Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 20:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Kedves Blue!

Mi két különböző világban élünk. Az ateista számára mások a fizika törvényei, másképp működnek a véletlenek, és egy téglafal sosem tűnhet el... Bár a fizika mai állása alapján azért van egy pici esélye, hogy valahol másutt jelenjen meg...
Ezért mindig is el fogunk beszélni egymás mellett. Te úgy gondolod, hogy a hit és Isten az valami pszichológiai jelenség, mert csak ennyit látsz belőle.

Én meg azt mondom, hogy BÁRMI megtörténhet. Azok után, amiket saját szememmel láttam... Nem mesélem el, mert a végén azt mondanád, hogy csak véletlen meg hogy képzelődöm, esetleg részrehajló vagyok.

Idézet:
A probléma az, hogy nem lehet bizonyítani, hogy a vallásos hit az egyén és/vagy csoport pszichéjén és tettein kívül más módon is hatással lenne a világra.

Én ezennel saját privát használatra ezt bizonyítottnak tekintem. Nem lennék "szánalmas materialista keresztény (c) net2rist", ha csak úgy, bizonyítás nélkül elhittem volna.


Ez világos korrekt beszéd. *sapi megemel*


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 20:21 
"Azt a mosóporost megjegyzést viccenk szántam feljebb..."

Pedig számomra nem vicc, hogy a mosás szempontjából a mosópor ineligensebb, mint én :-)

"A probléma az, hogy nem lehet bizonyítani, hogy a vallásos hit az egyén és/vagy csoport pszichéjén és tettein kívül más módon is hatással lenne a világra"

A probléma az, hogy a hit minden esetben hatással van a világra, csak nézd meg a történelmet (csoport), de a saját életed se lóg ki ez alól(egyén)!
Mert az egyén és csoport cselekedetei hatással vannak a világra, vagy nem?


"....a gyógyító célú ima meg nem. "

Te imádkoztál már valakiért, vagy mitől vagy ilyen biztos a dologban?


"Persze, ismerve a keresztényi észjárást, ez a következő képpen csapódik le:"

Rég óta figyelsz minket :-)

"Az aki keresztény és boldog, nyilván azért érzi jól magát, mert helyén van a hite."

Nem az érzések miatt boldog valaki. Az érzések a gondolatokból és tettekből fakadnak!
Ha most azt mondom neked, hogy te egy f...kalap vagy, akkor most dühöt érzel/érezhetsz, ha azt mondom, hogy te egy jó eszű, értelmes ember vagy, akkor most jó érzéseid vannak/lehetnek.
A boldogság olyan gondolatokból fakad, pl. hogy a szelídek öröklik a földet, aki békét teremt maga körül ő Isten Fia, aki szomjazza az igazságot, az megelégíttetik...


"Aki keresztény és szenved, sorra érik a bajok, annak hitét vagy teszteli Isten, vagy rosszul közelíti meg a hitet és/vagy más gondja van, de ha erős a hite Isten nyilván ekkor is tud neki segíteni."

Akit sorra érnek a bajok azért mert Jézust hirdeti szavaival és tetteivel, az boldog, utalva az előző részre.
A baj számomra nem az amire te gondolsz. A baj az, amikor hátat fordítok Istennek, amikor a bűneim eluralják az életem.

"Aki hitetlen és boldogtalan az nyilván azért az, mert nem ismeri Jézust."

Sokan ismerik, de nem bíznak Benne!

"Aki meg hitetlen és boldog az meg... nos, észre kéne hogy vegye a sok jó mind-mind Isten végtelen kegyelméből jutott neki"

Örülök, ha valaki boldog!

"és ha teszem azt haláláig ki is tart neki a jóból, és boldog-elégedetten hagyja el ezt a világot, akkora végén úgyis elkárhozik. Pech. "

Meghal. Elmúlik. Porrá lesz. Semmivé válik.
Lesz neki 60-80 év. Ezért is áldom az Urat!

Ha valakinek több kell, azt is megadja az Úr!

Üdvöt neked:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

Teremtés 6 napja
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 02., csütörtök 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Andi írta:
Mert a 6napi teremtést se szó szerint kell venni, de érthető, hogy így írták le, mert akkor még nem sokat tudtak volna kezdeni bonyolultabbnál bonyolultabb képletekkel, és természettudományos magyarázatokkal..


Kedves Andi,

a Bibliában vannak olyan részek, amit nem kell szó szerint érteni (pl. „Ha megbotránkoztat téged az egyik kezed, vágd le…” Márk 9:43), de a teremtés történeténél nem azért van hat nap írva, mert ennél bonyolultabb magyarázatot az ember nem értett volna meg! A teremtés valóban hat nap alatt történt!

Káin és felesége kérdésénél már használtam azt a könyvet, amiből az alábbiakban idézek a teremtés 6 napjával kapcsolatban (Don BATTEN (szerk.) – Ken HAM – Jonathan SARFATI – Carl WIELAND : Kérdések a kezdethez : A teremtés logikája. - Bp., Evangéliumi Kiadó, 2003.)


A „teremtési napokat” manapság gyakran nem közönséges napokként értelmezik; átértelmezik a bibliai szöveg világos állítását, mivel az értelmezést Biblián kívüli magyarázatok is befolyásolják (különösképpen a több milliárd éves világegyetemben való hit).

A keresztyéneknek a Bibliára kell alapozniuk gondolkodásukat, és nem a „tudomány” pillanatnyi állapotára.

A „nap” szónak több jelentése is lehet (pl. napvilágra kerül – ismertté válik; nap, nappal – a 24 órás napok világos időszaka; tíz nap – a szokásos 24 órás napok száma).

Hogy megértsük a „nap” szó jelentését 1Mózes 1. részében, nézzük, hogyan használja a Biblia a „nap” szó héber megfelelőjét, a „jóm” szót.

- ha fellapozunk egy jó konkordanciát, láthatjuk, hogy a jóm szónak egy sor jelentése van: nappali időszak, egy 24 órás időtartam, az idő általában, egy megadott időpont, vagy egy év.
- Az 1Mózes 1-ben szereplő teremtési napokat szokásos napokként definiálja: „Egy nap, amelyet a reggel és az este határoz meg.” A Bibliában a teremtés napjai meg vannak számozva egytől hatig, a következő szöveg kíséretében: „Így lett este, és lett reggel” /1Mózes 1:5,8,13,19,23,31/
- A Biblia máshelyein a jóm szó 410-szer fordul elő vmilyen számmal kapcsolatban, és mindig egy szokásos napot jelent. 1Mózes 1 miért lenne kivétel?
- A Biblia más helyein a jóm szó 23-szor fordul elő az „este” és „reggel” szavakkal. Az „este” és a „reggel” együtt, de a jóm szó nélkül 38-szor fordul elő. A szöveg mind a 61 alkalommal (23+38=61) egy szokásos napra vonatkozik. Miért lenne másképp 1Mózes 1-ben?
- A bibliai héber nyelvben vannak olyan szavak, amelyek nagyon alkalmasak hosszú vagy meghatározatlan időtartamok jelölésére (pl. ólám vagy qedem), de 1Mózes 1-en e szavak egyike sem fordul elő.

Következtetés: Ha hagyjuk, hogy a szavak úgy szóljanak hozzánk, hogy összhangban legyenek a szövegösszefüggéssel, és nem hagyjuk magunkat a Biblián kívüli felfogások által befolyásolni, akkor az 1Mózes 1. könyvének 1. részében szereplő „nap” szó nyilvánvalóan egy szokásos napot jelent.

Miért éppen hat nap?

Mert a későbbiekben, a 2Mózes 20:11-ben Isten megparancsolja népének, Izraelnek,hogy hat napot dolgozzon, majd egy napot pihenjen. Ez az oka annak, amiért tudatosan hat nap alatt teremtette a világot.

"Mert hat nap alatt alkotta meg az Úr az eget és a földet, a hetedik napon pedig megnyugodott és megpihent." (2Mózes 31:15-17)

Példát mutatott az embernek.

A hétnapos hét egyetlen alapja a Bibliában található. Ha világot 6000 vagy 6 millió év alatt teremtette volna, és utána 1000 vagy 1 millió évig pihent volna, akkor fölöttébb érdekes hetünk lenne!

Mivel a teremtés napjai szokásos napok voltak, a Bibliában felsorolt életkorok összeadásával (feltéve, hogy a nemzetiségi táblázatok nem tartalmaznak hézagokat) a világegyetem korára csupán körülbelül 6000 év adódik.

__________

Van olyan kifogás, hogy hogyan lehetett akkor nappal és éjszaka az első három napon (szokásos napok), hiszen Isten a Napot (az égitestet) csak a negyedik napon teremtette?

Válasz:
A nappalokhoz és éjszakákhoz nincs szükség a napra! Amire szükség van, az fény és forgó föld. Isten a fényt az első napon teremtette (1Mózes 1:3) A „lett este, és lett reggel” kifejezés jelzi, hogy a föld forgott. Honnan jött a fény? Ezt a Biblia itt nem közli, viszont a Jelenések 21:23-ból megtudhatjuk, hogy egy napon a Nap fölöslegessé válik, mert a mennyei várost Isten dicsősége világítja majd meg (sugárzó égitest nélkül is világosság).

Miért így csinálta Isten? Talán azért, mert előre látta, hogy a népek a napnak tulajdonítják a teremtés csodáját; a népek (pl. az egyiptomiak) minden történelmi korszakban imádták a napot.

Nagyon tanulságos, ha összehasonlítjuk a modern kozmológia spekulációit Teophilosz ókori egyházatya írásaival:

„Negyednapon jöttek létre a világítótestek. Isten előrelátásában már ismerte e semmirekellő filozófusok [ :) ] mellébeszélését, kik majd azt állítják, hogy a földi dolgok a csillagoknak köszönhetik létüket, csak hogy ezzel is Istent mellőzhessék. Ezért hát, hogy az igazság nyilván megmutatkozzék, korábban hozta létre az égi világítóknál a növényzetet, s a magvakat: ami ugyanis később keletkezett, nem lehet alkotója a korábban létrejöttnek.”

(Zárójelben megjegyzem, hogy ilyen értelemben tán az sem véletlen, hogy a növényeket, állatokat előbb hozta létre, mint az embert.)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 03:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Pedig számomra nem vicc, hogy a mosás szempontjából a mosópor ineligensebb, mint én :-)


Az oké, csak elvesztettem a fonalat, hogy miért is fontos ez most? :oops:
Pár hozzászólással ezelőtt költői kérdésnek hittem a dolgot, azért mondtam rá a mosóport.

kavics írta:
Mert az egyén és csoport cselekedetei hatással vannak a világra, vagy nem?

Persze hogy hatással vannak, nyilván. Arra akartam kilyukadni hogy a hit MÁS MÓDON nincs hatással. Például hogy imával nem lehet gyógyítani. S ha már itt tratunk:

kavics írta:
Te imádkoztál már valakiért, vagy mitől vagy ilyen biztos a dologban?

Van 100 halálosan beteg ember, ugyanannak a betegségnek közel ugyanabban a fázisában. Véletlenszerűen válogatva, két 50 fős csoportra osztjuk őket a tudtuk nélkül. Szintén a betegek tudta nélkül, az egyik ötven fős csoportért, valakik (a százas csoporton kívülről) imádkozni kezdenek. Elhiszed, hogy ugyanolyan arányban fognak meggyógyulni/meghalni az emerek mindkét csoportban?
Azt persze elismerem, hogy az ima kétség kívül jó placebo.

Ami az utolsó bekezdést illeti.. ezek a válaszok elég kitérőre sikerültek. Nekifutok újra: Az a bajom, hogy ugyanazt a habitust más okokkal magyarázzátok egy hívő és egy nem hívő esetében.

Üdv,
Bluey


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 04:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Pl.???????????


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 04:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Te tévedsz amikor azt írod, hívő és nem hívő, ilyen nincs, mert te is hiszel, csak kérdés, hogy ezt elfogadod e, ha nem fogadod el az is a te hited.
Az itt levő emberek nem miben, hanem kiben hisznek.
Az sem mindegy hogy ki-ki kiben hisz.
Az orvosban, akinek van tudása, magában aki ezt fel tudja mérni, vagy a szomszédban aki elküldte az orvoshoz.
Olvasd el a Szamariai asszony esetét a bibliában és elemezd ki a hitének alakulását.
Azt a folyamatot amikor eljut az Úr Jézus Krisztusban való hitre.
Mi is hitről hitre, igazságról igazságra haladunk előre az Istennel való kapcsolatunkban,
Különféle szinten vagyunk és ez nem csak a mi odaszánásunktól függ, de attól is. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 07:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Rég voltam itt, és be kell valljam, nem volt türelmem végigolvasni az összes hozzászólást (ez a mentség, ha olyat írok, ami 3,4,5 oldallal ezelőtt már megjelent :oops: )
Azt hiszem, felesleges arról vitatkozni, kinek mi az igazság. Az igazság nem hit kérdése. 2*2 4 lesz, akár elhiszed, akár nem. A bibliai igazságokra ugyanez vonatkozik. Attól, hogy valaki nem hiszi el, az értékük nem változik. Ilyen értelemben az, hogy mit hiszel, az igazságra nincs hatással. Attól, hogy nem hiszed el, hogy Isten teremtett napok, vagy akár órák alatt, még az igazság nem fog változni. Attól, hogy a Biblia egyes kijelentéseit nem tudod tudományosan megindokolni - azok akkor is igazak.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 08:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Bluey!

Rákérdezek, vegyész vagy, vagy kutatómérnök!?. Ennyi kavarást még életemben nem láttam. Legfeljebb a politikusoknál. Egyes vélemények szerint ők csinálták az őskáoszt. Innen már akár a mai tudományos világnézet igaza is levezethető: A világegyetem több milliárd éves, csak a milliárdok elvesztek a kiadási oldalon, ahol mindössze hat munka és egy pihenőnap árválkodik. :?

Egyszerűen fogjuk rá a politikusokra, mert lassan tényleg a mosópor lesz intelligens. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 09:06 
Szia Blue!

Én bírom a keresésed és ezért már boldognak is tartalak, mert szomjazod az igazságot!
:wink:

Aki imádkozni tud hittel a szívében az Atyához, az már egy bizonyos téren gyógyultnak mondható, mert kapcsolatba került az Örökké Valósággal.

Van persze ennek néha olyan vetülete, hogy hopp a sánta újra képes járni, de van olyan vetülete is, mint az a lány, aki "csak" egy olyan képet tudott szájjal rajzolni, hogy a tolószéke eladó, mert neki már nincs szüksége rá!
Nem kell örökre a tolószékben élnie!

Ezt nevezd, aminek akarod, önszuggesziónak, vagy mittudom én minek, de a hatás tekintetében én gyógyulásnak hívom.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 09:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Blue... írta:
Van 100 halálosan beteg ember, ugyanannak a betegségnek közel ugyanabban a fázisában. Véletlenszerűen válogatva, két 50 fős csoportra osztjuk őket a tudtuk nélkül. Szintén a betegek tudta nélkül, az egyik ötven fős csoportért, valakik (a százas csoporton kívülről) imádkozni kezdenek. Elhiszed, hogy ugyanolyan arányban fognak meggyógyulni/meghalni az emerek mindkét csoportban?
Azt persze elismerem, hogy az ima kétség kívül jó placebo.


A kérdés jogos. De van ezzel pár probléma:
1. Ha kizárólag a kísérlet kedvéért imádkozol, az nem olyan jó.
2. Ha szándékosan kizársz az imából 50 embert, az embertelenség.
3. Lehet, hogy vannak már közöttük emberek, akik érettek a halálra. A hívő ember számára a halál nem büntetés, hanem az élet jutalma.

Amúgy pedig ha már félig-meddig hinnél, és ez lenne az egyetlen eszköze Istennek, hogy téged meggyőzzön, hidd el, megtörténhetne az is, hogy mind az 50 meggyógyul.

Én annak idején csak mint munkahipotézist tettem fel, hogy Isten létezik. És tessék, most hol tartok... Néha meg se tudom magyarázni, hogy mi miért történik, aztán csak itt faggatózom a fórumon...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.eletforma.hu/?r=4887

blue: a FÓRUM is jó placebo... MÉR NEM OLDOD MEG inkább AZ ÉLETEDET?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 09:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
http://www.eletforma.hu/?r=4887

Ha jól látom, Blue ezt a részét nem is vonta kétségbe.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
... Néha meg se tudom magyarázni, hogy mi miért történik, aztán csak itt faggatózom a fórumon...


Jó akkor megsúgom, de csak neked, nálam ez a néha folyton van.
Aztán egyszer csak kiderül, csak úgy MAGÁTÓL :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 19:54 
Kép


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kavics itt épp vetkőzöl :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség