Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 16:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Igen, végső soron így is leegyszerűsíthető:
"Aki hisz, az üdvözül, aki nem hisz, elkárhozott" (marad).

Mást nem is kell tisztázni, csak azt: miben tér el élesen a hit a hiszékenységtől.. :arrow:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 16:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Szeretet nélkül a kötelesség elkedvetlenít,
Szeretet nélkül a felelősség kíméletlenné tesz,
Szeretet nélkül az igazságosság keménnyé tesz,
Szeretet nélkül a kedvesség képmutatóvá tesz,
Szeretet nélkül az okosság kegyetlenné tesz,
Szeretet nélkül a rend kicsinyessé tesz,
Szeretet nélkül a becsületesség kevéllyé tesz,
Szeretet nélkül a tulajdon kapzsivá tesz,
Szeretet nélkül a hit fanatikussá tesz,
Szeretet nélkül az élet értelmetlen,
Ám szeretetben élni: boldogság és öröm!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 17:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kimaradt a felsorolásból:

Szentség nélkül a "szeretet" cinkossággá válik. Kölcsönösen nagyvonalúvá a bűnnel szemben.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 18:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 04., vasárnap 14:33
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pákozd
figyelő írta:
Igen, végső soron így is leegyszerűsíthető:
"Aki hisz, az üdvözül, aki nem hisz, elkárhozott" (marad).

Mást nem is kell tisztázni, csak azt: miben tér el élesen a hit a hiszékenységtől.. :arrow:


Sziasztok.
Hát , én még nagyon új vagyok ezen a fórumon , s inkább csak olvasgatok , egyenlőre , de az itt elhangzott mondat , az szerintem nagyon durva volt.
Részemröl már-már Isten káromlás(bár biztosan nem ez volt a cél).
Hogyan lehet a Hit-et , a hiszékenység fogalma mellé tenni , szinte egy szintre emelni ??A hiszékenység az emberi fogalom , a körülöttünk lévö , sokszor megtévesztő dolgokra , addig a Hit az Istentől kapott áldás.
S a betü szerinti Biblia olvasáshoz egy idézet :
2Kor 3,6
Aki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.

Már egy másik fórumon irtam erröl : lehet arról vitatkozni hogy kis "a " vagy nagy" A" , 6 nap vagy 6 idöszak ,alma vagy nem alma. Van ennek lényegében jelentösége ?
S ha valaha ezt megtudjuk , mennyivel lesz ez nekünk jobb ?
Jobb lesz Istennel a kapcsolatunk ettől ?
S ha jól tudom a Biblia nem történelem könyv , nem tudományos fantasztikus könyv , hanem Isten tanítása Istenhez és a tőle kapott élethez való viszonyunkhoz.
Áldott és békés napot kívánok mindenkinek.
Pierre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 18:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Pierre!

Vagy elhamarkodottan írtál, vagy én nem fogalmaztam egyértelműen.
Épp azt kívántam közölni, hogy még véletlenül sem azonos a hit a mindent, kritikátlanul elfogadással. Sajnos nem mindeki számára egyértelmű..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 19:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 04., vasárnap 14:33
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pákozd
figyelő írta:
Kedves Pierre!

Vagy elhamarkodottan írtál, vagy én nem fogalmaztam egyértelműen.
Épp azt kívántam közölni, hogy még véletlenül sem azonos a hit a mindent, kritikátlanul elfogadással. Sajnos nem mindeki számára egyértelmű..


Kedves Figyelő
Végig olvastam újra , s újra.Próbálom megérteni amit ott írtál.De igazából azt sem értem mire is érted azt , hogy kritikátlan elfogadás. :(:(
Pierre

_________________
Jak 2,18
De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 07:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
néha-néha Figyelő MÁST IS tesz, és olyankor nagyon szimpatikus...

de általában a kritikátlan elfogadás (ezen belül gyakran MINDENFÉLE elfogadás) ellen HARCOL...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Indu írta:
Kedves Tavasz,

Valszeg nem értetted meg amiket írni akartam.
...


Kedves Indu,

(gondolkoztam, hogy leírjam-e a gondolataimat, mert nem igazán szeretnék felesleges vitákat, de úgy gondoltam, talán lehet kulturáltan beszélgetni erről :) veled biztosan)

Nem arról van szó, hogy én nem értelek téged, vagy te nem értesz engem, hanem arról, hogy másképpen gondolkodunk erről a kérdésről.
Hogy látom a teremtéstörténetet? Meg vagyok győződve róla, hogy a Bibliában leírt 6 napos teremtés az szó szerinti 6 napot jelöl (+ 1 nap, amin a Teremtő megpihent). Számomra ez nem kérdéses/kétséges, csakhogy: ezt én egy szimbolikus leírásnak tekintem (ami az ember akkori elképzelését foglalja magából a világ keletkezéséről – nagyon szép leírás).
Miért pont 7 nap? A 7 nap egy ciklikusan ismétlődő időszak. Ugyanolyan ciklikus időszak, mint a holdhónap, az évszakok, az évek…
Hogy miért ebben a 6 (7) napban van összefoglalva a teremtéstörténet/vagy miért ebben a 6 (7) napban összefoglalva történt a kijelentés…? eddig még nem jutottam el a vizsgálódásban (ill. eddig még nem gondolkoztam ezen), de vannak biztos nálam bölcsebbek, akik erre talán tudnának némi magyarázattal szolgálni


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 06., kedd 12:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
még annyit, hogy a teremtéstörténetet a természettudomány oldaláról nem látom vizsgálhatónak, de számomra sem ez a lényege, a Biblia mondanivalóját ez számomra nem befolyásoja


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Pierre!

Nagyon jók az észrevételeid arról, hogy mi a lényegesnek látszó és mi a valóban lényeges. Kérlek folytasd őket. Bár még új vagy itt, de nagyon jó, hogy itt vagy. Nem tudom miért, de valahogy egyszerre elgondolkoztató és megnyugtató olvasni a hozzászólásaidat. És én szeretek olvasni. ;)


Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Zsolt,

egyetértek veled abban, hogy jó lenne a hit lényegi mondanivalójára helyezni a hangsúlyt, és ennek szellemében fórumozni (pl.).
De azért hagy jegyezzem meg, hogy ez a Teremtés-ről szóló topic, tehát miért ne lehetne itt a teremtésről beszélgetni, vagyis, hogy: a Teremtés"történet"-nek mi a lényege? Merthogy azért azt nem mondhatjuk, hogy ez nem fontos (éppen ezen a ponton akadnak el azok, akik valamiféle logikát keresnek a Bibliában), és úgy tűnik, hogy még a hívők között is bizonytalanságokat okoz, ill. vitalapot képez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 16:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 16:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Gondolod, hogy véletlenül szerepel éppen 6 nap a teremtéstörténetben? Mit gondolsz a számok szimbolikájáról, ami köztudottan hozzártartozik a Bibliához? Soha nem gondolkoztál el azon, hogy miért éppen 6 (vagy 7) napos a teremtés? Te tényleg azt gondolod, hogy ezt szó szerint kell érteni? Miért ne tudta volna a Teremtő akár 1 nap alatt, sőt egy pillanat alatt megteremteni a világot? :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:
Miért ne tudta volna a Teremtő akár 1 nap alatt, sőt egy pillanat alatt megteremteni a világot? :idea:


Ez nagyon jó,tetszett. :D
"Már mint,hogy akár 1 nap alatt vagy egy pillanat alatt is teremthette volna
Isten a földet,ha már 6-nap alatt megtudta tenni"

Amit a számok szimbolikájáról írtál ,az
is érdekes,anno annak idején mikor a
666-tal kapcsolatban leírtam,hogy a 9-es ,Isten száma.a 6-os ,meg a földi dolgokkal kapcsolatos,még
nem is gondoltam,hogy esetleg a 6-nap
ezért 6 nap.Mert ez a föld szimbolikus száma.

Ezzel,nem azt akarom mondani,hogy ezért szerepel 6 nap a teremtésben,
de "lehetséges".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 18:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tavasz!

"Miért pont 7 nap? A 7 nap egy ciklikusan ismétlődő időszak. Ugyanolyan ciklikus időszak, mint a holdhónap, az évszakok, az évek… "

Pont ez volt az egyik érvem, hogy a holdhónap, az évszakok stb mind-mind a természet által meghatározott periódusok.
A 7 napos hétnek ellenben nincs semmilyen természettudományos alapja. A Bibliából, hitem szerint Istentől lett - és még a dekrisztianizációs törekvések sem bírták megváltoztatni.

"a teremtéstörténetet a természettudomány oldaláról nem látom vizsgálhatónak"

Olyan értelemben mindenképpen vizsgálható szerintem, hogy egyetemek tanszékei, tudós professzorok vizsgálják - tehát nem analfabéta emberek, hanem tudományos módszerekkel dolgozó tudósok. De nyilván ez hit kérdése. Én csak az ellen szeretnék szólni, hogy evolúció = tudomány, teremtés = mese.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség