezt elmondani neked, mert gondoltam, talán ha megismersz, akkor látni fogod, hogy nincs igazad. De tévedtem. Nem akarsz megismerni, mert jól esik neked a sötétben vakon képzelt ellenségek ellen hadakozni. Ne haragudj meg érte, de én ebből azt a következtetést vonom le, hogy semmilyen szeretetre nem vagy képes, és senkit a világon saját magadon kívül nem vagy hajlandó elfogadni.
Igen. Két részre osztod a világot: te és a többiek. És a többiek közül kiválasztasz néhány embert, aki megfelel azoknak a kritériumoknak, amik szerinted benned már megvannak, és ők a jók. De tudod-e, hogy a szerinted jó emberek nem is léteznek? Ők mind a te agyszüleményed. Ha igazán megismernéd őket, kiderülne, hogy mindaz, amit te képzelsz róluk, egyszerűen nincs is meg bennük.


Idézet:
Más részről egy lehetőséget, hogy Isten szeretét neked is elmondjam, amit Krisztusban küldött közénk.

Már bocsáss meg, de te ezzel a lehetőséggel úgy tűnik, nem tudtál élni. Mindebből csak a te gyűlöletedet éreztem végig.

Idézet:
Nagyon sokáig fogok még imádkozni érte, de nem tehetem, hogy erőszakkal itt tartsam, ahogyan tégedet sem.
Örülök annak, hogy eddig is bírtátok ezt a valóban sokszor kegyetlen küzdelmet, de ez értetek és miattatok is folyt.
Hiszem, hogy az Úr megáldja azonban ezt az időt és mindenki profitál abból, amit az Úr adott!


Tehát akkor még egyszer, sokadszor megpróbálom elmondani neked.
L a s s a n m o n d o m , h o g y t e i s é r t s e d :
Hiszek Istenben, Jézusban, a megváltásban. És nemcsak hiszek, hanem meg is tapasztaltam.

Itt befejezem, nehogy a túl sok szöveg között elvesszen a lényeg, és megint elölről kezdd a "térjél meg" felszólításokat.
Amúgy nem haragszom rád. Nehogy félreértsd, csak nagyon el vagyok keseredve, hogy egy ilyen egyszerű mondatot ennyire nehéz megértenie valakinek, aki állítólag már túl van ezen.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 09:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tavasz Jézusban mennyi hibát látsz amit szerinted nem úgy kellet volna tennie?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség