Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Ex, egy perccel megelőztél :*:
Gyors voltam. És még görögből is idéztem. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Indu írta:
Ex, egy perccel megelőztél :*:
Gyors voltam. És még görögből is idéztem. :)
üdv
ex


Nahát, hogy milyen ügyes vagy! Gyors is voltál és még görögből is idéztél.

Jöhet a kétezer forintos kérdés? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Kedves Péter,

Nagyon meglep amiket írsz.


Meg még az is eszembe jutott, hogy ahogy én állandóan a női egyenrangúság mellett kardoskodom, és oda írok egy csomót, akármikor előjön a kérdés, úgy nálad 2 ilyen dolog ugrik be az együnk-e vért meg a keresztség, amire nagyon aktív leszel. És ha magamból indulok ki, magamnál azt érzem, hogy pont azért ez a nagy vehemencia, mert kicsit érzem belülről, hogy az Ige talán többet vár el, mint amit adni akarok, és ezt akarom érvekkel túlharsogni magamban. És (lehet, hogy nincs igazam) de ilyesmit érzek nálad ennél a kérdésnél.

Kérdezd meg Istent :D

Szeretettel:
Indu



A keresztség kérdése exrefisé, merthogy neki az a fixa ideája, miszerint ezt a kérdést macerálni kell. A Pauler csak lereagálja, hogy hamis a beállítás, hogy alap létkérdéseket a keresztség formája alapján ítélgetnek kizárólagossággal emberkék.

Ami a vérevést illeti az egykor FM témája volt, na és én is szerettem, meg kedvelem most is ezt a kérdést. Szóval nem a Pauler, hanem én vagyok a vérevős ....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
...Nekem pl. egy rokonom, bár magától felismerte, hogy a gyerekkeresztség nem OK, de azért nem akar felnőttként megkeresztelkedni, mert, hogy már egyszer nála ez meg volt. A fenti ige fényében, vajon Pál újrakeresztelné-e?


Ha a rokont János keresztségére keresztelték meg, akkor a fenti ige fényében a válasz igen.
Ha Jézus Nevére, akkor a fenti ige fényében a válasz nem.

A csecsemőkeresztségről pedig lehet vitatkozni, de az újrakeresztelés ugyanolyan sikamlós út lehet, mint a keresztség fizikai részének tagadása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 22:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Rosta,

Lehet, hogy te is 'szereted' a vérevés topikot, de hidd el, Pétert is aktivizálja jelentősen. Élénken emlékszem erre. :*:

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 07:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

Nincs KIVÉTEL keresztség kérdésében.
Ti tesztek kivételt az Ige alól a lator esetében! Pedig ő sem üdvözülhetett, csak ha megkeresztelkedett!
Amíg a jelet látjátok csupán, addig nem tudunk tovább menni és ezért azt hiszem, hogy valóban megrekedtünk így közösen.

Engem Jézus Krisztus nevében kereszteltek meg és maga Jézus keresztelt meg Igéje és Lelke által, halála és feltámadása által! Dicsőség az Ő nevének, hogy vállalta azt a szörnyű utat.

A vérevés tilalma és a vízbe merítkezés kötelezősége (megtéréshez, növekedéshez) kérdése számomra nem egyértelmű. Akkor egyértelmű, ha az a célja, hogy olyan felekezetből vigyek el embereket, ahol ezt nem gyakorolják.

Net, mi az a régi igazság, amit illett betöltenie Jézusnak, hogy az Úr Lelke rászálljon?
Az következmény volt....

És még egyszer a bemerítkezés, mint jel, erősítheti a hívő embert a KERESZTSÉGBEN (Róma 6., tehát benne van a Bibliában, hogy a keresztség több, mint a vízbe merítés), de gyengítheti is a hitét.
Ezzel ti nem számoltok, ami nagyon nagy baj és ezért erőszakoskodik Ex.
Az a tűz, ami benne van, ha csak egy kicsit is olyan, mint NS-ban a más felekezetben élők iránt (haldoklik, akkor már lehet gyilkolni?), akkor nagyon sötét.

Én mind a két oldalt látom, az erősítést és a gyengítést is....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 21:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter,

Idézet:
Nincs KIVÉTEL keresztség kérdésében. Ti tesztek kivételt az Ige alól a lator esetében! Pedig ő sem üdvözülhetett, csak ha megkeresztelkedett!

Jó, de ez így levegőbe beszélés.
Elmenvén tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának a Fiúnak és a Szentléleknek nevében.

Ez az ige, értelmezésem szerint egy fizikai, valós cselekedetre vonatkozik - amit ideális esetben egy láthatatlan történés is követ. Tehát Jézus felhív, egy fizikai cselekedetre.

Most akkor te hozzál léci igéket arra, hogy nem hív fel, nem fontos, és a tanítványok ezt nem gyakorolták.

Párhuzamot vonhatunk aközött, mintha a "szabadon éljünk együtt, házasság nélkül"-t propagálnád itt. NYILVÁN nem a papírtól lesz jó, vagy tartós egy házasság, ÉS akár el is fogadom, hogy ha egy hitetlen, teljes elköteleződés mellett nem papírozza le a frigyét, de szeretik egymás és végleg kitartanak. VISZONT, egy hívőnél ez nem mutat olyan jól. Nem szoktuk erre buzdítani a gyermekeinket, nem? Persze, költözz össze Mariskával, ha szereted, ez a lényeg, nem a papír.

Amit te itt propagálsz, Péter, az ez. És ezért szeretnélek meggyőzni ennek helytelenségéről.

Idézet:
Akkor egyértelmű, ha az a célja, hogy olyan felekezetből vigyek el embereket, ahol ezt nem gyakorolják.

Ez csacskaság. Mármint, biztos sok gonosz felekezet halászik a másiktól, meg minden. De egyrészt sok reformátust ismerek, akik az Apcsel alapján, maguktól, nem esznek vért. (persze bizarr is az egész, mert olyan kicsiség, Istenért egy ilyen undorító dologról lemondani, sokkal nehezebb lenne, ha valami zsigeri szükségletről kéne lemondani) Na mindegy - a lényeg, ha valaki elhatározza, hogy neki ez az ige azt mondja, hogy ne egyen vért, ezért nem eszik, ettől még eléggé nem kell elhagynia az egyházát. Tovább megyek, ha valaki felnőtt keresztséggel megkeresztelkedik, még ez sem ok, hogy el kelljen hagynia, szerintem. De ismét mondom, itt most pusztán az érvelési logikádat szeretném, ha felülvizsgálnád, a fentiek fényében.

üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 22:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Ez az ige, értelmezésem szerint egy fizikai, valós cselekedetre vonatkozik - amit ideális esetben egy láthatatlan történés is követ. Tehát Jézus felhív, egy fizikai cselekedetre.


Igen, Jézus felhív egy fizikai cselekedetre az úrvacsora szereztetésekor is. De ez nem jelenti azt, hogy testileg benne lenne a kenyérben és az ő vére lenne a bor, ahogy a katolikusok értik, szószerint.

Jézus felhív egy fizikai cselekedetre a kereszteléskor is. De ez nem jelenti azt, hogy a keresztség vizében, vagy magában a szertartásban lenne benne a hit, a megtérés, ahogy a hitgyülisek értik, szószerint.

Indu írta:
a lényeg, ha valaki elhatározza, hogy neki ez az ige azt mondja, hogy ne egyen vért, ezért nem eszik, ettől még eléggé nem kell elhagynia az egyházát. Tovább megyek, ha valaki felnőtt keresztséggel megkeresztelkedik, még ez sem ok, hogy el kelljen hagynia, szerintem. De ismét mondom, itt most pusztán az érvelési logikádat szeretném, ha felülvizsgálnád, a fentiek fényében.


Mivel nálunk reformátusoknál sem szokatlan a felnőttkeresztség, sőt mindennapos, nyilvánvaló, hogy a Pauler nem ebben látja a problémát. Nagyon is érthető amit mondani akar, mi ellen fogalmaz meg jogosan kritikát. Arra a meghasonlott, vallási feelingre gondol szerintem, amikor szegény bizonytalan emberkék a lelkes megdumálók, valamint a megdumáló tekintélyek hatására látszólagos bizonyosságra jutnak hitbéli, megtérésbéli kérdésekben, amikor a felnőtt keresztelési szertartásnak a végére érnek.

Azt hiszem a Pauler nagyon komoly érvvel támasztotta elő mondandóját, amit nem akarok ismételni, merthogy én sem tudom megemészteni. Nagyon szomorú, hogy ezt még csak észre sem vettétek... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 23:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Rosta,

hozzám Péter nagyon közel áll, nagyon szeretem. És tudom, hogy ezt tudja is. Emiatt tudom, hogy bármit őszintén megkérdezhetek tőle - ezt tőlem nem fogja rossz néven venni. Ez az egy tény ad bátorságot, hogy én ezekkel a kérdésekkel piszkáljam, úgy mond. Neked semmilyen módon nem akarok szomorúságot okozni, veled nem is mernék forszírozni semmilyen érzékeny témát, mert nincs kedvem nálad kihúzni a gyufát.

Azt is értem, hogy ez egy jó stratégia lehet bármely szektának, felekezetnek, hogy odajöjjön reformátusokhoz, és ezen a ponton piszkálva őket, kirángassa a ref. egyházból, és behalássza a sajátjába. Értem is, hogy ez ellen érvel Péter. De mivel tudja, hogy ez velem nem áll fenn - ezért ezt a mellékszálat félredobhatjuk.

Szóval, ne szomorkodj, Rosta - ha volt valami, ami felett elsiklottam Péternél, az nem szándékos volt, és amíg van türelme hozzám Péternek, addig tudom, hogy elismétli nekem. Ha meg már uncsi lesz a téma neki/nekünk, akkor szépen udvariasan kihátrálok belőle.

Az ÚV-ben benne van-e Jézus kérdés idehozása sem nem támasztja alá, sem nem veti el, hogy ettől még VESZÜNK Úrvacsorát, hiszen ezt rendelte el Jézus.

Ugyanígy nem arról győzködöm most Pétert, hogy a csecsemőkeresztség jobb-e vagy a felnőtt, hanem arról, hogy a keresztség fizikai megléte IS egy Jézus által elrendelt cselekmény, amit nem negligálhatunk csak azért, mert ez még nem GARANCIA arra, hogy valós megtérés is kapcsolódik-e hozzá.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

Rosta jól érti, amit próbálok itt makogni....
És ez volt a célom! Hála az Úrnak!

Az a fordítás, amit Ex ide hozott, nem azt mutatja, hogy egységre, felekezetben megtartásra irányulna a keresztség vita.
Pont ellenkezőleg.

Mindenki jól tudja, hogy a történelmi felekezetekben a keresztség fizikai formáját másként (modjuk tökéletlenebb, vagy tökéletesebb) formában gyakorolják a keresztyének, mint más közösségben.

Fontos a keresztség fizikai gyakorlása is és aki csak teheti éljen vele.
Ugyan akkor ha én engednék Ex erőszakos hívásának (ami pl. az általa idézett fordításból is átjön) nem vagyok benne biztos, hogy erősödnék a hitemben, sőt, biztos vagyok benne, hogy gyengülne a hitem. (persze mi közelebb kerülnénk egymáshoz, de én távolabb kerülnék a gyülekezetben élőktől és Krisztus áldozatától)
Ha ezt nem tudod elfogadni, bocs.....

És bocsánat mindenkitől, szélsőségesen fogalmaztam, amikor a keresztség fizikai részének szükségtelenségéről beszéltem.
Szélsőséges megnyilvánulásra szélsőségesen reagáltam.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az a fordítás, amit Ex ide hozott, nem azt mutatja, hogy egységre, felekezetben megtartásra irányulna a keresztség vita.
Pont ellenkezőleg.
...
Ugyan akkor ha én engednék Ex erőszakos hívásának (ami pl. az általa idézett fordításból is átjön) ...

Péter!
Hova hívtalak én erőszakosan? :)
Ne viccelj már!
A fordítás pedig szó szerinti fordítás. Isten igéje. Ha ez megosztást hoz, akkor az a dolga. Keresztelés szó pedig nincs a Bibliában.
A bemerítést pedig két okból hozom elő rendszeresen.
Amikor a ref egyház erőtlensége, fogyása, elhívásának be nem töltése kerül szóba (SEÁ), akkor mindig vissza kell menni az egyik alap problémáig. A ref egyház tradícióból nem tölti be isten igéjét, és ez az egyik oka a problémáinak. Ahogy a zsidók is mindig valami veszteséget, hátrányt szereztek, ha valmiben nem engedelmeskedtek Isten igéjének. Nem hívtalak sehova, csak tudd, ha baj van az egyházaddal, akkor mindig itt keresendő első lépésben az ok.
Az, ha ettől dühös vagy rám, jelent valamit, de nem azt, hogy én nem szeretlek, sem nem azt, hogy igazad lenne.
A másik ok, hogy a bemerítés kérdése egy etelon példa.
Annyira fehéren feketén egyértelműen világos ebben a kérdésben Isten igéje és annyira félre magyarázhatatlan, ennek ellenére a felekezeti tanítás, az emberi rendelés egyszerűen felülírja az igét a csecsemő keresztelő felekezetekben. Ez nagyon tanulságosan mutatja, hogy itt nem észbeli, logikai vitáról van szó, hanem ez szellemi szinten zajlik. A szellemi megkötözöttség képes a józan logikát is felülírni. És ez nem elmebeli képesség kérdése, vagy problémája.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 09:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Ugyan akkor ha én engednék Ex erőszakos hívásának (ami pl. az általa idézett fordításból is átjön) nem vagyok benne biztos, hogy erősödnék a hitemben, sőt, biztos vagyok benne, hogy gyengülne a hitem.


Szerintem is különbséget kell tenni egy kérdés biblikusságának vizsgálata, és az erőszakos hívás között. Nem emlékszem, hogy agitálva lettél volna a HitGyülibe :wink:

Idézet:
Fontos a keresztség fizikai gyakorlása is és aki csak teheti éljen vele.

na, legalább ebben megnyugodtam :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Hova hívtalak én erőszakosan? :)
Ne viccelj már!


Aki "nem merítkezik be vízbe az nem üdvözül", ennél erőszakosabban nem hívhattál volna el a felekezetemből. Még egy gépfegyver is gyengébb eszköz.

Idézet:
A fordítás pedig szó szerinti fordítás. Isten igéje. Ha ez megosztást hoz, akkor az a dolga. Keresztelés szó pedig nincs a Bibliában.


Erről kérdezd meg Netet, hogy a VÍZ szó szerepel az ominózus Igében, vagy csak a "bemeríteni"!
Ő tud görögül! Ex, te is beszélsz görögül?

A keresztség több, mint a bemerítés vízbe, erről azonnal írok. Ezért értelmes és fontos ez a szó, a tovább mutatás miatt.

Idézet:
Az, ha ettől dühös vagy rám, jelent valamit, de nem azt, hogy én nem szeretlek, sem nem azt, hogy igazad lenne.


Arra vagyok dühös, hogy nem akarsz érteni, mert ha akarnál, akkor valami csodálatos közösségbe lehetnénk a keresztség által! Valamit elutasítasz csípőből.

Idézet:
Ez nagyon tanulságosan mutatja, hogy itt nem észbeli, logikai vitáról van szó, hanem ez szellemi szinten zajlik. A szellemi megkötözöttség képes a józan logikát is felülírni. És ez nem elmebeli képesség kérdése, vagy problémája.


Egy jelhez való ragaszkodás is lehet szellemi megkötözöttség, és ezért egy hamis bizonyosság.

Idézet:
Szerintem is különbséget kell tenni egy kérdés biblikusságának vizsgálata, és az erőszakos hívás között. Nem emlékszem, hogy agitálva lettél volna a HitGyülibe :wink:


Erről fent írtam

Idézet:
na, legalább ebben megnyugodtam :)


Ok, köszönöm a szereteted.

Egy Igét engedjetek meg:

1Kor 10,2
És mindnyájan Mózesre keresztelkedtek meg a felhőben és a tengerben;


Mi a keresztség lényege, ha egyszer végre túl tudunk jutni azon, hogy nincs ilyen szó?

A KÖZÖSSÉG!

A zsidó nép közössége Istennel és egymással ebben nyilvánult meg. Együtt éltek át valamit Mózes vezetésével, ami összekötötte őket Istennel és egymással.
Közöttünk is lehetne ilyen közösség, ha végre látnátok, hogy mi a keresztség lényege, mire utal ez a jel és nem a jelek különbözőségére, hanem a jel mögött lévő valóságra figyelnétek, ami által Istennel és egymással is valós közösséget élhetnénk át.
Ők felhőben és tengerben keresztelkedtek (merültek) meg.


Rómabeliekhez írt levél 6. rész

1. Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?
2. Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.
5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.
6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:
7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.
8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.
9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,
10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.
11. Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.
12. Ne uralkodjék tehát a bűn a ti halandó testetekben, hogy engedjetek néki az ő kívánságaiban:
13. Se ne szánjátok oda a ti tagjaitokat hamisságnak fegyvereiül a bűnnek; hanem szánjátok oda magatokat az Istennek, mint a kik a halálból életre keltetek, és a ti tagjaitokat igazságnak fegyvereiül az Istennek.
14. Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt.
15. Mit is tehát? Vétkezzünk-é mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen.
16. Avagy nem tudjátok, hogy a kinek oda szánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, a kinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?
17. De hála az Istennek, hogy jóllehet a bűn szolgái voltatok, de szívetek szerint engedelmeskedtek a tudomány azon alakjának, a melyre adattatok.
18. Felszabadulván pedig a bűn alól, az igazságnak szolgáivá lettetek.
19. Emberi módon szólok a ti testeteknek erőtlensége miatt. Mert a miképen oda szántátok a ti tagjaitokat a tisztátalanságnak és a hamisságnak szolgáiul a hamisságra: azonképen szánjátok oda most a ti tagjaitokat szolgáiul az igazságnak a megszenteltetésre.
20. Mert mikor a bűn szolgái valátok, az igazságtól szabadok valátok.
21. Micsoda gyümölcsét vettétek azért akkor azoknak, a miket most szégyenletek? mert azoknak a vége halál.
22. Most pedig, minekutána felszabadultatok a bűn alól, szolgáivá lettetek pedig az Istennek: megvan a gyümölcsötök a megszenteltetésre, a vége pedig örök élet.
23. Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Aki "nem merítkezik be vízbe az nem üdvözül", ennél erőszakosabban nem hívhattál volna el a felekezetemből. Még egy gépfegyver is gyengébb eszköz.
Már megint itt tartasz? Nemrég fejtettem ki, hogy lehet alámerítés nélkül üdvözülni.

Idézet:
Egy jelhez való ragaszkodás is lehet szellemi megkötözöttség, és ezért egy hamis bizonyosság.
Azt a jelképes cselekedetet nem én/mi találtuk ki, hanem Isten, és ő ragaszkodik hozzá. Oka van, mert Isten nem csinál/kér oktalan dolgokat.

Idézet:
A zsidó nép közössége Istennel és egymással ebben nyilvánult meg. Együtt éltek át valamit Mózes vezetésével, ami összekötötte őket Istennel és egymással.
Együtt élték át UGYANAZT. Nem úgy volt, hogy egyik ment a tenger fenekén, a másik a hídon, a harmadik meg átúszott.

Idézet:
Közöttünk is lehetne ilyen közösség, ha végre látnátok, hogy mi a keresztség lényege,
Közösség így is lehet közöttünk, engem nem idegesít, hogy nem merítkeztél be. :) Én csak fel akarlak világosítani, hogy mi az ára egy parancs nem teljesítésének (nem az üdvösség).

Idézet:
Erről kérdezd meg Netet, hogy a VÍZ szó szerepel az ominózus Igében, vagy csak a "bemeríteni"!
Inkább visszakérdezek.
Miben merítettek alá az apostolok? Olajban? Borban? Porban?
Nem.
Vízben, és nem csak lelocsolták a hívőt, hanem alámerítették.

"36Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy alámerítkezzek?
37Filep pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet. De nem kell alámerítkezned, mert az csak egy jelkép. Elég, ha a kulacsomból vizet öntök a fejedre."

Vagy mégse így van?
Nem bizony, hanem így:

"36Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy alámerítkezzek?
37Filep pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet.Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia.
38És megállítá a szekeret; és leszállának mindketten a vízbe, Filep és a komornyik; és alámerítette őt.
39Mikor pedig a vízből feljöttek, az Úrnak Szelleme elragadá Filepet; és többé nem látta őt a komornyik, mert tovább méne az ő útján örömmel."

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
"...a betű megöl..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség