Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 

Mivel táplálhatja fizikai testét a keresztény ember ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kiváncsi lennék,hogy a lélek ,Ige általi táplálása,mellett,a lélek templomát,a testet
mivel táplálhatja egy keresztény.

Van-e olyan étel vagy ital aminek a fogyasztása,
tiltott és bünnek számít,Isten szemében ?

A zsidó étkezési szokásoktól eltérően amelyek,az
Ószövetségi parancsolatokon alapulnak ,nincsenek
meg a kóser ételkészítés szabályai a keresztény
étkezési szokásokban ha jól látom.

A kérdésem az lenne,hogy mi ennek az oka?

A másik kérdésem,hogy a vegetáriánus étkezés nem lenne tisztább étkezési forma?hisz ebben az esetben az ember biztossan nem fogyaszt vért,igy
nem vét az Ószövetségi parancsolatoknak sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Az étkezési szokások helyi adottságok és kultúrafüggőek. Nekünk európaiaknak elég nagy a választási lehetőségünk. Azt hiszem nagyrészt egyéni ízlésünk alapján állítjuk össze étrendünket. De ennél továbbmegyek, fontosnak tartom a tudatos egészséges táplálkozást.
Ha már a test a lélek temploma, hát vigyázzunk rá, amennyire tőlünk függ tartsuk épségben, szerintem ez egy lényeges dolog (mégha a kereszténység nem is erről szól).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:57 
Szia Tavasz!

:-)

A "test a lélek temploma" egy Ige, de nem így kezdődik, hanem úgy, hogy a "Ti testetek a Lélek temploma"

Ez számomra azt jelenti, hogy a hívők közössége, a hívők "teste" a Lélek temploma.
Ha nem így lenne, akkor Isten Igéje úgy szólna, hogy a "Te tested a Lélek temploma"

Minden szabad nekem, de nem minden használ!
Bár mit ehetek, ha a Lélek vezet, úgy is rájövök, hogy mi az ami ártalmas és mi az ami épít. A testem jelez, a kérdés, hogy van-e erőm mást enni, ill. enni, vagy ha kell nem enni.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Péter,

A te tested is a lélek temploma. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:16 
:-)

Mennyivel több a MI testünk!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
speciel,én első sorban arra lettem volna kiváncsi,hogy mennyire ellentétes Isten akaratával a húsevés,hisz ,olyan hús nem létezik amiben ne lenne vér.

Ezért bátorkodtam a vegetáriánus étkezésre
rákérdezni,mint esetleges Istennek tetsző
étkezési szokásra.

Erről kinek mi a véleménye ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 20:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Szerintem minden eheto kiveve a vert hiszen megparancsoltak a jeruzsalemi zsinaton h vert nem szabad enni. Hust lehet enni batran, a taplalkozas nem udvossegkerdes. (Isten orszaga nem eves nem ivas, hanem igazsag bekesseg es Szent Lelek altali orom Rom 14,17) (Tudom, és meg vagyok győződve az Úr Jézus által, hogy semmi sem tisztátalan önmagában, hanem ha valaki valamit tisztátalannak tart, annak tisztátalan az.Rom14,14 de ajanlom az egesz reszt elolvasni)Szerintem fontos a helyes taplalkozas hiszen azzal is kimutatjuk tiszteletunket sajat testunk irant ami ugyanugy mint mas Isten ajandeka. A vegetarianus taplalkozas nagyon egeszseges de azert kell szerintem allati eredetu taplalekot is fogyasztani magass feherjetartalmuk miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 21:26 
Szia Áron!

Miért nem lehet vért enni? Tudod ennek az okát?
(Ezt a topicot is összevérezzük :-( )


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 21:27 
....és még annyit Tavasz, hogy főleg akkor ér sokat a mi testünk, ha Jézus Krisztus a fej!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 23:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Mózes 1.
3.Minden mozgó állat,a mely él legyen
nektek eledelül:a mint a zöld fűvet,nektek
adtam mindazokat.
4.Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg
ne egyétek.


Ezek a Bibliai idézetek ,aról tanuskodnak,hogy Isten a vegetáriánus
étkezést jelölte ki az ember számára.

Hiszen csak az élő álatból lehet fogyasztani.
Az élő álatból pedig mit lehet fogyasztani?
tejet és tojást.

A Móz.1.4-ben ,pedig Isten ,egyértelműen megtiltotta a hús fogyasztását,hisz a
húsból nem lehet kivonni a vért,teljessen
semmilyen eljárással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 06:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
.... A Móz.1.4-ben ,pedig Isten ,egyértelműen megtiltotta a hús fogyasztását,hisz a
húsból nem lehet kivonni a vért,teljessen
semmilyen eljárással.


Ezek a :twisted: csapdái, hogy ne Isten igazságát keresse az ember, hanem gyártson sok kigondolást!

Mindég az okoskodás eredménye a hitetlenség, mert szívvel hiszünk az igazságra (és igazságban) és szájjal teszünk vallást az üdvösségre, ha te szívedben hiszed ........, és szájjaddal vallást teszel megtartatól.

Sokan jönnek más beszédekkel, de ti ne azoknak higgyetek, hanem keressétek Isten igazságát az Ő országát és az Ő akaratát az ÍRÁSBÓL a Szent Szellem vezetésével.
A hús az őt elevenítő vérrel már nem rendelkezik, de a ami elhullott állat abban benne maradt az elevenítő vér és nem lett belőle kifolyatva.
Csak a kifolyatott vér után fogyasztható a hús, de ha valaki az étkezésében nem eszik húst szabadsága van rá, de mást azért ne kárhoztasson, mert másnak más világossága van ebben a dologban.
Csak minden az Istenbe vetett hitből legyen és hálaadással történjen.
Isten Dicsőségére mi általunk
Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Róm 14:2. Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik.
3. A ki eszik, ne vesse meg azt, a ki nem eszik; és a ki nem eszik, ne kárhoztassa azt, a ki eszik. Mert az Isten befogadta őt.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
GABRIEL777 írta:
.... A Móz.1.4-ben ,pedig Isten ,egyértelműen megtiltotta a hús fogyasztását,hisz a
húsból nem lehet kivonni a vért,teljessen
semmilyen eljárással.


Ezek a :twisted: csapdái, hogy ne Isten igazságát keresse az ember, hanem gyártson sok kigondolást!

Mindég az okoskodás eredménye a hitetlenség, mert szívvel hiszünk az igazságra (és igazságban) és szájjal teszünk vallást az üdvösségre, ha te szívedben hiszed ........, és szájjaddal vallást teszel megtartatól.

Sokan jönnek más beszédekkel, de ti ne azoknak higgyetek, hanem keressétek Isten igazságát az Ő országát és az Ő akaratát az ÍRÁSBÓL a Szent Szellem vezetésével.
A hús az őt elevenítő vérrel már nem rendelkezik, de a ami elhullott állat abban benne maradt az elevenítő vér és nem lett belőle kifolyatva.
Csak a kifolyatott vér után fogyasztható a hús, de ha valaki az étkezésében nem eszik húst szabadsága van rá, de mást azért ne kárhoztasson, mert másnak más világossága van ebben a dologban.
Csak minden az Istenbe vetett hitből legyen és hálaadással történjen.
Isten Dicsőségére mi általunk
Ámen


Köszönjük a magyarázatot, de nem lehetne mindezt ítélkezés nélkül?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ez nem ítélkezés, de örülök, hogy annak hallod, mert akkor Isten szól hozzád, és Ő ítél.
Amikor a keresztről esik szó ott Isten mutatta meg mi a bűnnek a következménye, és mivel a Bűn az emberi testben vett lakozást így az emberi testnek kell elszenvedni a csapást, ha benne lakik a Bűn.
Akkor is benne lakik, ha nem követi el, csak akkor épp alszik a Bűn.
De akár alszik = passzív, akár ébren van = aktív a csapás a házat éri.

A megváltás szabadít meg a lakó jogos ott lakásától, amikor már nem jogos az ott tartózkodása, akkor alkalmazhatóm minden megmutatott bűnös cselekedetemnél az Úr Jézus Krisztus NEVÉBEN az Ő VÉRÉT.
Ez már a megváltott ember feladata, nem erővel, nem hatalommal, hanem az ÉLŐ ISTEN SZELLEMÉVEL, Hitben járásom, megszentelődésem az IGÉNEK való engedelmességgel és nem emberi erőfeszítéssel történik.
Hitték, hogy az ajtó külső részére kent vér menti meg a posztítótól az első szülötteket, nekem is hinnem kell, csak így csatlakozom az elsőszülöttek seregéhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 10:39 
Kedves Gabriell!

Te nem vagy kiványcsi arra, hogy a vért, miért ne egyék meg az emberek? Miért parancsolta ezt Isten?

Talán azért mert rákkeltő, vagy azért mert folyékony, vagy azért mert piros, vagy miért?
Milyen célra akarta Isten a VÉRT használni, ha ételnek nem akarta odaadni?

Te nem vagy kiváncsi? Megelégszel azzal, hogy a magad okoskodását ez a mondat alátámasza?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség