Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 14:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ex!

Nincs késztetésem a kérdésed megválaszolására,mert jól emlékszem, akár saját meglátásomat írtam eddig, akár idéztem vmelyik ref, teológustól,te negatív jelzőkkel megtűzdelve lesöpörted az asztalról.
Ez a téma jól át lett rágva a régi fórumon, a

Ez egy református portál! Mit jelent reformátusnak lenni? topicban, ezt jeleztem Teomonak.
Én most a gyerekkeresztségre adok egy szavazatot:


Kedves Teomo,

tőled pedig azt kérdezem, h. mi az , amit a reformátusságban értékelsz, többször írtad, h. bár egyes dolgokkal nem értesz egyet, meggyőződéses református vagy./holott ott a széles kínálata az egyéb prot .gyülekezeteteknek-teszem én hozzá/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Én most a gyerekkeresztségre adok egy szavazatot:


Egy református portálon a gyermekkeresztségre szavazni azt olyan dolognak tartom, mintha a hívőnek azt kellen bizonygatni, hogy Jézus élt. Én magam is úgy álltam a dologhoz, hogy erre a kérdésre nem szavazok, mivelhát ez annyira egyértelmű, hogy ez szót sem érdemel. Aztán mégis leadtam a szavazatom, mint a TV2 Naplójában, némi szégyenkezéssel vegyes bosszúsággal, merthát ez a szavazás dolog olyan demokratikus, meg olyan divatos dolog lenne, és adni kell a formaságkra.

Látszik, hogy más reformátusok is hasonlóképpen állnak a kérdéshez. Te is Erika hasonlóképpen most szavaztál, amikor a kérdés ki lett provokálva Ex által. Ugyanakkor sok református a saját hitéről nem szavaz, amit természetesnek tartok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Edig azt gondoltam, hogy a reformátusság Isten igazságának keresése, azért olvassátok az ÍRÁST, mert követni akarjátok.

Most olvasva a két utolsó beírást :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 14:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Kedves Ex!
Nincs késztetésem a kérdésed megválaszolására,mert jól

Na nem azt várom, hogy a felnőttkeresztséget magyarázd el neki református létedre, de leírattak ott egyéb dolgok is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 15:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:59
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Testvéreim az Úrban!

A református nem egyház nem 2000 éves ahogy rosta állítja
ez a gyerek kontra felnőtt keresztség olyan dolog, hogy főleg azért nem helyeslem a gyermek keresztséget mert elfertőződött
rengegen kötelezettség nélkül keresztelik meg a gyermeket, majd a konfirmálás is csak hagyományból megy
nincs élő hit mögötte ami a legfontosabb lenne!!!
rosta ha valóban ellentét keresés lenne benne akkor szerintem kicsit más lenne ha helyzet, csupán azt kérem hogy értsék meg a többiek hogy szerintem ez sokkal helyesebb és ne vessen meg senki ezért
Én csak tapasztalatból beszélek hogy a baptisták, szab.ker., hit, agapé ... gyülekezetes tesóknál valahogy azt veszem észre sokkal több az a testvér aki nem csak egyházi szokásból hanem valóban Jézus Krisztus igazságáért jár gyülekezetbe
talán az lenne a megoldás ha az állam elvenné a támogatsát és megérezné ez az egyház h mekkora *arban van mert nincsenek annyian h eltartsák és kicsit vissza térjen a földre és ne lenne annyira elszállva magától, hogy mi Reformátusok Kálvin öröksége meg ilyenek és elgondolkodni hogy azoknak a karizmatikusoknak mért meg olyan fene jól...
de ez már kicsit OFF bocsi:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 15:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Edig azt gondoltam, hogy a reformátusság Isten igazságának keresése, azért olvassátok az ÍRÁST, mert követni akarjátok.

Most olvasva a két utolsó beírást :cry:




Kedves FM!

Jól gondoltad, keressük Isten igazságát, és életem legboldogabb pillanatai közé tartozik, amikor valamit meg is értek belőle.


még csak annyit, FM, hogy amíg olyan hitű református lelkészek ,mint Zimányi, Cseri keresztelnek/tek/,úgy gondolom,h. nagy tévelygésről nem lehet szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 16:46 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
rosta írta:
Nem szép dolog mások szólongatása, amikor te akarnál szólani. Ha valami nyomja a bögyödet, hát akkor add elő, hogy mi bánt, megteszed te azt máskor is, nem kell téged biztatni... ! :)

Megteszem, ha a többiek nem teszik meg, de komolyan mondtam, amit mondtam. Isten igéjét is fehéren feketén visszautasítod, ha én mondom neked. Ezért szólítok reformátusokat, hátha tőlük jobban elfogadod.
üdv
ex

Kedves Ex.

Én nem vagyok refis. így tőlem sem vennének el semmit.
És tiszteletben tartom hitüket ha valóban megnyugvást találnak benne.

Az viszont nem tetszik hogy gyakorlatilag elvágják a lehetőséget a felnőtt megtért keresztségtől hiszen már megvan keresztelve úgy hogy meg sem tért.
Sajnos meg sem értik mi a különbség.
Sőt ahogy látom ellenség aki Jézushoz ilyen formában közeledni akar.
Még akkor is ha ez egy belső késztetés amit úgy látom sokan nem éltek át így ezt sem érthetik.

Így ez értelmetlen vita ami nembiztos hogy javukra szolgálna mivel ők nem is tudnának változtatni ezen.

Tudod az ilyen beírás szomorít el:


Aszti írta:
Idézet:
-másik véleményem inkább személyesebb és emberibb, persze (én)keresztényi szemszögemből
szerintem egy nagyszerű élmény lehet alámerülni miután megtér az ember, és ez kisgyerekként nem adatik meg, sőt nem is a gyerekről szól, hiszen én nem emlékszem arra mi történt nem tudtam átérezni a súlyát, ezzel egy nagyszerű élménytől lettem megfosztva,


Ez nem csak egy élmény hanem ez is.

Rm 6,
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.
--
Rm 6,
4.Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.

Bizony halálában keresztelkedtünk meg vele együtt és benne vele együtt éljük az új életünket.
Ezt átérezni pár hetesen mikor még néhány felnőtt sem képes?
Elég szomorú.

De ha Isten nem tudja kijelenteni számukra akkor mi hogy fogjuk?
Hiszen naponta olvassák az Igét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Aszti írta:
Testvéreim az Úrban!

A református nem egyház nem 2000 éves ahogy rosta állítja
...
Én csak tapasztalatból beszélek hogy a baptisták, szab.ker., hit, agapé ... gyülekezetes tesóknál valahogy azt veszem észre sokkal több az a testvér aki nem csak egyházi szokásból hanem valóban Jézus Krisztus igazságáért jár gyülekezetbe
talán az lenne a megoldás ha az állam elvenné a támogatsát és megérezné ez az egyház h mekkora *arban van mert nincsenek annyian h eltartsák és kicsit vissza térjen a földre és ne lenne annyira elszállva magától, hogy mi Reformátusok Kálvin öröksége meg ilyenek és elgondolkodni hogy azoknak a karizmatikusoknak mért meg olyan fene jól...
de ez már kicsit OFF bocsi:)

Kedves Aszti!
Ha lenne kis kalaplengetős ikon, akkor most beilleszteném neked ide. Helyette csak ez van :)
Valóban, az egyik ez a 2000 éves dolog volt, amitől tájékoztatni kellett Rosta testvért, de van még más is. :D
Az hogy a kisegyháziak tapasztalatod szerint is komolyabban veszik a Krisztus követését több oka is van. Az egyik az, hogy ha valaki a történelmieknél elkezd komolyan keresni és mondjuk azt mondjátok neki az elején, hogy "sola scriptura", és ezt komolyan is veszi, akkor hamarosan nem kap választ a kérdéseire. Máshol viszont sokkal inkább.
Nagyon díjazom, hogy felismerted, mennyire káros az állami finanszírozás.
Sajnos a reformátusok úgy néznének egy pénzmegvonó hatalmra, mint az ördögre, holott az lenne igazán a jótevőjük.
Nyilván először intézményesen összezsugorodna, de a "kemény mag" sokkal hatékonyabb lenne és idővel megteremné a gyümölcsét, a megújulást.
Állami támogatás nélkül még az élettelen felekezetekbe is élet költözne.
Pl. USA-ba a katolikus egyház természetesen nem kap állami támogatást, ahogy a többi sem (nem is értenék, hogy miről beszélünk) és remekül működik, így van miből kifizetni a pedofil papok után a kártérítéseket. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A szokásos nézetazonosság.. :) :shock: :D

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
A szokásos nézetazonosság.. :) :shock: :D

Végre!! :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ex!


ezt írod:

ha valaki a történelmieknél elkezd komolyan keresni és mondjuk azt mondjátok neki az elején, hogy "sola scriptura", és ezt komolyan is veszi, akkor hamarosan nem kap választ a kérdéseire.


Ebből a mondatodból azt konstatálom sajnálattal, h. új információt képtelen vagy magadévá tenni a történelmiekkel kapcsolatban.



Ui. azt ugye nem gondolod komolyan, h. Rosta nem tudja,h. mikor volt a reformáció?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2006. nov. 19., vasárnap 17:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
..még csak annyit, FM, hogy amíg olyan hitű református lelkészek ,mint Zimányi, Cseri keresztelnek/tek/,úgy gondolom,h. nagy tévelygésről nem lehet szó.



Az Írás nem ezt mondja


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Fm, légyszi sorold fel az Igéket, amelyek tévelygésnek tartják a gyerekkeresztséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tiv írta:
......De ha Isten nem tudja kijelenteni számukra akkor mi hogy fogjuk?
Hiszen naponta olvassák az Igét.


Rm 10,3 Mert az Isten igazságát nem ismervén, és az ő tulajdon igazságukat igyekezvén érvényesíteni, az Isten igazságának nem engedelmeskedtek.


Isten kijelentette, csak nem mindenki akarja elfogadni.

Ahogy egykor a zsidók, most a keresztyének :cry:

Most már tényleg jön az Úr Jézus azokért akik testébe keresztelkedtek HITBŐL.
Akik meghaltak Krisztussal és VELE élik a testben hátra levő létüket. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 18:12 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Azt mondja az én Uram a Krisztus, írd meg a gyülekezet felvigyázójának:Ismerem a te igyekezeted és buzgalmadat, amely úton elindúltál! De amiket János tanított azok ma is igazak, és Rólam szólnak! Egy Út van egy Igazság, és egy az Élet és ez Én vagyok! Amiket ha elvetsz , más utakra térvén , nem az Én utamat járod! Megerőtlenülsz , megfáradsz, és megbetegszel! Míg végleg elhagyva az Utat a gyertyatartód kimozdítatik!

Nem sok időm van köztetek már , és átadtam amit kellett!
Mindenki a HITE szerint kezdjen vele amit akar!
Akinek van füle a hallásra , halgassa és tegyen úgy!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség