Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 11:56 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tavasz
Amint írtam elfogadom azokat akik visszamenőleg elhiszik hogy valós keresztség volt.
Legyen a hitük szerint. :)

Ha nem akar megkeresztelkedni mer neki ez így jó. Nekem nincs bajom vele.
Hisze első sorban meg kell élni ezt a keresztséget ha megélte mint Erika is hát legyen.
De ez nem lehet elfogadható még pedig a következő idézetedért.

Idézet:
A hamis kereszténység a felnőttkeresztség esetén is fennáll!
A valódi megtérés OTT BELÜL történik meg, és azt a gyümölcsök igazolják.


Úgy ám.
Csak míg azt a személy maga dönti el és ha meg is keresztelték nem a gyülekezet tévedése hanem a személyi.
Addig a gyerekkeresztséggel gyártják a hitetlen szülök gyerekeit kereszténynek.
Ezek felnőve névleges keresztények, de szüleik is azok voltak.

Nézd aki a keresztelést végzi de gyülekezet is tudja hogy szó sincs élő hitről 100-ból ja akarattal 50-ben.
Ez szokássá kötelezővé lett téve minta temetés, úgy a keresztelés is.

„Jó az ah van ha meghal legalább valaki eltemeti.”

Bizony ilyen is elmegy megkeresztelni gyerekét.

De egyben egyházhoz jogosan tartozó személy aki azt hiheti hogy ő is részesül halála után a mennybe menetelbe.
Persze egy kis rá segítés kell egy kér ima a lelkész úrtól és talán egy két gyertya halottak napján.

„Na megnyugodhatunk....” elintéztük a menybe menetelt”...

Komolytalannak tűnik de nem találkoztatok ilyennel?
Ha nem akkor nem nagyon beszélgettek emberekkel legfőbb ként idegenekkel.

El lehet bagatellizálni.
De míg a felnőttnél maga dönt és hisz vagy nem, ez az ő döntése nem kételkedhet benne a keresztelő.
Nincs olyas fajta felelősség sem a keresztelő sem a gyülekezetnek hogy nem tehetné meg.


A gyerekkeresztségnél viszont a felelősség a keresztelőt terheli és így azt is aki rá veszi hogy tegye.
(egyház, szülő)

Saját döntés egybe vág az Igével.
Mások döntenek vállalják a felelősséget.

Van különbség.
Azt jól látod hogy a gyümölcsök igazolnak így azt is hogy mi helyes és mi nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 12:19 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Üdv Zsolt
Zsolt írta:
Kedves Mindannyian!

Annyi az új beírás, hogy alig lehet követni. Egyik üzenetemben eretnekséget írtam valóban. És ezt azokra értem, akik reformátusként elfogadják a Heidelbergi Kátét és a Második Helvét Hitvallást, és mégis azt mondják, jó, akkor járjunk alternatív úton, hitünk és meggyőződésünk ellenére. .
Értem tehát Rostára. :)

Hisz benne és egyik gyereke Refis a másik meg Katolikus.
Igen ez érdekes hit. :)
Idézet:
Ma az a trendi, hogy alámerítkezzünk, mert az látványosabb, és más egyházak is úgy csinálják.[quate]
[/quqte] Lényegtelen, hogy a mi hitvallásunk mit állít. A trendi a lényeg. Egy csipet ebből, egy csipet abból. Ha jók az infóim, ilyesmi miatt lett Kárpátalján majdnem egyházszakadás.

Ha egyszer vállalom a reformátusságot, akkor vállalom a hitvallást is. Ha nem, valóban van más választásom, de hogy Istennel tetsző-e, az majd kiderül a legfőbb bíró előtt.
Az lehet hogy tisztába vagy Refis vallásod hitéve de nem erről írtunk hanem hogy ez megfelel e az Igének azaz Istenek.
Ha te „trendinek” tartod a alámerítést akkor közzel sem jársz megértésében nem még átélésében.

Akkor viszont csak tanokról beszélgetsz, míg mi élő kapcsolatról szólnánk aminek egyik része az alámerítés. (fontos része)
De megnyugtatásunkra legyen nem elengedhetetlen. :)

Biza volt 12 tanítvány és egy lator is aki nem volt se így se úgy megkeresztelve, szóval lehet kivétel Istenen múlik minden.
De ettől még az a sok rossz gyümölcs nem szűnik meg.
Bele kéne húzni hogy ne legyen olyan sok rossz gyümölcs. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Zsolt mondta (amúgy köszi a pszeudo-refiségem "megmentését"):
Idézet:
Lényegtelen, hogy a mi hitvallásunk mit állít. A trendi a lényeg. Egy csipet ebből, egy csipet abból. Ha jók az infóim, ilyesmi miatt lett Kárpátalján majdnem egyházszakadás.


el kell keserítselek: SEMMI trendi nincs például abban, ha egy nagymúltú református líceum köztiszteletben álló igazgatóját (tanári kar jó részével együtt) kirúgják... illetve az ilyesmit EGZISZTENCIÁLISAN egyáltaln nem TRENDI felvállalni...
az ilyesmi utoljára a római arénákban volt "trendi" :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Értem tehát Rostára. :)

Hisz benne és egyik gyereke Refis a másik meg Katolikus.
Igen ez érdekes hit. :)


Valami gondod van a hitemmel Tivadar? :shock:

A feleségemtől katolikus gyerekem vallását érvként felhozni a csecsemőkeresztelés témában, az én hitem cikizésére, elég gyászos dolognak tartom.

Továbbra is csak a megosztást látom bennetek, amikor a cscsemőkeresztelés felett a felnőttkeresztelés kizárólagos, emiatt üres, és olcsó propagandáját folytatjátok.

A reformátusság különben elfogadja a felnőttkeresztséget is. Mi nem vagyunk vaskalaposak! Amit itt műveltek, hát ez már túltesz mindenen! :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Mi a keresztség?
Jézussal való együtt járás, Jézusnak odaszánt élet. Szeretetben növekedés.
Erre miért nem képes egy gyermek? :roll:
(még őszintébb is lehet, mint egy felnőtté)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha nem bánjátok: egy kicsit új szempont, picit kilépve a tényleg értelmetlen és romboló egymásnak-feszülésből:

Máté evangéliuma
Idézet:
"Menjetek el széles e világra tegyetek tanítvánnyá minden népeket bemerítvén/megkeresztelvén őket..."


Sok mai gyülekezet evangéliuma:
Idézet:
"Üljetek benn az imaházatokban, tanítsátok magatokat, bemerítvén/megkeresztelvén a ti gyülekezetben felnövő gyermekeiteket..."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Mi a keresztség?
Jézussal való együtt járás, Jézusnak odaszánt élet. Szeretetben növekedés.
Erre miért nem képes egy gyermek? :roll:
(még őszintébb is lehet, mint egy felnőtté)


Ez nem keresztség :cry:

A búza magot dédelgetheted, örizgetheted, hurcolhatod; ha nem engeded, hogy elhaljon a földben akkor nem lesz belőle új élet.

A keresztség meghaltam az Úr Jézus Krisztussal és élek többet nem én, hanem él bennem a Krisztus ......
Nem te jársz együtt az Úr Jézus Krisztussal, hanem Ő él a te testedben.
Halál elfogadása, még pedig a kereszt halál elfogadása tesz képessé az új életre.

Persze, hogy ezt már egy 3-4 éves gyermek is megteheti, ha abban nevelődik.
A szülei HITBEN járnak, azt tapasztalja, hogy hitből élnek, szükségeiket az Úr elé viszik, és a válaszról is számot adnak.
Amikor ezt tapasztalja, akkor igen, ha kéri, ha hiszi.
A csecsemőről el tudod ezt gondolni. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tivadar arról nem szól a fáma, hogy a lator Krisztus testének a tagja lett e?

Aki nem akar Krisztus testének a tagja lenni, hanem emberi közösséghez tartozást tekinti elsődleges feladatnak az
pl. körülmetéli a gyermekét zsidó, mohamedán.
Aki az Úr Jézus Krisztus testének a tagja akar lenni az elfogadja a kereszt halált magára érvényesnek és meghal a világnak, de él Istennek.

Természeti népeknél beavatási szertartások vannak, sok minden van a nap alatt. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:24 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Tiv írta:
Értem tehát Rostára. :)

Hisz benne és egyik gyereke Refis a másik meg Katolikus.
Igen ez érdekes hit. :)


Valami gondod van a hitemmel Tivadar? :shock:

A feleségemtől katolikus gyerekem vallását érvként felhozni a csecsemőkeresztelés témában, az én hitem cikizésére, elég gyászos dolognak tartom.

Továbbra is csak a megosztást látom bennetek, amikor a cscsemőkeresztelés felett a felnőttkeresztelés kizárólagos, emiatt üres, és olcsó propagandáját folytatjátok.

A reformátusság különben elfogadja a felnőttkeresztséget is. Mi nem vagyunk vaskalaposak! Amit itt műveltek, hát ez már túltesz mindenen! :cry:

Kedves Rosta nem volt ez annyira komoly.
Még ha úgy érzed is.

Egyszerűen rá szeretem volna mutatni mennyire vaktában lövöldözik Zsolti.

Bizony téged is eltalált és ez nem én voltam.


De ahogy eszembe juttatta.
Igen felmerül hitelesége fejtegetéseidnek.

Hiszen magad cáfolod fontosságát annak amit elmondasz mégpedig tettekkel.

Ha hiszed amit írsz és fontosnak tartod akkor mi van a másik gyerekkel?
Gondolom ez magán ügy semmi közöm hozzá.
Igazad van, de jó lenne elvárni hogy azt mondjuk egymásnak amit hiszünk és cselekszünk.
Mind ezt tudva hogy Isten előtt tesszük.


Nekem ez valóban magas fejtegeted hogy mennyire fontos református érzületű gyerekeket nevelni.
Nézd írod:
Idézet:
A reformátusság véleménye ebben a kérdésben végig következetes. Két szentségünk van, és a keresztelés szentségnek való megtartása nem véletlen. A konfirmáció nem szentség teszem még hozzá, hanem az úrvacsora a szentség. A reformátusságnak van egy valóságos, jól átgondolt, Bibliából alátámasztott rendje. A reformátusság ellenségei ezt a rendet természetesen mindenféle módon, és formában támadják....

Mi reformátusok viszont 2000 éve, a Bibliára alapuló hagyományaink alapján továbbra is megszokott módon, Jézus jegyével, a keresztség szentségével Jézus közösségébe fogadjuk a kisdedeket, akik majd valamikor a hitük bizonysága után magukhoz vehetik a második szentséget az úrvacsorát.



Ez most komoly?
Milyen ellenségről is beszélsz?
Az lenne az ellenség aki református létére a Bibliához igazodik és ahhoz szeretne vissza térni?

Az nem ellenség aki más vallást csempészbe?
pl,
A régi fórumon a pápai irományt akartad minden áron megetetni Figyelővel a végén ő volt a hibás hogy nem akarta elolvasni és véleményezni.
--

Nekem ez nem kerek inkább két fél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zsolt írta:
Kedves Net!

Mondom én, hogy elég furcsa bibliafordítást használtok. A Károli-félében égy van az idézet Mátétól:

"19. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
20. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"

Bemerítésről szó sincs. És megnéztem Luthernél is. Ott is csak keresztelésről ír. Bemerítésről nem. Az a baj, hogy hozzá van téve ahhoz, amihez sem hozzátenni, sem belőle elvenni nem szabad.

Kálvin teológia magyarázata az Igét magyarázza, ezért kényelmetlen sokaknak. Ezért vált külön a wittenbergi és a helvét irányzat. És elvált a többi akkor keletkezett vallásirányzattól is. Segítségével maradt meg a magyar nyelv és a magyar kultúra. Hála és dicsőség Istennek és köszönet érte elődeinknek. Ez mégiscsak egy olyan hagyomány, amelyet érdemes megőrizni.

Azért van a Károliban is utalás rá. :)
Márk 1,
9. És lőn azokban a napokban, eljöve Jézus a galileai Názáretből, és megkeresztelteték János által a Jordánban.
10. És azonnal feljővén a vízből, látá az egeket megnyilatkozni, és a Lelket mint egy galambot ő reá leszállani;

--
Csel 8,39 Mikor pedig a vízből feljöttek, az Úrnak Lelke elragadá Filepet; és többé nem látta őt a komornyik, mert tovább méne az ő útján örömmel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Milyen jó, hogy a "mi Tivadarunk" mindenkinél mindent jobban tud/lát. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
1Tim 2,4. A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

hmmm... nem látom lábjegyzetben, hogy "kivéve, akik nem erre vannak eleve elrendelve"... de biztos hibás a bibliám :S

Idézet:
Jn3:14. Ahogyan Mózes fölemelte a kígyót a sivatagban, ugyanúgy kell az Emberfiának fölemeltetnie,
15. hogy mindenkinek, aki hisz benne, örök élete legyen.
16. Mert Isten annyira szereti a világot, hogy egyetlen Fiát adta oda, hogy senki, aki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


itt se nagyon látom a LEHETŐSÉGÉT se, hogy ezt a "mindenkit" leszűkítsük...

EGYETLEN "igazi" motivációt látok emögött: a "chosen few"-tudatot... hogy "mi vagyunk a kiválasztottak"
ennél még a jehovisták is alázatosabbak: megmondják szemtől szembe: NEM TUDOM, hogy benne vagyok-e a 144ezerben...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség