Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Egyet értek Tiv!

Azt még nem is mertem leírni, hogy mindenki maga dönti el ugyan , hogy írjon , vagy ne , de ebben ajállanám , hogy ne "emberi " indulatában tegye!
Kikerestem Apológia címét , ha él még a címe ! Valami olyan érett és ebben jártas téma felvigyázó lehetne a vezetője a beszélgetéseknek , aki jártas ezen a téren!
Akit az Úr használ, és ezt felvállalja!
A többiek válaszát , véleményét is várnám , mert egy akaraton kell lennünk ebben is!
Nem erőszakolom a dolgot , csak magam jónak találnám!
Tiv írta:
Idézet:
A meglátását bárkitől elfogadom ha az Igét ő maga is elfogadja úgy ahogy le van írva.
Magyarázatát megint csak az Igére támaszkodva teszi.
Így valóban épülhetnénk.


Vagy az idézett műből tenne fel vagy az elérhető veb címét rakná be, ha igemagyarázat alapján hiszi amit ír!
Senkiről nem feltételezem , hogy olyat írna le amiben nem hisz!
Ha viszont nem biztos, a magyarázatot illetően, tehet fel kérdéseket!
Lehet finomítani a dolgot még , a lényeg hogy elfogadva hogy egy Református fórumon vagyunk, de azért Jézus gyülekezetének a tagjai vagyunk elsősorban, így tartsuk tiszteletben a másik felekezeti nézetét is!
Ez furcsa lesz , de Jézus azért vezette Kálvint és másokat , hogy a helyes útra visszavezesse a gyülekezeteket! Így adhat és bizonnyal ad is a világba hasonló elhívású embereket ma is!
Épüljünk az Úr Jézus Krisztus által, és egymás hitével is!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2006. dec. 06., szerda 14:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:37 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Magda!
Nem vitatkozni akarok mert egy a csónak , csak más oldalon evezünk lehet :*:
Az igében van egy szakasz , ha jól tudom amiben azt mondja és" egyetlen igét sem engedett a földre hullni!"
Értsd megtartott!
Kikeresem , ha nem találnám megkövetlek! :oops:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Sámuelnél keresd, kedvenceim közé tartozik, ezt kértem elsőre Istentől.
Mivel kicsi gyermek 3 éves volt amikor Élihez került Anna imádságra kapott első szülött fia.
Hosszú idő után neki szólt elsőre az Úr.
Szól hozzánk is csak halljuk meg MINDÉG!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Figyelő írta, hogy W.N. szerint a keskeny pallon hogy halad egymást követve .....(ha jól emlékszem) IGE _HIT _ TAPASZTALÁS, ha hátra tekint leesnek
A hiszékenység amikor emberi magyarázatban hiszek ettől engem, de mást is mentsen meg Isten.
Az Úr Jézus mondta, hogy azzal erőtlenné lehet tenni Isten beszédét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Egyet értek Tiv!


Ez furcsa lesz , de Jézus azért vezette Kálvint és másokat , hogy a helyes útra visszavezesse a gyülekezeteket! Így adhat és bizonnyal ad is a világba hasonló elhívású embereket ma is!
Épüljünk az Úr Jézus Krisztus által, és egymás hitével is!
Szeretettel Tamás

Ez bizony az.

Jézus nem engedte meg a gyilkosságot.
Tudod JT koromban hitem embereknek és hidd el rá lehet fázni.

Az Ige megtud győzni, mások értelmezése segíthet hogy amire nem figyeltem fel azt észre vegyem de az Ige győz meg. Ha az valós.

Refis szabályt felállítani? Egy irányzat ismét. Erről már írtam. :)

Olyan mintha Jézust kötöznéd meg hogy csak így jelentse ki magát.

Ehhez bátorság kell, vagy vakmerőség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tamás!

Teljesen egyetértek a felvetéseddel, de - mivel azért egy kicsit ismerjük egymást, így megkockáztatom,h. nem fogod bántásnak venni,az eddigi fórumozási tapasztalataim alapján azt mondom,


álom, álom, édes álom


Csak úgy hirtelenjében, milyen megjegyzéseket írtak válaszul, egy-egy teológiai magyarázat beírása után:
- egy ilyen nagy nevű embertől nem ilyen butaságokat várnék-
-nem látod,h. ebben sehol sincs a gyermeki hit-
-ez olyan pehelykönnyű, h. nem mozdít a mérlegen.-

és még sorolhatnám.

szerinted mi alapján döntsük el, h. a beírt magyarázat biblikus-e, a Szentlélek által ihletett-e, vagy belemagyarázás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 14:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Magda!
Idézet:
1Sám 3:19 Sámuel pedig fölnevekedék, és az Úr vala ő vele, és semmit az ő ígéiből a földre nem hagy vala esni.

Igen köszönöm így könnyebb volt megtalálni , nem miattad hoztam ,hanem hogy mások is olvassák!

Kedves Tiv!
Egy szóval sem mondtam hogy Kálvin teljességgel bevégezte a munkát és , ezért írtam hogy ad ma is elhívást embereknek , azaz hogy még a meglévő dolgokban is kijavítsuk ami nem az eredeti tanítása szerint van!
Nem emberekben bízni , hanem elfogadni hogy más lehet Jézus által egy-egy dologban már előrébb nálunk!
A" mindent megvizsgáljatok" is érvényben van!
Én ötlet szintjén hoztam fel ezeket , mert több gyümölcsöt vélek benne , mint az egymás , és a szavak cséplésétől :roll: :*: !
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika tényleg azt szeretnéd, tényleg az álmod ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda, ezt most negatív értelemben írtam, h. nem megvalósítható az elvárás.
De ez nem fékez,én a fórumtól nem várok semmit, s mint tudjuk,szeretni -tehát szeretettel fórumozni-így lehet csak igazán,elvárások nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hát én is negatív értelemben írtam, de az elvárók felé.
Én a fórumtól sokat várok, hogy Isten tanít mindenkit ezen keresztül is, és mindenen keresztül, és a tanítását elfogadjuk és TŐLE fogadunk mindent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:24 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Kedves Tamás!

Teljesen egyetértek a felvetéseddel, de - mivel azért egy kicsit ismerjük egymást, így megkockáztatom,h. nem fogod bántásnak venni,az eddigi fórumozási tapasztalataim alapján azt mondom,


álom, álom, édes álom


Csak úgy hirtelenjében, milyen megjegyzéseket írtak válaszul, egy-egy teológiai magyarázat beírása után:
- egy ilyen nagy nevű embertől nem ilyen butaságokat várnék-
-nem látod,h. ebben sehol sincs a gyermeki hit-
-ez olyan pehelykönnyű, h. nem mozdít a mérlegen.-

és még sorolhatnám.

szerinted mi alapján döntsük el, h. a beírt magyarázat biblikus-e, a Szentlélek által ihletett-e, vagy belemagyarázás?
Kedves Erika
Én megértem hogy tisztelitek a nagynevű embereket. De ennyi és nem több. :)
Szívesen írtam és ajánlottam pl Luciusnak Refis Ige hirdetést, a személyét is tisztelem de ez nem jelenti azt hogy ne kell megvizsgálni úgy van e.



Erről írok: (nem dorong, hanem ami már is kizárja hogy Jézuson kívül más személy függő legyek.)

1Kor 1
12.
Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé, én meg Krisztusé.
13.
Vajjon részekre osztatott-é a Krisztus? Vajjon Pál feszíttetett-é meg érettetek, vagy a Pál nevére kereszteltettetek-é meg?

1Kor 3,
4. Mert mikor egyik ezt mondja: Én Pálé vagyok; a másik meg: Én Apollósé; nem testiek vagytok-é?
5. Hát kicsoda Pál és kicsoda Apollós? Csak szolgák, kik által hívőkké lettetek, és pedig a mint kinek-kinek az Úr adta.
6. Én plántáltam, Apollós öntözött; de az Isten adja vala a növekedést.
7. Azért sem a ki plántál, nem valami, sem a ki öntöz; hanem a növekedést adó Isten.
8. A plántáló pedig és az öntöző egyek; de mindenik a maga jutalmát veszi a maga munkája szerint.
9.Mert Isten munkatársai vagyunk: Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok.
--

Bocsás meg ha valami bántó.

Ez nem jelenti azt hogy ne szerethetem.
A feleségem sem fogadhatja el tőlem az Igét mert én mondom.
Vizsgálja meg és fogadja el Urától ha ezután is úgy látja, és saját kapcsolata lesz vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:26 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Erika!

A reagálások amiket írtál talán mellőzhetőek lennének!
Mondhatnám azt hogy ha személytelen írások , azaz nem egy másik fórumozóra irányuló , hanem az Igére irányuló , magyarázatok íródnak , azzal elkerülhető ,hogy a másik magát érezze sértve!
Eggyáltalán a feltételezést kellene kivenni , hogy a másik sértegetni akar!
Álom vagy sem , a megvalósítása rajtunk áll, vagy bukik, ötleteket lehet hozni de szigorú moderálás indokolt lenne!
Szeretettel Tamás
Szigorúan moderált topic! :*:

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:31 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Kedves Magda!
Idézet:
1Sám 3:19 Sámuel pedig fölnevekedék, és az Úr vala ő vele, és semmit az ő ígéiből a földre nem hagy vala esni.

Igen köszönöm így könnyebb volt megtalálni , nem miattad hoztam ,hanem hogy mások is olvassák!

Kedves Tiv!
Egy szóval sem mondtam hogy Kálvin teljességgel bevégezte a munkát és , ezért írtam hogy ad ma is elhívást embereknek , azaz hogy még a meglévő dolgokban is kijavítsuk ami nem az eredeti tanítása szerint van!
Nem emberekben bízni , hanem elfogadni hogy más lehet Jézus által egy-egy dologban már előrébb nálunk!
A" mindent megvizsgáljatok" is érvényben van!
Én ötlet szintjén hoztam fel ezeket , mert több gyümölcsöt vélek benne , mint az egymás , és a szavak cséplésétől :roll: :*: !
Szeretettel Tamás

Kedves Tamás
Tudom hogy a szeretet vezérel. :)
Biblia órát nehéz a fórumon csinálni, de Isten előtt semmi sem lehetetlen. :)

Csak ezt az teheti meg akinek inditatása van rá.
Az viszont már többet lát ebből mint mi.

Én örömmel olvasgatnám, sőt az újaimat sem kéne agyon vernem a sok pötyögéssel (beírással). :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Megnéztem 166 regisztrált tag van !
Én egy ötlettel előjöttem , nos az aktívan a fórumot formálók , vagy csak olvasók véleménye is érdekelne , mert senkinek a torkán nem akarok lenyomni egy ötletet!
Most takarékba állok , mások is had jussanak szóhoz , hiszen Figyelő , Kavics,Net,(bocs aki kimaradt!) és más komoly hitű testvérek véleményére is , egyáltalán mindenki véleményére szükség van , mint mondottam egy akarattal ha lehet!
Szeretettel Tamás

:*: Pause :*:

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv írta:

Kedves Erika
Én megértem hogy tisztelitek a nagynevű embereket. De ennyi és nem több. :)




Erről írok: (nem dorong, hanem ami már is kizárja hogy Jézuson kívül más személy függő legyek.)

1Kor 1
12.
Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé, én meg Krisztusé.
13.
Vajjon részekre osztatott-é a Krisztus? Vajjon Pál feszíttetett-é meg érettetek, vagy a Pál nevére kereszteltettetek-é meg?


Bocsás meg ha valami bántó.



Tiv,
én minden ember tisztelek, a "közkatonák" között élve az életem, velük könnyebben megértetem magam.
De azt elfogadom, h. Isten nem mindenkinek ugyanazt a kegyelmi ajándékot adta, van akinek a bölcseség beszédét, van akinek a tudományét, ...és ilyen helyzetben, mikor valami témáról beszélünk, szívesen veszek le a polcról egy-egy magyarázatos könyvet, megnézem, vajon mit ír , mi a látása.
S bizony sokszor felbuzdulok, h. igen, ez így van,egyetértek, csak ezt én így nem tudnám elmondani- ezért bemásolom.De nem ajnározom az adott lelkészt, nem hajlongok a fényképe előtt, s fenntartom a hibalehetőséget is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség