Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 14:05 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Rengeteg vitátok alapul az események iőbeli lefolyásának különböző értelmezésein.
Arra még soha nem gondoltatok, hogy az általunk használt időfogalom az egyáltalán nem abszolut, hanem pusztán az általunk érzékelt és felfogható "világ" mértékegysége? Attól tartok, sok tévedés alapja az a gondolkodás, hogy egy egyenes idővonalon fut a mi életünk, aminek az eleje a teremtés (vagy ősrobbanás), a vége pedig a mennyei királyság (és ezt behelyettesíthetitek ennek számtalan emberi megfogalmazásával).
Ez már csak azért is abszurd elképzelés, mert abban mindnyájan egyetértetek (gondolom), hogy Isten az időn kívül van, sőt az idő ura.

Számomra mindez sokkal inkább "térbeli", mintsem időbeli rétegződésként fogható fel.
(és a térbeli nem véletlenül került idézőjelbe - mielőtt még beleakadnátok)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 14:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Ceglédi Zsolt!
Kicsit elkanyarodunk a téma címtől,de:
Mi is a tudomány?
Az amikor ellenőrizhető, és megismételhető kísérletekkel vagy számításokkal, valaminek az létét vagy tagadását megállapítjuk, azaz megpróbáljuk a körülöttünk lévő világ működési elévét és azok okait , a benne lezajló folyamatokat megérteni, és megmagyarázni!
Nemrég még azt mondták a tudós emberek , hogy az 50 km/óra feletti sebességű vonatban megfulladnak az emberek, mert a légmozgás keltette vákum miatt nem lélegezhetnek!
Ugyanez a relativitás elmélettel:
Pár éve még távolodó galaxishalmazokról beszéltek, most a MAI állás szerint nem a galaxisok sebessége ami miatt mozogni látszanak, hanem a keletkező tér távolítja őket egymástól, legalábbis így magyarázzák a fénysebesség feletti távolodásukat tőlünk!
Nos mindez egy ugyanolyan hipotézis a kárhogy nézzük,mármint a világ keletkezésére, mint a nemhívőknek a Bibliai teremtés!
Melyik lehetetlenebb?
Semmiből egy világ egy minden felett álló inteligencia és erő által , vagy egy semmiből az ősbumm!
Lényegében megismételhetetlen , már emberileg!
De Istennek nem lehetetlen!
Ja és addíg amíg egyetlen felbontott hidrogén atomot nem raknak össze a tudósok addíg játék és elmélet marad, azaz nincs befolyásolási lehetőség az embernek változtatni a történéseken!
Míg ha imádkozok addíg történnek megmagyarázhatatlannak tűnő csodák az Úr kegyelméből!
Ez viszont tapasztalat! :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 14:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Admin!

Olyan jó, hogy néha meg-megszólasz, mert így tudhatjuk, hogy rajtunk tartod a szemed :)
Mivel egy kérdést tettél fel, reménykedem, hogy egy válasznyira még lesz időd visszanézni, mert érdekelne a véleményed az alábbi megközelítésemről:

Isten teremtő hatalma nem fér a mi fejünkbe. De Ő konkrét napokat jelentett ki, beállítva ezzel az emberiség történelmében a 7 napos munkarendet is (amit a nagy fr. forr igyekezete sem tudott 10 naposra módosítani) Szóval Isten elmondta a mi fogalmaink szerint valahogy - akkor miért ne azt higyjük el? Miért keressünk sok kigondolást? Jobbat úgyse fogunk kitalálni, és amíg a mennyben Isten elmagyarázza nekünk a dolgokat, addit miért ne használnánk egyfajta terminus technikusként az általa ihletett Igét?

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 14:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Most olvasom Tamás(admin) írását még át kell gondolnom , de a hitemen nem változtat!
Mivel megemlítettem én is a teret, mint fogalmat , de Isten Téren és időn kívüli azt így írja a biblia:
1Kir 8:27 Vajjon gondolható-é, hogy lakozhatnék az Isten a földön? Ímé az ég, és az egeknek egei be nem foghatnak téged; mennyivel kevésbbé e ház, a melyet én építettem.
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Semmiből egy világ egy minden felett álló inteligencia és erő által , vagy egy semmiből az ősbumm!


Az ősbumm,nem a semmiből lett hanem magából Istenből.

Mert minden ami teremtetett az Istenből,Isten álltal lett .

De próbálta vólna,Isten elmagyarázni
az embernek az univerzum évmilliárdos kialakulását,ami csupán az emberi időfogalmak szerint évmilliárd.
Ezért egy egyszerűsitett változatot
adott át a prófétának,és így lett 6 napos teremtés,ami viszont ténylegessen évmilliárdokat jelent,
az emberi időszámítás szerint.

Az örök jelenben levő Isten számára ,
pedig csak egy "pillanatnyi gondolatot".

De akik anyira hisznek a 6 napos teremtésben,azok elgondolkozhatnak azon,hogy valyon ha az egész univerzumot Isten megtudta teremteni 6 nap alatt,akkor miért kellett 3 nap Jézus
menybemeneteléhez,miért nem egy pillanat műve volt az egész ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 15:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>ha az egész univerzumot Isten megtudta teremteni 6 nap alatt
Mert hogy te biztos vagy benne, hogy Isten nem tud 6 nap alatt teremteni?
(Sztem meg pont, hogy ennél rövidebb idő alatt is meg tudta volna teremteni - a 7 napos héttel, a 6 nap munka 1 nap pihenéssel nekünk adott példát - nem Ő fáradt el)

Meg most látom, hogy te itt az Univerzumról beszélsz. A Biblia a Föld teremtéséről. Amikor Isten a Földet teremtette, az Univerzum már létezett.

>akkor miért kellett 3 nap Jézus mennybemeneteléhez
Miből gondolod, hogy Jézus mennybe meneteléhez 3 nap kellett???

Ellenben:
A te esedezésed kezdetén egy szózat támadt, és én eljöttem, hogy megjelentsem; mert te kedves vagy: vedd eszedbe azért a szózatot, és értsd meg a látomást!
Dán. 9,23

Dániel elkezd imádkozni, és még az imádkozása elején "szózat támad" a mennyben, és az angyal elindul, és még oda is ér az imádság ideje alatt, és elmagyarázza Dánielnek a látomást.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 17:09 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu!

Soha nem volt gondom a 6 napos teremtéssel, és a 6000párszáz éves földdel.
De nincs gondom az un. tudomány éppen aktuális tanaival sem - amiről persze tudjuk, hogy dinamikusan változnak, az aktuális eredmények és teóriák szerint.
A két dolog egymásnak feszülésével van gondom. Nekem ez olyan, mintha elektródákkal a fejemen vizsgálnák az imaéletemet. Számomra ezek egyszerűen a létezésünk különböző rétegei.

A teremtéstörténet és a Biblia minden további szava üzenet számomra és éppen ezért nem megkerülhető, nem megkérdőjelezhető.
Viszont - egyszer már leírtam vmelyik topikban részletesen - nem nagyon tudok mit kezdeni azokkal a tanokkal, amik szómágia-szerűen értelmezik a Biblia SZÖVEGÉT (és nem az ÜZENETÉT), és erre felépítenek egy logikai rendszert. Ingatag váraknak tartom ezeket, legyen szó a teremtés sorrendjéről, az utolsó időkről, vagy éppen az Új Jeruzsálem koordinátáiról és a megjelenésének évéről.

Egy mondatban: Számomra mindez nem üdvösség kérdése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 21:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszönöm a válaszod :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 09:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Valamelyik neves keresztyén gondolkodó (Chambers? W. Nee? Spurgeon?) mondta, hogy semmi sincs, ami ne függne össze az üdvösséggel.

Aminthogy nincs kicsi bűn és halálos vétek. - Teszem hozzá már én. Mindegyik elválaszt Istentől. És az elválasztottság, elszakítottság véglegesülése a kárhozat.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 09:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
Valamelyik neves keresztyén gondolkodó (Chambers? W. Nee? Spurgeon?) mondta, hogy semmi sincs, ami ne függne össze az üdvösséggel.

Aminthogy nincs kicsi bűn és halálos vétek. - Teszem hozzá már én. Mindegyik elválaszt Istentől. És az elválasztottság, elszakítottság véglegesülése a kárhozat.


Amennyiben magam kezébe veszem a döntést magamat illetőleg, akkor ismét a lázadás bűnébe esek, amint magamra vonatkoztatva bármiről kijelentem, nem üdvösség kérdése, rögtön bele estem vsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 10:12 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Figyelő és FM!

Először:
Köszönöm az értem való aggódásotokat.

Másodszor:
Példáját adjátok annak, ami komoly problémánk ezen a fórumon: Nem a témához szóltatok hozzá, hanem a téma szempontjából nem releváns megjegyzésemhez, és egy mondaton belül sikerült eljutnotok az én személyemhez, majd pedig üdvösségemnek a kérdéséhez.
A módszer ismert: Súlytalanítsuk a személyt, és súlytalanná válik a mondanivalója.

Harmadszor:
Örülök, hogy az én példámon van alkalmam ezt szemléltetni, és nem kevertem bele feleslegesen másokat.

Utószó: Hitem szerint az én üdvösségem kérdése a Megváltóm kezében van. Ez természetesen nem kisebbíti a személyes felelősségemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Admin bocsáss meg nem volt szándékom a személyed belekeverése, ez távol legyen tőlem. itt a fogalomról van számomra szó, és arról, hogy ez úton útfélen megjeleni mostanában a hallásomra, látásomra.
Én erre reagáltam.

Itt a kimondónak kell a szívében tudni hol tart, azért említettem saját magamat ebben a dologban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 14:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Admin!

Nem kívánok semit sem "szelídíteni"....
Te egy gondolatsor végén tettél egy össszegző megjegyzést. Ez egy db vélemény, nézet, hitfelfogás, stb.

Én ennek egy más helyen (Talán tulip vmelyik beírásában is szereplő) sommás megfogalmazással szemeállítottam egy másikat, amely ezt vitatja. A ki is mondta? kérdés nem is lényeges, sokkal inkább, hogy melyik állítás van összhangban Jézus tanításával, az Ige teljes üzenetével.
Mindenkinek magának kell dönteni a "választékból", mert mindenki a maga urának áll vagy esik.
De, ha mi ítélnénk meg magunkat, nem esnénk ítélet alá. (Legalábbis az Ige szerint).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 15:43 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Valamelyik neves keresztyén gondolkodó (Chambers? W. Nee? Spurgeon?) mondta, hogy semmi sincs, ami ne függne össze az üdvösséggel.

Aminthogy nincs kicsi bűn és halálos vétek. - Teszem hozzá már én. Mindegyik elválaszt Istentől. És az elválasztottság, elszakítottság véglegesülése a kárhozat.



Annyit kívántam megjegyezni, hogy a fent leírt három mondattal talán túlságosan merész ívet sikerült bejárnod.

Megismétlem és pontosítom:
Számomra nem üdvösség kérdése, hogy a teremtés pontosan hogyan történt, és abból mennyit sikerül felfognunk, átrágva magunkat a Kijelentés történeti, kulturális, szociológiai, nyelvészeti rétegein.
Számomra az üdvösség kérdése, hogy a megelevenítő Lélek szól-e hozzám a szövegen keresztül, és ennek következtében látok-e, értek-e valamit a szavakon túli üzenetből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 16:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
hmmm.......:D
Zene füleimnek admin utóbbi néhány hozzászólása. Vagy másképp: melengeti a szívemet.
Viccet félretéve, most komolyan:
Aki leragad ott, hogy betű szerint mi egy-egy igerész jelentése, az sose fogja megérteni igazán a LÉNYEGET. Nem csak a teremtéstörténet ilyen, lehetne sorolni az eseményeket, ahol nem az a lényeg, hogy HOGYAN, hanem az, hogy KI... (pl. 10 csapás, kivonulás)

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ágnes 2007. márc. 05., hétfő 16:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség