Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 18:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Lucius írta:
De, azért azt árruld el hogy mit is takar a 'rulez'?

Kafa, nyerő, tuti...
Amúgy eredetileg aztjelenti hogy uralkodik... z helyett s-el...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 21:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Lucius!

Nagyon szimpatikus a hozzászólásaidból áradó őszinte alázat. Nem gondolom taktikázásnak :)

Bár azt írtad legutóbb, hogy a név-kérdéshez nem fogsz hozzászólni, azért hadd tegyek fel egy kérdést én is ezzel kapcsolatban.
Ha úgy gondolod, hogy Jézus számára fontos volt, hogy Isten neve, amit te Jehovának mondasz - úgy szenteltessen meg, hogy ezen nevezzük, akkor pont a Miatyánkban, ami egy mintaimádság (ti azért így imádkozzatok) miért nem így szólította:
Jehova Isten, aki a mennyekben vagy ... stb?

Ha ez valóban fontos tanítás, akkor Jézus ezt miért nem hangsúlyozta nyíltan?

Válaszodat köszönöm.
Üdv:
Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 21:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Teomo írta:
Úgy gondolom, hogy nem a név a lényeg, hanem az, hogy Kit értünk alatta. Ahogyan Jézust is eredetileg Jehosuának mondták és minden nép elnevezte a saját nyelvén.
Lucius írta:
Természetesen nem akarlak én meggyőzni. :)
Pusztán beszélgetek.
Én sem akarlak meggyőzni.
Én is beszélgetek.
Lucius írta:
Tudjuk, hogy jhvh. YHWH. A héberek tudták, hogy milyen magánhangzót kell ejteniük amikor olvasták. [mivel nem ejtették ki, így aztán feledésbe is merült] (majd kialakult azon elképzelésük, hogy nem szabad kiejteni az isteni nevet. 2Móz 20:7 szerint, vagyis arra alapozva.) aztán, hogy valamelyest igazolják ezt, három igeidőt összevontak, volt, van, lesz. haja, hove, jihje. Amit az írásokban Mózes kérdésére feltett válaszban VAGYOK, jelenidejű kijelentésre fordítottak. ezen három igeidő összevont, és pontozott irással való megjelenítése eredményezte, Adonáj, ami a mai Úr, v. Hatalmasság jelentéssel bír.
Ez mind szép és jó és mindenekelőtt igaz. Amúgy a héberül nagyon sokféleképpen lehet nevezni Istent. Jahve/Jehova, Adonáj, (Él) Sadaj, Él, Élochím, (Él) Roj. De ezek is csak emberi elnevezések, ahogyan az összes többi nyelv Isten, Úr, vagy Atya szavai. Én úgy gondolom, hogy a lényeg nem az elnevezésen van, hanem azon, hogy miről beszélünk. Én úgy gondolom, hogy aki békéről, "peace"-ről, "Frieden"-ről "mir"-ről vagy "salom"-ról beszél az mind ugyanarról beszél.
Lucius írta:
Sokan úgy gondolják, hogy a helyes; Jahve
Én is, de nem akarok meggyőzni senkit, aki Jehovának mondja. És örömmel olvasom, hogy te sem akarsz engem meggyőzni.
Lucius írta:
Gustav Frederich Oehler német professzor foglalkozott a név különböző kiejtési változataival, majd arra a következtetésre jutott. „Ettől kezdve a Jehova formát fogom használni, mert e név polgárjogot nyert a szókincsünkben, és nem lehet onnan kiszorítani"
És?...
Lucius írta:
A legtöbb név bizonyos mértékű változáson megy át, ha egyik nyelvről a másikra fordítják. Jézus zsidónak született, és nevét héberül talán Jésuának ejtették ki, a Szent Iratok ihletett írói azonban nem haboztak e név görög I•e•sous' formáját használni. A kiejtés a legtöbb nyelvben egy kicsit eltér ettől, mégis bátran használjuk a saját nyelvünk szokása szerint. (vagy ahogy említed Jehosua)
Így igaz.
Lucius írta:
Persze értem, én a dolgot. És tudomásul is veszem, elfogadom, hogy mások másként gondolják. Egyszerűen így honosodott meg. Japánban Ehobu, Fidzsi-n Jiova, Maori-n Ihowa.. stb. mind nyelvi sajátosságok figyelembevételével a saját nyelvezetük szerint fordították, és ejtik.
Erről van szó...
Lucius írta:
De, ha valakinek bizonyságot teszel. Akkor mit mondasz neki? Melyik istenről beszélsz?
Arról az Istenről, aki annyira szerette a világot, hogy az egyszülött fiát adta, hogy aki hisz őbenne, az el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
Lucius írta:
hangsúlyozottan ezt ne vedd számonkérésnek, vagy hited, vallásod iránti tiszteletlenségnek, mert tisztelem hited, és másokét is.
Én is tiszteletben tartom a te hitedet. Én is csupán beszélgetek. Remélem egyik reakciómmal sem sértettelek meg.
Lucius írta:
Ezen témához (Jehova neve) a továbbiakban nem szólók hozzá.
Én úgy gondolom, hogy nyugodtan kifejtheted nézeteidet Isten nevével kapcsolatban.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Megyőzni = legyőzni?

Én mindenkit meg akarok győzni, fogadja el az Úr Jézus Krisztustól aki testé lett IGE és akiben az ISTENSÉG lakott testileg, és aki elküldte a Szent Szellemet AKI (személy) végzi a feladatot jelenleg itt a földön, szóval fogadja el a megváltást hittel és a :evil: hatalmából menjen át ISTEN országába és szolgálja ettől kezdve mint engedelmes szolga a TEREMTŐJÉT

Erről mindenkit meg akarok győzni, mert ezért küldettem el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Ima
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 08:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Indu írta:
Kedves Lucius!

....
Ha úgy gondolod, hogy Jézus számára fontos volt, hogy Isten neve, amit te Jehovának mondasz - úgy szenteltessen meg, hogy ezen nevezzük, akkor pont a Miatyánkban, ami egy mintaimádság (ti azért így imádkozzatok) miért nem így szólította:
Jehova Isten, aki a mennyekben vagy ... stb?

Ha ez valóban fontos tanítás, akkor Jézus ezt miért nem hangsúlyozta nyíltan?

Válaszodat köszönöm.
Üdv:
Indu


Ez egy példa, vagyis szerkezeti váz hogyan nézzen ki egy ima. Mi a fontos, mik az elsőrendűen kiemelt dolgok.
1. az Isteni név
2.Óhajtás a királyságról, (vágyakzás, egyetértés, )
3. Szellemi, testi gondoskodás kérése (mindennapi kenyér)
4. Bűneink bocsánata, (ezen minta alapján mi is megtehetjük.)
5. A gonosztól való óvás, védelem kérése.

És a végén Mat 19:13 végén nincs ott az 'Ámen!' szó. Tehát nem imádkozott, hanem beszélt az emberekhez.

Habár példa ima, de tudjuk, hogy az ima Istenhez szól, és Jézus kivéve, aki az 'úgy van, úgy lesz, Bizony mondom így van, v. úgy aki a megerősítést előrehelyezte. Mintegy bizonyítva, hogy szavai szilárdan állnak Isten elött.) Vagyis az ima végére mundjuk Ámen! De ezen szerkezeti felsorolásnál nem találsz Ilyet.

Persze, ha most fel lapozod a saját bibliádat, akkor igen. Ott fogod találni az Ámen szót. Ami a megerősités, és helybenhagyó jóváhagyás kifejezése. Amikor valaki imádkozik, vagy mások azzal tökéletesen egyetértenek.

Nos közel sem az Új Világ fordítással hozakodom elő, mert arra már több egyház képviselője is azt mondta, hogy helytelen fordítás. (Talán nem volt még idejük jobban átolvasni.) De, ha már kimondtam, hogy nincs ott az Ámen, és nem is akarok az Örtorony Társulat által kiadott Bibliára hivatkozni.
Nézzünk egy kicsit korábbi iratot. Mert azt tudjuk, hogy minnél korábbi egy irat, annál nagyobb a valószínűsége, hogy abban kevesebb eltérést találunk az eredetihez képest mint napjainkban.
Jeromos 410-ben fejezte be a latinra való fordítását, hogy az érthető legyen az akkor nyelven is. A Vulgatában pedig nem találom Mat 6.13
et ne inducas nos in temptationem sed libera nos a malo (itt kéne lennie: Ámen!) [i.sz. 410 kontra i.sz. 2006] A Biblia írása pedig befejeződött még abban a században (Feltehetőleg Pátmosz szigetén jános jelenésekkel 98-ban kb.) Tehát, azt sem mondhatjuk, hogy utána lett lediktával... vagy más.

Ha pedig nincs ott, Akkor felmerül a kérdés, hogy Jézus imádkozott, vagy beszélt az emberekhez? És ha beszélt, akkor a Példa amit eléjük, (elénk) tett megfelel-e annak amiről korábban szó volt?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 08:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Teomo írta:

....
Én úgy gondolom, hogy nyugodtan kifejtheted nézeteidet Isten nevével kapcsolatban.


Köszönöm, hogy részletesen válaszoltál. :)
szándékomban állt felhozni más dolgokat is, amik talán érdekesek lettek volna.

De, belátom ez itt egy Ref. portál. Fony jól rá látott a dologra, igaza van.
Net2rist, a saját elgondolásai szerint ismét érthető okokból mondta el véleményét.

Habár emberből vagyok, de nálam a kimondott szónak hatalma van. Önmagam felett. :)
Tehát fontosabb nekem az Ő, Ők nyugalma, minthogy 'minden áron' elmondjam a véleményem, meglátásom stb.

Talán Fony által létrehozottt topikban esetleg folytathatjuk. Abban reménykedve, hogy nem zavarunk vele másokat.

Mégegyszer kösz. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 08:53 
Szia Lucius!

Azért nincs ámen, mert azt mondta előtte:
"TI azért így imádkozzatok!"

pl:
Neki miért kellett volna kérnie, hogy bocsájsa meg a bűneit Isten? :-)

Jézus Krisztus miatt Jehovát Atyának lehet szólítani.
Ezt a jó hírt küldte általam most neked az Úr!


:wink:

Kavics


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 08:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Megyőzni = legyőzni?

Én mindenkit meg akarok győzni,
....


Dícséretes buzgalom. :)
Ha vendégségbe mész, valaki körbe kínálja a kaviáros szendvicset (tegyük fel, te nem szereted.) de, azért tuszkolják...

Habár Isten üzenete, az Evangélium csodálatos, nagyszerű dolog. Amiből mindenkinek részesesülni kéne.
Mégsem tuszkoljuk....

Képzeld el, hogy csenben üdögél otthon az Héber, majd hirtelen rárugják az ajtót. És ott ál Jézus. Azt mondja; Nah! te buta ember, akkor is elmondom mi Isten igazsága.

De Ő nem így tett. sokakat megszólított, sokakhoz beszélt. Sokan megkeresték. De, sosem volt kötelező.

A gazdag fő ember aki hitét akarta igazoltatni Jézusal. azt kérdezte; Mi fogyatkozás van még bennem? Jézus pedig elé tárta: Osztd szét a vagyonod, és köves.
Az pedig elment. (teve és a tűfoka)
A lényeg, hogy Jézus nem szaladt utána, hogy elmagyarázza a dolgot neki. Amikor felajánlotta neki a követés lehtőségét, szerete volna ha az követi. De, amaz úgy döntött, hogy nem kell.

És én ezen látom a lényeget.
Akit Isten elszólít, azt elhívja a Szellemén keresztül. De, nem erőből, hanem egy felkínált lehetőségből.

Az ember pedig balga, ha azt gondolja, hogy isten nélkül elboldogul.

De, kinek az akarata a fontosabb?

Isten pedig tisztelte Ádám akaratát, habár bizonyára megszomorította annak tette. De nem volt kötelező, csak lehetőség.
Istennel, vagy nélküle.

Aki nem akarja, nem kéri. Az nem kap.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 09:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Szia Lucius!

Azért nincs ámen, mert azt mondta előtte:
"TI azért így imádkozzatok!"

pl:
Neki miért kellett volna kérnie, hogy bocsájsa meg a bűneit Isten? :-)

Jézus Krisztus miatt Jehovát Atyának lehet szólítani.
Ezt a jó hírt küldte általam most neked az Úr!


:wink:

Kavics


Köszönöm.

Ha az ámment előre teszi, mint megerősítő formulát, akkor nem a rámutatást használja 'Ti így..' Hanem a bizonyítást, vagy egyetértést használta volna. 'Bizony mondom nektek úgy lesz ahogy kéritek' vagy valami hasonló félreérthetetlen, vagy azzal kapcsolatos formula. De itt egy rámutató bevezetést használ. amiben nincs ott a megerősítés, hanem inkább a felhívás. (De, ezt hitünkből adódóan másként látjuk.)

Azt mondod, hogy jézusnak nem kell bűneiért bocsánatot kérni.
igen. valóban így van.
Tehát újabb gondolat ami amellett szól, hogy az ott nem egy ima, hanem egy imának a leírása.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lucius 2006. okt. 28., szombat 09:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Képzeld el !

Ez mi ha nem tuszkolás :wink: A te szóhasználatoddal :*:

A csecsemőnek minden íz új, és mindent csak kínálás utján tanul meg elfogadni.

Okos ember vagy ez biztos, sőt nagyon okos, esetleg túlon túl okos :wink:

Lehet ez akadály valamiben?

A kérdés halálosan komoly.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 09:16 
ÁMEN, így most már IMA!

Legyen úgy
, hogy Istent mennyei ATYÁNKNAK tudjuk szólítani és most imádkoztam :-)
Ilyen egyszerű barátom :wink:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 09:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Képzeld el !

Ez mi ha nem tuszkolás :wink: A te szóhasználatoddal :*:

A csecsemőnek minden íz új, és mindent csak kínálás utján tanul meg elfogadni.

Okos ember vagy ez biztos, sőt nagyon okos, esetleg túlon túl okos :wink:

Lehet ez akadály valamiben?

A kérdés halálosan komoly.


Én mindig is spenót párti voltam. :)
(nem mondom addig, hogy rossz, ha meg nem kostóltam.)
Csak ezekután döntöm el, hogy kérem-e vagy sem.

Itt ezen a helyen főleg olyan emberek vannak akik rájöttek, hogy Isten van, létezik, céljait az egyetemleges rend visszaállítására irányítja.
Ebben benne vagyunk mi az emberek is. Amit közölt a Bibliában.
János első levelében ezt olvasom.; 5:3 Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az Ő parancsolatait; az ő raancsolatai pedig nem nehezek.

Sokszor el is gondolkodom, hogy mit hagyok ki? Mi az ő parancsai?
Máté 28:19. Igen.

De, egy csecsemő nem tudja mi a spenót elmélet.
szóval öszinteségéből egyszerűen megeszi, mert nem mérlegel. (Más népek rovarokat esznek, ami a mi étkezési szokásainknak gusztustalan. De, csak azért mert kialakitottunk egy szilárd véleményt. arról, hogy mi ehető és mi nem.)

Ugyancsak érdekesnek találom, és magvasnak a Zsid 5:14, és annak szövegkörnyezetét.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 09:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
... Habár emberből vagyok, de nálam a kimondott szónak hatalma van. Önmagam felett. :)
Tehát fontosabb nekem az Ő, Ők nyugalma, minthogy 'minden áron' elmondjam a véleményem, meglátásom stb. ...:)


Apád rád bízza az üzenetét, és a szomszédban el kell mondanod, de te inkább nem teszed, mert fontosabb neked az ő nyugalmuk.

Az üzent a következő:

Rögtön menjetek ki a házból, mert 10 perc mulva felrobban :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 09:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
ÁMEN, így most már IMA!

Legyen úgy
, hogy Istent mennyei ATYÁNKNAK tudjuk szólítani és most imádkoztam :-)
Ilyen egyszerű barátom :wink:


:) Örülök, hogy beszélgetésnek fogod fel.
Jézus tökéletes volt. Mint Isten megbízotja, jogosan használt olyan formulát amit tehetett a mondandó elejére. 'Bizony mondom...' = Ámen. úgy van, úgy legyen, vagy lesz. Ő használhatta a mondandó elött kijelentő formában.

De, mi vajon megtehetjük-e?
mert számunkra az Ámen, úgyvan, legyen úgy. óhajtó, egyetértő.

Nézetemből nem mindegy, hogy Ámen, Ima. Vagy Ima, Ámen.
Bizonyára érted, hogy mit szeretnék mondani

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 09:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Lucius írta:
... Habár emberből vagyok, de nálam a kimondott szónak hatalma van. Önmagam felett. :)
Tehát fontosabb nekem az Ő, Ők nyugalma, minthogy 'minden áron' elmondjam a véleményem, meglátásom stb. ...:)


Apád rád bízza az üzenetét, és a szomszédban el kell mondanod, de te inkább nem teszed, mert fontosabb neked az ő nyugalmuk.

Az üzent a következő:

Rögtön menjetek ki a házból, mert 10 perc mulva felrobban :wink:


Bocs.
Egy logikai rés. :-)
honnan tudom, hogy őket zavarja?

Onnan, hogy egyszer elmondtam.
Ha pedig elmodtam, akkor kézbesítés teljesítve :roll:

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség