Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 09:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemigen láttam NEGYVEN ÉVES csecsemőt... ugyanakkor "divat" bizonyos körökben 8-9 éves GYEREKEK bemerítése... nem feltétlenül tartom jó ötletnek :S
ITT érvényesülhet, hogy szülők-lelkész-elvárások BELESZÓLNAK a "felelős döntésbe"

viszont: én SZEMÉLYESEN is vállaltam keresztapaságot egy "világból megtért" 33 éves református asszony esetében, mivel itt EGYÉRTELMŰ volt a HIT megléte a keresztség ELŐTT :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Egyébként ahogy olvastátok, én a megtéréssel vagyok ilyen viszonyban, de az nem ilyen egyértelmű (nekem) :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tegnap hitesókkal voltam és éppen arról mutattak egy kis kiadványt, hogy Luther hogy érvelt bibliai alapon mikor a felnőtt bemerítést hirdette még és hogyan amikor ettől az állásponttól elállt.
Nagyon tanulságos, megpróbálom majd megszerezni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 12:44 
Azt gondoltam, hogy a Jézusban meglévő hit hiánya, nem csak csecsemőknél állhat fent, hanem 40 éves embernél is.
Ha pedig ez nincs meg és úgy merítkezik, vagy keresztelik mind1.

És én ennek a veszélyét látom....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 12:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez teljesen jogos, ezért aztán a felnőttkeresztséget valló közösségek mindig "alapos vizsgálatnak vetik alá" a bemerítkezni szándékozót

ugyanakkor nem értem pontosan, hogy NEKED ez HOGYAN lehet problémád, hiszen aki REFORMÁTUSKÉNT a felnőttkeresztséget/bemerítkezést választja, MINDENKÉPPEN "széllel szemben" dönt, ezért igen kicsi a valószínűsége, hogy valami egyházi elvárás lenne a háttérben...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 13:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
kavics írta:
Azt gondoltam, hogy a Jézusban meglévő hit hiánya, nem csak csecsemőknél állhat fent, hanem 40 éves embernél is.
Ha pedig ez nincs meg és úgy merítkezik, vagy keresztelik mind1.

És én ennek a veszélyét látom....


Teljesen jogos! Ilyen bizony van. Néhány napja hallottam egy idős (70 év körüli) férfi ismerősömről, aki még nincs megtérve (igazából még a "felébredésig" sem jutott el), hogy bemerítkezett a baptistáknál, miután már járt egy ideje közéjük. A bemerítkezzésel egyedüli célja (elmondása szerint) az volt, hogy oda tartozzon, és majd a baptisták temessék el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Azt gondoltam, hogy a Jézusban meglévő hit hiánya, nem csak csecsemőknél állhat fent, hanem 40 éves embernél is.
Ha pedig ez nincs meg és úgy merítkezik, vagy keresztelik mind1.

És én ennek a veszélyét látom....


Annak biz elég kicsi a valószínűsége, hogy egy 40 éves ember hit nélkül, rászánja magát egy alámerítkezős "bohóckodásnak".
Ha a ref. szószékekről megvilágosodva egyszer csak elkezdenék az alámerítés szükségességét hirdetni, megláthatnád, hogy mekkora akadályt jelent a hitetlenség a bibliai parancs megcselekvésében.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 13:13 
Igen, Bogi!

Kedves Tamás!

Én ref. gyülibe járok, de a fiam megkeresztelkedik, ha meglátta és elfogadta Jézust. Ezzel széllel szembe megyek, de nem rúgtak ki innen, amikor ezt a lelkésznek elmondtam. Megtűrnek és ezért hálás vagyok az Úrnak!

A víz mennyisége számomra mind1.
H2O nem több. A lényeg a fiamnál, hogy bűnösnek lássa az Úr előtt magát és lássa a kiontott vért, ami egyedül képes arra, hogy megtísztítsa.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 13:17 
Kicsi a valószínűsége, az százalékosan mennyi?
1000 emberből 10?
Vagy 100?
Vagy nulla?
Vagy elővegyük a régi szólás-mondást "kivétel erősíti a szabályt"?

És velük mi lesz?

A Bibliai parancs értelmében a keresztelés számomra bűnbánat és bűnbocsánat.

Milyen kár, hogy sok gyülekezetben ezt nem hírdetik....
:-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 13:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Alapíts egy kavics gyülekezetet, és már lesz egy, aztán ez nagyon szinpi tanítás, meg különben is mit érdekel fel száll e a füst, vagy nem, tekint e rá Isten vagy nem, mert a máséra sem tekint, és akkor problem egy szálsem. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 16:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Örülök, hogy ilyen sokan írtatok a topikba. Eddig nagyjából kultúráltan folyik a vita, és remélem így is marad, mert csak így van értelme.
Megkérek mindenkit, hogy mielőtt hozzászól a topikhoz, legalább a kezdőhozzászólásomat olvassa el, mert voltak olyan hozzászólások, amelyeknél ezt nem biztos, hogy megtette az illető.
Azt pedig szerintem szögezzük le itt és most, hogy a keresztelés/bemerítkezés se nem szükséges, se nem elégséges feltétele az üdvözülésnek. Gondolom ezzel (majdnem) mindenki egyetért. Ugyanis Márk 16, 16-ban nem az szerepel, hogy "aki pedig nem hisz, vagy hisz, de nem vagy rosszul keresztelkedik meg, az elkárhozik", hanem az, hogy "aki pedig nem hisz, elkárhozik". Azt pedig mégnyomatékosabban mondjuk ki, hogy nem bűn egyik vagy másik.
Már az első hozzászólásomban is írtam, de most megint leírnám, hogy nem a keresztelés/bemerítkezés módjára szeretném fektetni a hangsúlyt, tehát természetesen nem a H2O mennyiségéről szeretnék vitázni (ahogyan már a kezdő hozzászólásomban írtam). Hanem arról, hogy melyik sorrend a helyes; a hitrejutás-k./b. vagy a gyermekkeresztség és utána valamikor a hitrejutás.
Nem véletlenül írtam a szavazásnál nagybetűkkel a "GYERMEKKORI" és "FELNŐTTKORI" szavakat és kisbetűkkel a "keresztelés" és "bemerítkezés" szavakat. Tehát, hogy egyértelmű legyen, hogy melyikről szól a kérdés. Tehát mindenki nyugodtan szavazzon.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 16:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
kavics írta:
Mindenki üdvözült, aki valamelyik új felekezetben megmártózott egy kád vízben?
Nem, és senki sem állította. És mi számít új felekezetnek? Pl. a Baptista Egyházat sem tavaly alapították.
kavics írta:
Aki hisz és bemerítkezik? Miben hisz? A bemeritkezésben?
Jézus krisztusban. Ez szerintem egyértelmű, hiszen mindannyian keresztyének vagyunk. És eleve, a bemerítkezés/keresztelés se nem szükséges se nem elégséges feltétel az üdvözüléshez (ahogyan előbb megfogalmaztam).
kavics írta:
Lehetséges, hogy valaki 40 évesen csecsemő keresztségben részesül, azaz nem hisz Krisztusban, hanem valami másban és úgy merítkezik be? (pl. a bemerítkezésben, lelkészében, gyülekezet elvárásaiban, stb)
Lehetséges, de aki reformátusként vagy evangélikusként merítkezik be az tuti, hogy nem elvárásból teszi. A baptistáknál elképzelhető. De kérdezem én; ettől még miért kéne mindenkit csecsemőkorában megkeresztelni.
exrefis írta:
Tegnap hitesókkal voltam és éppen arról mutattak egy kis kiadványt, hogy Luther hogy érvelt bibliai alapon mikor a felnőtt bemerítést hirdette még és hogyan amikor ettől az állásponttól elállt.
Nagyon tanulságos, megpróbálom majd megszerezni.
üdv
ex
Szerezd meg légyszi, engem nagyon érdekelne. Előre is köszi.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 12:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Magamról írnék , nehogy valaki sértésnek vegye , aztán a végén egy kérdésre mindenki maga adja meg a választ a szívében!

Jézus mindenben példát adott , mutatott! Bűn nélküliként bemerítkezett mégis!
Minden Ige vers szakasz az Istentől van így nem lehet félretenni és félre magyarázni!
Mt.3:15. Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.
Ha ott állunk előtte és megkérdezi majd: Annyi igében mutattam rá mit cselekedj , hogy az ÉN Követőmlegyél, miért nem figyelmeztél rám?
Mit válaszolunk Neki?
Ezek amik bennem forognak gondolatként!
Egy magyarázatban olvastam hogy azért elég pár csepp víz mert a mi klímánk alatt már egészségtelen a bemerítés! Hol van az Úrba vetett hit?
Nem kötözködni akarok ezzel az idézettel!

Idézet:
Kavics írta:A víz mennyisége számomra mind1.
H2O nem több.

Ezen az alapon a halmazállapota is mindegy , Hóval való bedörzsölés?
Ó emberi logika minden tiszta forrás megcsúfolója!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Teomo írta:
..............
ex ......... Szerezd meg légyszi, engem nagyon érdekelne. Előre is köszi.

Én is kérem, mert mindenkinek fontosnak tartom, hogy Isten igazságában az előre elkészített jó cselekedetben járjon :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 13:22 
Az újonnan születés szempontjából még gőz is lehet, mind1.

Mert romolhatatlan magból a Lélek munkája által!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség