Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 15:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
"Hanem jól tudja Isten, hogy ha esztek belőle, megnyílik a szemetek, és olyanok lesztek, mint az Isten: tudni fogjátok, mi a jó, és mi a rossz."

Hát, azé van azóta halál=rossz, mert tudni akartuk, milyen az. Szegény állatok is megtudták... Szóval ez nem volt fer tőlünk. Ránk voltak bízva, és mi meg megmutattuk nekik mijaza halál.

(Na, ilyentet se szoktak mondani sehol, mi ebben a hiba?)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nincsen hiba!!! TÉLLEG mi tehetünk szegény DELFIN haláláról például!!!

Róm 8,19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

NEMMMMM ám csak a 14-51 év közötti fehérbőrű európai férfilakosság!!! a TEREMTETT VILÁG!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
1Móz 1,21
És teremté Isten a nagy vízi állatokat, és mindazokat a csúszó-mászó állatokat, a melyek nyüzsögnek a vizekben az ő nemök szerint, és mindenféle szárnyas repdesőt az ő neme szerint. És látá Isten, hogy jó.
-
Rm 8,
19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.
20. Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, a ki az alá vetette.
21. Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.
22. Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.
--
Kedves Lucius

Ez nem zárja ki amit írsz?


Kedves Tiv! :)

Miért zárná ki?
Ádi-bálnit azért hoztam, mint példát. Az állatok nem tértek el Isten szándékától.
Nem követtek el bűnt. Tehát miért is kéne halállal lakolniuk?
Avagy igazságtalan-e Isten?
Az ember uralma alá vetette a földet, és azon lévő állatokat. Az ember miatt a föld átkozott.
Miért is adná Isten az Ő hatékony erejét, Szellemét olyannak, aki nem kér abból?

Mivel a föld, és azon minden az embernek lett adva, így az átok elhat a földön lévő élőlényekre is.
Hozod; 1Móz 1:21 Itt látjuk, hogy Isten a teremtéskor kijelenti, hogy minden, amit teremtett jó. (gondolom ezért vetted félkövér.) De, a kijelentés azonos-e azzal, hogy az állat halhatatlan?
Vagy azt jelenti, hogy Isteni mércével mérve, a teremtésre nézve jó. Azaz megfelel annak, ahogy Ő azt eltervezte, és megalkotta.
Mert szerintem, erre vonatkozik a kijelentés. ’jó’ A Teremtő szerint megalkotott vélemény.
Én ebben nem látom az állatok halhatatlanságát, és sehol az írásokban nem találok erre utalást sem.

Tudjuk, hogy Isten JÓ. Mégis van valami, amiről elfelejtkezünk, átsiklunk azon. 1Móz 3:21
„És csinála az Úr Isten Ádámnak és az õ feleségének bõr ruhákat, és felöltözteté õket. „
Én itt elgondolkodom; Isten megölt egy, vagy több állatot azért, hogy Ádámnak és Évának legyen ruhája? Isten aki Jó, maga öl ártatlan teremtményt? ’Mindegy neki [állat], mert uralkodója az ember amúgy is vétkezet’
(Ne keverjük ezt a gondolatot az ítélet-végrehajtással)
Vagy! Az állatok amúgy is halandók voltak már akkor is. És a föld színén állatok sokasága közül pár elhullott ahogy azt Isten az alkotásában beszabályozta, és azokból készített Isten ruhákat? Szerintem máris más fénye, ill. értelme van a dolognak.

Mi emberek lettünk olyanná, mint az állatok, Isten által megszabott következmény; eszel, meghalsz. De, még itt sem Isten az aki öl. Hanem visszavonja éltető erejét az embertől, saját igazságosságán belül maradva. Az embert továbbra is pátyolgatja, ruhát készít, és úgy engedi el. Hagyja jó vénségben meghalni. (És már a kiűzetéskor, megüzeni, hogy lesz megváltó.) Nem hagyott el minket. És bánt gonoszul az állatokkal sem miattunk. Mi, [emberek] és e világ uralkodója Sátán az, aki a világot [jelen esetben föld] felborogatjuk. Ő a fő gonosz az aki ezt az áldásnélküli állapotot felhasználja, és embert állat ellen, állatot ember ellen fordít.

Nézem Rom 8:19-22
19 Mert a teremtés sóvár várakozással várja az Isten fiainak kinyilatkoztatását.
Teremtéshez veszem
Kol 1:23 Ha ugyan megmaradtok a hitben alaposan és erõsen, és el nem távoztok az evangyéliom reménységétõl, a melyet hallottatok, a mely hirdettetett minden teremtménynek az ég alatt; a melynek lettem én, Pál, szolgájává.
Kikről beszél Pál? A teremtés alatt kiket ért? Azokat akiknek hirdettetett az evangélium.
Szoktunk-e állatoknak beszélni az evangéliumról? :)
De, mit vára teremtés sóvárogva? Isten fiainak kinyilatkoztatását.
1Ján 3:2 Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, és még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk. De tudjuk, hogy ha nyilvánvalóvá lesz, hasonlókká leszünk Õ hozzá; mert meg fogjuk õt látni, a mint van.
Nem az állatok várják, hiszen látjuk az írásból, hogy mit értsünk a teremtett világon.

Rom 15:4 Mert mindazt, amit régebben megírattak, a mi oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen.

Világosan szól az írás, hogy az hozzánk szól emberekhez. Habár az állatoknak megvan a maguk értelmük, a maguk szintjén, és sok esetben bámulatos eszességről tesznek szert, :) mégsem hozzájuk, és mégsem nekik kell sóvárogni az Isten kinyilatkoztatásait.

20. A teremtés ugyanis hiábavalóságnak vettetett alá – nem a maga akaratából, hanem az által, aki alávetette –, mégpedig ama reménység alapján.
Ide veszem 1Móz 3:19 (állatokról szó sincs.) v. Zsolt 51:2-5 v.
Préd 1:2 „Bölcseség és erkölcsnek tanulására, értelmes beszédek megértésére; „
Melyik állat mondhatja ezt el magáról? Vagy értendő rájuk?

21. hogy maga a teremtés meg is fog szabadulni a romlottság rabszolgaságából az Isten gyermekeinek dicsőséges szabadságára.
Amikor az írás itt a teremtésről beszél, nem az állatokat említi. Nem azoknak lesz szabadulás, hanem az ember, mint teremtettség. (Ettől még az állatoknak is kétségkívül jobb lesz. De, nem annyira, hogy örökéletű reménységük legyen, mint nekünk.)

22. Mert tudjuk, hogy az egész teremtés szüntelenül együtt nyög és együtt kínlódik mindmostanáig.
Felvetődik egy másik gondolatom; Mit akar Isten?
1Ti 2:4 A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.
Ezt veszem a 21. első feléhez, és a 22. vershez is. És ismét csak 1Móz 3:19-ben kimondott szavakat.

A Biblia nekünk szól, nem az állatok vétkeztek. Nem mondja sehol az írás, hogy miattunk halandók lettek. Nem említi sehol az írás, hogy majd ők [állatok] is örökéletű reménységbe vethetik hitüket (hitünk nekünk, embereknek van. És a szellemi teremtényeknek. Mondjuk a két élőforma két különböző meggyőződésű hiten.)

Röviden; A Róma 8:19-22-ig nem zárja ki azt, amit mondtam. Az állatok halandók voltak már Édenben is. És halandók maradnak az Új világban is. Nincs se pro, se kontra kijelentve.
De, ahogy fel is vetettem. Honnan tudta Ádám mi a halál?

Mert a fogalom és büntetés mértéke együtt kell, hogy járjon.
Nem helyezhetek olyan büntetést kilátásba fiamnak, aminek nem tudja mi a következménye. Vagy példát rakok elé, ’íme így jársz’ (eltörik, kezed-lábad stb.) vagy elmondom annak erkölcsi értékét, tartalmát, stb. (nos, halál esetében, nem lehet megértetni egy addig halhatatlannal, hogy mi a halál. Hacsak nem tapasztalja azt önmagán kívül máson. Ill. állaton.)
Isten példát mutatott, [azaz olyanra hivatkozott, ami már akkor is működött, és állatokra érvényes volt.] meghalsz, mondta. De, ehhez kellett, hogy lássa az ember mi a halál. Azt pedig az állatokon látta.
Én így hiszem, vallom. Jelenleg nem találtam olyan részt az írásokban, amik, ennek ellentmondana. (És itt most megent nem azt érdemes figyelni, hogy ÉN, mert amit hiszek, vallok az tőlem való, de az írásokra alapozom.) :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Lucius írta:
Mert szerintem, erre vonatkozik a kijelentés. ’jó’ A Teremtő szerint megalkotott vélemény.

Szerintem az úgy volt, mint minden alkotó tevékenység esetén... Az eredményt le kellett tesztelni.
Tehát megteremtette - letesztelte - megállapította, hogy jó - nyomott neki egy startot.
Egyetlen esetben tért el az említett sorrendtől... Az embernél. Az embert ugyanis nem tesztelte le, hanem azonnal mondta neki, hogy na, lehet működni. És csak utána nézett rá az egészre... És mondta, hogy ...na mindegy, késő van, sokat dolgoztam ezen az utolsó napon, határidő is van... jó lesz :)

De aztán látta, hogy mégsem lesz jó, mint az összes ilyen gyorsan készült termék esetén, és mondta, hogy na, újraírjuk az embert... Régi elpusztít... Na jó, van ott még valami Noé nevű, aki egész jól használható, ő maradhat...
De ez se jött be... Tudjuk, hogy amíg nincs rendesen újraírva az egész, addig csak toldozás-foldozás lesz... Lásd windoze...
Tehát kitalált egy újabb megoldást: futás közben megpatcheli az emberekben futó szoftvert! És a gondolatot tettek követték, és megszületett Jézus... és azóta mindenkiről, aki jól akar működni, elvárás a teljes 100%-os szoftvercsere.

net2rist írta:
nincsen hiba!!! TÉLLEG mi tehetünk szegény DELFIN haláláról például!!!

Róm 8,19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

NEMMMMM ám csak a 14-51 év közötti fehérbőrű európai férfilakosság!!! a TEREMTETT VILÁG!!!

Ebben lehet valami... A gépem is azér pusztul még mindig? Biztos ő is várja...
Már cseréltünk benne vinyót, memóriát, és még mindig csak azokat a dolgokat engedi beírni, amire aszondanád, hogy nincsen hiba... a többire meg egyszerűen fogja magát, és újraindul...
És olyan jó volt, hogy múlt héten egyáltalán nem akart elindulni, aztán vasárnapra meg, amikor a prédikációkat szoktam meghallgatni, akkor volt olyan kedves, és mint a minta kisangyal, úgy ment...
Végülis jó ez így nekem, legalább nem tudok nagy hülyeséget beírni.. :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2006. nov. 30., csütörtök 08:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:*: :*: :*:

annyiranagyon jókat írsz :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
:*: :*: :*:

annyiranagyon jókat írsz :D

Csak lassan... és belemódosítok, amikor már elolvastad...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
de a BELEMÓDOSÍTÁS is teccik!!! :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
net2rist írta:
:*: :*: :*:

annyiranagyon jókat írsz :D


Olvass Léo Taxil (szórakoztató biblia)
Valóban szórakoztató. Csak épp Istenkáromló

És lőn este és lőn reggel, harmadik nap."
Ez aztán már fura história! Három nap már eltelt, s a mindjárt kezdetben megteremtett világosság folytán este és reggel is volt: csupán az különös, hogy ez a világosság, amely eltűnt a nap végén, hogy átadja helyét az éj homályának – ez a világosság egy fényforrás nélküli, születő világot ragyogott be; annyi napsugár sem volt, mint egy szénbánya mélyén. Ez a furcsaság megérdemli, hogy szó szerint idézzük a bibliát:
"És mondá Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek.
És legyenek világítókul az ég mennyezetén, hogy világítsanak a földre. És úgy lőn.
Teremté tehát Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjjel; és a csillagokat.
És helyezteté Isten azokat az ég mennyezetére, hogy világítsanak a földre.
És hogy uralkodjanak a nappalon és az éjszakán, és elválasszák a világosságot a setétségtől. És látá Isten, hogy jó.
És lőn este és lőn reggel, negyedik nap." (1, 15–19.)
Nincs itt semmilyen tévedés, ugyebár? Bizonyára a Napról és a Holdról van szó. Ennélfogva – a szentlélek szerint – a Nap teremtése négy nappal a világosság teremtése után következett! A szentlélek mindent tud, ez nyilvánvaló; másként nem volna szentlélek, hanem közönséges bolond. Valahányszor a tudomány felfedezést tesz, a szentlélek bizonyára nevetgél, s ezt mormolja magában: "Én öröktől fogva tudom ezt; ezek a szegény törpe emberek meg mit vesződnek, hogy kiderítsék!" De akkor a szentlélek miért sugallta Mózesnek ezt a hajmeresztő badarságot a világosságról meg a Napról?… Igazán, micsoda szédítés!…



Nos; Én sem ezen, sem azon nem tudok mulatni.
De, tudom, hogy a hiba nálam van.
Nem vagyok ilyesmikre hangolva.

És amikor el is olvasom. Pusztán mint háttéranyagot értékelem az Isten tagadás, és Isten gyalázás fogalomkörében.

Gondolkodtam, hogy szóba hozzam-e.
Aztán maradtam igennél.

Egyébb iránt nem érzem magam se bántva se sértve. És célom sem az, hogy sértsek. Inkább csak elgondolkodni kicsit.
Javaslom! :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
.....És célom sem az, hogy sértsek. Inkább csak elgondolkodni kicsit.
Javaslom! :)


Gondolom ő is ezt akarta, mikor ezeket mondta:

1Móz 3,5 Hanem tudja az Isten, hogy a mely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
van egy ALAPVETŐ különbség Ezüst és Léo egyformán "formabontó" (sőt.. LÉNYEGbontó) hozzászólásában:

Léo abból indul ki, hogy ez az egész biblia, lám milyen MARHASÁG

Ezüst viszont SZERETI, megismerni vágyja és ÉRTI a biblia gondolatait!!

és IGEN!! időnként SZOKATLAN következtetésekre jut, amit ŐSZINTÉN le mer írni... de miért? mert KÖZELEDNI akar Istenhez, amivel Léo bizony NEHEZEN VÁDOLHATÓ

ami TÉGED illet: erősen látom a közeledési vágyat... de egy olyan sínen vagy, amely NEM ISTENHEZ VEZET... igen, egyelőre OLYAN, MINTHA... de MÉGSEM!!!

az adventista harcosok szent útja KÖZEL jár a megoldáshoz, de fénysebességgel ELSÜVÍT MELLETTE, anélkül, hogy ÉRINTENÉ azt, az Atya SZÍVÉT, a MEGVÁLTOTTSÁG élményét... sok BETARTANI VALÓVAL ajándékoz meg, ami alapján a sok TUDATLANT le lehet nézni... de már ez a szemlélet is mutatja, hogy MENNYIRE SEMMI KÖZE nincs Isten SZIVÉHEZ, aki NEM kezdi a tékozlófiúnak SOROLNI a követelés-listát... :(

sajnállak... botránkozz nyugidtan rajtunk... BÁR - mint pál mondja - FÉLTÉKENNYÉ TEHETNÉLEK annyira, hogy MEGISMERD ŐT!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 12:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
net2rist írta:
:*: :*: :*:

annyiranagyon jókat írsz :D


Olvass Léo Taxil (szórakoztató biblia)
Valóban szórakoztató. Csak épp Istenkáromló

És lőn este és lőn reggel, harmadik nap."
Ez aztán már fura história! Három nap már eltelt, s a mindjárt kezdetben megteremtett világosság folytán este és reggel is volt: csupán az különös, hogy ez a világosság, amely eltűnt a nap végén, hogy átadja helyét az éj homályának – ez a világosság egy fényforrás nélküli, születő világot ragyogott be; annyi napsugár sem volt, mint egy szénbánya mélyén. Ez a furcsaság megérdemli, hogy szó szerint idézzük a bibliát:
"És mondá Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek.
És legyenek világítókul az ég mennyezetén, hogy világítsanak a földre. És úgy lőn.
Teremté tehát Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjjel; és a csillagokat.
És helyezteté Isten azokat az ég mennyezetére, hogy világítsanak a földre.
És hogy uralkodjanak a nappalon és az éjszakán, és elválasszák a világosságot a setétségtől. És látá Isten, hogy jó.
És lőn este és lőn reggel, negyedik nap." (1, 15–19.)
Nincs itt semmilyen tévedés, ugyebár? Bizonyára a Napról és a Holdról van szó. Ennélfogva – a szentlélek szerint – a Nap teremtése négy nappal a világosság teremtése után következett! A szentlélek mindent tud, ez nyilvánvaló; másként nem volna szentlélek, hanem közönséges bolond. Valahányszor a tudomány felfedezést tesz, a szentlélek bizonyára nevetgél, s ezt mormolja magában: "Én öröktől fogva tudom ezt; ezek a szegény törpe emberek meg mit vesződnek, hogy kiderítsék!" De akkor a szentlélek miért sugallta Mózesnek ezt a hajmeresztő badarságot a világosságról meg a Napról?… Igazán, micsoda szédítés!…



Nos; Én sem ezen, sem azon nem tudok mulatni.
De, tudom, hogy a hiba nálam van.
Nem vagyok ilyesmikre hangolva.

És amikor el is olvasom. Pusztán mint háttéranyagot értékelem az Isten tagadás, és Isten gyalázás fogalomkörében.

Gondolkodtam, hogy szóba hozzam-e.
Aztán maradtam igennél.

Egyébb iránt nem érzem magam se bántva se sértve. És célom sem az, hogy sértsek. Inkább csak elgondolkodni kicsit.
Javaslom! :)

A fiam most tanulja a történelmet (5. általános)
Azt tanulják hogy az időt a népek napokban később holdnapokban stb. mérték.
„és lőn este és lőn reggel, első nap.”

Ez idő mérés. Egy nap telt el. (nem 7000 év csak egy nap)

Ismerős nem?
A vizek ketté választása a felső vízréteg megtisztítása, a nap láthatóvá tétele.
Hát lehet ez is egy fajta magyarázat. :)
De jelenések könyvében is van egy,
Jel 22,
5. És ott éjszaka nem lesz; és nem lesz szükségök szövétnekre és napvilágra; mert az Úr Isten világosítja meg őket, és országolnak örökkön örökké.
--

Isten előtt nincs lehetetlen. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 12:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius.
Idézet:
Kikről beszél Pál? A teremtés alatt kiket ért? Azokat akiknek hirdettetett az evangélium.
Szoktunk-e állatoknak beszélni az evangéliumról?


Ne akar lyukat mesélni a hasamba. :)
19. Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.

Itt Pál teljesen külön választja a teremtet világot- Isten fiaitól azaz akiknek hirdetett az evangélium.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

TÖRLÉS
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Puritán kérlek töröld a témát


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: TÖRLÉS
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 16:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Kedves Puritán kérlek töröld a témát


Kedves FM

Nem zavar,hogy egy olyan szobát akarsz felrobantani,ahol éppen emberek beszélgetnek ?

Vagy ők,számodra semmit sem jelentenek ?

:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem egyáltalán nem zavar, sőt mivel semmi köze a kérdés feltevéshez, gondolom mielőbb törölni kell :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség