Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Tesók!
Örülök, hogy azért van véleményetek erre a témára is. Számomra ez a téma nem olyan egyszerű.Mert ugye vannak világiak és vannak hívő emberek. Mindkét lelkületű embernek van egy stílusa. De számotokra mit jelentett a megtérés ezen a területen, hogyan változott vagy változott e valamelyest a külsőtök, amikor megtértetek? Engem megtéréskor ez az egész külső megjelenés-kérdés nagyon megzavart.Én erősen festettem magam, szoliztam, havonta jártam kozmetikushoz( ahogy észrevettem mutatós voltam) és megtérésemkor undorral néztem magamra. Mintha eddig nem is én tettem volna ezeket magammal, hanem valaki más. Felébredtem egy borzalomból szinte.
Sokan írtátok, hogy nem a külső a fontos. Szerintem ez nem teljesen igaz. Az ember először nem a szívet látja, hanem a külsőt és nagyon sokszor ez alapján ítélkezünk. Szerintem még a hívő emberrel is előfordul ez. De még van mondanivalóm....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én meg pont fordítva voltam ezzel... Addig nem érdekelt a külsőm, aztán elkezdtem adni magamra. Addig hiába próbáltam minden héten (hónapban - félévben) újrakezdeni, hogy na, most már végre ki fogok nézni valahogy, elmegyek, levágatom a hajam, veszek valami ruhát, vagy valami... és nem jött össze. Most meg magától megy... Addig ezer ruhát is magamra próbálhattam, és mindegyik úgy állt, mint a tehénen a nyakkendő. Minden vásárlásom általában sírással és kétségbeeséssel végződött. Most meg az első, amit kinézek, olyan, mintha rám öntötték volna.
Dehát ez csak az öltözködés része... A többi dologgal is így vagyok azóta...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves 32ezüst!
Érdekes dolgokat írtál. Én sok gyülekezetbe ellátogattam és az egyik gyülekezetben megláttam egy nagyon dekoratív lányt, aki smink és szexis ruha nélkül is csinos lett volna. De nem kívántam a társaságát, pedig fél füllel odafigyeltem egy-egy beszélgetésére, nem volt olyan borzasztó. De mégis féltem vele megismerkedni, úgy éreztem ő csak divatból jár gyülekezetbe. Egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy ő hívő.
De még van véleményem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Augu írta:
Kedves 32ezüst!
Érdekes dolgokat írtál. Én sok gyülekezetbe ellátogattam és az egyik gyülekezetben megláttam egy nagyon dekoratív lányt, aki smink és szexis ruha nélkül is csinos lett volna. De nem kívántam a társaságát, pedig fél füllel odafigyeltem egy-egy beszélgetésére, nem volt olyan borzasztó. De mégis féltem vele megismerkedni, úgy éreztem ő csak divatból jár gyülekezetbe. Egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy ő hívő.
De még van véleményem...

Pedig nincsenek rossz emberek... Mindenkinek oka van arra, hogy úgy nézzen ki, ahogy. Engem is sokan elítéltek azért előtte, hogy olyan igénytelenül nézek ki, és még arra sem adok, hogy mások esztétikai érzékét ne sértsem. Dehát tiltani és előírni sokmindent lehet. Ha belül nincs meg az alapja, akkor úgyis hiába. Épp ezért kell beszélgetni az olyan emberekkel, akik valamilyen neked fontos témában eltérő gondolkodásúak. Mindketten tanulhattok belőle és így közelebb kerülhettek az igazsághoz.

Nekem pl. most sminkelni meg dekoratívkodni kéne megtanulni... Ha benézek egy boltba, és meglátom a sminkes polcot, akkor úgy nézek rá, mint a borjú az újkapura... A szemceruzát se tudom megkülönböztetni a műkörömtől... :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
- törölve -


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 21., szerda 00:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:50 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves ezüst!
Szerintem ne add fel a megtérésed előtti egyszerűségedet, ami a sminket illeti. Ha te smink nélkül jól érzed magad, akkor maradj ilyen.
Szerintem az a lényeg, hogy jó, ha esztétikusan néz ki egy nő, ez történhet pici sminkkel vagy anélkül. A férfiaknál a sminket különösen utálom, max. a kozmetikust tudom náluk elképzelni, és az ápolt, rendezett külsőt. De van még gondolatom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Itt egy hozzászólásom volt, ami a borok ízét hasonlította össze a borkatalógus jellemzésével... És egy áramlatról is beszéltem, ami átvisz a zátonyok között. És egy térképről, amit a felfedezők rajzolnak, és van, aki ennek alapján tájékozódik, de nem ismeri az áramlatot...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2007. feb. 20., kedd 20:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
- törölve -


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 21., szerda 00:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Augu írta:
Kedves ezüst!
Szerintem ne add fel a megtérésed előtti egyszerűségedet, ami a sminket illeti. Ha te smink nélkül jól érzed magad, akkor maradj ilyen.
Szerintem az a lényeg, hogy jó, ha esztétikusan néz ki egy nő, ez történhet pici sminkkel vagy anélkül. A férfiaknál a sminket különösen utálom, max. a kozmetikust tudom náluk elképzelni, és az ápolt, rendezett külsőt. De van még gondolatom...

Azért az esküvőmre jó lett volna megfésülködni, nem a "fátyol alatt nem látszik - mikor írhatom tovább a programot!!!" verziót választani ;)
És vannak alap dolgok, amiket jó lenne tudni. Azt a minimumot, ami pont azt mutatná belőlem, ami vagyok.
Az a baj, hogy túlságosan fanatikus vagyok... Ahogy régen a munkában az voltam, meg a gyereknevelésben és a vallásban, most a kinézetemre fogok így rámenni. Ismerem magamat eléggé ahhoz, hogy ezt tudjam... De majd ha ebben eléggé tökéletes leszek, akkor találok másik témát...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 22:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:
Miről akarsz engem meggyőzni?
Nem igazán értelek... de azt gondolom, hogy ez nem is ennek a topicnak a feladata. Átmentél FM-be? :wink:


Kedves Tavasz

Gabi "csak"arról beszélt,hogy a hívő számára
teljessen természetes,hogy a mennybe
feldobott labdát,Isten vissza dobja,
és nem azért mert ezt szeretné elhinni,hanem mert ezt megtapasztalta.

A hívő nem olvasmányaiból ismeri a "bór"ízét,hanem mert megkostolta.

Természetessen ez nem jelenti azt,hogy egy nem hívőnek ne lehetne "objektiv"
véleménye Istenről,de ez pont annyira hiteles mint annak az embernek a
költeménye a szerelemről ,aki még soha sem volt szerelmes.

Egy dolog olvasni és véleményt alkotni valamiről és egésszen más dolog megtapasztalni azt .

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 23:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
- törölve -


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 21., szerda 00:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 23:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
Nekem furcsa egy keresztény szájából azt hallani, hogy: szürke.
Ez világias gondolkodásra vall.
Minden ember más és más, elsősorban belülről kell építkezni.
Mindenkinek vannak adottságai, amikkel teremtve lett, elsősorban ezekre az adottságokra kellene odafigyelni és nem a külsőre (ezzel csak annyira kell foglalkozni, amennyire szükséges)
Ez a véleményem. És ezt tapasztalat alapján mondom, nemcsak közhelyeket puffogtatok :wink:


A bibliai irodalmában ott van a női szépségnek a konkrét leírása, helyére rakása. Az Énekek énekében olvashatunk arról, hogy egy fiatal nőnek milyennek kellene lennie. Számomra az Énekek éneke nem a szexualitás felől közelíti meg a női szépséget, hanem az emberi teljesség, az egészséges emberi lét bemutatásával oktat bennünket, hogy milyenek is legyünk.

Mindazonáltal a keresztyén ember a szépségre, mint Isten áldott ajándékára tekint. A keresztyén művészetben, festészetben, zenében, költészetben az emberi szépség az alapja a műnek. Csak azt ajánlhatom, hogy tegyetek azért, hogy szépek legyetek.

Mert hát a szépség az isteni adomány. A szépség már önmagában is képes meggyógyítani a beteg lelket. Önmagában örömet okoz. Egy szép nő elsősorban nem szexuális vonzalmat jelent, ezt mi öregek nagyon jól tudjuk, hanem valamiféle emberi, sőt azon túli érték jelenlétét. A szépség az egyik legnagyobb mozgató erő az emberiség történelmében.

Ugyanakkor minden emberben ott rejlik egy darab a szépségből. Mindenkiben ott van a szépség csírája, egy formája. Észre kell azt venni, ki lehet azt bontani. Legyen az testi, lelki, vagy bármilyen emberi dolog is.

A teljességhez hozzá tartozik, hogy van ezzel szemben álló irodalom is a zsidóság köréből, mint például a Henoch könyve, amely tudjuk, hogy nem része a Bibliának. Ez kimondottan vádolja például a női szépséget. A keresztyénség történetéből is ismerünk ilyen mozzanatokat, amely kirívó hívságnak tekinti a szépség kibontását, erről mi kálvinisták tudnánk beszélni a hagyományaink alapján. Van olyan is, amikor a szépségre, mint kísértésre, bűnre csábító dologra tekintenek.

Amint a gyógyszer is tud méreg lenni, hát a szépség is tud rombolni is. Azok a lelki értékek, amelyekről annyit beszélnek a papjaink, amelyeket a Biblia taglal nem véletlenül lettek megfogalmazva. Mert hát a szépséggel is vissza lehet élni, mint bármi mással.

Ennek bár a tudatában kell lennünk, azért a szépséget nem amiatt szeretjük, mert azzal vissza lehet élni! Sőt, a szépség éppen az, ami érdek nélkül is tetszik nekünk. (Mondta egy okos ember, csak nem tudom, hogy ki.) Legyetek hát szépek kedves testvéreim, és ha valamiben szürkék is vagytok, másokban legyetek csak szépek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 23:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
- törölve -


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. feb. 21., szerda 00:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 23:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:
miről beszélsz? most kioktatosdit játszunk? Már egy ilyen szintű kérdésben sem láthatok tisztán? Na jól nézünk ki... Vegyetek már vissza... de inkább kimaradok ebből. Nincs értelme így fórumozni.


Kedves Tavasz

Te magad mondtad,hogy nem vagy hívő,így
gondolom Istennel kapcsolatban sem lehet az a véleményed mint egy hívőnek,mivel hiányzik a megtapasztalás élménye.

Szeretettel Gabriel

ui:egyébként sem én sem Gabi,nem
az öltözködésről beszélt hanem a hitről és
annak negtapasztalásáról.

Amit az öltözködésről írtál ,azzal egyébként megegyezik a véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 23:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség