Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 12:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
A lecsapás miatt szomorú vagyok. Csak örültem, hogy értem, és csodálkoztam, hogy te miért nem.
És ettől függetlenül értem az esküvős példádat :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 12:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Net!

Nem tudom jól értettem-e amit írtál, de nekem kicsit az jön le, hogy - mindegy a keret - mert azok csak árnyékok - mindenki úgy és azt csinál, ahogy érteni akarja - mert a valóság úgyis Krisztus.

Ez nekem túl liberális. (Persze lehet, hogy nem erre gondoltál.) de a keretekre, még az elmúlt árnyékszolgálatokra is pontos leírásunk volt/van. Nyilván vannak esetek, amikor ettől eltérőt produkál az élet (Dávid eszik a szentkenyerek asztaláról, a jobb lator nem keresztelkedik meg stb) de ALAPBAN azért nem árt követni, ami le van írva.

Jó Mester, mit tegyek hogy az örök életet elnyerjem?
Tartsd meg a parancsolatokat.
Melyeket?
Beidézve 10 parancsolat.

(persze ez most nagyon zanzás, nyilván emberi erőből ez nem megy, lsd Pál - akinek a ne kívánd adta fel a leckét, és ez vezette el arra, hogy Isten erejéből kell betöltenünk a parancsolatokat, aminek a fő summája a 2 nagy parancsolat)

De a honnan hova jutásban kb ugyanazt az utat kell bejárnunk, sztem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 12:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen... amennyiben a válasz ez lenne: "mindegy mit csinálsz, a lényeg úgyis Isten, akit mindenki úgy keres és talál meg, ahogy tud" - na EZ nekem is EGYÉRTELMŰEN TÚL LIBERÁLIS

viszont... ANNAK a szabadságnak a KORLÁTOZÁSA (ha jobban belegondolsz a !!KRISZTUS SZÁMÁRA!! "általunk adott szabadság"ról van szó, BRRRRRR....), hogy Ő mindenkit EGYÉNILEG és EGYÉNI ÚTON vezessen...
hangsúly azon, hogy SZEMÉLYES KAPCSOLATON keresztül a FELTÁMADOTT ÚRRAL... nos ENNEK a szabadságnak igazából NAGYON GYENGE (és mellékesen járhatatlan) alternatívája a "mi tudjuk hogy kell ezt"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 13:27 
Kedves Indu!

A válasz az volt, hogy azokat fiatal koromtól betartottam.
Ennek az egy embernek akkor az volt a Krisztusi válasz, hogy akkor adja el a vagyonát!

És most jön az, amitől félek:
Jön egy ember, aki kiragadja ezt az Igét a Bibliából és kijelenti az IGÉRE HIVATKOZVA, hogy ha nem adod el mindenedet nem kapod meg az örök életet.

....és akkor te dönthetsz! Cselekszed Jézus akaratát, ami az Igére hivatkozva úgy tűnik, hogy mindenem eladása - még az apcselben is ezt olvassuk - mert csak akkor lesz örök életem, vagy bízol a VALÓSÁGBAN, aki a Krisztus!

A valóság pedig nagyon egyszerű. A lator meglátta a kereszten, ezért övé lett a menny!
Mi volt a hitbeni cselekedete? Megvalotta ezt a valóságot és ebből élt és ÉL!

Mindent szabad, amit ez a VALÓSÁG látás hoz ki belőlünk, legyenek ezek tettek, vagy szavak. Mert nem vagyunk a törvény alá vetve, hanem a kegyelem királyi széke előtt állunk!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 13:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mi nem állunk, mi meghaltunk, és ÉLÜNK KRISZTUSban :)

Ha hitből megcselekedtük a mondottakat.

Hogy a csodában lenne a Kegyelem Királyi széke előtt aki a kereszt lábánál van.

Aki várja a repülővel érkezőt az max a teraszon van, de nincs a gépen.

János a Főpap Úr lábához esett, az utolsó vacsorán pedig a keblén pihent.

Mátyás király álruhában a kolozsvári bírót megvizitálta, de királyként elé esett a bíró.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 14:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kavics írta:
Kedves Indu!

A válasz az volt, hogy azokat fiatal koromtól betartottam.
Ennek az egy embernek akkor az volt a Krisztusi válasz, hogy akkor adja el a vagyonát!

És most jön az, amitől félek:
Jön egy ember, aki kiragadja ezt az Igét a Bibliából és kijelenti az IGÉRE HIVATKOZVA, hogy ha nem adod el mindenedet nem kapod meg az örök életet.

....és akkor te dönthetsz! Cselekszed Jézus akaratát, ami az Igére hivatkozva úgy tűnik, hogy mindenem eladása - még az apcselben is ezt olvassuk - mert csak akkor lesz örök életem, vagy bízol a VALÓSÁGBAN, aki a Krisztus!

A valóság pedig nagyon egyszerű. A lator meglátta a kereszten, ezért övé lett a menny!
Mi volt a hitbeni cselekedete? Megvalotta ezt a valóságot és ebből élt és ÉL!

Mindent szabad, amit ez a VALÓSÁG látás hoz ki belőlünk, legyenek ezek tettek, vagy szavak. Mert nem vagyunk a törvény alá vetve, hanem a kegyelem királyi széke előtt állunk!

Péter


köszönöm!! jó, hogy ÉRTED :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 15:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
elmondom "ex-ül", hogy NEKED mi a szépen-világosan körberajzolt árnyék... sztem ez FOG segíteni:

Most már értem, hogy miért nem értettem.
El kellene mondanom az én megtérésem útját részletesen, hogy te is megérts, hogy az nem abszolut nem az árnyékba való befekvés, hanem az "objektum"-ra való rávetődés volt, ezért az árnyék kiesett a látókörből. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 22:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NEM TÉTELEZTEM fel rólad, h "szabvány hitGyülis tucattermék" vagy, ennél azért jobban/jobbnak ismerlek :D

de komolyan: ez NEM ELLENED irányult!!! megpróbáltam a te "szövegkörnyezetedben" érvényes árnyék-rajzolási szokásokkal szemléltetni, amit végülis TE IS KIMONDTÁL: az egész megtérésed-újjászületésed NEM ÍGY történt, hanem a VALÓSÁG/SZEMÉLY/TEST hatására és segítségével

pont ERRE próbáltam rája világítani, örülök, hogy világulódott!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 06., szerda 05:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bizony sokan vannak akik a jövendő dolgok árnyékát veszik alapul és elvétik a jelen való Krisztust, így aztán minden emberi erölködéssel is csak a kereszt tövéig jutnak, még a keresztre is felmászhatnak, de onnan nincs tovább út.

A bikák és bakok vére csak a SZENTEK SZENTJÉBEN nyújtott engesztelést, és még akkor is csak akkor ha mindent úgy tettek ahogy írva volt.

Akkor a TÖKÉLETES ÁLDOZATNÁL ne kivánja meg az Örökkévaló az Írások szerinti engedelmességet :?: a vér érvényesítéséhez.

A bűnért való áldozónak nem volt elég, hogy jószágát behejtotta a pitvarba, hanem magának is be kellett mennie, és az élő áldozásra szánt barmának a fejére kellett tegye a kezét és ott megvallania azt amiért az a barom leölésre fog kerülni.

Nem olyan egyszerűek ezek, hogy kigondolom és csinálok majd én valamit.
:oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 06., szerda 09:09 
Sziasztok!

Hinni Jézusban és Krisztus halálába és FELTÁMADÁSÁBA merítkezni folyamatosan és egyre mélyebben.

Róma 6. A keresztség és az új életbe való járás!

És mit mond Jézus az áldozatról? Mit mond a legszentebb vallásos cselekedetről, amit Isten a kiválasztott népnek adott? (még ha hitből történne is) Mi előzi ezt meg SZERINTE szintén hitből?

Érdemes kikeresni az Írásból!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 09:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Bár a "Fontos kérdéseink" topicot is sikerült a keresztségre terelni, én mégis itt reagálnék az ottaniakra. Hátha "visszajönnek" a helyükre a dolgok. ;)

Szerintem az (is) a baj, hogy 2 kérdéskör összemosódik keresztség-vitában.

1. mikor? Felnőtt vagy gyermek?

2. hogyan? Meghintve vagy bemerítve?

Nem ártana pedig a kategóriák pontos megkülönböztetése.
Én magam pedig azt gondolom, hogy a hogyanról teljesen fölösleges vitázni, mert akárhogyan is csináljuk, SZIMBÓLUM, JELKÉP, aminek a mögöttes tartalma a lényeg.
A mikor az érdekesebb szerintem.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Itt miért mind a két kezét:

3Móz 16,21 És tegye Áron mind a két kezét az élő baknak fejére, és vallja meg felette Izráel fiainak minden hamisságát és minden vétkét, mindenféle bűneit: és rakja azokat a baknak fejére, azután küldje el az arravaló emberrel a pusztába,

:?:

Ez nem jelkép?

Amit az Örökkévaló rendelt azt ember ne változtassa vsz :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 10:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
És az volt a lényeg, hogy hány kezét? vagy az, hogy ez által a cselekedet által az egész nép bűnbocsánatot kapott?

(mint ahogy sztm nem az a lényeg, hogy ki írta Mózes 5 könyvét, hanem hogy MIT ÜZEN?)

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 08., péntek 10:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves FM! miután EGYSZER már írtál be olyat, ami első látásra teljes sületlenségnek tűnt, de a magyarázat után egész JÓ választ adott egy dologra (a nikolaiták kérdésének megvilágosításáról van szó):

szeretnélek megkérni, hogy itt is bontsd egy kicsit kijjebb a témát!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség