Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 10:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jelenleg, hány taggal rendelkezik?
Imádkozni kell értük, hogy nyiljon fela a szemők és nyiljon meg a fülük, az IGAZSÁG megismerésére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 12:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 11:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Zsolt, ha nekem írtál akkor Magda a nevem, vagy FM, soha nem voltam Magdi és nem szándékozom felvenni, ha nem nekem írtál akkor bocs.

Nekem az ateizmus jobban elfogadható, mint az álkereszténység.
A farizeusokkal mindég nagyobb gond van, mint akiknek nincs megtapasztalásuk Istenről, és ezt egyenesen megmondják.
A Jeruzsálemi prófétáktól ment ki az istentelenség az egész földre, aki Isten nélkül van még lehet Istennel, de aki biztos benne, hogy amit hisz a Teremtő a Mindenható Istenről, az a helyes, én ott látok gubancot, ezért aztán mindég kérem az Urat, hogy használja a botját, ha eltévedezek :*:
Amikor nem hallom a hangját, akkor kezdem keresni, hogy már megint sajátfej hiten vagyok? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 12:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 11:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Zsolt én nem tekintem bizalmaskodásnak, csak nem szeretem ezt a nevet, még a Magdolna elmegy.
Persze, amikor valakinek társaságban már két alkalommal mondtam és még is arra jár a kereke, akkor nem szólok, de itt ha nem reagálok egy beírásra, ha nevesített, akkor azt furcsának érzem.
Még is előfordul, hogy két - három eset után nem írok, de ha rám szól, akkor igen.
Szó bizalmaskodhatsz :wink: legfeljebb igyekszem lepattintani, ha olyan :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 22:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
:shock: Hogy mik vannak... A logó tiszta American-Atheist koppintás. Naja. Eh, gittegylet ez kérem.

Naszép.. :shock: Felvetek egy-két pöppet sci-fi izű tudományetikai kérdést, erre rámszakad, hogy virtuállakó vagyok. Szép dolog. :o

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 22:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
akkor folytassuk itt:

Indu írta:

Idézet:
Bár ez a téma itt eléggé OFF topic, de a világosság/sötétség már az első napon megteremtetett. És jót is élcelődtek rajta az ateista tudósok, hogy a világító testek ellenben csak a 4. napon lettek meg, akkor hogy lehetett fény az első napon - mígnem felfedezték, hogy a fotonok álnak a fényjelenségek mögött, amik az égitestek lététől függetlenek.

A másik elég masszív érv, amit valahogy figyelmen kívül hagynak az egyébként Bibliaolvasó, de a Teremtést elutasító emberek, hogy Ádám mikor megteremtetett nem 1 napos embrió volt.

A Földnek sem kellett izzó gázgömbnek lenni teremtése pillanatában - mint ahogy nem is ezt olvassuk az Igében.


Kedves Indu,

1. hol ír a Biblia Ádám teremtésének a részleteiről...?

2. A Föld most sem izzó gázgömb.

beszélgessünk... :roll:
de több hozzáértéssel. Tehát ezt a témát ne olyanok fejtegessék, akik ebben nem járatosak.

és bocsánat, ha már ellentmondásról van szó:
a kisebbik világító égitest, ami éjszaka "világít", nem világító égitest, csak a Nap fényét veri vissza a Földre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 23:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tavasz,

Valszeg nem értetted meg amiket írni akartam.

1. hol ír a Biblia Ádám teremtésének a részleteiről...?
1 Móz első fejezeteiben - annyit ír amit ott találsz. De teremtése után beszél hozzá stb - tehát valszeg nem embrió volt, (meg az egyéb problémákat is felvetne, kell egy anya hozzá stb) De ezzel az érvvel is csak annyit akarok mondani mint a köv. pontnál:


2. A Föld most sem izzó gázgömb.
Igen, csak gyorsan és ezért zanzásítva - és így pontatlanul írtam le amit akartam. Azt akartam fejtegetni, hogy Isten készre teremthet egy bolygót (ami tapasztalataink alapján sok-sok idő egy bolygó esetében, hogy pl. Föld jelen állapotát elérje) és így látszólag X éves a teremtéskor, valójában 1 napos. /a bolygók keletkezése valóban nem egyenlő csillagok kihülése/

3. és bocsánat, ha már ellentmondásról van szó:
a kisebbik világító égitest, ami éjszaka "világít", nem világító égitest, csak a Nap fényét veri vissza a Földre.

Valóban, és éppen a percekben zajlik teljes Holdfogyatkozás ebből adódóan :)
De a Biblia szóhasználata szerint világító test - ezen annyit kell érteni, nem természettudományi szempontból, hanem hétköznapi szóhasználattal, hogy világosságot ad.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 10:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
tavasz írta:
Tamás12 írta:
Ha elmagyarázza ezeket, mondjátok meg hol van akkor a hit?


Ha nem tudod miben hiszel, akkor hogyan tudsz hinni?

(Úgy látom mindenki abban hisz, amit elképzel magának)

Na és mi van azokkal a dolgokkal, amiket tudunk (megismertünk) és nincs benne az Írásban? Az nincs?

Számomra oly kedves Augu írta a "vallásosság " dolgában , hogy amit még nem tud , ismer, azt egyszerűen el fogadja ahogy az Ige megemlíti!
Ez arra emlékeztette Netet és jómagamat(remélhetőleg még másokat is)
hogy rész szerint van még csak tudásunk,, és ismeretünk, addíg míg ez teljessé nem válik, csak ELHINNI, tudjuk Isten Igéjét!
Hogy ez vallásosság lenne kétlem, mert a hit indít arra hogy , bár magyarázni nem tudom , mégis elfogadom az Isten szavait!
Ján 5:24 Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.

Ezt így kell elfogadni és hinni azt is ami még érthetetlen számunkra, majd ha az Úr jónak látja elmagyarázza számunkra, hogyan tette meg 6 nap alatt!
A vallásossággal szemben állva ebben szívvel -lélekkel hinni, és rátenni az életünket is az Ige igazságára!
Boncolgatni , szétszedni lehet de minek, ha ez nem szül megtérést?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 10:46 
Idézet:
Ezt így kell elfogadni és hinni azt is ami még érthetetlen számunkra, majd ha az Úr jónak látja elmagyarázza számunkra, hogyan tette meg 6 nap alatt!


Kedves Testvérem! Te mennyire tartod ezt a magyazázatodat tudományosan alátámaszthatónak? Ahogy olvastam a moderátor topicban, Te Matefi elméletét áltudományosnak nevezted. Szerinted a 6 nap alatt történt teremtés története nevezhető tudományosnak? Szerinted akkor most milyen idős a világunk?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 11:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
CeglediZsolt írta:
Idézet:
Ezt így kell elfogadni és hinni azt is ami még érthetetlen számunkra, majd ha az Úr jónak látja elmagyarázza számunkra, hogyan tette meg 6 nap alatt!


Kedves Testvérem! Te mennyire tartod ezt a magyazázatodat tudományosan alátámaszthatónak? Ahogy olvastam a moderátor topicban, Te Matefi elméletét áltudományosnak nevezted. Szerinted a 6 nap alatt történt teremtés története nevezhető tudományosnak? Szerinted akkor most milyen idős a világunk?


Kedves Ceglédi Zsolt!
Ez nem tudományos, hanem biblikus!
Egy szóval sem mondtam hogy tudományos, lehet bököm a szemed a véleményemmel de a Matefi "áltudományossága a tudomány felől nézve áltudományos,azaz a tudósok tagadják a felhozott érveit, mi hívők egyszerűen egy megtéretlen ember csacskaságainak mondjuk az ilyen okfejtegetést!
Tehát Biblikusan mondom hogy hat nap volt!
A tudósok tagadták meg a hozzáküldött, Matefi okfejtéseket! Ők mondták ki áltudományosnak!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 11:09 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ha Istennek hatalmában áll egy világmindenséget a puszta szavainak erejével létrehozni, megteremteni,
ha egy felnőtt ember az első ember ,
mennyiben áll neki egy világot úgy teremteni hogy megjelenése állapotában már olyan legyen, mint ami 4 milliárd éves?
Mennyiből tart puszta szóval azt kijelentenie , hogy legyen a Föld gyomrában szén és kőolaj?
STB
:-)
Szeretettel Tamás

Hinni kell, hogy a szavai IGAZAK!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 11:39 
Idézet:
Egy szóval sem mondtam hogy tudományos, lehet bököm a szemed a véleményemmel de a Matefi "áltudományossága a tudomány felől nézve áltudományos,azaz a tudósok tagadják a felhozott érveit, mi hívők egyszerűen egy megtéretlen ember csacskaságainak mondjuk az ilyen okfejtegetést!
Tehát Biblikusan mondom hogy hat nap volt!
A tudósok tagadták meg a hozzáküldött, Matefi okfejtéseket! Ők mondták ki áltudományosnak!


Kedves Tamás Testvérem! A mai tudomány a bibliai elképzeléseket se szentesíti, jobban mondva tudománytalannak tartja. Ezért szerintem a vallással kapcsolatos vitákban nem ildomos egy vallási teóriával, magyarázattal szemben a tudományhoz fordulni segítségül és a tudomány álláspontjára hivatkozni...
Mi a véleményed erről?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tamás!

Jó olvasni a soraidat :D

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 13:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
Kedves Tamás!

Jó olvasni a soraidat :D

Üdv:
Indu


Nem csak jó, de öröm szerző is.
:) :) :) üdv.
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség