Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 

Te hová sorolod magad? Isten hová sorol téged
felekezethez ragaszkodó 0%  0%  [ 0 ]
kereső 11%  11%  [ 1 ]
ateista 0%  0%  [ 0 ]
tévelygő 0%  0%  [ 0 ]
keresztyén/keresztény 44%  44%  [ 4 ]
vallásoskodó 0%  0%  [ 0 ]
zsidóból lett hívő 0%  0%  [ 0 ]
pogányból lett hívő 33%  33%  [ 3 ]
több besorolást adó, ennek okát részletezem 11%  11%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 9

Isten szerinti felosztás:kikből lesznek ma HÍVŐK?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Vannak a tévelygők, vannak az ateisták, vannak a felekezetükhöz ragaszkodók, vannak a keresztyény/keresztényeknek mondottak, vannak a más vallásuak, vannak a keresők, vannak a vallásoskodók, (bocs ha kifelejtettem valakit :wink: )

Isten mértéke változott?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Isten szerinti felosztás:kikből lesznek ma HÍVŐK?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 08:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Vannak a tévelygők, vannak az ateisták, vannak a felekezetükhöz ragaszkodók, vannak a keresztyény/keresztényeknek mondottak, vannak a más vallásuak, vannak a keresők, vannak a vallásoskodók, (bocs ha kifelejtettem valakit :wink: )

Isten mértéke változott?


Emberekből

Ja! :)
Isten mértéke nem változott
Jozs 23:14 ... Tudjátok meg azért teljes szívetek és teljes lelketek szerint, hogy egy szó sem esett el mindama jó szóból, a melyeket az Úr, a ti Istenetek szólott vala felõletek. Minden betelt rajtatok, egy szó sem esett el azokból!

Mat 15:18
Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvénybõl egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 20:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Én úgy gondolom, nincs semmilyen felosztás, hogy kikből lesznek hívők.Luciussal értek egyet, emberekből lesznek.Milyen emberekből?
Mindenféle emberekből.Persze, lehet hogy magát a kérdést, nem értettem meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 21:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Isten szerint vannak a nemzetek és az Ő népe, akik Ábrahám leszármazottjai.
Mindenkire a halál uralma és törvénye érvényes, mert mindenki vétkezett, de a megváltás lehetőségét a népére Izraelre bízta Isten, rájuk bízta a beszédét.
Az Úr Jézus Krisztus kereszt halálával lehetővé tette, hogy a halál hatalmából kiváltsa Izraelt=Isten népét és a nemzeteket=pogányokat.
Akik elfogadják a megváltást azok egy testbe= Krisztus testébe keresztelkednek=merítkeznek.
Előre hozzák a haláluk állapotát.
Ezzel meghaltak a világnak és élnek Istennek.
Megszűnik a világi besorolásuk a világban a régi besorolásukban élnek Istennek ők mennyei állampolgárságot kaptak és itt csak mint a Menny királyságának követei tartózkodnak.
A Szent Szellem vezetése alá rendelik magukat.

Most is vannak a nemzetek=pogányok és van Izrael=zsidók.
Most is tart a kegyelem=megváltás elfogadásának lezetősége.

Akik ma elfogadják a megváltást azok ma is zsidók ill pogányok?
Vagy ma nem beszélhetünk pogányokról, mert Isten megváltoztatta a besorolást?

Lucius a Jehova Tanúi alapállásával azt mondja a zsidókat Isten elvetette, helyette a Jehova Tanúit tette.
Most érted Cilla a kérdést?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 21:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
[quote="FM"]Isten szerint vannak a nemzetek és az Ő népe, akik Ábrahám leszármazottjai.
Mindenkire a halál uralma és törvénye érvényes, mert mindenki vétkezett, de a megváltás lehetőségét a népére Izraelre bízta Isten, rájuk bízta a beszédét.
Az Úr Jézus Krisztus kereszt halálával lehetővé tette, hogy a halál hatalmából kiváltsa Izraelt=Isten népét és a nemzeteket=pogányokat.
Akik elfogadják a megváltást azok egy testbe= Krisztus testébe keresztelkednek=merítkeznek.
e hozzák a haláluk állapotát.
Ezzel meghaltak a világnak és élnek Istennek.

Eddig értem.

Megszűnik a világi besorolásuk a világban a régi besorolásukban élnek Istennek ők mennyei állampolgárságot kaptak és itt csak mint a Menny királyságának követei tartózkodnak.
A Szent Szellem vezetése alá rendelik magukat.

Még ezt is értem.

Most is vannak a nemzetek=pogányok és van Izrael=zsidók.
Most is tart a kegyelem=megváltás elfogadásának lezetősége.

Ezt már nem értem.Szerintem vannak a nemzetek, akikbe a zsidó nép is beletartozik.

Akik ma elfogadják a megváltást azok ma is zsidók ill pogányok?
Vagy ma nem beszélhetünk pogányokról, mert Isten megváltoztatta a besorolást?

Pogányok ma is élnek, dehogy ISTEN tesz-e besorolást, nem tudom.
Lucius a Jehova Tanúi alapállásával azt mondja a zsidókat Isten elvetette, helyette a Jehova Tanúit tette.
Ezzel az állítással, nem értek egyet. Áldás Békesség! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!

Ezt a topicot nem értem. :) Szerintem ma is ugyanúgy bárkiből, mint mondjuk 1000 évvel ezelőtt :) .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Efézusi levél 2. fejezet

9. Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

10. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.

11. Annakokáért emlékezzetek meg arról, hogy egykor ti a testben pogányok, kiket körülmetéletlenségnek nevez vala amaz úgynevezett s a testen kézzel megcsinált körülmetélkedés,

12. Hogy ti, mondom, abban az időben Krisztus nélkül valók voltatok, Izráel társaságától idegenek, és az ígéret szövetségeitől távolvalók, reménységetek nem vala, és Isten nélkül valók voltatok e világon;


13. Most pedig a Krisztus Jézusban ti, kik egykor távol valátok, közelvalókká lettetek a Krisztus vére által.

14. Mert Ő a mi békességünk, ki egygyé tette mind a két nemzetséget, és lerontotta a közbevetett választófalat,

15. Az ellenségeskedést az Ő testében, a parancsolatoknak tételekben való törvényét eltörölvén; hogy ama kettőt egy új emberré teremtse Ő magában, békességet szerezvén;

16. És hogy megbékéltesse az Istennel mind a kettőt, egy testben a keresztfa által, megölvén ezen az ellenségeskedést.

17. És eljövén, békességet hirdetett néktek, a távol valóknak és a közel valóknak.

18. Mert Ő általa van menetelünk mindkettőnknek egy Lélekben az Atyához.

19. Azért immár nem vagytok jövevények és zsellérek, hanem polgártársai a szenteknek és cselédei az Istennek,

20. Kik fölépíttettetek az apostoloknak és prófétáknak alapkövén, lévén a szegletkő maga Jézus Krisztus,

21. A kiben az egész épület szép renddel rakattatván, nevekedik szent templommá az Úrban;

22. A kiben ti is együtt építtettek Isten hajlékává a Lélek által.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 23:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Emilien írta:
Sziasztok!

Ezt a topicot nem értem. :) Szerintem ma is ugyanúgy bárkiből, mint mondjuk 1000 évvel ezelőtt :) .



Szia Emilien!
Ezzel én is így vagyok.Talán FM, arra értette, hogy a Bibliában, zsidókról és pogányokról van szó.Persze, hiszen a Biblia a zsidók történelme.Zsidók írták
a Bibliát.Ha jól gondolom, emiatt kérdezte, FM?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Isten szerinti felosztás:kikből lesznek ma HÍVŐK?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 23:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Vannak a tévelygők, vannak az ateisták, vannak a felekezetükhöz ragaszkodók, vannak a keresztyény/keresztényeknek mondottak, vannak a más vallásuak, vannak a keresők, vannak a vallásoskodók, (bocs ha kifelejtettem valakit :wink: )


Gyerekekből felnőtt emberekből, akik tökéletlenségükben, és bűnös alaptermészetükben meglátták Jézust, és általa hívők lettek. Hogy aztán ez az alaptermészet éppen milyen állapotot öltött az egyéni, ezáltal ezer féle lehet.

Részemről remélem, hogy sok felekezetéhez ragaszkodó ember, vagy keresztyén ember hívő is egyben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Isten szerinti felosztás:kikből lesznek ma HÍVŐK?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 23:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
FM írta:
Vannak a tévelygők, vannak az ateisták, vannak a felekezetükhöz ragaszkodók, vannak a keresztyény/keresztényeknek mondottak, vannak a más vallásuak, vannak a keresők, vannak a vallásoskodók, (bocs ha kifelejtettem valakit :wink: )


Gyerekekből felnőtt emberekből, akik tökéletlenségükben, és bűnös alaptermészetükben meglátták Jézust, és általa hívők lettek. Hogy aztán ez az alaptermészet éppen milyen állapotot öltött az egyéni, ezáltal ezer féle lehet.

Részemről remélem, hogy sok felekezetéhez ragaszkodó ember, vagy keresztyén ember hívő is egyben.



Kedves Rosta!
Én is így gondolom.Áldás Békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Isten szerinti felosztás:kikből lesznek ma HÍVŐK?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 23:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:


Kedves Rosta!
Én is így gondolom.Áldás Békesség!


Kedves Csilla szerintem nem véletlenül gondolod így, merthát így müxik a dolog.

Már csak a főnöknő rábólintására várnék, de hát lehet, hogy még beszélgetünk erről egy kicsit... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 00:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
2Tim 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,


szvsz hívő ember az aki elfogadja az ÍRÁST Isten szavának.
Én csak akkor tartom magamat hívőnek, ha elfogadom ezt és a Szent Szellem vezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 01:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
FM írta:
2Tim 3,16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,


szvsz hívő ember az aki elfogadja az ÍRÁST Isten szavának.
Én csak akkor tartom magamat hívőnek, ha elfogadom ezt és a Szent Szellem vezet.



Igen, elfogadom.Biztos rosszul fogalmaztam.Azt szerettem volna eldadogni,
hogy a próféták, az Ószövetségben, ISTEN szavát továbbították az embereknek, az Újszövetségben az apostolok tettek bizonyságot, és Ők zsidó
emberek voltak.Pl.Pál leveleit, azt mondom, Pál írta, de tudom, nem saját bölcsességeit írta le, hanem ISTEN szavát, a Szent Lélek által.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 06:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Cilla én pedig azt szerettem volna el dadogni, hogy amit az ÍRÁSBAN olvasunk azt érvényesnek fogadjuk e el, vagy valamiért másként gondoljuk.
Persze saját magunkat illetően és nem a másikra mutogatva, mint a kéményseprő inas az első kémény tisztítása után :roll: amikor tetőtől talpig kormos, de a mestere orrán lát egy korom pöttyöt.

Én így gondolom:
Lehet ma is hivő zsidó aki megtalálja a megváltást és rögtön természetes neki, hogy a zsidóságát leteszi a keresztségbe és új teremtés Krisztusban.
Lehet nem hívő zsidó aki nem különbözik a pogánytól, mert nem ismeri zsidó gyökereit és megtalálja a megváltást, ő is leteszi a régi ó emberi életéhez tartozó dolgokat és meghal a kereszten Krisztussal.
És vagyok én a pogány aki tudottan keresztény: mert megkereszteltek 8 napos koromban, első áldozó voltam 6 éves koromban, bérmálkoztam 13 éves koromban;valójában Istentől távol egy csinált szertartás szerint pogány, ezt szintén letéve, meghaltam a kereszten Krisztussal, és feltámadva vele, Ő éli az életét bennem.

Ettől kezdve az én feladatom Isten igazságának és országának keresése, amit csak az ÍRÁS és a Szent Szellem vezetésével ismerhetek meg, azért hogy az egész TEST = Krisztus teste épüljön általa.
Mert nincs többé zsidó és pogány, hanem mindenkiben Krisztus, és mindenki Krisztusban aki VELE meghalt a kereszten.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 07:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kérdezitek miért tartom fontosnak, hogy ki-ki maga előtt tisztázza ezt a kérdést?
A következő igék azok amik erre sarkalnak:

Rm 12,2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

1Pt 1,14 Mint engedelmes gyermekek ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, a melyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek;

Ne szabjátok, ne mérjétek, ne igazítsátok magatokat ahhoz amit a kereszt előtti életetekben gondoltatok, hanem tudatosan és folyamatosan keressem mit mond erről Isten és a rendelt időben minek a megcslekvését várja el tőlem a Szent Szellem.
Amikor megcselekszem hitből, nem tudásból akkor van egy ahá élményem "ja ezt ezért mondja az írás", legközelebb újra ez történik olyan helyzetbe kerülök, megint megcselekszem mert kérem:most segíts, és eszembe jut a vezérfonál az akkor épp érvényes, a helyzetre alkalmazott ige, eszembe jut, mert a VIGASZTALÓ eszembejuttattja, jé tényleg eszembe juttatta :roll:
Megint van egy ahá élményem.
Felépül egy új rendszer az értelmemben ami teljesen más mint a régi
Az IGAZSÁGNAK engedelmeskedve haladok HITRŐL => HITRE
Növekszem a hitben és Isten ismeretében, mert megmutatja mit miért kért tőlem, ebből ismerem meg ŐT, mert együtt járok VELE.

A kezdő lépésem a Kereszt halálom után az indulásnál mi az amitől óvakodnom kell, mik azok a régi jónak gondolt dolgok amik közém és Isten közé állnak, semmit sem tarthatok meg a régiből akár jónak, akár rosznak tartottam, csak Istentől kérhetek mindent.
Ennek nincs vége egész földi életemben.
Teljesen RÁ kell hagyatkozzam, erre vagyok teremtve. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 72 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség