Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Több hozzászólásodon keresztül bizonygatod, hogy az alámerítkezés nem üdvösségszerző és azzal vádolsz, hogy ezzel kárhoztatok itt embereket. Felesleges volt erre energiát pazarolni, mert én soha nem mondtam üdvösségszerzőnek az alámerítést.


Idézet:
Idézet:
16 Aki hiszen és alámerítkezik vízben, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.


Ez hazugság és tévtanítás!

Idézet:
Tisztázzuk – „A lehet-e üdvözülni alámerítkezés nélkül?” - kérdésre a válasz: Igen.


De KERESZTSÉG nélkül NEM!

Idézet:
A jobb lator üdvözült alámerítkezés nélkül, ha egy haldoklónak 10 perc alatt elmondod az evangéliumot, megtér, befogadja Krisztust, de már nincs idő alámeríteni, ő is üdvözül.


A jobb lator MEGKERESZTELKEDETT, ha egy picit el tudsz vonatkoztatni a felekezeti tanításodtól és a Róma 6-ot komolyan veszed, akkor látni fogod, hogy a jobb lator megfelelt az üdvösség két alap vető feltételének.

Idézet:
Ha lehet alámerítkezés nélkül üdvözülni, akkor ez egy felesleges előírás? Isten hóbortokat talált ki a követőinek? NEM, NEM, NEM!
Miért van akkor tehát előírva?


Szeretetből! Az Isten tudja, hogy nekünk fontos a szemünk, a látás, mert nehezen igazodunk el a láthatatlanban. Ezért adta pl. az Úrvacsorát, hogy szemléltesse azt, ami történt valójában.

Idézet:
Azért mert Isten ismeri a lelkünket, Ő teremtett minket és tudja, hogy kell minket nevelni próbákon, cselekedeteken keresztül, hogy fejlődni, növekedni tudjunk hitben, hogy be tudjuk tölteni elhívásunkat, hogy Isten használható munkatársaivá válhassunk.


Isten sokkal többet vár cselekedetekben, erről Jézus nagyon sokat beszélt és később Pál is, hogy miben nyilvánul meg az Ő iránta érzett szeretetünk.
Pl. az adós szolga, vagy a tékozló fiú, de még estig sorolhatnám az Isten hitben való növekedésének az irányát.

Idézet:
Ezért tudja, hogy nem csak víztől, de Szentszellemtől is újjá kell születnünk


Az a víz, számomra a kereszten kifolyt víz, ami Jézus oldalából folyt, amikor a bűneim miatt átszúrták egy lándzsával.

Idézet:
A felekezeted haldoklik, fogy. Nem én mondom, hanem Sipos Ete Álmos meg mások írták le belülről.


Nem haldoklik, mert Jézus teste. És NEM AZ ÉN FELEKEZETEM! Ha meglátnád te is, hogy Jézus testéről nyilatkozol, akkor valamicskét beljebb lennénk!

Idézet:
Az, hogy ti az elenyésző kisebbség vagytok. Az, hogy ti az üzemen „szabványon” kívüli kivétel vagytok. A belső halott részt sem tudjátok elérni, nemhogy a világ világossága, föld sója szerepet betölteni a világ felé.


Ez nem igaz, sok élő gyülekezet van a ref. felekezeten belül.
Krisztus testeként pedig a föld sója vagyunk!

Idézet:
A csecsemőkeresztelés üzemszerűen ontja a szellemileg halott névleges keresztényeket. A nagyon nagy többségnek nincs semmi élő kapcsolata Istennel, semmi közül az Úrhoz.


Ebben van igazság, sajnos vannak, akik félelemből, vagy hagyományból kereszteltetik meg a gyermekeiket.

Idézet:
Egyrészt azért, mert innen jöttem, másrészt égeti a bensőmet, hogy mondjam, harmadrészt nem mindegy hogy melyik lépésnél áll meg valaki(k). Megújulásra tapasztalatom szerint, csak a felnőtt bemerítőknek van esélyük.


Egyrészt, innen elmentél! Kívül álló lettél ezzel, kibic.
Másodrészt két dolog is égetheti az ember belsőjét. A szeretet, vagy a gyűlölet.
Harmadrészt a hitbeni fejlődés MEGÁLLHAT a bemerítkezéssel, hiszen a LÁTHATÓRA tekint a láthatatlan helyett és a láthatót teszi a láthatatlan elébe. Azt gondolom ebbe is bele halhatott Tamás.
Megújulásra annak van esélye, aki egyre beljebb megy Jézus Krisztus halálába és feltámadásába. Aki egyre teljesebben meghal Krisztussal és feltámad Vele együtt.


Idézet:
A bemerítés vitának tehát nem a ti (itt néhányotok) üdvösségetek a kérdése, hanem az, hogy tudja-e használni Isten a céljaira a református egyházat,


Tudja!

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. nov. 25., csütörtök 19:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, köszönöm!

Azt tanítanám nekik a keresztségről, amit az Ige tanít és abba szeretném őket bemeríteni, amibe az Ige akarja.

Egy gyülekezet akkor haldoklik - függetlenül a felekezeti hova tartozástól - ha két dolog hiányzik belőle, ami az üdvösség alapja.
Az egyik a HIT JÉZUS KRISZTUSBAN.
Ha elmarad a Róla szóló tanítás, ha az emberek nem keresik a gyülekezetben az Ő AKARATÁT, az nagyon nagy baj.
A másik oka a haldoklásnak, ha nem történnek keresztségek. Ha nincs hirdetve Jézus halála és feltámadása, ha ebbe nem részesülnek HIT ÁLTAL emberek, ha ennek a lelki valóságát nem élik át egyre többen.

És hidd el, mind egy milyen felekezetről beszélünk, ahol ez hiányzik, ott lehetnek külsőleg szuper jelek (akár még a bemerítés is), de az egész emberi tömeg gyalogol a kárhozat felé.

A szigeten azt tanítanám, hogy a Krisztus halálába és feltámadásába vetett hitnek egyik Istentől adott jó képe, fizikai képmása a bemerítkezés. Ebben látható legjobban, hogy Isten VALÓJÁBAN mit akar az emberrel. Belemerülni Jézus halálába és feltámadni Vele együtt.

A csecsemő keresztségen keresztül talált meg engem az Úr, mert a fiamat vittük egy ilyen alkalomra és mivel a gyülekezetben a fenti két pontot hittel gyakorolják, ezért ÉN eljuthattam az üdvösség útjára.
A hívő református lelkészek mindig hirdetik a keresztelők kapcsán, hogy ez NEM ÜDVÖZÍT! Az még kevés, csak egy JEL Isten részéről, Jézus vérének a jele, de ezt még felnőtt korban hittel el kell fogadni, ez önmagában nem üdvözít.

Nagymamám, aki utálja a papokat és elveti az egyházt, olyan erővel akar mindig rábeszélni a csecsemő gyermekem keresztelőjére, mint amit néha érzek a bemerítkezésre vonatkozóan, vagy a nyelveken szólásra vonatkozóan.
Ő egy félelmetes példát is elmondott, amit átélt az egyik gyermeke születésénél, ahol egy asszony valami átkot mondott arra vonatkozóan, hogy az ő gyermekét nem keresztelik meg és az átok beteljesedett.
:-(

Kedves Péter!
Köszönöm a válaszodat. rmélem eztán, ha előhozom az alámerítés szükségességét, akkor nem fogod az mindjárt kárhoztatásként érteni.
A többi dolgot szerintem a megújulás topicban lenne érdemes folytatni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem értesz még mindig, nem szükséges vízben alámerítkezni!
Hogy írjam még le? Nem akarsz érteni, vagy nem tudsz érteni?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 19:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Több hozzászólásodon keresztül bizonygatod, hogy az alámerítkezés nem üdvösségszerző és azzal vádolsz, hogy ezzel kárhoztatok itt embereket. Felesleges volt erre energiát pazarolni, mert én soha nem mondtam üdvösségszerzőnek az alámerítést.


Idézet:
Idézet:
16 Aki hiszen és alámerítkezik vízben, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.


Ez hazugság és tévtanítás!

Kedves Péter!
Itt csak erre reagálnék. Az bizonyára csak valami félreértés lehet, hogy Isten igéjét hazugságnak és tévtanításnak minősítetted.

Idézet:
De KERESZTSÉG nélkül NEM!
A vízkeresztség az alámerítés maga.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Nem értesz még mindig, nem szükséges vízben alámerítkezni!
Hogy írjam még le? Nem akarsz érteni, vagy nem tudsz érteni?
Azt értem mit mondasz, azt nem értem, hogy ezt hogyan tudod levezetni mikor az ige éppen az ellenkezőjét mondja és a biblia keresztényei, Jézus tanítványai is így értették és gyakorolták?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 19:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Nem értesz még mindig, nem szükséges vízben alámerítkezni!
Hogy írjam még le? Nem akarsz érteni, vagy nem tudsz érteni?


nem SZÜKSÉG, hanem ILLIK (legalábbis Jézus szerint):

Idézet:
Máté Evangéliuma:3:15 Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.


ugyanakkor:

Idézet:
János Evangéliuma:3:7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.


Idézet:
János Evangéliuma:4:24 Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az üdvösséghez nem szükséges a vízbe merítkezés a növekedés is megtörténhet enélkül.
De nem történhet meg az üdvösség a Jézusba vetett hit és az általa kiszolgáltatott keresztség nélkül és nem növekedhet az ember, csak a Lélek és az Igazság által.
Ha van szeme látni az igazságot a felekezeti tanításokon túl!

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. nov. 25., csütörtök 20:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 20:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
16 Aki hiszen és alámerítkezik vízben, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.


Ez hazugság és tévtanítás!

Kedves Péter!
Itt csak erre reagálnék. Az bizonyára csak valami félreértés lehet, hogy Isten igéjét hazugságnak és tévtanításnak minősítetted.


A fordítás téves/hazug és nem fedi a valóságot! Isten Igéje áll, aki megkeresztelkedik, az üdvözül, de nem az, aki vízbe alámerítkezik, ahogyan ezt te is állítottad a lator esetében, hiszen akkor a lator nem üdvözült volna, pedig Jézussal még aznap a paradicsomba került. Milyen hatalmasat cselekedett Isten a lator életén keresztül, döbbenet!

Idézet:
A vízkeresztség az alámerítés maga.


A vízbemerítés az a János által adott keresztség. Víz által is lehet keresztelkedni, de ez a János féle keresztség, nem a Krisztus által adott.
És a János által adott keresztség csak képe, előfutára volt a Messiás által hozott keresztségnek.
Aki pedig a Krisztusba keresztelkedett, új teremtés az, neki nem szükséges a János keresztségét venni, mert többet kapott Krisztusban, erősebbet, a VALÓSÁGOT és nem annak képét.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. nov. 25., csütörtök 20:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Azt értem mit mondasz, azt nem értem, hogy ezt hogyan tudod levezetni mikor az ige éppen az ellenkezőjét mondja és a biblia keresztényei, Jézus tanítványai is így értették és gyakorolták?


A keresztyének azért gyakorolták ezt, mert ebben a formában látták a szemük előtt a legtisztábban, hogy mi történik HIT ÁLTAL.
Ahogyan nem szükséges Úrvacsorát venni, úgy nem szükséges a vízbe való alámerítkezés. Ugyan akkor ez segítség lehet az embernek, hogy jobban értse, hogy MI AZ EGYEDÜLI SZÜKSÉGES!

Az Úrvacsora önmagában csak akkor ér valamit, ha tovább mutat a kenyérről és a borról.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 20:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ézs 53,12
Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!


Idézet:
Máté Evangéliuma:3:15 Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.


Net, ez volt az az IGAZSÁG, amit illett Jézusnak betöltenie János segítségével?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 20:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
13 Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa.
14 János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?
15 Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.
16 És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter,

Nagyon meglep amiket írsz. Valahogy szembe megy nekem az engedelmességgel, amit hirdetsz. ÚV-t kell venni, mert Jézus azt mondta, hogy ezt cselekedjük az Ő emlékezetére. Megkeresztelkedni kell, mert Jézus parancsba adta, hogy váljunk tanítvánnyá, és keresztelkedjünk meg az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében.

Igazad van abban, hogy vannak kivételek, és hogy ahol lehetetlen ez, azt Isten nem fogja számon kérni. De ahol nincs akadálya, ott vajon számon kéri-e?

Jézus miért keresztelkedett meg? Hiszen neki nem kellett lemosnia a bűneit, mert nem volt neki - ezért is nem akarta megkeresztelni K. János. Azért, hogy példát adjon.

Azt még értem, hogy elfogadod a gyerek keresztséget, de hogy ennek védelmében odáig mész, hogy már a keresztség szükségét akarod allegorizálni, súlytalanítani - szerintem (szeretetből mondom, mert fontos vagy nekem!) szerintem ez bűn. (Kicsit úgy érzem, hogy volt egy nagyon nyitott korszakod, de aztán meg lettél vezetve.)

Meg még az is eszembe jutott, hogy ahogy én állandóan a női egyenrangúság mellett kardoskodom, és oda írok egy csomót, akármikor előjön a kérdés, úgy nálad 2 ilyen dolog ugrik be az együnk-e vért meg a keresztség, amire nagyon aktív leszel. És ha magamból indulok ki, magamnál azt érzem, hogy pont azért ez a nagy vehemencia, mert kicsit érzem belülről, hogy az Ige talán többet vár el, mint amit adni akarok, és ezt akarom érvekkel túlharsogni magamban. És (lehet, hogy nincs igazam) de ilyesmit érzek nálad ennél a kérdésnél.

Kérdezd meg Istent :D

Szeretettel:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A fordítás téves/hazug és nem fedi a valóságot! Isten Igéje áll, aki megkeresztelkedik, az üdvözül, de nem az, aki vízbe alámerítkezik, ahogyan ezt te is állítottad a lator esetében, hiszen akkor a lator nem üdvözült volna, pedig Jézussal még aznap a paradicsomba került. Milyen hatalmasat cselekedett Isten a lator életén keresztül, döbbenet!

16ὁ πιστεύσας καὶ βαπτισθεὶς σωθήσεται, ὁ δὲ ἀπιστήσας κατακριθήσεται.
A baptizo, alámerítést jelent, remélem ez világos. A bibliában nincs olyan szó, hogy keresztelés.

Idézet:
A vízbemerítés az a János által adott keresztség. Víz által is lehet keresztelkedni, de ez a János féle keresztség, nem a Krisztus által adott.
És a János által adott keresztség csak képe, előfutára volt a Messiás által hozott keresztségnek.
Aki pedig a Krisztusba keresztelkedett, új teremtés az, neki nem szükséges a János keresztségét venni, mert többet kapott Krisztusban, erősebbet, a VALÓSÁGOT és nem annak képét.
Ezzel szemben az apostolok egyáltalán nem így értették. Az efézusi tanítványokat a jánosi alámerítés után Jézus nevében is alámerítették.
"1Lőn pedig azonközben, míg Apollós Korinthusban volt, hogy Pál, eljárván a felsőbb tartományokat, Efézusba érkezék: és mikor némely tanítványokra talált,
2Monda nékik: Vajjon vettetek-é Szent Lelket, minekutána hivőkké lettetek? Azok pedig mondának néki: Sőt inkább azt sem hallottuk, hogy ha vagyon-é Szent Lélek.
3És monda nékik: Mire keresztelkedtetek meg tehát? Azok pedig mondának: A János keresztségére.
4Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy aki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.
5Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére."

Az utolsó sor eredetiben:
5ἀκούσαντες δὲ ἐβαπτίσθησαν εἰς τὸ ὄνομα τοῦ κυρίου Ἰησοῦ·
Tehát a te értelmezésed ellentmond a Bibliának.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
A vízbemerítés az a János által adott keresztség. Víz által is lehet keresztelkedni, de ez a János féle keresztség, nem a Krisztus által adott.


Szó sincs erről, sztem. Nézd meg az igében:

És monda nékik: Mire keresztelkedtetek meg tehát? Azok pedig mondának: A János keresztségére. Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy a ki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban. Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére.

Ez olyannyira nem igaz, hogy a már jó szándékkal, hittel elvégzett vízkeresztséget is megismételtetik még egy vízkeresztséggel, hogy az IGAZI vízkeresztség Jézus nevére meg legyen. Nekem pl. egy rokonom, bár magától felismerte, hogy a gyerekkeresztség nem OK, de azért nem akar felnőttként megkeresztelkedni, mert, hogy már egyszer nála ez meg volt. A fenti ige fényében, vajon Pál újrakeresztelné-e?

Jézusnál is víztől ÉS Lélektől kell születni.

De alapvetően nem is az a fő célom, hogy bármi mellett agitáljalak, hanem az érvelésedben azokat a részeket, amellyel már szinte nyíltan a keresztség ellen szólsz, szóval azoktól óvnálak, főként.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ex, egy perccel megelőztél :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség