Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
höhö :D

(amúgy a dolog nem ilyen 1xű: az alef-ayin-váv mindegyike jelent(het) magánhangzót is!
hébertanárom azt mondta, h ő még látott olyan embert, aki KI TUDTA EJTENI az - amúgy néma - ayint :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nem vagyok ám én ilyen képzett, nekem nem volt hébertanárom... Mijaza ayin? (Olyan lehet a jelenség, mint nálunk a j - ly? Vannak emberek, akik tudják, mi a különbség, a többiek pedig csak magolhatnak...)
De azért vigyázzatok, jobb is, hogy nem tudjuk, hogy kell kiejteni a nevét, mert az a password :D

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 14:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ayin = héber bötű, és úgy ejtjük, hogy NEM EJTJÜK!! (kivéve a mesében szereplő illetőt, aki ki tudta ejteni...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
ez egy törölt hozzászólás

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 32ezüst 2006. okt. 26., csütörtök 14:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
ayin = héber bötű, és úgy ejtjük, hogy NEM EJTJÜK!! (kivéve a mesében szereplő illetőt, aki ki tudta ejteni...)

A szanszkrit vagy melyik az az ábécé, ahol fogták a test - száj, nyelv, stb. külön-külön összes állását, és abból alkottak ábécét. De a betük nagy részét csak kaszkadőrök tudnák kiejteni, vagy még azok se :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 15:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
höhö :)

akkor azok PANTOMIMÜL beszéltek :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Isten neve
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 18:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Teomo írta:
de ezt akkor is Jahvének kell mondani. A Jehova egy későbbi félreolvasás.


Az én meglátásomból inkább nyelvi sajátosságról van szó.
maga Károli G. is Jehova kifejezést használta. azaz magyar nyelven kimondva inkább illik hozzá az alsó hangzású magánhanzó mint Jáhve(é)
Ahány nyelv annyi kiejtési, és leírási mód. De, a latin nyelvben használ név is nagyban befolyásolta ezt a kiejtést. A világ más helyein, más fordításokban is egymástól különálló fordítok is jutottak erre a következtetésre.
http://www.cristianitestimonidigeova.ne ... ticolo=284

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: dogma
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Fony írta:
Lucius írta:
Fony írta:

Az Antióhkhiai tanítványok az ÚR Jézus Krisztust, mint a világ Megváltóját, Isten Fiát, a keresztre feszített, majd feltámadt Krisztust követték, vagy Jehovát?

Te kit követsz ezen meghatározás alapján?


Természetesen válaszolok is, hitem szerint.
Viszont nagyon kiváncsivá tettél.
Hogyan jutottál el Jehova nevéhez?


Akkor hát válaszolj hited szerint.


Nos, Lucius, válasz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: dogma
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 19:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:
Fony írta:
Lucius írta:
Fony írta:

Az Antióhkhiai tanítványok az ÚR Jézus Krisztust, mint a világ Megváltóját, Isten Fiát, a keresztre feszített, majd feltámadt Krisztust követték, vagy Jehovát?

Te kit követsz ezen meghatározás alapján?


Nos, Lucius, válasz?


Hmmm. :)
Gondoltam leszel kedves és megelőlegezed a folyamatot, ahogy eljutottál a Jehova névhez. (Arra vártam.)

Tehát ezen meghatározás szerint amit felhoztál;
Kit követek? Jézus Krisztust, Jehova akaratából.
A név ismert (kiejtéséről lehet beszélni hogyan helyes. Én ezen megnevezés szerint szólítom Istent, amikor hozzá szólók.)
Ismerte már Ádám is. 1 Móz 4:26 (Ádám fia már használta)
végig vonul a Biblián. Maga Károli pl. annyira fontosnak tartotta, hogy a tizparancsolatnál végig használta a Jehova megnevezést.

Jézus (luk 4.16, 17) felolvasot Ézsaiás könyvéből (Ézs 61:1,2-) amiben megtalálható a tetragramma, kiejtette az isteni nevet. Ján 17:6
Remélem így kielégitő volt.

Viszont még mindig kiváncsi vagyok, hogy is jutottál el Anthiókia, keresztény összefüggésből, a Jehova névhez? :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: dogma
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:

Hmmm. :)
Gondoltam leszel kedves és megelőlegezed a folyamatot, ahogy eljutottál a Jehova névhez. (Arra vártam.)

Tehát ezen meghatározás szerint amit felhoztál;
Kit követek? Jézus Krisztust, Jehova akaratából.
A név ismert (kiejtéséről lehet beszélni hogyan helyes. Én ezen megnevezés szerint szólítom Istent, amikor hozzá szólók.)
Ismerte már Ádám is. 1 Móz 4:26 (Ádám fia már használta)
végig vonul a Biblián. Maga Károli pl. annyira fontosnak tartotta, hogy a tizparancsolatnál végig használta a Jehova megnevezést.

Jézus (luk 4.16, 17) felolvasot Ézsaiás könyvéből (Ézs 61:1,2-) amiben megtalálható a tetragramma, kiejtette az isteni nevet. Ján 17:6
Remélem így kielégitő volt.

Viszont még mindig kiváncsi vagyok, hogy is jutottál el Anthiókia, keresztény összefüggésből, a Jehova névhez? :)



Csupán előzékenység, - és nem akartalak félbeszakítani.

A két kérdés közül csak a másodikra válaszoltál.
Tehát mégegyszer:
Az Antióhkhiai tanítványok az ÚR Jézus Krisztust, mint a világ Megváltóját, Isten Fiát, a keresztre feszített, majd feltámadt Krisztust követték, vagy Jehovát?


Válasz a kérdésedre - egyszerű, teológiai előképzettséget sem nagyon igényel.

A szentháromságot tagadod, unitárius nem vagy, kereszténynek vallod magad.

Vagyis - szerintem Jehova tanú vagy, aki az Antiókhiai keresztényekre hivatkozik.
Így jutottam el a Jehova névhez.

Te jössz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 21:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Szerintem le lehetne zárni a vitát azzal, hogy mindegy, hogyan hívjuk Istent. A lényeg az, hogy ki ő, és hogy mennyire szeret minket.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: dogma
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 21:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:
....
Tehát mégegyszer:
Az Antióhkhiai tanítványok az ÚR Jézus Krisztust, mint a világ Megváltóját, Isten Fiát, a keresztre feszített, majd feltámadt Krisztust követték, vagy Jehovát?

....
Vagyis - szerintem Jehova tanú vagy, aki az Antiókhiai keresztényekre hivatkozik.
Így jutottam el a Jehova névhez.

Te jössz.


Mármint, hogy ők, az anthiókiai keresztények kit követtek?
Vagyis akik eljutottak oda.
Ők ugyanúgy azt hirdették, amit korábban Jézus.
A jeruzsálemi gyülekezetből elküldték Barnabást is. Aki látta, hogy ott minden rendben, még bátorította is őket, hogy maradjanak meg amellett, teljes elszántsággal Aztán elment tárzuszba Saulért, és vele együtt Anthiókiába, egy évig ott maradtak.
Pál ez után kezdte meg misszionáriusi körútját. Csel 13:9

De, igazából ezt a kérdést nem értem, mert nem voltak mások, mind Jézus követői. (mert szerintem a válaszomban benne volt ez is.) Az Atya akaratából. És mindegyikük betöltekezett Isten Szellemével.
(sőt Pál ismeretben gyarapodva Anthiókiában később maga is apostol lett.)

Szóval jól gondolkodsz :) és logikád helyes, és látom, figyelsz :)
De, nem vagyok Jehova Tanúja. Viszont rendszeresen találkozom velük, és tanulmányozunk.
[ Max. Alámerítetlen hírnők lehetnék, de ezt nem kértem tőlük.]
Amit eddig megismertem általuk helyesnek találtam. (mivel utánajártam.)

De mind ez nem zárja ki, hogy más hitekben, vallásokban ne keresném meg azt, ami jó, és helyes.

Remélem helyesen értelmeztem kérdésed.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 23:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Lucius, szóval mi a problámád, a Teremtó Mindenható Isten önmagáról adott három kijelentési formájával?
Az ATYA, a FIÚ és a SZENT SZELLEM VONATKOZÁSÁVAL?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
fony, te tuccc valamit... :D

köcce a linket, Lucius... nem lett volna egyszerűbb egy "IGEN, Jehova Tanuja vagyok" ?????

segáz, itt a link angol szinopszisa (olaszul kicsit gyengén muzsikálok)

"www.CristianiTestimoniDiGeova.net


This unofficial site is run by Jehovah’s Witnesses, who trust in Jehovah God, Jesus Christ and the world congregation directed by the Governing Body.

The purpose is to provide all those who search the Internet with accurate information about Jehovah’s Witnesses.

It explains Jehovah's Witnesses' main doctrinal aspects, as well as their history and organizational data. World news concerning this Christian movement, along with much more reliable information can also be found in here.

Moreover, many unfair commonplaces and clichés are hereby driven away and a reply is given concerning much of the criticism that is generally addressed to this group of Christians.

Finally, all interested Internet-surfers are given the chance to join our discussion forums, where interesting conversations on spiritual subjects can be started, provided that due respect is always guaranteed to all of the users.


Please send all communications in writing to: redazione@cristianitestimonidigeova.net

Questa pagina in italiano."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 08:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Kedves Lucius, szóval mi a problámád, a Teremtó Mindenható Isten önmagáról adott három kijelentési formájával?
Az ATYA, a FIÚ és a SZENT SZELLEM VONATKOZÁSÁVAL?


Nos, mintegy mellékesen említettem meg, hogy én személyszerint nem osztom ezt a tantételt (mintegy példaként, mert van más is, vagyis mondhattam volna mást is. Ez ugrott be, mert olvastam a másik topikot). Nem óhajtottam belebonyolódni, mert ez itt egy református portál. Amit igyekszem tiszteletben tartani, vendégnek tekintem magam. :)

Ahogy említettem is, most megismétlem. Célom a beszélgetés, hit, vallás, azonbelül leginkább a Biblia alapú hitekről. És nem szeretnék másokat megbotránkoztatni, hogy idejövök, és olyanokat mondok ami az alapvető hitkérdéseikkel ellenkezik.

Jelenlegi tudásom, ismeretem, hitem szerint;
1. A Három személy, nem alapozható az írásokra.
2. A Három személy egyek = Egyenragúak, ismét csak nemszerepel az írásokban.

Pusztán ennyi a gondom vele.
Ha Bibliai tanítás lenne szivesen el is fogadnám.
( Ha gondolod, e-mailban szívesen kifejtem részletesen.) Vagy akár a másik topikban, ha az másokat nem zavar, és a portál üzemeltetőjének sincs kifogása ellene.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség