Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 13:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nehogy a végén jégtáblából kelljen kilehelni. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
Ha ott állunk előtte és megkérdezi majd: Annyi igében mutattam rá mit cselekedj , hogy az ÉN Követőmlegyél, miért nem figyelmeztél rám?
Mit válaszolunk Neki?


Ez a lényeg Tamás, mert ott már nem lehet maszatolni az Igecsűrcsavar 2.0-val. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 15:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 11:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Zsolt te tévedsz!
Keresztelő jános a rituális fürőt hirdette, és nem az ujjászületés fürdőjét.
A rituális fürdő ma is alkalmazott a hívő zsidók között.
Gondolom ezt nem vetted be a számításba.
Ezért van az Apcselben a kérdés, mire keresztelkedtetek meg.
Mert nem mindegy ám mit mondott a Szerecsen komornyik, mint ahogy az sem miért kellett Saul=Pálnak esőre a keresztelkedésre gondolnia amikor a szemi megnyiltak, pedig akkor már az ige fürdője igencsak tisztogatta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 15:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Na, akkor itt egy bizonyíték a gyermekkeresztség létjogosultságára...
Ez itt a lányom, aki kereken 1 évesen a keresztelőjén átérezte a helyzet komolyságát. :)

Kép
(Saját képére? Vagy csak a majomtól örököltuk az utánzást?)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 16:33 
Szia Gabi!

Merre csatangoltál? :-)
Egy kicsit téged is láthattalak a képen :-)

A helyzet komolysága az, amikor sírsz a bűneid felett....

A Teremtő meg nem felnőtt férfi, csak a példázat kedvéért.
Saját képmására, férfivá és nővé! Na ez az Ő neme.

Jó volt látni, jössz a talira?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 19:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Zsolt írta:
Áldás, békesség mindenkinek!

Látom, hogy a gyermekkeresztség szentsége igencsak vesztésre áll. Ezek szerint - dacára a népszámlálási adatoknak - mégiscsak a nagy egyházak vannak kisebbségben. Elfelejtitek, hogy Keresztelő János csak azért nem keresztelt gyerekeket, mert akkor a gyerekeket egész egyszerűen elhajtották az ilyen helyekről. Jézustól is el akarták zavarni, de ő nem engedte őket. Azt mondta: ilyeneké az Isten országa. Mint tudjuk, a gyermeki lélek érintetlen és tiszta, de az eredendő bűn már benne van. Ezt kell a vízzel lemosni. Ennek jelképe a keresztelés. A gyereket eleve Krisztusnak ajánljuk. (Persze, ha nem divatból történik az egész, mint manapság oly sok minden. Meg kell adni a módját. brrr.) Utána később, ha nem fürdik meg a Bárány vérében - értsd: nem fogadja el Krisztus tanítását - lesz hiábavaló az egész.

Nem akarom ideírni az eleve elrendelésről szóló tanokat. Abból világosan kiderül ez az egész. (Lásd pl. Kálvin: "Az eleve elrendelésrő szóló tan")

Áldás békesség!
Nem a nagyegyházak vannak kisebbségben, hanem e kérdésben a veled ellentétesen gondolkozók. Én pl. kikérem magamnak, hogy református vagyok, és nem is kívánok más lenni. Ettől függetlenül én a bemerítkezést tartom helyesebbnek. Az, hogy mi az oka annak, hogy egy keresztyén honlapon (ráadásul református honlapon) miért vannak mégis többségben az e témában velem hasonlóan gondolkodók, elgondolkodtató. Szerintem azok közül a keresztyének közül, akiket tényleg érdekel a Biblia és úgy eleve érdekli a hite (annyira, hogy ilyen témájú fórumba írjon) és inkább utánajár a dolgoknak, minthogy egyszerűen elfogadja a tálcán kíbált dolgokat többen vannak azok, akik a bemerítkezést tartják helyesebbnek. Ha összlakosságot vizsgálnánk (vagy inkább összkeresztyénséget/összprotestánsságot (ú, ez bután hangzott)), akkor valószínűleg 9-1-re vezetne a gyermekkeresztelés, csak annak a 9-nek a nagyrészét véleményem szerint nem érdeklik az ilyen dolgok.
Azt állítod, hogy az eredendő bűnt kell lemosni a gyermekkeresztséggel. És mi van ha ő nem akarja? Szerintem személyes döntésnek kell lennie, hogy valaki akarja-e. Ennyi erővel megkötözhetnénk minden magyar állampolgárt és lelocsolhatnánk egy pohár vízzel.
Te azt állítod, hogy az az alapeset, hogy megkeresztelnek valakit és utána felnőttkorában megtér és az a kivétel, amikor nem tér meg. Tapasztalataim szerint viszont az az alapeset, hogy mindenféle ember megkereszteli a gyerekét, aki életében nem járt a gyüliben, és utána esetleg a 10%uk elküldi konfielőkészítőre. És azok egy része megtér. Én úgy gondolom, hogy akkor van értelme e sákramentumnak, ha valaki megtért. Tehát az sem jó, ha olyat keresztelnek meg felnőttkorban, aki vallást akar váltani és nem hitet.
Az eleve elrendelésről nem sokat tanultunk konfi előkészítőn, de ami ismeretem van róla az alapján kétségekkel állok hozzá. Nem szeretném azt mondani, hogy nem igaz, mert nincs elég tudásom hozzá, meg azt sem szeretném mondani, hogy igaz, ugyanebből az okból.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Teomo írta:
Zsolt írta:
Áldás, békesség mindenkinek!

Látom, hogy a gyermekkeresztség szentsége igencsak vesztésre áll. Ezek szerint - dacára a népszámlálási adatoknak - mégiscsak a nagy egyházak vannak kisebbségben. Elfelejtitek, hogy Keresztelő János csak azért nem keresztelt gyerekeket, mert akkor a gyerekeket egész egyszerűen elhajtották az ilyen helyekről. Jézustól is el akarták zavarni, de ő nem engedte őket. Azt mondta: ilyeneké az Isten országa. Mint tudjuk, a gyermeki lélek érintetlen és tiszta, de az eredendő bűn már benne van. Ezt kell a vízzel lemosni. Ennek jelképe a keresztelés. A gyereket eleve Krisztusnak ajánljuk. (Persze, ha nem divatból történik az egész, mint manapság oly sok minden. Meg kell adni a módját. brrr.) Utána később, ha nem fürdik meg a Bárány vérében - értsd: nem fogadja el Krisztus tanítását - lesz hiábavaló az egész.

Nem akarom ideírni az eleve elrendelésről szóló tanokat. Abból világosan kiderül ez az egész. (Lásd pl. Kálvin: "Az eleve elrendelésrő szóló tan")

Áldás békesség!
Nem a nagyegyházak vannak kisebbségben, hanem e kérdésben a veled ellentétesen gondolkozók. Én pl. kikérem magamnak, hogy református vagyok, és nem is kívánok más lenni. Ettől függetlenül én a bemerítkezést tartom helyesebbnek. Az, hogy mi az oka annak, hogy egy keresztyén honlapon (ráadásul református honlapon) miért vannak mégis többségben az e témában velem hasonlóan gondolkodók, elgondolkodtató. Szerintem azok közül a keresztyének közül, akiket tényleg érdekel a Biblia és úgy eleve érdekli a hite (annyira, hogy ilyen témájú fórumba írjon) és inkább utánajár a dolgoknak, minthogy egyszerűen elfogadja a tálcán kíbált dolgokat többen vannak azok, akik a bemerítkezést tartják helyesebbnek. Ha összlakosságot vizsgálnánk (vagy inkább összkeresztyénséget/összprotestánsságot (ú, ez bután hangzott)), akkor valószínűleg 9-1-re vezetne a gyermekkeresztelés, csak annak a 9-nek a nagyrészét véleményem szerint nem érdeklik az ilyen dolgok.
Azt állítod, hogy az eredendő bűnt kell lemosni a gyermekkeresztséggel. És mi van ha ő nem akarja? Szerintem személyes döntésnek kell lennie, hogy valaki akarja-e. Ennyi erővel megkötözhetnénk minden magyar állampolgárt és lelocsolhatnánk egy pohár vízzel.
Te azt állítod, hogy az az alapeset, hogy megkeresztelnek valakit és utána felnőttkorában megtér és az a kivétel, amikor nem tér meg. Tapasztalataim szerint viszont az az alapeset, hogy mindenféle ember megkereszteli a gyerekét, aki életében nem járt a gyüliben, és utána esetleg a 10%uk elküldi konfielőkészítőre. És azok egy része megtér. Én úgy gondolom, hogy akkor van értelme e sákramentumnak, ha valaki megtért. Tehát az sem jó, ha olyat keresztelnek meg felnőttkorban, aki vallást akar váltani és nem hitet.
Az eleve elrendelésről nem sokat tanultunk konfi előkészítőn, de ami ismeretem van róla az alapján kétségekkel állok hozzá. Nem szeretném azt mondani, hogy nem igaz, mert nincs elég tudásom hozzá, meg azt sem szeretném mondani, hogy igaz, ugyanebből az okból.


Kedves Temó engem ebben a dologban nagyon alapos tanításnak vetett alá az Úr, ha találkozunk lehet, hogy el tudom mondani, de nem vita téma, mint az sem gondolom, hogy Pál ismer egy embert aki elragadtatott.
A taníttatásom konklúziója:
nagy igyekezettel mindenki eljuthat a keresztig, de azon túl csak a hitből való keresztség = bemerítkezés vezet
Feltámadott élete, csak annak lehet, aki meghalt Krisztussal és él többet nem ő, hanem él benne a Krisztus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 20:51 
Készül dokumentáció azokról akik bemerítkeztek?
A gyüliben felírják a nevüket és a telefonszámukat?
(talán még az email cím is rögzítésre kerül)

Újonnan születés romolhatatlan magból a Lélek munkája által.

Én újszülött vagyok, aki naponként megtér a tévedéseiből.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Készül dokumentáció azokról akik bemerítkeztek?
A gyüliben felírják a nevüket és a telefonszámukat?
(talán még az email cím is rögzítésre kerül)

Újonnan születés romolhatatlan magból a Lélek munkája által.

Én újszülött vagyok, aki naponként megtér a tévedéseiből.


Majd jelezz :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 20:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Szia Gabi!

Merre csatangoltál? :-)
Egy kicsit téged is láthattalak a képen :-)

A helyzet komolysága az, amikor sírsz a bűneid felett....

A Teremtő meg nem felnőtt férfi, csak a példázat kedvéért.
Saját képmására, férfivá és nővé! Na ez az Ő neme.

Jó volt látni, jössz a talira?

Péter


Cseten csatangoltam és volt egy kis dolgom otthon meg "otthon" is.

Hagyjuk már azokat a bűnöket... Sosem akarom többet hallani ezt a szót, mert nagyon félrevezető.
Ha úgy gondolod, hogy bűn a hontalanság, a magány, a tehetetlenség, a gyengeség, a szerelem, akkor írd le még egyszer, amit most mondtál.
Igen, bűn. De csak addig, amíg sírsz fölötte.

Tudom, hogy nem férfi... Nem tudom, hogy kit láttam, azt mondjátok, hogy a Teremtőt nem lehet látni, de valahol már írtam, hogy nekem nő volt inkább :)

Talira természetesen nem megyek... örülök, ha a kertbe meg vásárolni van időm kimenni :)
De titeket továbbra is szívesen látunk virtuális nálunk :)
Jösztök - lesztek, hoztok - esztek!
De azért vannak írott és mp3 prédikációk is, meg viccek, szép versek, idézetek, és egy csomó hely, ami csak arra vár, hogy valaki még írjon oda...
Ja, és van társkereső is. Meg képek...

http://istentisztelet.net, http://forum.istentisztelet.net


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 21:18 
Szia Gabi!

A bűn az, ami az embert elválassza Istentől.
Egy bazi nagy fal, olyan megkerülhetetlen és átugorhatatlan tipus, amire lehet azt mondani, hogy hagyjuk, talán attól megszünik, de nem....

Tőlem sokat fogod még hallani, ígérhetem, ez van.
Jézus is állandóan ezt szajkózta:
"Megbocsájtattak a te bűneid" Még egy szerencsétlen nyomoréknak is elsőre ezt mondta. Aztán meg az írástudok azt mondták:
"Ki ez, hogy megbocsájtja a bűnöket, ezt csak Isten teheti?"
De ha neked elvette az Úr ezt a falat, akkor ez mellékes, mondhatnám ex és mondhatod másoknak, hogy mi által.

Férfivé és nővé!
Nem kívánok egy "anyaisten" mellett szolgálni, bocsika....
A fantáziád tudom, hogy az átlagnál nem átlagosan feletti, de én ezzel nem tudok mit kezdeni.

Virtuálisan menj vásárolni, meg a kertbe és dugd oda a pofidat hozzánk....

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Szia Gabi!

A bűn az, ami az embert elválassza Istentől.
Egy bazi nagy fal, olyan megkerülhetetlen és átugorhatatlan tipus, amire lehet azt mondani, hogy hagyjuk, talán attól megszünik, de nem....

Tőlem sokat fogod még hallani, ígérhetem, ez van.
Jézus is állandóan ezt szajkózta:
"Megbocsájtattak a te bűneid" Még egy szerencsétlen nyomoréknak is elsőre ezt mondta. Aztán meg az írástudok azt mondták:
"Ki ez, hogy megbocsájtja a bűnöket, ezt csak Isten teheti?"
De ha neked elvette az Úr ezt a falat, akkor ez mellékes, mondhatnám ex és mondhatod másoknak, hogy mi által.

Férfivé és nővé!
Nem kívánok egy "anyaisten" mellett szolgálni, bocsika....
A fantáziád tudom, hogy az átlagnál nem átlagosan feletti, de én ezzel nem tudok mit kezdeni.

Virtuálisan menj vásárolni, meg a kertbe és dugd oda a pofidat hozzánk....

Péter

Na most akkor kezdjek el fölösleges off dolgokon itt vitatkozni? Bűn nincs, fal van, épp bontok, de Szalacsi Sándor atombunkerje még messze elbújhat mögötte... Mégis azt mondom, hogy minél többet _akarok_ bontani belőle, annál nagyobb lesz csak.
Férfivá és nővé. Én is ezt mondom. Mi ebben a fantázia?
Nem megyek, 1 óra alatt nem érnék oda... meg vissza is.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 21:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
FM írta:
Kedves Temó engem ebben a dologban nagyon alapos tanításnak vetett alá az Úr, ha találkozunk lehet, hogy el tudom mondani
Hol laksz pontosan? Van MSN-ed, stb.?

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 22:23 
Ja, nincs bűn, a börtönben mindenki ártatlanul ül, ez nekem nem újdonság.
A faladat építed és nem bontod, pedig jó lenne, ha egyszer találkoznánk még egy teljes óra elpazarlásával is...
Kár-kár, érkeznek a varjak a halál madarak....


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség