Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 

Te hová sorolod magad? Isten hová sorol téged
felekezethez ragaszkodó 0%  0%  [ 0 ]
kereső 11%  11%  [ 1 ]
ateista 0%  0%  [ 0 ]
tévelygő 0%  0%  [ 0 ]
keresztyén/keresztény 44%  44%  [ 4 ]
vallásoskodó 0%  0%  [ 0 ]
zsidóból lett hívő 0%  0%  [ 0 ]
pogányból lett hívő 33%  33%  [ 3 ]
több besorolást adó, ennek okát részletezem 11%  11%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 9

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 08:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
....
Lucius a Jehova Tanúi alapállásával azt mondja a zsidókat Isten elvetette, helyette a Jehova Tanúit tette.
Most érted Cilla a kérdést?


Lucius azt mondta, hogy emberekből. Nem nevezett meg sem népcsoport, sem pedig vallási gyülekezet. :)

Legyünk következetesek!

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 12:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
FM írta:
....
Lucius a Jehova Tanúi alapállásával azt mondja a zsidókat Isten elvetette, helyette a Jehova Tanúit tette.
Most érted Cilla a kérdést?


Lucius azt mondta, hogy emberekből. Nem nevezett meg sem népcsoport, sem pedig vallási gyülekezet. :)

Legyünk következetesek!


A JT akkor vallási gyülekezetbe sorolódik, akik nem egészen a Károli fordítást tették magukévá, hanem csináltak jobbat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 06:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
....
Lucius azt mondta, hogy emberekből. Nem nevezett meg sem népcsoport, sem pedig vallási gyülekezet. :)

Legyünk következetesek!


A JT akkor vallási gyülekezetbe sorolódik, akik nem egészen a Károli fordítást tették magukévá, hanem csináltak jobbat.[/quote]

Nem értem. Kifejtenéd!
Mi a gond?
Kifejtheted J.T. topikban is. Mert most róluk van szó.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 06:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
....
Lucius azt mondta, hogy emberekből. Nem nevezett meg sem népcsoport, sem pedig vallási gyülekezet. :)

Legyünk következetesek!

A JT akkor vallási gyülekezetbe sorolódik, akik nem egészen a Károli fordítást tették magukévá, hanem csináltak jobbat.


Nem értem. Kifejtenéd!
Mi a gond?
Kifejtheted J.T. topikban is. Mert most róluk van szó.

Szóval mi a gond a Károli fordítással? És ha már fordítás, akkor ne ragadjuk ebben a régióban, hanem nézzünk bele más fordításokba is. szerte a világban.

Nézd meg a Bibliád elő lapját! Olyasmiket fogsz találni, hogy; átdolgozottt, javított... stb X-edik kiadás.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
Nem értem. Kifejtenéd!
Mi a gond?
.

Ez jó mert ezt meg én nem értem akkor minden megoldódott :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 09:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Lucius írta:
Nem értem. Kifejtenéd!
Mi a gond?
.

Ez jó mert ezt meg én nem értem akkor minden megoldódott :wink:


Kedves FM!

Hányféle bibliát ismerünk?
2. Van az Igaz Isten, aki a teremtő, alkotó, mindenható. (Számomra Jehova néven) Szava. Ebből idézgetünk a legtöbbet. :) Ennek a Bibliának van, sok nyelvre, fordítása. A magyar köztudatban leginkább a Károli féle fordítás a legelterjedtebb.
Károli egy nagy tudású ember volt, aki igyekezett szépen lefordítani, az írásokat hite szerint. Amibe ezáltal egyrészt bekerültek hitnézetének alapjai is. Aztán pár esetben nem volt elég körültekintő. (ez nem hiba, hiszen abban az időben nem úgy jutott információkhoz ahogy mi) Kutatása elég szűkös, hite miatt is behatárolt fordítási lehetőség, és hát mára közismert betoldások, szavak és azok változatai is nagyban befolyásolták.
Mindezekkel együttvéve én azt mondom, hogy jó fordítás, használható, és megérthető Isten szándéka, ill. üzenete.
Szóba hozod, hogy J.T. Készítettek maguknak egy jobbat. Nos, meg van nekem az Új Világ fordítás is. Nem egy esetben ellenőriztem le, hogy valóban helyesen adják-e vissza a biblia tartalmát. Eddig nem találtam hibát. Ellenőrzéshez, a korábbi iratokhoz fordulok, és annak tartalmával, értelmével vetem össze. (És ha nem lenne az emberekben előítélet J.T. Gyülekezet, és munkásságaik iránt, talán többen is meggyőződhetnének arról, hogy nem írnak abban helytelent.) [ez amolyan fél megjegyzés volt. :) szeretek korrekt, és elfogulatlan alapon véleményt alkotni.] Mindegy, hogy Károli, Vagy ÚVF. Vagy Vulgata, vagy KJV. Stb. a lényeg az lényeg marad.

Aztán van még egy fajta Biblia, az pedig Sátántól való, megpróbál benne úgy fogalmazni, hogy az az emberek számára ne legyen taszító, és elfogadható formában adja vissza a törekvés, ambíciót stb. (De, ez helytelen.)

Nos, én kétfélét ismerek. Ahogy említem is. Az egyik Istentől származik, a másik pedig sátántól.
Ezért nem is értem, hogy hogyan került gondolatba nálad J.T. és az „ő” bibliájuk?
Mi a különbség? Mitől más az?
Ezért mondtam, hogy fejtsd ki J.T. topikban.
Mert érdekel a meglátásod.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A meglátásom, hogy roppant nagy tévedésben vagy, de első beszélgetésinktől ezt fejtegettem.
Sajnálom, hogy az értelmed akadály a HIT útjában, de ezt csak te rombolhatod le, ill. te kérheted ennek lerombolását.
A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés, és a reménylett dolgok valósága.
Az idézeteidnél amit a te bibliádból vettél már jeleztem, többet nem tehetek érted, mint szólok, hogy a hitet ne az értelem útján keresd.
A kesztyűdet pedig nem veszem fel :wink: jó helyen van ott ahová tetted :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 10:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
A meglátásom, hogy roppant nagy tévedésben vagy, de első beszélgetésinktől ezt fejtegettem.
....


Kezdem a kesztyűnél :)

Nos, ha te ezt kesztyűként fogod fel, akkor mélységesen sajnálom. Nem kihívásról van itt szó. Hanem gondolat csere. A kihívásban benne foglaltatik a győzelem, vagy a veszteség fogalma. Nem, nem akarlak meggyőzni, sem téged sem mást.
Elmondom, ahogy én látom.Illetve hiszem. Érdekel, ahogy Te, vagy más, gondolja ill. hiszi.

Itt jön be az értelem a hithez. Nem hiszek olyanban, amit nem értek. Vagy nem tudom felfogni annak létezését.
Nálam a hit, és hiszékenység két külön fogalom.

A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés
Mi a meggyőződés?

Többfélekép, különböző fokozatban tarthatunk valamit igaznak, valónak, létezőnek. Dolgokra nézve ennek legmagasabb foka a követetlen szemlélet; amit látok, tapasztalok, abban eszembe sem jut kételkedni, ámbár érzéki csalódások nem ritkák. Gyöngébb fok az igaznak, valónak tartásban a sejtés, a föltevés, a várakozás. A hit oly dolgok igaznak, valónak tartására vonatkozik, melyek létét, valóságát érzékeink nem igazolják. Az igaznak tartást M. -nek is nevezzük, de rendszerint ezt a szót inkább elvont igazságok, elvek, gondolatok igaznak tartására alkalmazzak. Az igazi M. belátáson alapszik. A M. -t a kétely (szkepszisz) támadja meg és rongálja. Más a hitbéli, más a tudományos, más a közvetetlen, más a naiv M., melyet még eszünkbe sem jutott kétségbe vonni.

Luk 1:3 Tetszék énnékem is, ki eleitõl fogva mindeneknek szorgalmasan végére jártam, hogy azokról rendszerint írjak néked. jó Theofilus,
Luk 1:4 Hogy megtudhasd azoknak a dolgoknak bizonyosságát, a melyekre taníttatál.
Lukács maga járt utána a dolgoknak, és győződőtt meg arról, hogy azok úgy történtek.
Meggyőződőtt arról amit nem látot. Hisz abban.

Nem keverem az emberi filozófiákat, a hithez.
A Bibliának megvan a maga belső felépítési rendszere, nem vak tulkoknak íratta le Isten. Hanem nekünk embereknek. Honnan tudjuk, hogy van Isten? Azonkívül, hogy körbenézve a világban mindenben a teremtettséget, a tervszerűséget látjuk. A Biblia az ami kimondja, közli, tudatosítja. Tudjuk, emberi ésszel felfogjuk, hogy Ő létezik. Ezért hiszünk benne.

Nem tudom, hogy milyen képet alkottál rólam. Most mondom, hogy közel sem teljes, vagy helyes. Pusztán 173 alkalommal szóltam eddig itt hozzá. Ez a 174. Szerinted ez elég, egy vélemény, vagy megállapítás, kijelentésre? :) Mert ezt te sem gondoltad komolyan.
Erre nézve én azt mondom, hogy Te leledzel roppant nagy tévedésben.

Ami az írásokat, és hited illeti. Eddig nem mondtam, hogy Te, tévedésben leledzel. Nem az én dolgom megítélni, hogy melyik hit a számodra helyes, és helytelen. Hiszel, amiben akarsz. Érdekel, és szívesen olvasom, amit mondasz. (habár nem mindig értem.) Hiszen azzal, hogy kijelenteném hitedben tévedésben vagy. Máris az Ítélkezés oldalára kerülnék. Mert kijelentettem valamit. Egy személyről, amihez nincs jogom. (érted?)

Ha a Biblia nem arra való, hogy hitet keressünk általa. Akkor mire való?
Ha az értelem nem arra való, hogy felfogjuk mi a jó, és mi nem. Akkor minek az értelem?
Minek olvassuk a Bibliát? Hiszen a nélkül is lehet hitre jutni?
Ha pedig nem. Mert szerintem nem. Akkor a Biblia szavait, amit Isten nekünk embereknek íratott le, emberek által, hogy értsük. Akkor azt olvasva és megértve, jutunk hitre.
Bizonyságot szerezve (utánajárva, megnézve sok oldalról.) hiszünk abban.

A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés, és a reménylett dolgok valósága.
Olyan tisztán fogalmaz, és egyszerűen, érthetően. Mit nem látunk? Istent. Az egyetemleges vitát, a helyzetünket, stb… de meggyőződve hisszük, hogy a beígért = reménylett, várakozunk arra. Az új világ, mint valóság be is fog következni. Nincs okunk kételkedni abban.

A különbség az; pár felfogás közt, hogy van aki elhiszi, mert jobb nincs. Van, aki elhiszi, mert mondta neki, lelkész, pap, stb. általa elismert személy. Van aki utánajár, meggyőződik.
Erről beszél az írás ezen része. Mert ezt tartja Isten fontosnak, Ádámtól egy dolgot várt el. Legyen lojális, tartsa be az egyetlen utasítást.
Tőlünk azt várja el, hogy megértsük, mindenki a maga értelmi szintjén. És magától döntve higgyen.

De, elég nehéz úgy gondolatokat kicserélni egymás közt. Ha a másikat egy kategóriába, azaz skatulyába tesszük. Nekem nincs közöm a Református hithez. Pusztán, hogy itt is vagyok, nem azt jelenti, hogy érdekel, vagy jóváhagyom. Habár ez egy Református portál, én mégis inkább az emberek miatt járok ide. Mert nálam nincs skatulya elmélet. Számomra Te, FM vagy aki hisz a Biblia alapján Istenben, és Jézusban. És szívesen olvasom a Te, és mások gondolatait.

Szóval; Hagy a kesztyűsdit! :)
Nem méltó az hozzád, sem pedig hozzánk.
Beszélgessünk arról, ami valóban fontos. Persze, ha megtisztelsz gondolataiddal.
Felhoztál egy gondolatot. J.T. Bibliája. Én megkérdeztem, hogy mi a különbség? Mi a gondod azzal?
Nos, ha válaszolsz, akkor arra válaszolj! És fejtsd ki! Vagy mond; ’nem óhajtok erről beszélni’ oszt el is van felejtve. Mert nem erőszak a disznótor. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A kesztyű arra vonatkozott, hogy nálad felcserélhető viszony van a gondolja ill. hiszi között, és ebbe a ringbe kívánod be (?) akit lehet.
Nem vagyok hozzá partner.
Szó sincs a legyőzésről, mivel a GYŐZTESSEL vagyok :)


1Móz 3,6 És látá az asszony, hogy jó az a fa eledelre s hogy kedves a szemnek, és kivánatos az a fa a bölcseségért: szakaszta azért annak gyümölcséből, és evék, és ada vele levő férjének is, és az is evék.

:wink:

Hitből :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 11:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
A kesztyű arra vonatkozott, hogy nálad felcserélhető viszony van a gondolja ill. hiszi között, és ebbe a ringbe kívánod be (?) akit lehet.
Nem vagyok hozzá partner.
Szó sincs a legyőzésről, mivel a GYŐZTESSEL vagyok :)


1Móz 3,6 És látá az asszony, hogy jó az a fa eledelre s hogy kedves a szemnek, és kivánatos az a fa a bölcseségért: szakaszta azért annak gyümölcséből, és evék, és ada vele levő férjének is, és az is evék.

:wink:

Hitből :)


A széna is attól szárad ha forgatják...

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Isten szerinti felosztás:kikből lesznek ma HÍVŐK?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 11:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
FM írta:
Vannak a tévelygők, vannak az ateisták, vannak a felekezetükhöz ragaszkodók, vannak a keresztyény/keresztényeknek mondottak, vannak a más vallásuak, vannak a keresők, vannak a vallásoskodók, (bocs ha kifelejtettem valakit :wink: )

Isten mértéke változott?
Isten szerinti felosztás:kikből lesznek ma HÍVŐK?

A bűnősökből. :)
Ha megtérnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen, ha erre gondoltál amit az IGÉBEN is olvashatunk:

Rm 3,22 Istennek igazsága pedig a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, a kik hisznek. Mert nincs különbség,

Rm 10,12 Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, a ki kegyelemben gazdag mindenekhez, a kik őt segítségül hívják.

A kérdésem azért került előtérbe, mert ma a kerestyén/kereszténynek mondott világban nem tartják magukat pogányoknak, akik nem úgy követik Isten igazságát, ahogy azt az ÍRÁSBAN Ő kijelentette.

A pogányság elég messze került a modern ember gondolatától, és sértőnek érzi, ha rá vonatkoztatják.

Isten értékítélete pedig szerintem nem változott, persze, ha félre tette a zsidókat addig amíg a pogányok ideje tart akkor innen nézve lehet, hogy a nemzetek kifejezés a helyes.

A hitehagyott zsidók sem nevezik magukat pogányoknak.

Isten mit gondol erről az ÍRÁS alapján.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 17:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Olyan érzésem egy ideje, hogy némelyek Luciust folyamatosan zargatják, mármint, hogy a személyét piszkálják. Nekem nagyon szimpatikus, hogy ilyen alázattal válaszolgat (ennek ellenére). Előrebocsátom, hogy nem vagyok J.T., és nem is tisztem, hogy bárkit megvédjek. De úgy zavar az igazságtalani piszkálódás. /persze lehet, hogy nem szándékos, nem tom/

Mert ha van valami amit állít, és nem tartjuk biblikusnak, akkor nyiltan nevezzük meg az adott állítást, hozzuk fel a döntő igehelyeket - aztán váltsunk erről pár menetet, aztán vagy feladja valamelyik fél vagy nem.

Nyilván személy szerint nagyon örülnék, ha Lucius elfogadná Jézus Krisztust mint Isteni személyt, de még ha egy ilyen fundamentális dologban tér is el a meggyőződésünk, (és ez számomra tényleg nagyon fundamentális kérdés) a lelkülete, az őszintesége számomra tanulságos.

Hát csak ezek jutottak eszembe.

Üdv:
I.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 17:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
OFF

INdu, írtam PM-et légyszi, nézd meg
ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 01., péntek 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szia Indu,

Egyetértek veled, mostmár ketten vagyunk. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. dec. 01., péntek 19:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség