Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 17:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Mindenkinek igaza van.

JT ként én már nagyobb voltam 18 éves húgom viszont 9 éves volt.
Bizony ott tiltva volt a karácsonyfa vagy anélkül való ünneplése.
(rossz kifejezés inkább sulykolva de két tanú elég hogy ki is zárjanak ha nem változtatsz.)

Nos húgom azóta sem tudja megemészteni, Istennel is hadilábon áll.

Szóval a gyerekek mit is tudnak ebből megérteni, ez is fontos.
Az iskolában már próbálnak, még a télapó is probléma lehet vagy nem?
Nem beszélve a szobrok avatását és tiszteletét. (ez nem lehet bálvány?)

Ha azt hiszed hogy nem helyes a karácsony (felnőttként semmi gond az Úrért teszed) ott van a kérdés mi van a gyerekkel.
Hogy éli meg?
Lehetnek kérdései:
Isten mindenkinek megengedi csak nekünk nem?

A feleségem December 24. született. Így már van egy plusz szülinap. (ez sem lehet véletlen)
Bizony nem esett jól amikor beszéltem róla neki hogy a pásztorok kint voltak a nyájjal, de istálló is volt.
Télen valószínűleg behajtották az állatokat.
Mivel a pásztorok a kinti nyájtól mentek bizony nem lehetett tél.
Péter is fázott a tűznél amikor Urunkat kínozták.
Ha olyan hideg volt húsvétkor feltételezhető hogy még hidegebb télen.
--

De mi van a hittel?
Tudjuk e az Úr dicsőségére tenni?
Bár mindennap lehet ünnep de jó e (bűn e ?) ha Jézusról, ha egy napot Jézusnak szánunk?
És még egyet és még egyet....

Én azt hiszem minden alkalmat meg kell ragadnunk hogy bizonyságot tegyünk Jézusról még gyerekeink felé is és ha ez egy olyan nap ami még jobban ráhangolja őket nem jó lenyomni.
Hogy majd máskor beszéljünk róla vagy, badarság hogy Jézus ajándékot adna.
Pláne ha megszokta hogy mindent tőle kapunk ők nevetnének ki a legjobban.
Bizony ők lennének a legszomorúbbak is hogy ők nem kapnak.

Nem titokról van szó simán megbeszéljük kinek mire van szüksége, és nem is hatalmas dolgokról nem erről szol.
De nem is ez a fontos nekik már most hallom a karácsonyi énekeket a hátérben tanulás közben ezt dúdolják.
A fa nem lényeges, ezt ők is tudják de a készülődés az fontos rákészülni, az nagyon fontos.
Az Úrnak tenni nagyon jó dolog neki díszíteni, tervezni hogy mi hova kerüljön.
Évek óta egy műanyag karácsonyfa szerűség van (tényleg csak szerűség) darabokban úgy kell össze pakolni mindennek néz ki csak élő fának nem. :)
De ahogy ezt összepakolják, és a szándék nagyon megható számomra. Ők az Urrnak díszítik.
És hát az Úrnak énekelnek stb.

Sokan a kisded Jézust ünneplik, bár mi kisdedek vagyunk de ezt mondhatjuk legkevésbé rá.
Ha már ünneplünk akkor a születésétől visszajöveteléig jó róla beszélni van bőven idő.
És a vissza várásáról még inkább jó beszélni.

Tilalom nincs rá, bálvány meg bármi lehet. Még tárgy sem kell hozzá.

5Móz 12,2 Pusztára pusztítsátok el mind azokat a helyeket, a hol azok a nemzetek, a kiknek ti urai lesztek, szolgáltak az ő isteneiknek a magas hegyeken, a halmokon, és minden zöldelő fa alatt.

Hát igen van Ige de kérdés ki minek hiszi, itt az idegen isteneknek valószolgálat az első és csak utána lesz akár bálvány is nemcsak fa.

És van ilyen is.

52Zsolt 10.
Én pedig mint zöldelő olajfa Isten házában, bízom Isten kegyelmében mind örökkön örökké.


Egy példa oltár és oltár között.
1Kir.
25. És monda Illés a Baál prófétáinak: Válaszszátok el magatoknak az egyik tulkot, és készítsétek el ti először; mert ti többen vagytok, és hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, de tüzet ne tegyetek alája.
26. És vevék a tulkot, a melyet nékik adott, és azt elkészíték, és segítségül hívák a Baálnak nevét reggeltől fogva délig, mondván: Baál! hallgass meg minket! De nem jött szó, sem felelet. És ott sántikáltak az oltár körül, a melyet készítettek.


30. Akkor monda Illés az egész sokaságnak: Jőjjetek én hozzám. És hozzá méne az egész sokaság, és megépíté az Úr oltárát, a mely leromboltatott volt.
--

Félre ne értsétek nem az oltára célzók hanem arra kihez fordultak és kit akartak megdicsőíteni vele.

1Kor 10,31 Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.


Sajnos van egy két dolog ami beárnyékolja ezt.
De talán ez lenne az első eset amit beárnyékol valami?

A döntés sokrétű lehet nem is láthatunk bele egyszerű leírás alapján a részletesség hiánya miatt hogy mások miért döntöttek úgy ahogy, és bizony az is elő fordulhat hogy semmi sem úgy lesz ahogy elgondoltuk.

Nálunk ez is elő fordul. :) (a szüleim a mai napig nem ajándékoznak karácsonykor)
A gyerekek ezt is megértik és nem okoz problémát hiszen az Úrtól kapunk mindet hogy ki az eszköze az más kérdés.
Szeretni egyformán szeretik azt is aki ajándékoz azt is akit nem. :)

Nem biztos hogy segíttet a bizonytalankodóknak. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szerintem minden beírás segít, mert vetted a fáradtságot, és kiadtál valmait ami a te belső ügyed és hagyod, hogy mi azon gondolkodjunk.
Amikor kérdezek akkor azért írtam, mert nem tudtam eldönteni, hogy a jellegzetes fanyar humort érzem, vagy a valódi megállapodott véleményt.
A valódi megállapodott véleménnyel nekem problémám van és azt tartom sóbálványnak, mert nem engedi, hogy az új bejöhessen Istentől.
Van egy közösség akiket reformátusoknak hívnak szívem szerint való közösség, akik pont a reformálást akarják félretenni és a hitből való megigazultségot meglátták és még is a hagyományokra építenek, holott a hagyomány, már törvény (jajj bocs, de tényleg, mert merev lett, kemény páncél és nem engedi át az ébredést, hol ott ez a lényege a református közösségnek).
Olyan kedves volt amit elmondott a férjed Erika, annyira szívet melengető volt, és most ezt akarja az ellenség ellopni, de Isten világossága rányitja a szemünket.
Mert Ő mindég közbe lép ha kérjük és kérjük. :)
Gondolom ezért a próbatétel a nehézség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 22:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM írta:
Nem tudom miért haragszol, vagy csak én érzem így és jó kedved van, tényleg nem bántási szándék vezetett, vezet, de valami félre megy, te is így gondolod, vagy tévedek?



Kedves Magda!

Látod, nem ismersz még elég jól: ha haragszom, nem szólok egy szót sem.
Te mondtál valamit és én válaszoltam.Lehet,h. furcsa volt, de hát mit lehet arra mondani,h. nem kérdeztem...

Megkérdeztem a férjemet: mit gondolsz ki emlegetett a fórumon?egyből téged mondott. Lehet,h. ő kiegyensúlyozottabb véleményeket írna, mint én, de sajnos, /nekem nem/a fórumozás az én asztalom.De majd a legközelebbi találkozóra is beszervezem.

:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 22:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Jaj nekem :shock: ! nekem nem is válaszoltál Erika :cry:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 22:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tamás, mikor?/különben sem írhatok mindig, mert még kiteszitek a szűrömet innen/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 22:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Erika :) Kár hogy szivecskét nem tudok ideírni de pár kilobitet elpazaroli jónak gondoltam , hogy hozzám is írj egykét meleg testvéri szót! :)
Szeretettel Tamás12 (az utolsó) :*:

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 09:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ez is egy darázsfészek. Mondhatnám; a 22-es csapdája.

Ha valaki kérdőjelet tesz a dolog mögé, egyáltalán felveti a témát, szinte mindenki lehurrogja, mint aki merénylő a keresztyének egyik legszebb és legszentebb ünnepe ellenében.
Akik már felnőttek, többnyire túl vannak a gyermekkor mesés varázsán, ami vagy karácsonnyal körítve vagy anélkül, de mégiscsak a gyermeki lélek igénye, sajátossága. A képzelet, a tündéri legenda a személyiségfejlődés velejárója.
Mindenesetre jobbára benne vagyunk egy fajta mókuskerékben, hagyományban, amiből tudatosan kiszakadni (ha akarunk egyáltalán) nagyon macerás, könnyek és sérülések lennének kísérői.

Az a mindinkább fogyasztói szemlélet, amit a világ és a kereskedelmi tőke a tömegpszichózis igénybevételével (is) belénk súlykol, szinte kényszeres vásárlást eredményez, fejtörést okoz - ha nem akarunk minden évben nyakkendőt venni férjünknek, édesapánknak.
Nagy csalafintaság (és a népi vallásosságra való "rátelepedés"), amikor a szeretet ünnepének mondják, s az erre hivatkozással mintegy lelkiismeretfurdalást idéznek elő azokban, akik nem loholnak költekezni, meglepetés ajándékot vásárolni.

Erikának azon megjegyzését nem osztom, hogy ha egész évben nincs szeretet, legalább ilyenkor legyen - hisz aligha őszinte az ilyenkori, az egyéb alkalmak híján. A farizeusi képmutatást meg már csak ne forszírozzuk!

Annyit egy felnőtt keresztyénnek (már csak a történelmi hűség miatt is) be kéne látnia, hogy a karácsony nem biblikus. Egy epizód a Szentírásban, de semmi olyan többlet-töltettel nem rendelkezik, kevésbé súlyos üzenet, mint az Úr Jézus színre lépése, a Nagypéntek vagy a feltámadás - nem beszélve Pünkösdről.
Maga a december 25. pogány ünnep volt. Ezt "keresztelte" meg a római egyház - anno. Aligha jogosan, pláne istennektetszően..
Jézus születése valamikor augusztusban mehetett végbe, amikor még nem kellett tartani a fagyhaláltól egy istállóban (no meg a császár ünneplése is ilyenkori).

Én szívesen elhagynám a karácsonyt a maga sok sallangjával...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 09:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
A sallangját én is elhagynám, de ami szép benne, azt semmiképpen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hadd dobjak még 1 követ ebbe a pocsolyába:

a HANUKÁRÓL viszont... fájdalom ÍR az Újszövetség:

Ján 10,22. Lőn pedig Jeruzsálemben a templomszentelés ünnepe: és tél vala

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 10:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez az első évünk, hogy nincs egy "zsidó gyerekünk" se :)

hiányzik is hannámnak a hanuka :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 10:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
hadd dobjak még 1 követ ebbe a pocsolyába:

a HANUKÁRÓL viszont... fájdalom ÍR az Újszövetség:

Ján 10,22. Lőn pedig Jeruzsálemben a templomszentelés ünnepe: és tél vala

Nehéz lenne gyakorolni.
Amit az Úr lerontott, azt ünnepelni. :)

Jn 2,19 Felele Jézus és monda nékik: Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tiv! vigyázz:
beálltál Jézus vádlói közé...

Mát 26,61. Monda: Ez azt mondta: Leronthatom az Isten templomát, és három nap alatt felépíthetem azt.
Mát 27,40. És ezt mondván: Te, ki lerontod a templomot és harmadnapra fölépíted, szabadítsd meg magadat; ha Isten Fia vagy, szállj le a keresztről!
Márk 14,58. Mi hallottuk, mikor ezt mondá: Én lerontom ezt a kézzel csinált templomot, és három nap alatt mást építek, a mely nem kézzel csináltatott.
Márk 15,29. Az arra menők pedig szidalmazzák vala őt, fejüket hajtogatván és mondván: Hah! a ki lerontod a templomot, és három nap alatt fölépíted;

Jézus NEM ezt mondta!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 10:53 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
Tiv! vigyázz:
beálltál Jézus vádlói közé...

Mát 26,61. Monda: Ez azt mondta: Leronthatom az Isten templomát, és három nap alatt felépíthetem azt.
Mát 27,40. És ezt mondván: Te, ki lerontod a templomot és harmadnapra fölépíted, szabadítsd meg magadat; ha Isten Fia vagy, szállj le a keresztről!
Márk 14,58. Mi hallottuk, mikor ezt mondá: Én lerontom ezt a kézzel csinált templomot, és három nap alatt mást építek, a mely nem kézzel csináltatott.
Márk 15,29. Az arra menők pedig szidalmazzák vala őt, fejüket hajtogatván és mondván: Hah! a ki lerontod a templomot, és három nap alatt fölépíted;

Jézus NEM ezt mondta!!!

Mt 27,51 És ímé a templom kárpítja fölétől aljáig ketté hasada; és a föld megindula, és a kősziklák megrepedezének;


1Kor 3,17 Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.

Jel 15,5 És ezeknek utána látám, és ímé megnyittaték a mennyben a bizonyságtétel sátorának temploma,
1Jel 21,22 És templomot nem láttam abban: mert az Úr, a mindenható Isten annak temploma, és a Bárány.


Kedves Net
Mit olvasol ki belőle?:)


Ján 2
19. Felele Jézus és monda nékik: Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt.
20. Mondának azért a zsidók: Negyvenhat esztendeig épült ez a templom, és te három nap alatt megépíted azt?
21. Ő pedig az ő testének templomáról szól vala.

Tudom hogy a testéről beszélt de látod többről volt szó.
Nem jó helyen beszélgetünk erről. (nem a karácsonyhoz tartozik)

Igaz Jeruzsálem templomát felépítik így még lesz szerepe Isten tervében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 11:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezt mondtad a templomról:

Idézet:
Amit az Úr lerontott, azt ünnepelni.


borzasztó tévedés Krisztusra "ráfogni", hogy a templomot lerombolni jött!!

a testét HAGYTA lerombolni (de nem MAGÁT FESZÍTETTE MEG!!!)

a templomszentelés lényege amúgy NEM a TEMPLOM tisztelete, hanem ISTEN HŰSÉGÉNEK ünneplése (HISZEN akkor miért ünnepelnék a zsidók, ha egyszer NINCS TEMPLOM!!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség