Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 14:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Lucius írta:
net2rist írta:
tessék, ige:

Idézet:
Péld 26,4. Ne felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne légy te is ő hozzá hasonlatos;
Péld 26,5. Felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne legyen bölcs a maga szemei előtt.


nu? teccik?


És értjük is?
Nem azt mondja, hogy ne adj választ.
Hanem azt, hogy ne alkalmazd azon logikát, amiből a kérdés kiindult.
A kettő közt különbség van.


Én még mindig nem :?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 14:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
FM írta:
32ezüst írta:
... A Bibliaidézetekkel csak egyetlen baj van: hogy egyetlen soráról is éveket lehetne beszélni. És honnan tudnám, épp mire gondoltatok?


Az IGÉBEN pont az a lényeg, hogy nem az én gondolatom közvetíti a másik felé, hanem azt kell keresni Isten engem azzal mire akar tanítani.

Lehet, hogy meg kell keresnem a helyet, lehet, hogy el kell olvassan az előtte levő részt, lehet, hogy az utána levőben szól.

Neked mondjam ezt kedves Ezüst, akinek sokszor szólt már úgy, hogy csak kinyitottad.

Az emberi gondolatok mindég falat húznak Isten és ember közé, az IGE faltörő kos, ha hiszem, hogy Isten akar nekem szólni.

"jó ember " sok van, de csak Isten JÓ!

Én moment a jóemberségből tértem meg :wink: több kevesebb sikerrel :arrow:


Nem gondoltál arra, hogy itt esetleg nem is Istent akarom megismerni, hanem téged, titeket?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 15:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Idézet:
="32ezüst"
Idézet:
Nem gondoltál arra, hogy itt esetleg nem is Istent akarom megismerni, hanem téged, titeket?

Szia ezüst!

Tök ari vagy! :D
(de azért remélem egy kicsit Istent is :) .Én se azért járok pl. a "növénytermesztők.hu fórumára" :) , mert totál nem érdekelnek a növények, és csak a "kertészekre" bukok? :D Annyira mazochista azért nem vagyok. :D Ugye most csak húzol minket? :D)
(Különben neked ugye van(nak) már gyereke(i)d? Mintha valahol ezt olvastam volna. Tök jó, nem is gondoltam volna, hogy már Anyuka vagy! :) )

Üdv, és további szép napot mindenkinek!: Emilien *húzok haza, megy a vonatom*.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 16:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Emilien írta:
Szia ezüst!

Tök ari vagy! :D
(de azért remélem egy kicsit Istent is :) .Én se azért járok pl. a "növénytermesztők.hu fórumára" :) , mert totál nem érdekelnek a növények, és csak a "kertészekre" bukok? :D Annyira mazochista azért nem vagyok. :D Ugye most csak húzol minket? :D)
(Különben neked ugye van(nak) már gyereke(i)d? Mintha valahol ezt olvastam volna. Tök jó, nem is gondoltam volna, hogy már Anyuka vagy! :) )

Üdv, és további szép napot mindenkinek!: Emilien *húzok haza, megy a vonatom*.

Tudod, az úgy van, hogy Isten a saját képére teremtett titeket... Minél jobban megismerlek és megszeretlek titeket, annál jobban ismerem és szeretem Őt is.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 16:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
32ezüst írta:
Nem gondoltál arra, hogy itt esetleg nem is Istent akarom megismerni, hanem téged, titeket?

Én még abban sem vagyok biztos, hogy minket (provokálni igen).
De végül is ráérsz, és legalább magadat jól elszórakoztatod :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 16:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
tavasz írta:
Én még abban sem vagyok biztos, hogy minket (provokálni igen).
De végül is ráérsz, és legalább magadat jól elszórakoztatod :wink:

Na jó, már itt sem vagyok...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 16:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Jaj, de nem bírja valaki a kritikát...vagy ez volt az önkritika?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
FM írta:
32ezüst írta:
... A Bibliaidézetekkel csak egyetlen baj van: hogy egyetlen soráról is éveket lehetne beszélni. És honnan tudnám, épp mire gondoltatok?
Az IGÉBEN pont az a lényeg, hogy nem az én gondolatom közvetíti a másik felé, hanem azt kell keresni Isten engem azzal mire akar tanítani.Lehet, hogy meg kell keresnem a helyet, lehet, hogy el kell olvassan az előtte levő részt, lehet, hogy az utána levőben szól.Neked mondjam ezt kedves Ezüst, akinek sokszor szólt már úgy, hogy csak kinyitottad.Az emberi gondolatok mindég falat húznak Isten és ember közé, az IGE faltörő kos, ha hiszem, hogy Isten akar nekem szólni."jó ember " sok van, de csak Isten JÓ!
Én moment a jóemberségből tértem meg :wink: több kevesebb sikerrel :arrow:
Nem gondoltál arra, hogy itt esetleg nem is Istent akarom megismerni, hanem téged, titeket?


Annyi bölcsességet feltételeztem rólad, hogy ilyen eleve reménytelen dologba nem kezdesz, még a gyakorló pszichológusok is statisztikát használnak a teszt értékelésében, a harang alakú görbébe csak nem gondolkodsz :wink:
Magadról tudod hol helyezkedsz el?
Én a nem normálisoknál :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 18:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
32ezüst írta:
....
Én még mindig nem :?


Egy kicsit a bolondságról;
Nem szószerinti bolondról van szó, hanem ostobaságról. Isten ostobának minősíti azt az embert, aki bolond módon elutasítja Őt. (emeltem ki azért, mert sok esetben azt értik, hogy Isten ’lehülyézi’ az embert. Erről szó sincs.) Isten az ostobasággal kapcsolatban ihlette Salamont, aki a példabeszédeket összegyűjtötte. Ezt is jóváhagyta, annak tartalma miatt.

Péld 26.4 Ne felelj az ostobának az ő bolondsága szerint, nehogy vele egyenlő legyél.
Ehhez érdemes hozzá olvasni 1Pét 3:9 Mert így jobban érthető miről is szól.
Valamint arról, hogy a felelet ne legyen olyan, mint a kérdés. Ostoba = tagadó, bolondságot beszél, saját szíve szerint. (szív az érzelmi központ.) Mivel érzelmeiben nem Istent tekinti fontosnak, nem Isten szavát, így a felelet ne azon alapuljon, hanem Isten szaván.
Ez a vers önmagában egy külön gondolat volt.

A másik vers 26:5 ismét egy külön gondolat. (tekintve, hogy példabeszédek)
Felelj csak az ostobának az ő bolondsága szerint, hogy ne legyen bölcs a maga szemében.
Ehhez is érdemes elolvasni a Biblia más részeit. Mat 21.24; Ján 9:27, kiváltképp érdekes. :)
Mindkét esetben jól érthető, jól behatárolható gondolattal találkozunk.

Viszont így egymásután a látszólag rögtön ellentmondó részek szorosan összetartozó, de két független erős gondolat, ami segíti az embert amikor ilyen helyzetbe kerül. Egyrészt, hogy kerülje, hogy maga is ostobaságot tegyen, másrészt erős biztatás a felelet tartalmára nézve.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 16:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Lucius írta:
...Kérdeztem korábban. (örülnék ha kifejtenéd, de ha nem hát azzal sincs gondom. De, jó volna…)
Mit csinál a kereszt? Mondod korábban; a kereszt munkája.
Mondod most; a kereszt ajtót nyit. A kereszten átmenni.
Mit jelentenek ezek? Hogyan érted, milyen gondolat áll mögötte. (mert gondolom jelképesen érted.)

Az emberi értelmet mintha kizáró oknak tekintenéd a hitben.
Miért? Vagy én gondolom rosszul?
Örömmel venném, ha ezeket levezetnéd! Ha szánsz erre időt, és hajlandóságot.


Nem zárom ki az emberi értelmet, sőt az emberi testet sem zárom ki, pedig az ÍTÉLET első sorban arra irányult, és a lélek csak másodlagos résztvevője.

Kérlek írd meg mi történt a kereszten a te nézőpontodból, a te ismereteid alapján, mert ahhoz, hogy egy úton kérésedre veled elinduljak, látnom kell amit te látsz.


Kiemeltem, hogy jobban észrevedd!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 06:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
....
Kérlek írd meg mi történt a kereszten a te nézőpontodból, a te ismereteid alapján, mert ahhoz, hogy egy úton kérésedre veled elinduljak, látnom kell amit te látsz.

Kiemeltem, hogy jobban észrevedd!


Sokat beszélek, :) talán ez a gond.
Kiemeltem, hogy Jézus meghalt a (kereszt, vagy oszlop). Ez történt. A halálával megtörtént a megváltás. Aminek a reménysége még tovább erősődik amikor 3. nap feltámadt.

Kérdésem pedig a volt. Mit csinál a kereszt? Mit dolgozik? És ilyesmik.

Ezt most rövidre fogtam.. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Lucius értettem a kérdésed, csak addig amíg egy halált látsz a kereszten, addig a két lator halálát ugyan úgy tekinted, mint az Úr Jézus Krisztus halálát, és ha nem úgy tekinted, akkor miért nem?
Tényleg így tekinted?

Nem a feltámadását kérdeztem, hanem a kereszt halál jelentőségét kérdeztem hogyan látod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 19:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Kedves Lucius értettem a kérdésed, csak addig amíg egy halált látsz a kereszten, addig a két lator halálát ugyan úgy tekinted, mint az Úr Jézus Krisztus halálát, és ha nem úgy tekinted, akkor miért nem?
Tényleg így tekinted?

Nem a feltámadását kérdeztem, hanem a kereszt halál jelentőségét kérdeztem hogyan látod?


Nem.
Nem csak egy halált látok. ( ahogy az általában ismeretes)
Én a megváltást látom.
a megváltás pedig úgy lépet be, hogy Ő mint tökéletes, és büntelen, képes volt lojalitásból meghalni. Azaz letenni életét, amivel átválalta azok bűneit akik hisznek benne.

De, kérdésem nem ez volt.
Mit csinál a kereszt, mit dolgozik? stb.
Egyáltalán mitől fontos, hogy kereszt, oszlop? Vagy bármely más eszköz is lehetne.
Ha átvitt értelme van, akkor mia az? Vagyis mit takar?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 20:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A keresztről való beszéd bolondság azoknak akik elvesznek, de nekünk Istennek ereje:

Lk 14,27 És valaki nem hordozza az ő keresztjét, és én utánam jő, nem lehet az én tanítványom.
Lk 16,16 A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és mindenki erőszakkal tör abba.
Lk 20,4 A János keresztsége mennyből vala-é, vagy emberektől?

Erőszakot magamon kell tegyek, mert erőszakkal kell megfeszítenem a testemet indulataival és kívánságaival és felvenni a keresztet, ami minddentől, és mindenkitől elválaszt, csak a feltámadott Úr Jézus Krisztuson keresztül lehetek mindennel és mindenkivel kapcsolatban.

Mert meghaltam a világnak és a világ meghalt nekem amikor elfogadtam a megváltásom, mert csak a halál szabadít meg a törvénytől.

Ez szellemi valóság, nem képletes értelmű, hanem valóságosabb mint amit érzékeimmel felfoghatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 21:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
...Erőszakot magamon kell tegyek, mert erőszakkal kell megfeszítenem a testemet indulataival és kívánságaival és felvenni a keresztet...
mert csak a halál szabadít meg a törvénytől...


Kedves Magda,
Te ilyen elvont fogalmakban éled az életed? Az embertársaiddal való kapcsolatban hogy jelenik meg a hited?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség