Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tavasz!

>Nekem egészen megdöbbentőek (idegenek) a megtérés élményeitek.
Nagyon meglepett ez a mondatod. Ki tudod emelni azt a mozzanatot vagy jellemzőt ami miatt idegen?
Mert nekem általában szívmelengetőek, és a miatt, hogy Isten megszólít egy vívódó embert, hogy kézzelfoghatóan belenyúl az életébe és onnantól van egy éles váltás. Talán sok rossz megmarad az illető életében, de azért tagadhatatlanul megjelennek a jó gyümölcsök is.

Sokat olvasom a beírásaidat, és látom, hogy egy gondolkodó, racionális ember vagy. Ami nagyon értékes, mert számomra valahogy félelmetes is, ha valaki hall a kereszténységről és azonnal nagy lelkesen mindent elhisz - meg sem vizsgálva, hogy mit hisz el.


Üdv:
I

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 19:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
net2rist írta:
aha :)

de monnyuk én biztos vagyok benne, h mindenféle avatás nélkül is boldog :D


Csakhát mindez nem a te bőszívűségeden múlik, aki nem szűnik meg az Igét hígítani.
Mi közöd neked egyáltalán a Biblia Istenéhez? A rendkívül kellemes, humánus, toleráns (világvallásokat is beölelő az istenhit közös "élményébe") II.János Pál sok-sok jótette feleslegessé tette a megváltást, hiszen "hite" ebben reménykedik.
Nagyon nem szívesen cserélnék vele az üdvösség várományosaként.


Tudom, hogy meglepő dolgot mondok neked, de egy jókedélyű ember is lehet Isten hívő ember.

Ami meg a pápát illeti, hát nem hiszek abban, hogy a katolikus egyház kontraszelektált lenne. Életét ismerve amúgy sem aggódom II. János Pál üdvösségéért... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 19:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Én viszont sokkal inkább hiszek az örökkévaló Istennek, Aki nem változik, amint Igéje sem.

A katolicizmus durva önkényességei, amik mindezek fölébe helyezik a maguk hittévelygései (hiszen ezért jött létre a reformáció - nem?) nem "semlegesíthetőek" semmilyen politikai-humánus tevékenységgel.
Nem én találtam ki, mégis nagyon igaz:
A Pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 19:32 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Indu!
Megtérés , nekem személy szerint:

Egy törés az addigi és a mostani világ(om) között!
Ami előtt még nem láthattam , amit innen, már tisztán látok!
Ami után kapott csak értelmet az, amit addíg értelmesnek, találtam!
Egy olyan összetöretés , ami átrendezte a belső világom , felépítve egy új érték , gondolkodás , fogalmazás, megélés szerinti új embert, a mostani magamat!
Ami előtt nem tudtam , miben élek mi felé haladok, és hogy ennek másként van az egyetlen Útja!
Amihez a legszorultabb nyomorúság közepette , ha minden ajándék fénye aprónak tűnik, gondok miatt, bizton visszanyúlhatok , hogy IGEN akkor ott én valóban az Övé lettem!

Hogy ez bárki számára milyen értékkel bír,hogy gyerekes , vagy megdöbbentő butaság , vagy egy normális ember begolyózása, ezek mit sem számítanak, mert nem az ő megítélésük miatt tettem amit tettem!

Viszont azóta , még őfeléjük is képviselnem kell Őt, így minden elmarasztalásuk ellenére , felelős vagyok az általam számukra kirajzolt Krisztus képéért, hogy az életem legyen a legfőbb bizonyságtétel Mellete!
A megtérés egy életre elkísérő élmény, amely kinél hogyan de egy döntő változás , ami után semmi sem az ami előtte volt!
Ezért nehéz elmesélni! :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 19:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Én viszont sokkal inkább hiszek az örökkévaló Istennek, Aki nem változik, amint Igéje sem.

A katolicizmus durva önkényességei, amik mindezek fölébe helyezik a maguk hittévelygései (hiszen ezért jött létre a reformáció - nem?) nem "semlegesíthetőek" semmilyen politikai-humánus tevékenységgel.
Nem én találtam ki, mégis nagyon igaz:
A Pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve


Ahol még jószándék sincs, az biztosan pokolba vezető út! Ahol jószándék van, az még legalább esélyes...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 19:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Sándor erről az írás mást mond:

Zsolt 19,14 Tartsd távol a te szolgádat a szándékosoktól; ne uralkodjanak rajtam; akkor ártatlan leszek, és tiszta leszek, sok vétektől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 20:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
A jószándékosoktól?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 20:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tamás!

Köszi, hogy ezt leírtad.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 20:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
A jószándékosoktól?


Nem tudom te mit értesz a szó alatt?

Azt viszont tudom, hogy Pétert nem vezethette a rossz szándék a mondásában, amire az Úr olyan keményen felelt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 21:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Kedves Sándor erről az írás mást mond:

Zsolt 19,14 Tartsd távol a te szolgádat a szándékosoktól; ne uralkodjanak rajtam; akkor ártatlan leszek, és tiszta leszek, sok vétektől.


Kedves Magda a beírt két mondatom melyik részét nem érted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 05:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Sándor én értem a te mondatod, gondolom az enyém az érthetetlen.

Az embernek csak egy jó szándéka lehet, és pedig az, hogy oda szánja magát Isten akaratának teljesítésére.

Az emberből magából semmi jó nem származhat, ezért kellett az Úr Jézusnak meghalni, hogy ebből a jónak gondoltságunkból szabadítson meg.

Minél jobbnak gondolom magam annál kisebb az esélye, hogy valaha elfogadom a Kereszt halált érvényesnek a magam életére.

Isten kegyelme határtalan.
Olvasd el a megtérésemről írtakat, én sem tudtam, hogy megváltásra szoruló bűnös vagyok, mert tele voltam jószándékkal :)

Én akartam segíteni az embereken és ezzel bitoroltam Isten helyét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
Kedves Sándor erről az írás mást mond:

Zsolt 19,14 Tartsd távol a te szolgádat a szándékosoktól; ne uralkodjanak rajtam; akkor ártatlan leszek, és tiszta leszek, sok vétektől.



látod, kedves Magda: ITT a bökkenő ebben a "csak én és az ÚrIsten" c. koncepcióban...

ez egy FORDÍTÁSI HIBA (ha úgy tetszik nyelvi változás miatt érthetetlen ige)

ez a "szándékosok" az eredetiben a SZÁNDÉKOS BŰNÖKET jelenti


namármost... ha NINCS körülötted a MÁSIK TÜKÖR (a közösség) ... akkor könnyen eljuthatsz oda, hogy a FORDÍTÁSI HIBÁT is ISTENI KIJELENTÉSNEK véve teljesen tévútra futsz (lásd még Mózes SZARVA)

megnéztem neked a héber-magyar TANACHban, "ők" így fordították:

"Tévedéseket ki vehet észre? rejtett dolgoktól tisztává tégy engem! Gonosz szándéktól is tartóztasd szolgádat, ne utalkodjanak rajtam; akkor gáncstalan leszek és tisztává leszek nagy bűntől"
...ugye milyen szép fordítás :) és NYOMA SINCS a PARANOIÁT sugalló (rossz) fordítástól: "tarts távol azoktól, akiknek valami SZÁNDÉKA van velem"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 11:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
FM írta:
Kedves Sándor én értem a te mondatod, gondolom az enyém az érthetetlen.

Az embernek csak egy jó szándéka lehet, és pedig az, hogy oda szánja magát Isten akaratának teljesítésére.

Az emberből magából semmi jó nem származhat, ezért kellett az Úr Jézusnak meghalni, hogy ebből a jónak gondoltságunkból szabadítson meg.

Minél jobbnak gondolom magam annál kisebb az esélye, hogy valaha elfogadom a Kereszt halált érvényesnek a magam életére.

Isten kegyelme határtalan.
Olvasd el a megtérésemről írtakat, én sem tudtam, hogy megváltásra szoruló bűnös vagyok, mert tele voltam jószándékkal :)

Én akartam segíteni az embereken és ezzel bitoroltam Isten helyét.


Ámen és Ámen kedves Magda.

Isten nem kíváncsi az ember jószándákára. Ha a mi elfogadásunk, üdvösségünk kizárólag azért lehetséges, mert Krisztusban vagyunk, s Ő mibennünk (már amennyiben így van), akkor kizárólag az a feladatunk, lehetőségünk, útunk, biztosítékunk, stb., hogy engedelmeskedjünk (vö. Jn 3,36), s így "nem én élek, hanem él bennem a Krisztus" és Ő, az, "Aki munkálja az akarást és a kivitelezést".
Ha nem így van, ha engedekmesség helyett saját ötletek, törekvések JÓSZÁNDÉKAI vezérelnek, úgy a következményeket is taglalja a Jn 3,36: Isten haragja marad rajta

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
...ugye milyen szép fordítás :) és NYOMA SINCS a PARANOIÁT sugalló (rossz) fordítástól: "tarts távol azoktól, akiknek valami SZÁNDÉKA van velem"


Ismét tanúságot tettél arról, hogy a magad elgondolása alapján ítálsz meg mást.

Szeretném tudomásodra hozni, hogy sehonnan nem zártak ki, sehonnan nem mentem el saját akaratból, és sehová nem fogok menni saját akaratból.

Tökéletesen elfogadom az írásban azt is, hogy közösség kell, és kívánom is a közösséget, de kérlek kímélj meg az engem zargatástól, most már, ha kibirod.

Te aki a pszichológiát oly nagyra tartod, te ne tudnád, hogy a szándék mit jelent.
Gondolom az ős szándékost is ismered.
Amit írtam nem egy észbeli elmefuttatás gyümölcse, hanem a Szent Szellem igazságra vezetése.

Én téged nem bántottalak, te viszont attól a pillanattól, hogy velem kapcsolatba kerültél az Interneten kísérletet teszel, hogy hol találsz rajtam fogást.
Rajtam mindenhol fogást lehet találni, ezt közlöm,
DE:
el vagyok rejtve az Úr Jézus Krisztusban, ő pedig győztes, és én is ezért győztes vagyok.
Itt is megnézhető:
BIBLIA
MAKKABI KIADÓ Kft.
Flelős szerk. Raj Tamás
19.Zsoltár:
"Gonosz szándéktól is tartsd távol a te szolgádat ne uralkodjék rajtam:
akkor gáncstalan leszek és tisztává leszek nagy bűntől"
Az előtte levő és a követő sem érdektelen, olvasni és megtartani érdemes, mint minden ami az Úr szájából származik.

Tamás kérlek kerüld el a szándékaidat velem kapcsolatban.
A közösség igénylésére való buzdításod köszönöm, ezt is az Úr kezébe tettem, itt sem kívánok Izmaelt szülni (talán érted).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 11:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

köszönöm, hogy ÉRTESZ :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség