Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 19:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
Kedves exrefis!
Ha már ott van a "kell" (kivéve, ha keresztre vagy feszítve) akkor az alámerítkezésből máris egy korlátozott körülmények közötti "üdvösségi"kérdést kreáltunk! Isten igéjében nincs olyan, hogy "KELL" de talán mégsem... Ha az alámerítkezés üdvösségi kérdés, vagy "KELL" kérdés lenne, akkor Dávid sem a körülmetélkedés jegyét hordta volna...

Kedves Csaba!
Látom innen a végtelenségig rághatjuk a gumicsontot, mert egy felekezeti tanítás megkötöz téged a megértésben.
Mint mondtam nem az alámerítkezés az üdvösségi kérdés, hanem a hit. Isten mondhatta volna azt is, hogy aki hisz, az csinál három hátrabukfencet, de Ő az alámerítkezést mondta. Az alámerítésnek sincs semmi értelme önmagában. A bűnt ugyanis nem a víz, hanem Jézus vére mossa le, pontosabban az abban való hit. Mégis, Isten egy ilyen egyszerű jelképes cselekedetet kért attól, aki hitre jut. A dolgot viszont nyomatékosítja, hogy ha valakinek még jelképesen sem volt szükséges alámerítkezni, az Jézus volt, mégis megtette, pont azért, hogy példával járjon előttünk.
Anélkül, hogy az alámerítkezés jelképét magyaráznám, csak arra akarom felhívni a figyelmet, hogy a Biblia teli van ilyen látszólag értelmetlen cselekedetekkel, amiket Isten a küldötteinek parancsolt és elvárt. Tehát valamiért Isten találta ki, hogy ezeket. Én a magam részéről ezeket nem vitatom, nem magyarázgatom, nem értelmezgetem, hanem elfogadom, akkor is ha nem értem.
Szóval a hit. Csakhogy mindenki a hite szerint cselekszik, tehát a cselekedetei mutatják meg a hitét.
Ha te hiszel abban, hogy tudsz a vizen járni, akkor átsétálsz a Dunán. Ha nem, akkor mégy a többiekkel a 7-es buszon.
Ha hiszel abban, hogy ura vagy a gravitációnak, akkor kisétálsz az emeleti ablakon. Ha nem, akkor mégy a lifttel, mint a többiek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 19:45 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Valószínűleg én kettőtök között állok exrefis és Tcsaba.
Vallom, hogy a hitvalló keresztség fontos(ha ezt valaki hitből, Isten iránti hálából teszi), de simán elfogadom, ha valaki ezt nem teszi és vallja, hanem a csecsemő keresztséget fogadja el szintén hitből. Semmivel sem kevésbé hívő.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 22., vasárnap 22:03 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Literaty!
A vízkeresztség kérdésében én sem látok fehéren, vagy feketén. Csupán az anabaptizmust nem támogatom. Semmi kifogásom ellene, ha valaki alámerítkezik.
A hitvalló keresztyénséget én is fontosnak tartom. Hitvallás nélkül nem is beszélhetünk keresztyénségről, de a hitvallás-fogalma nem az alámerítkezés liturgiájában teljesedik ki egy keresztyén életében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29., vasárnap 22:27 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Literaty írta:
Vallom, hogy a hitvalló keresztség fontos(ha ezt valaki hitből, Isten iránti hálából teszi), de simán elfogadom, ha valaki ezt nem teszi és vallja, hanem a csecsemő keresztséget fogadja el szintén hitből. Semmivel sem kevésbé hívő.

Persze, a hit kérdése itt, legalábbis a legutóbbi hozzászólók között nem merül fel. Hisz az, akinek Isten megadta a hitet, s nem hisz az, akinek nem.

A hitvalló keresztség valóban fontos, ha az illető még nem volt megkeresztelve Jézus Krisztus nevére. Ha azonban már meg volt keresztelve, ezt megismételni nemhogy fölösleges, hanem bűn, álláspontom szerint. Ilyenkor a hit nyilvános megvallása a helyes cselekedet.

Én tehát nem tudom elfogadni az újbóli bemerítést vagy keresztséget azok esetében, akik egyszer már megkereszteltettek vagy bemeríttettek keresztyén módon.

De kérdezem én: ti helyesnek gondolnátok egy hívő bemerítését, aki egy ilyen gyakorlatot folytató gyülekezethez csatlakozik, de előtte már megkereszteltetett csecsemőkorában, s be is meríttetett - mondjuk kétszer - különböző egyéb keresztyén gyülekezetekben?

Üdv: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 04., szombat 21:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha hisz valaki Jézusban és belekereszteltetett szintén hit által az Ő halálába és feltámadásába (Róma 6), akkor üdvössége van a hívő embernek VÍZ nélkül is.
Ha nem így lenne, akkor a lator nem üdvözült volna Jézus szavai ellenére sem a kereszten. (bocs Ex, nem szállt le, tudom ha leszállt volna......, de nem tette, mert nem tehette)

Bűn az, ha másban keresem az üdvösségem, mint amiben Isten eltervezte és adta! Ha üdvösség szerző cselekedet lesz a bemerítkezésem, (akár újbóli, vagy akár első) akkor káros és elvetendő tett.
Ez egy jel, egy utalás arra, ami történt velem, amikor Krisztussal együtt megfeszítettem és vele együtt feltámadtam.
A vízzel való leöntés is ennek a jele, Krisztus vérének a szimbóluma, Rá utalás.

Aki üdvösség kérdésének tekinti a vízkeresztséget, annak nincs még üdvössége, mert az üdvösséget az Úr nem emiatt adja!
Krisztus áldozata üdvözít és tart meg az örök életben!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 04., szombat 21:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
(nekem gyanús, ha valaki annyiszor keresztelkedik/alá merítkezik, ahány gyülekezetbe megy, mert ez azt sugallja, hogy embereknek akar megfelelni, nekik akar tetszeni, ami pedig súlyos bűn)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 08:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Megkeresztelkedni KELL, enélkül nincs üdvösség, viszont alámerítkezni nem KELL, mert enélkül is lehet üdvözülni (lator a kereszten)

Sőt, bűn lehet az alámerítkezés, ha nem hitből történik.


Idézet:
Aki viszont hisz, az alámerítkezik az ige szerint.


MIBE, az Ige szerint?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 08:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
jelképes cselekedetet kért attól, aki hitre jut.


......és mennyi nem jelképes cselekedetre hív az Úr, de ezekhez kell igazán a Jézusba vetett bizalom és hit. Ezeket cselekszik azok a testvéreim is, akik nem merültek vízbe, de az életük tanúskodik Megváltójukról.
Kizárólagossá tenni az üdvösséget és a bemerítkezéshez kötni - ugyan nem tiszta szavakkal, hanem áttételesen (hit első cselekedete, stb.) - nagyon veszélyes vállalkozás, még akkor is ha a szándék tisztán érthető.

Ismertem itt egy embert, aki elindult a hit útján, de sajnos nem volt elég neki a Krisztus haláláért és feltámadásáért adott kegyelem, be akarta biztosítani az üdvösségét az alámerítkezéssel. (téves tanítások erőszakossága miatt)
A baj akkor történt, amikor jött a vihar az életében és messze került már Jézustól, az alázattól, a ráhagyatkozástól, a kegyelembe valókapaszkodástól.
Sajnos öngyilkos lett, mert a vízbe való bemerítkezés nem tartotta meg őt az élete egy pontján a viharban!

Ennyire nem mindegy, hogy mit tanítunk!

Egyébként hívő ref. lelkésztől még nem hallottam olyat, hogy valakinek üdvössége van, akit csecsemőként megkereszteltek. Sőt, hívő ref. lelkésztől csak az újonnan születés, megtérés által adott üdvösségről hallottam.
Hazugság, ha valaki azt terjeszti, hogy minden református abban hisz, hogy a megkeresztelt csecsemőnek üdvössége van!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 01., szombat 11:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A római és a keleti egyházakon kívül nem nagyon ismerek olyan felekezetet amelyiknek üdvösségkérdése lenne a vízkeresztség/vízbebemerítkezés.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 09., kedd 22:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Megpróbálom feleleveníteni és döntésre vinni a kérdést.

(Ha elég aktívak lesznek a kedves fórumozó társak, akkor az utóbbi úgysem sikerül, na de az előbbi!...)

Szóval összefoglalva:

Isten elrendelte a körülmetélést az Ő népének, mint a szövetség jelét az Ószövetségben. Ennek a szövetségnek - melyet Isten megtartott - csak a formája, a jele változott, ez lett a keresztség az Újszövetség óta. Ezt hiszi és tartja, aki úgy gondolja, hogy Isten szövetsége az emberrel örök idők óta érvényes.

Aki úgy gondolja, hogy az Újszövetség külön írandó és értendő, és valóban "új szövetséget" hozott, amelyben nem érvényesek az "ó szövetség" szabályai, az azt és úgy hiszi, hogy Isten népéhez egyénileg csatlakoznak a hívők, miután hitre jutottak, ezért a hitre jutás után kell őket megkeresztelni, vagy leginkább bemeríteni, s a csecsemőkorban elvégzett keresztség nem érvényes.

A vita közöttünk kettő szinten zajlik:

1. Érvényes-e Isten Ádámmal, Nóéval, Ábrahámmal (többször is), Sámuellel, Dáviddal, Salamonnal megkötött szövetsége, vagy sem?
Pontosabban: csak annyiban érvényes-e ez a szövetség, amennyiben az Újszövetség ezt tételesen megerősíti, avagy minden érvényes belőle, ami az Újszövetségben nincs tételesen (vagy Jézus eljövetele által természetszerűleg) megváltoztatva?

2. Szabad-e a már egyszer keresztségben/bemerítésben részesült hívőket (vagy nem hívőket) még egyszer (vagy akár többször is) keresztségben/bemerítésben részesíteni?

Én ugyebár azt hiszem és vallom, hogy Isten szövetsége érvényes, a keresztség Isten által szerzett szentség (sákramentum) s megismételni nem szabad, mert ezzel magának Istennek a rendelését vennénk semmibe.

Ellenvélemény, lehetőleg alátámasztva?...

Krisztusban: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 14., vasárnap 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
KEDVES VAD!
ÉN MAGAM IS VALLOM A CSECSEMŐKERESZTSÉG BIBLIAI LÉTJOGOSÚLTSÁGÁT, DE AZ EGYHÁZI GYAKORLATBAN A ''KELL''-TÖRVÉNYE HELYETT IDŐNKÉNT
SZŰKSÉGES A ''KRITÉRIUMOT'' A SZERETET NYELVÉRE IS LEFORDÍTANI!
PL. TÍZEDET KELL(ENE) FIZETNI, DE NYILVÁN NEM SZEDNÉNK BE OLYAN TESTVÉRTŐL, AKI A MEGÉLHETÉSÉNEK VESZÉLYÉVEL KÜSZKÖDIK, SŐT FELÉJE ILLENE DIAKÓNIÁT GYAKOROLNUNK...

VANNAK TESTVÉREK, AKIK PL. JEHOVA TANÚINÁL MERÍTKEZTEK ALÁ, S AZ ŐRTORONY TÁRSASÁG TANÍTÁSÁRA ÉS NEM KRISZTUSRA NÉZVE TETTÉK EZT.
VAN AZ ILYEN HELYZETEKRE BIBLIAI PÉLDA:
1. Lőn pedig azonközben,
míg Apollós
Korinthusban volt,
hogy Pál, eljárván a
felsőbb
tartományokat,
Efézusba érkezék: és
mikor némely
tanítványokra talált,
2. Monda nékik: Vajjon
vettetek-é Szent
Lelket, minekutána
hivőkké lettetek?
Azok pedig mondának
néki: Sőt inkább azt
sem hallottuk, hogy
ha vagyon-é Szent
Lélek.
3. És monda nékik: Mire
keresztelkedtetek
meg tehát? Azok
pedig mondának: A
János keresztségére.
4. Monda pedig Pál:
János megtérésnek
keresztségével
keresztelt, azt
mondván a népnek,
hogy a ki ő utána
jövendő, abban
higyjenek, tudniillik a
Krisztus Jézusban.
5. Mikor pedig ezt
hallák,
megkeresztelkedének
az Úr Jézusnak
nevére.
ÉN SOKÁIG KÉPTELEN VOLTAM MEGBÉKÉLNI A KATOLIKUS VÍZKERESZTSÉGEMMEL, DE ISTEN MINDEN EMBERI OKOSKODÁSON FELÜL MEGGYŐZŐTT, ÍGY MA RENDÍTHETETLENÜL RAGASZKODOM HOZZÁ ÉS ISTENTŐL VALÓNAK TARTOM, ÍGY ELMARADT A FELNŐTT ALÁMERÍTKEZÉSEM (VÉGLEG!!!).
VISZONT ÉN NEM TÍLTANÁM EL AZOKAT A VÍZTŐL, AKIKNEK HASONLÓ OKOK MIATT KIBÉKÍTHETETLEN LELKIISMERETI VÁLSÁGUK VAN, HISZEN ''AMI HITBŐL NINCS BŰN AZ!''


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 15., hétfő 12:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves
Ezen a fórumon ütős üzenetnek számító 6. versszakot miért nem tetted hozzá? :)

5. Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére.
6. És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 15., hétfő 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Vad!
A szövetségek ma is érvényben vannak, de a csecsemő keresztség egyiknek sem jele.
Olyan sincs a Bibliában, hogy keresztség, az csak egy magyar fordítási találmány.
Bemerítkezés, alámerítkezés van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 15., hétfő 13:22 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
''Exrefis írta:Kedves
Ezen a fórumon ütős üzenetnek számító
6. versszakot miért nem tetted hozzá?''

DRÁGA! :)
AZÉRT NEM, MERT A KÉRDÉS SZEMPONTJÁBÓL NINCS JELENTŐSÉGE!
A JERUZSÁLEMI 3000 KAPCSÁN SEM BESZÉL ERRŐL AZ IGE!
A BAPTISTÁK KÖZTUDOTTAN A FELNŐTT ALÁMERÍTKEZÉST GYAKOROLJÁK, S 100 ESETBŐL, 100-AT NEM KÖVETNEK ILYEN JELEK...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 15., hétfő 15:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
TCsaba írta:
''Exrefis írta:Kedves
Ezen a fórumon ütős üzenetnek számító
6. versszakot miért nem tetted hozzá?''

DRÁGA! :)
AZÉRT NEM, MERT A KÉRDÉS SZEMPONTJÁBÓL NINCS JELENTŐSÉGE!
A JERUZSÁLEMI 3000 KAPCSÁN SEM BESZÉL ERRŐL AZ IGE!
A BAPTISTÁK KÖZTUDOTTAN A FELNŐTT ALÁMERÍTKEZÉST GYAKOROLJÁK, S 100 ESETBŐL, 100-AT NEM KÖVETNEK ILYEN JELEK...


Az természetes. Az ige ugyanis azt mondja, hogy a hit hallásból van. Tehát ahol nem hirdetnek egy bibliai igazságot (pláne, ha kifejezetten elutasítják), akkor arra nem fog hit ébredni a hallgatók szívében, és nem fog működni a dolog. és így még nagy bizonyság is lesz nekik, hogy 100-ból egy se.
Na de ahol hirdetik a teljes evangéliumot ott működnek a Szentszellem ajándékai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség