Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 08:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Teomo írta:
Szerintem le lehetne zárni a vitát azzal, hogy mindegy, hogyan hívjuk Istent. A lényeg az, hogy ki ő, és hogy mennyire szeret minket.


Kedves Teomo!

Isten a VAGYOK, és az Ő valóságát, teljességét az ÚR Jézus Krisztusban, az Ő egyszülött FIÁBAN jelentette ki, az Ő SZERETETE pedig abban nyilvánult meg, hogy az Ő egyszülött FIÁT adta a világ bűneiért.

Istent, az ÚR Jézus Krisztus Atyját és a mi Atyánkat az ÚR JÉZUS NEVÉBEN lehet megismerni, rajta keresztül lehet megszólítani.

Tehát nem mindegy, hogy milyen NÉV-ben, milyen NÉV-en (keresztül) tiszteljük ŐT, ha Istennel, mint Atyával szeretnénk találkozni:

Mert nem adatott más NÉV, ami által kellene nekünk megtartatnunk, mint az ÚR JÉZUS KRISZTUS neve, Aki tökéletes, tiszta, és bűntelen engesztelő áldozatként meghalt a világ bűneiért, Isten feltámasztotta a halálból,

így szerezve a BENNE HÍVŐKNEK

HIT által megigazulást,

üdvösséget.

szabadulást,

menekülési UTAT

az ATYÁHOZ,

így szerezve meg Isten SZENT LELKE által közölt KEGYELMET,

bűneink bocsánatát

ISTENNÉL, az Úr JÉZUS KRISZTUS ATYJÁNÁL, AKI az ÚR JÉZUS KRISZTUS NEVÉBE vetett HIT által MI ATYÁNK is.

Ha valaki ezekből bármelyiket tagadja, az nem Isten KEGYELMÉBŐL él,

hanem a tévelygés erejéből, amit szintén Isten ad, hogy akik nem fogadják be az Ő SZERETETÉT, (lásd fenti idézet) azok higgyenek a HAZUGSÁGNAK és ítéletet vonjanak magukra.

(így lesz ISTEN SZENT LELKE, Aki egy az Istennel csupán „erővé” lefokozva a hitetlen és tévelygő számára,

Az „erő” önmagában pedig a tagadás, hitetlenség miatt nem is fogja ISTEN KEGYELMÉT közvetíteni, csupán a széles utat a tévelygés és az ítélet felé.

A próféta pedig megjövendölte:
„…nem erővel, nem hatalommal, hanem az én Szent Lelkemmel….”

Hogy Isten ezzel alázza meg az erőseket, és magasztalja fel a gyengéket, és bizonyítsa, hogy a Szent Lélek által közölt KEGYELEM Jézus Krisztusban még erőtlenségében is erősebb a világban lévő erőknél és a tévelygés erejénél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 08:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Teomo írta:
Szerintem le lehetne zárni a vitát azzal, hogy mindegy, hogyan hívjuk Istent. A lényeg az, hogy ki ő, és hogy mennyire szeret minket.


Ööö, talán igen. :)
Vegyük pl. Hindú hitvallást. Meglepő, hogy egy istenhitüek. Mégis több mint 330 millió istenük van. (név szerint.) Ők azon sem lepődnek meg, hogy Siva, és Párvati, (egyazon isten önmagával párosodik) és nemzik Ganésa nevűt (a jó szerencse elefántfejű istenét.) kész dszungel, ami abban a mitólógiában van. De, ez az ő hitük. Én pedig tiszteletben tartom az emberek nézeteit.

Viszont van nekem egy nickem itt mint Lucius néven futok (én választottam ezen ismertek [Esox Lucius] ). Nem örülnék neki, ha Neogobius Fluviatilis-néven emlegetnétek.
Hogy érthető legyek, a te nicked itt Teomo, és neved helyett valami mást használnának, amikor megszólítanak.

Mat 6:9,10 Jézus a hátrahagyott példa imában (Mi Atyánk) első helyre helyezte azon óhaját, hogy szenteltessék meg a név. (szent = makulátlanul tiszta.) Fontosnak tartotta, hogy az isteni nevet megismertesse az emberekkel. Ján 17:6
1Kor 8:5-ben elhanzik, hogy vannak úgynevezett istenek. (hatalmasságok) De, csak egy igaz Isten van.
A biblia tárja fel, hogy néven kell szólítani, a megmentésért. Csel 2:21
Csel 22.16

Mivel nem akarom őt megsérteni, hogy általam ráaggatott nevekkel illessem, tiszteletben tartom, hogy Nevet adott magának, és azon szólítsuk.
Természetesen a hétköznapi beszédekben, mint a mostani is. Amikor Isten szót használjuk rá gondolunk, vagy tulajdonságaira vonatkozó kiegészítéssel, mint Mindenható, Teremtő, Igaz, és más jelzők is rá vonatkoztathatóak. Tudjuk, hogy róla beszélünk.
Ahogy azt említed is. A lényeg, hogy mi tudjuk.

De, ha egy budhistának azt mondanád, Isten, akkor elötte nem egy személy fogalma jelenik meg. hanem a végtelen univerzumban fellelhető energia, ami nem személy. (számára ezt jelenti, mitöbb elgondolásuk szerint Isten az emberben van, de a test elleplezi az eredeti isteni tulajdonságot, így aztán reinkarnálódnak, hogy az elkövetett hibákat helyrehozzák, hogy elérjék a Nirávánát, és a Buddha tudatállapotot..) ez is egy kissé zavaros nézet.

De, ezek ismeretében mennyivel egyszerűbb, ha azt mondjuk, Xy-ról beszélek. Vagy hogy a hitnél maradjak, Istenről aki személy, és névszerint megemlítve, minden kétséget kizáróan azonosítani, elkülöniteni más hamis istenektől.
(Sokszor lógatom is az orrom, hogy más emberek imádattal, áhitattal beszélnek isteneikről, mindig néven nevezik, nagy tisztelettel emlegetve. mi pedig akik Kriztus váltságát felismertük, ebben nem követjük Őt, és azt mondjuk Isten.)

De meglátásaink különböznek. És ahogy mondtam is nem célom, hogy én innen bárkit eltérítsek nézeteitől, hitétől. De, ha szóba került, akkor úgy gondolom, hogy a tisztelet egyik jele, hogy néven nevezzük. (Hogy kiejtésében helyesen tesszük-e? A nyelvészek erre a megállapításra jutottak, és törekvéseink szerint igyekszünk hűek maradni az Ő Szavaihoz. :)

Én így látom.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 08:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Jehova rulez

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: teológiai kérdések
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 10:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Teomo írta:
Ezt a topikot azért alapítottam, hogy mindenféle hittel, Bibliával stb. kapcsolatos kérdést fel lehessen tenni, ami a többi témába nem fér bele. Én azthiszem inkább a kérdezők táborát fogom. (persze, ha tudok, válszolok) Remélem majd csatlakoznak okos emberkék, akik válaszolgatnak a kérdéseinkre...


Kedves Teomo!

Mint a topik gazdáját kérdezlek, hogy a "...mindenféle hittel"..meghatározásod" szó szerint mindenféle hitre , vagy a kereszténységen belüli teológiai kérdésekre vonatkozik?

Mert úgy látom elérkeztünk egy olyan határesethez, amikor a keresztény teológia találkozik a Jehovista teológiával.
Erre pedig létezik egy külön erre a célra létrehozott témakör, a "Más vallások, filozófiák".

Mert ha "mindenféle" hitre nyitottad a topikot, akkor kéretik a topikot mindenestől áthelyezni a jelzett témakörbe, ha pedig csak a keresztény teológia kérdéseinek megvitatására nyitottad, akkor felkérjük Luciust és a vele társalogni szándékozó fórumozókat, hogy a keresztény teológiát és a JT. teológiáját a "Más vallások, filozófiák" témakörben, akár új topik nyitásával szíveskedjenek megvitatni.

Persze ez csak kérés, (az admin pedig dönt)

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: teológiai kérdések
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 11:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:
....
akkor felkérjük ... fórumozókat, hogy a keresztény teológiát és a JT. teológiáját a "Más vallások, filozófiák" témakörben, akár új topik nyitásával szíveskedjenek megvitatni.

Persze ez csak kérés, (az admin pedig dönt)



Igen, ez egy érthető, és figyelmet érdemlő gondolat.
Pont azért nem bocsátkoztam olyan okfejtésbe, mert nem szeretnék Parazsat szítani. :)

Érdemes elgondolkodni ezen.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 12:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
FM írta:
Kedves Lucius, szóval mi a problámád, a Teremtó Mindenható Isten önmagáról adott három kijelentési formájával?
Az ATYA, a FIÚ és a SZENT SZELLEM VONATKOZÁSÁVAL?


Nos, mintegy mellékesen említettem meg, hogy én személyszerint nem osztom ezt a tantételt (mintegy példaként, mert van más is, vagyis mondhattam volna mást is. Ez ugrott be, mert olvastam a másik topikot). Nem óhajtottam belebonyolódni, mert ez itt egy református portál. Amit igyekszem tiszteletben tartani, vendégnek tekintem magam. :)

Ahogy említettem is, most megismétlem. Célom a beszélgetés, hit, vallás, azonbelül leginkább a Biblia alapú hitekről. És nem szeretnék másokat megbotránkoztatni, hogy idejövök, és olyanokat mondok ami az alapvető hitkérdéseikkel ellenkezik.

Jelenlegi tudásom, ismeretem, hitem szerint;
1. A Három személy, nem alapozható az írásokra.
2. A Három személy egyek = Egyenragúak, ismét csak nemszerepel az írásokban.

Pusztán ennyi a gondom vele.
Ha Bibliai tanítás lenne szivesen el is fogadnám.
( Ha gondolod, e-mailban szívesen kifejtem részletesen.) Vagy akár a másik topikban, ha az másokat nem zavar, és a portál üzemeltetőjének sincs kifogása ellene.


Ha lehet inkább a portálon beszéljük meg, mert sok értelmes fej jobban hozza amit az ÍRÁSBÓL megérthetünk.
Nekem az Íráson alapul nem értem nálad hol van a gáz :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 12:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
....
Ha lehet inkább a portálon beszéljük meg, mert sok értelmes fej jobban hozza amit az ÍRÁSBÓL megérthetünk.
Nekem az Íráson alapul nem értem nálad hol van a gáz :wink:


Rendben. :)
Vagyis szivesen elmondom. de, hogy tiszteletben tartsuk Fony által felvetett gondolatott, és ne zavarjunk vele másokat. Én magam is azt javaslom, hogy Tegyük át "Helyünk a világban" Más vallások és filozófiáktopik alá ezt a kérdést. Persze, ha nem gond?

Valamint egy kérésem azért lenne, hogy lássuk is miről beszélgetünk;
Te, vagy valaki akit ez érdekel, tegye fel a topikba azokat a Bibliai idézeteket, amikre a Háromsát tétel épül. Pár gondolattal, ill. magyarázattal.
(hogy össze tudjuk vetni nézeteinket. Mert az fura lenne, ha ott elkezdem levezetni a meglátásom ahogy én megértettem. :) )

Gondolom ez így járható, és senkit sem zavarunk.
Köszönöm.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: teológiai kérdések
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 13:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Fony írta:
Mint a topik gazdáját kérdezlek, hogy a "...mindenféle hittel"..meghatározásod" szó szerint mindenféle hitre , vagy a kereszténységen belüli teológiai kérdésekre vonatkozik?

Nem is vettem észre, hogy kétértelműre sikeredett a meghatározás. Köszi, hogy szólsz. Én a keresztyénségen belüli dolgokra gondoltam. Tehát: mindenféle (keresztyén) hittel kapcsolatos dolog, ami a többi témába nem fér bele.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 13:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
net2rist írta:
höhö :D

(amúgy a dolog nem ilyen 1xű: az alef-ayin-váv mindegyike jelent(het) magánhangzót is!
hébertanárom azt mondta, h ő még látott olyan embert, aki KI TUDTA EJTENI az - amúgy néma - ayint :D )


Szia net!
Te tanultál hébert?? Hol? Kitől? ha nem vagyok túl indiszkrét... ha igen, írj MSN-en.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tanultam biz :D

Hack Péter feleségétől

majd írok MSNen, de most munkahelyen nem megy :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 13:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Teomo írta:
Szerintem le lehetne zárni a vitát azzal, hogy mindegy, hogyan hívjuk Istent. A lényeg az, hogy ki ő, és hogy mennyire szeret minket.

Lucius írta:
Ööö, talán igen. :)
Vegyük pl. Hindú hitvallást. Meglepő, hogy egy istenhitüek. Mégis több mint 330 millió istenük van. (név szerint.) Ők azon sem lepődnek meg, hogy Siva, és Párvati, (egyazon isten önmagával párosodik) és nemzik Ganésa nevűt (a jó szerencse elefántfejű istenét.) kész dszungel, ami abban a mitólógiában van. De, ez az ő hitük. Én pedig tiszteletben tartom az emberek nézeteit.

Ezt most azért idézem, hogy tudd, hogy melyik hozzászólásodra reagálok, amúgy nem csak erre a néhány sorra reagálok, hanem az egész hozzászlólásra. Megemlítetted a hindu és a buddhista vallást. Ezeknek az embereknek teljesen más Istenképük van. Nemrég hallottam egy előadáson ezt a néhány sort:
A keresztyén azt mondja, hogy "Isten"
Erre a buddhista: "Isten?"
Majd a hindu: "Melyik Isten?"
Szóval a különböző vallásoknak különböző Istenképük van, tehát nem lehet őket keverni. A vallási relativisták megpróbálják. De abból egy nagy sületlenség jön ki.
Én nem így értettem azt, hogy mindegy, hogy hogyan hívjuk Istent. Arra értettem, hogy mindegy, hogy Jahvénak vagy Jehovának ejtjük a nevét (bár a Jahve a helyes és én ezt le is írtam). Meg eleve minden nép másképp hívja Istent. Úgy gondolom, hogy nem a név a lényeg, hanem az, hogy Kit értünk alatta. Ahogyan Jézust is eredetileg Jehosuának mondták és minden nép elnevezte a saját nyelvén.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 14:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Teomo írta:
....
Úgy gondolom, hogy nem a név a lényeg, hanem az, hogy Kit értünk alatta. Ahogyan Jézust is eredetileg Jehosuának mondták és minden nép elnevezte a saját nyelvén.


Természetesen nem akarlak én meggyőzni. :)
Pusztán beszélgetek.
Tudjuk, hogy jhvh. YHWH. A héberek tudták, hogy milyen magánhangzót kell ejteniük amikor olvasták. [mivel nem ejtették ki, így aztán feledésbe is merült] (majd kialakult azon elképzelésük, hogy nem szabad kiejteni az isteni nevet. 2Móz 20:7 szerint, vagyis arra alapozva.) aztán, hogy valamelyest igazolják ezt, három igeidőt összevontak, volt, van, lesz. haja, hove, jihje. Amit az írásokban Mózes kérdésére feltett válaszban VAGYOK, jelenidejű kijelentésre fordítottak. ezen három igeidő összevont, és pontozott irással való megjelenítése eredményezte, Adonáj, ami a mai Úr, v. Hatalmasság jelentéssel bír.

Sokan úgy gondolják, hogy a helyes; Jahve

Gustav Frederich Oehler német professzor foglalkozott a név különböző kiejtési változataival, majd arra a következtetésre jutott. „Ettől kezdve a Jehova formát fogom használni, mert e név polgárjogot nyert a szókincsünkben, és nem lehet onnan kiszorítani"

Paul Joüon jezsuita bibliatudós kijelentette: „Fordításainkban a (feltételezett) Yahweh forma helyett Jehovah alakot használtuk... amely a hagyományos és szokásos francia irodalmi forma"

A legtöbb név bizonyos mértékű változáson megy át, ha egyik nyelvről a másikra fordítják. Jézus zsidónak született, és nevét héberül talán Jésuának ejtették ki, a Szent Iratok ihletett írói azonban nem haboztak e név görög I•e•sous' formáját használni. A kiejtés a legtöbb nyelvben egy kicsit eltér ettől, mégis bátran használjuk a saját nyelvünk szokása szerint. (vagy ahogy említed Jehosua)

Vagy, hogy a magyar nyelvnél maradjak, ahogy említettem is. Károli Gáspár fordításában 1695-ben Tótfalúsi aranyos Biblia-ként ismert kiadásban ő végig a Jehova nevet használta pl. ott is ahol a hiábavalóságról szól a parancsolat : A'te jehova Iftenednek nevét hijába ne vegyed, mert nem hagyja a' jehova büntetés nélkül azt a'ki az ő nevét hijába véfzi.

De sorolhatnék nyelvészeket, bibliafordítokat, akik jehova(h) fordítást használták. a tetragramma igy is meg van jhvh.
Egyszerűen nyelvi sajátosság.

Persze értem, én a dolgot. És tudomásul is veszem, elfogadom, hogy mások másként gondolják. Egyszerűen így honosodott meg. Japánban Ehobu, Fidzsi-n Jiova, Maori-n Ihowa.. stb. mind nyelvi sajátosságok figyelembevételével a saját nyelvezetük szerint fordították, és ejtik.

De, ha valakinek bizonyságot teszel. Akkor mit mondasz neki? Melyik istenről beszélsz?

[hangsúlyozottan ezt ne vedd számonkérésnek, vagy hited, vallásod iránti tiszteletlenségnek, mert tisztelem hited, és másokét is.
Pusztán a beszélgetés miatt.]

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mondom én... Jehova rulez :)

eddig a pontig úgy voltam vele, hogy te vagy, kedves Lucius a legrugalmasabb, legnyitottabb Tanu, akivel eddig találkoztam...

ha lehet, ne akarj meggyőzni arról, hogy ez csak egy TAKTIKA...

ha tovább mégy a SAJÁT LOGIKÁDON amúgy: "e név polgárjogot nyert a szókincsünkben, és nem lehet onnan kiszorítani", ez bizony Magyarországon az ISTEN szóra igaz...

amúgy... csak érdekességnek: a YHWH valójában a három igeidő "elemeiből" épül fel, mivel ez a LÉTIGÉnek egy egggészen különleges igeideje: az ÖRÖKKÉVALÓ JELEN IDŐ

(görögben csak KÖRÜLÍRNI lehetett: "aki van, aki volt, és aki eljövendő" )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 15:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
net2rist írta:
mondom én... Jehova rulez :)

eddig a pontig úgy voltam vele, hogy te vagy, kedves Lucius a legrugalmasabb, legnyitottabb Tanu, akivel eddig találkoztam...

ha lehet, ne akarj meggyőzni arról, hogy ez csak egy TAKTIKA...



Akkor itt most, nyiltan Bocsánat!
Bocsánat azért, ha hitnézeted megsértettem. Biztosíthatlak, egyedül a tudatlanságom az ami miatt ez megtörténhetett.

Nem csak tőled, hanem minden értintettől, aki úgy érzi, hogy Taktikázom, ill. megvezetem.

És hogy ezt bizonyítsam is. Ezen témához (Jehova neve) a továbbiakban nem szólók hozzá.

De, azért azt árruld el hogy mit is takar a 'rulez'?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 18:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Talán kicsit off... de azért megkérdezem...

Én eddig sehogy se neveztem Istent... Amikor Rá gondolok, leginkább sehogy se szoktam mondani. Viszont elképzelem, vagyis megpróbálom sehogy se elképzelni... de valahogy nekem mégis inkább nőnemű...
Nagyon eretnek vagyok én ettől?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség