Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
Kedves Ex!

az Ige szerint:
Idézet:
1Móz 4:3 Lőn pedig idő multával, hogy Kain ajándékot vive az Úrnak a föld gyümölcséből.
1Móz 4:4 És Ábel is vive az ő juhainak első fajzásából és azoknak kövérségéből. És tekinte az Úr Ábelre és az ő ajándékára.


Hiányzik az első zsenge kifejezés Kain áldozatából, ami a 2Móz ben szerepel mint kedves áldozat az Úrnak.
Igyekezett szegény de -hm elügyetlenkedte? így nem volt Isten számára elfogadható ajándék!
Idézet:
2Móz 34:26 Földed zsengéiből az elsőt vidd fel az Úrnak a te Istenednek házába....

Ha mondhatom nem azt nézte ami Isten előtt kedves teljességgel , hanem ami a maga számára már megütötte a mércét!
Így inkább a maga munkájával dicsekedett--de jó földműves vagyok!
Könnyebb Ábel ajándékáról beszélni , mert benne le van írva az alázat , a hála és az Istenben való öröm , hogy Ő általa ilyen állatot tud nevelni , és annak első fajzását az Istennek adja hálásan!

Kain nem tett rosszat csak épp nem elég tisztelettel hálával és alázattal!
Ez a rituálé kapcsán jutott eszembe ami a szent dolgokat erre a szintre fokozza le!
Szeretettel Tamás

Kedves Tamás!
Szerintem nem erről szól ez az ige.
Ami nem olvasható ki ebből az igéből:
Az, hogy Káin a maga munkájával dicsekedett--
Az, hogy hálátlan volt. Ugyanúgy feltételezheted, hogy hálával, örömmel és alázattal vitte, mint Ábel a bárányt. Ugyanúgy hálás lehetett, hogy Ő(Isten) általa tudott növényt termeszteni. Semmi olyasmire nem utal az ige, hogy Káin nem elég tisztelettel hálával és alázattal tette, amit tett.
Továbbá azt sem olvashatjuk ki, hogy Káin nem az első zsengéből vitt áldozatot, akár vihetet abból is. Erről nics szó.
Az az igazság, hogy nem itt találjuk meg a magyarázatot arra, hogy miért nem tekintett Isten Káin áldozatára, hanem később, amikor a különböző áldozatokról van szó.
Az áldozatok között a legfontosabb a bűnért való áldozat és itt történt a hiba.
Zsid 9,22. És csaknem minden vérrel tisztíttatik meg a törvény szerint, és vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat.
A bűnért csak vérrel lehetett áldozni és ebben volt engedetlen Káin.
Az apja, Ádám nyilván tudta Istentől és továbbadta fiainak is az áldozat lényegét, így ebben volt engedetlen Káin.
Neki a terményeiből cserélni kellett volna megfelelő állat áldozatra pl. Ábellel, de nem azt tette, hanem azt gondolta, hogy biztos megfelelő áldozat lesz ez is. Nem volt az.
Tanulság: Ha Istenhez akar közeledni valaki, azt nem teheti saját ötletei alapján, hanem csak úgy teheti, ahogy azt Isten mondta.
És ha már pont ebbe a topicba hoztad ezt a pédát, akkor említsük meg, hogy az alámerítkezés is a bűnbocsánatra van. És azt is úgy kell csinálni, ahogy az az Igében le van írva.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 14:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Magda!
Idézet:
FM írta:
Ez bizony az ellenség lábnyoma szvsz


A miért gondolod, és mi alapján gondolod ,és az ige szerint mért másképp kellene néznem, ez ami engem érdekel nem a fenti mondat!

Én megírom azt ahogyan nekem beszél az Írás, vállalva azt hogy rosszul látom , de az mégis kerek , a magam esteleg hibákkal teli látása!
Erre a fenti mondat csak egy , odalökött kritika , aminek sem a gondolat menete , sem a magyarázata nincs megadva!
Az épülés alatt azt értem , hogy más az enyémtől eltérő véleményét meg is indokolja és alátámasztja igével , miért is kell másképp nézni ,hol tévedtem el!
Remélem Ex megtisztel minket azzal hogy RENDESEN kifejti hol hibádzik az én látásmódom!

Idézet:
FM írta:
Ez most mi?
Rendre utasítás?
Fenyegetés?


Nem , egyik sem hanem arra való felkérés , ha elítéled más igyekezetét és őszinte véleményét akkor tiszteld meg azzal hogy megindoklod!

Mi lett volna ha az Apostolok is ennyi magyarázatot hagytak volna a késő utókorra?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 14:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
ismered azt a viccet, hogy bemondják a rádióban, hogy egy őrült szembe megy a sztrádán a forgalommal... mire az "illetékes" felkiált: "még hogy egy? MINDENKI szembe megy!!"

amikor GYANUSAN SOKAN "jönnek szembe", érdemes elgondolkodni...

Csak akkor gáz, ha a végén kiderül, hogy mégiscsak te mész a jó irányba...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
neked ez ISMERŐS szitu, nem?

DIREKT sorolsz a szembejövő sávba ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 14:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
neked ez ISMERŐS szitu, nem?

DIREKT sorolsz a szembejövő sávba ;)

Jaja, próbálok baloldali közlekedést kialakítani szokásjogi alapon :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 14:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm Ex!
Igy el tudom fogadni a más féle nézését az Igének! :)

Amit nem lehetet ebben az igében kiolvasni ahogy Te is írtad azt nem mertem leírni, ugyanis a magyárázat esetén elbuktam volna! Ha rákérdeznek, nem tudtam volna megfelelő igével alátámasztani!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 15:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rákényszerítettetek és jónak látta ezt a Szent Szellem is.

Tamás12 írta:
Kedves Ex!az Ige szerint:
Idézet:
1Móz 4:3 Lőn pedig idő multával, hogy Kain ajándékot vive az Úrnak a föld gyümölcséből.
1Móz 4:4 És Ábel is vive az ő juhainak első fajzásából és azoknak kövérségéből. És tekinte az Úr Ábelre és az ő ajándékára.

Hiányzik az első zsenge kifejezés Kain áldozatából, ami a 2Móz ben szerepel mint kedves áldozat az Úrnak.
Igyekezett szegény de -hm elügyetlenkedte? így nem volt Isten számára elfogadható ajándék!
Idézet:
2Móz 34:26 Földed zsengéiből az elsőt vidd fel az Úrnak a te Istenednek házába....

Ha mondhatom nem azt nézte ami Isten előtt kedves teljességgel , hanem ami a maga számára már megütötte a mércét!
Így inkább a maga munkájával dicsekedett--de jó földműves vagyok!
Könnyebb Ábel ajándékáról beszélni , mert benne le van írva az alázat , a hála és az Istenben való öröm , hogy Ő általa ilyen állatot tud nevelni , és annak első fajzását az Istennek adja hálásan!

Kain nem tett rosszat csak épp nem elég tisztelettel hálával és alázattal!
Ez a rituálé kapcsán jutott eszembe ami a szent dolgokat erre a szintre fokozza le!
Szeretettel Tamás

Biblia írta:
13.
És monda az Úr Isten az asszonynak: Mit cselekedtél? Az asszony pedig monda: A kígyó ámított el engem, úgy evém.
14.
És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban.
15.
És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.
16.
Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik te rajtad.
17.
Az embernek pedig monda: Mivelhogy hallgattál a te feleséged szavára, és ettél arról a fáról, a melyről azt parancsoltam, hogy ne egyél arról: Átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban.
18.
Töviset és bogácskórót teremjen tenéked; s egyed a mezőnek fűvét.
19.
Orczád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz.
20.
Nevezte vala pedig Ádám az ő feleségét Évának, mivelhogy ő lett anyja minden élőnek.
21.
És csinála az Úr Isten Ádámnak és az ő feleségének bőr ruhákat, és felöltözteté őket.
22.
És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakaszszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:
23.
Kiküldé őt az Úr Isten az Éden kertjéből, hogy mívelje a földet, a melyből vétetett vala.


Az megátkozott földnek a termését vitte Káin ajándékul az Úrnak, amit orcája verítékével kellett megművelni, azt vitte ajándékba ami utálatos Istennek, ami Istent a bűnre emlékeztette!
Figyelmen kívül hagyta Teremtője beszédét, a saját gondolatot tette a cselekvése idítékának.

Ábel ugyan olyan bűnös állapotban volt mint Káin, de Ábel ezt elfogadta, tudomásul vette, hogy állatbőrbe öltöztette őket Isten és a leölt állat vérén keresztül tudott Isten az emberre tekinteni.
Vérben van az élet a vér ontása az ami életet ad.
Ekkor még nem volt választott nép, nem volt az ünnepek rendje kijelölve, ekkor még nem volt törvény, a bűn nem számíttatott be.
Ekkor még az örönvíz előtt vagyunk és nem volt arra konkrét tanítás, hogyan lehet megmenekülni az ítéletből.
Ekkor még csak az áldozat törvényét kellett hitből elfogadni.
Amikor már konkrét megtapasztalás van, akkor azt már nem hitből kell elfogadni.

Mindég az a mérce, hogy hitből elfogadom e azt amit Isten kijelent.

Az a bizonyíték arra, hogy elfogadtam, hogy annak megfelelően cselekszem.
Istennek ez az igazsága vonul végig az íráson.
Jelenleg a Szent Szellem van itt a földön Ő az Isten, Ő vezet el minden igazságra, Ő juttatja eszembe az igéket (most is).

Figyeljétek meg, hogy a vallásos emberek visszamenőleg cselekszik, amikor már van tapasztalatuk, akkor teszik, erre nem tekint Isten, csak az Ábeli ajándék a hitből való ajándék, a tudásból való, már nem kedves Istennek, arra nem tekint.

Ami hitből nincs az bűn.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Az megátkozott földnek a termését vitte Káin ajándékul az Úrnak, amit orcája verítékével kellett megművelni, azt vitte ajándékba ami utálatos Istennek, ami Istent a bűnre emlékeztette!

Kedves FM!
A bűnesett miatt az egész föld átok alá került, az állatokkal együtt, tehát ezen az alapon Ábel is átkozott dolgott vitt.
A bűnbocsánatra vért kellett ontani. az a megfejtés.
Idézet:
... amikor már van tapasztalatuk, akkor teszik, erre nem tekint Isten, csak az Ábeli ajándék a hitből való ajándék, a tudásból való, már nem kedves Istennek, arra nem tekint.

Ábelnek sem hitből, hanem engedelmességből kellett cselekedni. Nekik még nagyon közel volt az istenélmény. Ádám személyesen számolhatott be Istenről, hiszen együtt sétálgattak az Édenben. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Ex. elkerülte a figyelmedet, hogy magam is leírtam a vér ontás szükségét.
A hibeli cselekedet, pedig az én tapasztalatom szerint, nem a te tapsztalatod leutánzása.
Az engedelmesség mutatja a hitet, persze, ha nem azért teszem mert rá kényszerülök, (pl. fenyítés, kár, kiközösítés, stb. vár rám ha nem teszem)
Szeretet kapcsolatból teszem, mert annyira szeretlek, hogy amit te mondasz, azt meg teszem :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
Kedves Ex. elkerülte a figyelmedet, hogy magam is leírtam a vér ontás szükségét.

Nem kerülte el, csak megismételtem, hogy mire kaphatsz egy Bingo-t. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 16:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azért jó lenne, ha arra is írnál amit Tamás írt, mert érdekel a gondolatod kedves Ex. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 16:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
Azért jó lenne, ha arra is írnál amit Tamás írt, mert érdekel a gondolatod kedves Ex. :*:

Mindent amit írtam, a Tamás írására írtam és azok a gondolataim a Káin/Ábel ügyben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 16:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bocsánat mindenkitól, de el voltam foglalva a beírással és nem néztem, hogy közben bekerültek hozzászólások ezért azt sem vettem észre, hogy a kérdés már megválaszolásra került.
Talán jó is, mert akkor nem teszem be azt amit írtam.
Szóval bocsánat a figyelmetlenségért, még késóbb sen vettem észre, csak most.
Bocs :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 17:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tamás12 írta:
.... Mi lett volna ha az Apostolok is ennyi magyarázatot hagytak volna a késő utókorra?
Szeretettel Tamás


Kedves Tamás, nem tudom mi lett volna. de a tanítvány nem nagyobb a mesterénél, és a MESTER példázatokban beszélt.
Mi lehet ennek az oka?

A levelek is inkább konkrét élethelyzetekkel foglalkoznak és magyarázatot nem nagyon találok.

Amikor megcselekszem hitből, akkor megértem.

Az utolsó idők jele, hogy a tudás megsokasodik.

Sok hívő ember egy bizonyos igazságra eljutva azt kezdte értelemmel magyarázni.
A pedagógia, pszichológia nagyjai is ilyenek voltak.
Hívő emberek létrehoztak intézeteket, és az elköltözésük után egyre inkább világi jellegűvé vált.

Tehát nem tudom mi lett volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 20:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:59
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Én is hozzászólnék a témához
több féle megközelítésből vizsgáltam ezt a kérdést
-Heidelbergi KT 74. kérdés: meg kell-e keresztelni a kisdedeket is?
Én is hozzászólnék a témához
több féle megközelítésből vizsgáltam ezt a kérdést
-Heidelbergi KT 74. kérdés: meg kell-e keresztelni a kisdedeket is?
válaszként ír vmi a kt, és igei utalásokat is tesz (1móz 17:7,12-13, Mt 19:14, Mk 10:14-16....) egyikben sem olvastam h kereszteljétek/merítsétek a gyerekeket. persze ne vigyük el a gyerekeket Istentől, de a baptistáknál erre van a gyerekbemutatás. a gyülekezetemben is volt mostanában jópár keresztelés és olyanok keresztelik meg gyerekük akiket életemben nem láttam a gyüliben (kb 13éve járok ide) bár engem is kereszteltek kiskoromba és megtértem, de ez nem a keresztelés oka hanem Isten munkája és hogy a nem hívő szüleim tettek egy fogadalmat amit betartottak. mégis a gyerekkeresztség ellen vagyok
keresztelés kontra bemerítés- eszkimóknak elnézném ha nem akarnának alámerülni de most mondok egy csúnyát azé kenyér és bor helyett sincs chips és kóla
-másik véleményem inkább személyesebb és emberibb, persze (én)keresztényi szemszögemből
szerintem egy nagyszerű elmény lehet alámerülni miután megtér az ember, és ez kisgyerekként nem adatik meg, sőt nem is a gyerekről szól, hiszen én nem emlékszem arra mi történt nem tudtam átérezni a súlyát, ezzel egy nagyszerű élménytől lettem megfosztva, azonkívűl sokszor a keresztelés csak nagyszülői nyomásra történik
nem azért nagy a református egyház mert sokan vannak benne és nem azért kicsi a baptista mert kevesen vannak hanem mert más számít egyháztagnak, valójában a református egyház nagyon kicsi ha csak a konfirmálók és valóban gyülekezetbe járók számát nézzük sztem 10ed akkora, lelkészünk szokta mondani h kb 200-250en kéne lennünk egy ifin 20-30helyett.
-utolsó megjegyzés félig meddig kérdés
ha az eredeti szöveget nézzük a bibliában akkor a Baptista János szerepel benne? mert a keresztelés Jézus keresztre feszítéséből ered
összegezve én sokkal szebbnek, Biblikusnak találom a bemerítést és a HITre jutás egyik pecsétjének


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség