Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 21:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves JennyT!
Eszem ágában sincs elítélni!
Idézet:
Néhány napja egy világító karácsonyfát akasztottam a szobám ablakába. A kinti fenyőre is került egy égősor. A vasárnapi ebédnél meggyújtottam egy gyertyát az asztalon.
Lehet, hogy ezek marhára pogány szokások. De engem megállásra és Krisztusra-figyelésre ösztönöznek, valahányszor rájuk pillantok a rohanó hétköznapokban.
Sajnos nincs időm naponta órákat meditálni, csendességben lenni, és testestől-lelkestől átélni az adventi várakozást, lenyugvást, önmagam megüresítését, a Megváltó érkezésére való készülődést. Ez van, ilyen az oktatási rendszer, hogy pont decemberben kell millió ZH-t írni, és dolgozatokat leadni.
Nekem ezek a látható apróságok üdítik fel a lelkemet. Ha ezért engem valaki pogánynak vagy bálványimádónak tart...hát legyen. Vállalom.

Hanem e sorok olvasásánál megszomorodom!
Márta és Mária jut eszembe és persze magam!
Hányszor választom én is a jó rész helyett a nyüzsgést!
Magamba nézek soraid olvasásakor nem rád!
:cry:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 21:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Ezüst !
Én is szeretem nézni a holdat az eget (pszt van egy távcsövem)
Szerintem csak Romantikus vagy! Nem magam után mondom! :-D
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 22:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Tamás12 írta:
Hanem e sorok olvasásánál megszomorodom!
Márta és Mária jut eszembe és persze magam!
Hányszor választom én is a jó rész helyett a nyüzsgést!
Magamba nézek soraid olvasásakor nem rád!
:cry:
Szeretettel Tamás


Nem vagyok abban a helyzetben, hogy választhassak. Illetve voltam, választottam: iskolába járok. Ez meg ezzel jár, hogy évek óta nincs adventem. Tulajdonképpen még egyetlen adventem sem volt olyan, amilyennek szeretném.
Na nem azért mondom, hogy most mindenki engem sajnáljon. Vettem egy áhítatos könyvet: Zászkaliczky Pál: A várakozás megszentelése. Így reggel legalább adventi igékkel indulok útnak. Ez is valami.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 08:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én meg érdekes helyzetben vagyok :)

ELVILEG "mindent tudok" a karácsonyról (incarnatio eltorzulásából származik, Saturnalia, legyőzhetetlen nap, stb stb...)

UGYANAKKOR a gyülekezetünk (az én "ötletemből" kiindulva) karácsony "ürügyén" evangélizációt tart :)

és nekem is lesz egy 10perces "megszólalásom"


KÍVÁNCSIAN VÁROM, mit fog ebből Isten kihozni :)

nekem most EZ az advent :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 08:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
A legsötétebb nap... hát igen. De miért is pogány szokás?
Az ember úgy van összerakva, hogy fényre vidámodik, sötétre pedig szomorodik.
Tehát a szomorúság végét ünnepelni kell, és mivel mással is lehetne, mint azzal, ha megemlékezünk a Világosság eljöveteléről?

A Karácsony ünnepe Istentől van. Tessék tisztességesen megtartani.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igyekezni fogunk :D

hangfelvétel LESZ

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 13:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Net2rist mondta:

KÍVÁNCSIAN VÁROM, mit fog ebből Isten kihozni Smile

Attól függ, ott lesz-e, vagy tüntetőleg távol marad.. :P :oops:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 15:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
AÍ témához egy már-már klasszikusnak számító írás:

KARÁCSONY

Először is arra a kérdésre kell választ találnunk, hogy miért december 25-én ünnepeljük Isten emberré lett Fiának születésnapját. A Bibliában egyetlen időpontot sem találunk, amely támpontot adna az Úr születésnapjának megállapításához. Semmiképpen sem lehet azonban december 25! Az évnek ebben a szakában a nyájakat nem legeltették a Betlehem körüli mezőkön, ahhoz túlságosan hideg volt. Palesztina éghajlata természetesen más, mint a miénk. Decembertől februárig azonban ott is hideg van. A nyájakat általában legkésőbb október végén behajtják a legelőkről, és istállóban telelnek át. A híres Joseph Mede hosszú, gondos kutatómunka után kijelentette:
„A népszámlálás miatt Krisztus születésekor minden asszonynak és minden gyermeknek abba a városba kellett mennie, amilyen illetőségű volt, bár sokaknak hosszú utat kellett megtenniük. A tél közepén azonban, egy ilyen út túlságosan nehéz volt, csecsemőkkel utazó asszonyok és gyermekek számára. Jézus nem születhetett tehát a tél derekán. Születésekor a pásztorok a mezőn tartózkodtak, a nyájakat őrizték, ami télen lehetetlen volt. És ha valaki úgy gondolná, hogy a tél az évnek ebben a szakában ezen a vidéken nem kemény, annak jussanak eszébe Jézus szavai: > Imádkozzatok, hogy ne kelljen télen, sem szombaton menekülnötök < (Máté 24,20). Ha pedig a tél ilyen kellemetlen időszak a menekülésben, nem tételezhetjük fel, hogy a pásztorok nyájaikkal kint tartózkodnak a mezőn, és hogy asszonyok és gyerekek hosszú, fáradságos úton voltak.”
Fontos az a tény is, hogy a 3. évszázadig a keresztyén egyházban nem ünnepelték a karácsonyt, ez a szokás csak a 4. évszázadban kezdett elterjedni. Krizosztómusz, Jézus bátor bizonyságtevője és mártírja írja 380-ban: „Még tíz éve sincs, hogy megismertük ezt a napot (karácsonyt).” Tertullianus egyházatya a 3. században ezt írja: „A zsidóknak a Szent Szellem szemrehányást tesz ünnepeik miatt.” Majd így folytatja: „Szombatjaitokat – olvashatjuk -, újholdjaitokat és szertartásaitokat gyűlöli az én Lelkem. Mi azonban, akiknek a szombatok újholdak és az egykor Istennek tetsző napok semmit sem számítanak, szaturnáliákat (december 25-ét), Janus-ünnepeket (újév), téli napfordulókat és matronáliákat ünnepelünk. Ajándékok áradata érkezik, és az újévi pénz csakúgy csörög, mindenütt a játékok és lakomák zaja hallatszik. A pogány hit mégis csak jobban bánik híveivel, egyetlen keresztyén ünnepet sem vesz igénybe a maga számára. A pogányok sem az Úr napján (vasárnap), sem pünkösdkor nem ünnepelnének velünk, még ha tudnának is róla, mert attól tartanának, hogy keresztyénnek néznék őket. Mi azonban nem szégyelljük, ha bennünket pogányoknak neveznek.”
Miként történhetett, hogy a karácsony december 25-ei megünneplése a keleti egyház tiltakozása ellenére bekövetkezett? A válasz épp annyira lesújtó, mint amennyire jellemző. A pogányok már jóval a keresztyénség megjelenése előtt megünnepelték ezt a napot, mégpedig a babiloni királynő fia születésének tiszteletére. A december 25-i karácsony eredetileg pogány ünnep volt. Egyiptomban Isisnek, az egyiptomi “Ég Királynőjének” fia a téli napforduló körül született. Annak a napnak a tulajdonképpeni neve, amelyen a karácsony nálunk meghonosult, a “Yul-nap”, ami bizonyitja babiloni eredetét. “Yul” a gyermek vagy kisgyermek káldeus neve. A pogány világban széltében-hosszában megülték ezt a születési ünnepet. Mindig azt hitték, hogy a december 25. ünnepe pusztán csillagászati jellegű. A Nap győzelmét jelképezte a legrövidebb nap (invictus sol = legyőzhetetlen Nap) fölött. Emellett azonban még egy sokkal jelentősebb hátteréről van szó, mégpedig Nimródnak, a „nagy szabadítónak” a születésnapjáról. Babilonban a Napot, ahol az egyébként is az imádat tárgya volt ezen az ünnepnapon főleg nem mint világító égitestet imádták, hanem mint testté lett istent. A babiloni vallás szerves részét képezte, hogy a Nap vagy „Baál” (Nimród) a nagy isten. A pogány Rómában Saturnus ünnepének nevezték. Az a mód is világosan mutatja eredetét, ahogy a szaturnáliákat Rómában ünnepelték. Caligula a hírhedt keresztyén üldöző elrendelte, hogy a szaturnáliákat öt napig kell tartaniuk. A féktelenség és kicsapongás napirenden volt. Ez idő alatt a rabszolgák szabadok voltak, uraik ellen mindent megengedhettek maguknak. A szaturnáliák nagy kicsapongásaikkal megfelelnek Bacchusz nagy ivászattal egybekötött ünnepének, amelyet Babilonban Thebet (december) hónapjában tartottak. „Szokásban volt – írja Beresus -, hogy az urak öt napon keresztül engedelmességgel tartoznak rabszolgáiknak; a házban az egyik rabszolga parancsolt, és bíborba öltözött akár egy király.”
Hogy a december 25-ét az egyház elismerte a karácsony ünnepének, annak első jelét 354-ben a Philokalianus-naptárban találjuk. Ezzel igazodik a római gyakorlathoz, amely december 25-ét már 366-ban az Úr születésnapjaként állapította meg. A jeruzsálemi egyház ezzel szemben január 6-án ünnepelte Jézus születését és megkeresztelését. Jeruzsálem püspöke, Cirill, megkérdezte Juliust, Róma püspökét a pontos dátum felől. Julius válaszként egy számítást küldött el, amely december 25-e mellett szólt. A jeruzsálemi egyház egészen 549-ig vagy talán még tovább is ellenállt ennek a föltételezésnek, amikor is ragaszkodott a január 6-ához. Az igazi oka Róma ragaszkodásának a december 25-éhez az alkalmazkodás taktikájában rejlett, vagyis össze akarták olvasztani a szaturnáliák és brumáliák pogány ünnepét Jézus születésnapjának keresztyén ünnepével épp úgy, ahogy az a Madonnával és a gyermekkel stb. történt. Jézus születésnapját összekapcsolták december 25-ével, hogy a keresztyénné lett pogányokat ne fosszák meg régóta megszokott ünnepeiktől. A Kelet keresztyén igehirdetői tiltakoztak e nyilvánvaló felszínesség ellen, amellyel az Úr születésnapját ünnepelték, míg a mezopotámiai keresztyének nyugati testvéreiket bálványimádással és napimádattal vádolták! A karácsony december 25-ei megünneplése azonban nemsokára a római egyház szerves része lett. Ezt az ünnepet még a reformáció sem tudta megtisztítani babiloni elemeitől.
Albert Lüscher:
Babilon, karácsony, húsvét (Evangéliumi Kiadó)


_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 15:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő "szakvéleménye" Istennel kapcsolatosan:
Idézet:
Attól függ, ott lesz-e, vagy tüntetőleg távol marad..


nos... jó/rossz hírem van: Isten NEM HOZZÁD járt iskolába... így nem vitte még tökélyre a MINDENT ELLENZÉS tudományát...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 09., szombat 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
figyelő "szakvéleménye" Istennel kapcsolatosan:
Idézet:
Attól függ, ott lesz-e, vagy tüntetőleg távol marad..


nos... jó/rossz hírem van: Isten NEM HOZZÁD járt iskolába... így nem vitte még tökélyre a MINDENT ELLENZÉS tudományát...



Sajnálom, hogy a gyermeki egyszerűség, az állandóan szükséges, szívszorító meghatottság (ami a porszemnek az életérzése kell hogy legyen az elképzelhetetlenül Hatalmas, Mindenható előtti megjelenésben, a Vele/Róla való megszólalásban) és mindezek együttes megjelenülése, a SZENTSÉG helyett olyan laza vagy, hogy majd szétesel (hogy klasszikust idézzek.

Ezért merészeltem megkérdőjelezni a szent és mindenható Isten jelenlétét és áldását olyan helyen, ahol ezt valami bulizós hangulattal tévesztik össze.. :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 09., szombat 16:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
a gyermeki egyszerűség, az állandóan szükséges, szívszorító meghatottság (ami a porszemnek az életérzése kell hogy legyen az elképzelhetetlenül Hatalmas, Mindenható előtti megjelenésben, a Vele/Róla való megszólalásban) és mindezek együttes megjelenülése, a SZENTSÉG

Kedves figyelő!
Elmagyaráznád nekem, hogy miért szükséges az állandó szívszorító meghatottság? Hol van ez előírva?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 09., szombat 17:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ezüst!

Bár nem engem kérdeztél, de hadd szóljak hozzá. Asszem érteni vélem, hogy miről ír Figyelő. A Bibliában, ha angyalokról van szó Isten jelenlétében, akkor legtöbbször azt olvassuk, hogy két szárnyukkal befedezik az arcukat, mert olyan nagy Isten szentsége. Ha emberek találkoznak -csak látomásban- Istennel, akkor arca borulnak, és olyat olvasunk, hogy minder ererjük kiszáll, és azt mondogatják, hogy jaj nékem elvesztem az ÚR Istent látták az én szemeim, meg hogy tisztátalan ajkú vagyok - és ezt próféta mondja magáról, aki nyilván nem káromkodós. Az angyalok pedig az embernél magasabb rangú lények, nem buktak el, nem fertőzték meg magukat bűnnel, mégis Istent szemlélve ilyen tiszteletteljes magatartást vesznek fel.
Erre utal az Istenfélelem kifejezés is, ami nem azt jelenti, hogy félnünk kéne Istentől, hanem inkább egy hódolattal vegyes tisztelet, szeretet. Mint abban a kifejezésben is, ha egy tájra azt mondjuk: ez félelmetesen szép. És Istent azért nem láthatjuk most színről-színre, mert megsemmisülnénk az ő szentségétől - amit felfogni se tud az agyunk, hogy mit jelent. Az Ige alapján azt értettem meg, hogy Isten színe előtt szolgálni csak ezzel az alázattal lehet. A 10 legfontosabb parancsolat egyike, hogy Isten nevét hiába ne vegyük fel - vagyis tiszteljük annyira Istent, hogy a nevét tisztelettel ejtsük ki - ami megint nem fér össze a szlenges lazasággal, "heló,szia,csá" stílussal. (Ezt most nem bántásból írom, hanem szívem őszinte vágyával, hogy el tudjam makogni értelmesen, hogy mit is gondolok.)

Üdv:
I.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A karácsony ünnepe bizton állítom,hogy Isten érdekeit
szolgálja és a sátánét rombolja.

Mert vajon nem Isten örül-e annak a leginkább ha az
emberek egymásfelé fordulnak önzetlenül a szeretetüket kimutatva,és vajon nem-e a
sátánt bosszantja ez a leginkább ?

És vajon az a láng amelyet az Önzetlen szeretetre ráhangolodó emberi lelkekben az Isten meggyújt
nem éghet-e az örökké valóságiig ?

És ha már az önzöségükkel az emberek a
karácsony elmultával ezt a lángot kioltják,
tán nem Isten jóindulata az,hogy ujabb és
ujabb lehetőséget ad az embereknek,
hogy legközelebb jobban vigyázzanak
erre a lángra ?

Aki pedig -e láng ellen szól az Isten ellen szól,
és aki elvesz csak egy lehetőséget is az
emberektől,hogy ez a láng kigyulhasson a szivükben,az Isten ellen vét.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Köszi Indu, hogy megkíméltél egy beírás megszerkesztésétől. Szívemből szóltál.

Ezüstnek csupán annyit: ha szükségszerűségből ", az előírásnak megfelelni akarásból csinálnánk", éreznénk, az képmutató farizeusság, törvénykezés lenne. De ennek kéne "törvényszerűen természetessé" válnia.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 13., szerda 08:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Gabriel!

A válaszaid eleje jól indúl , de mindíg más filozófia , nem a hit felé fordul!
Idézet:
A karácsony ünnepe bizton állítom,hogy Isten érdekeit
szolgálja és a sátánét rombolja.

Mert vajon nem Isten örül-e annak a leginkább ha az
emberek egymásfelé fordulnak önzetlenül a szeretetüket kimutatva,és vajon nem-e a
sátánt bosszantja ez a leginkább ?

És vajon az a láng amelyet az Önzetlen szeretetre ráhangolodó emberi lelkekben az Isten meggyújt
nem éghet-e az örökké valóságiig ?

És ha már az önzöségükkel az emberek a
karácsony elmultával ezt a lángot kioltják,
tán nem Isten jóindulata az,hogy ujabb és
ujabb lehetőséget ad az embereknek,
hogy legközelebb jobban vigyázzanak
erre a lángra ?

Aki pedig -e láng ellen szól az Isten ellen szól,
és aki elvesz csak egy lehetőséget is az
emberektől,hogy ez a láng kigyulhasson a szivükben,az Isten ellen vét.

Szeretettel Gabriel

Ez nem a piromániások klubbja!Sem a tűzoltóké!

Jézusról beszélünk , vele , tetteivel, tanításaival foglalkozunk , ÉLÜNK!!!
Ez így csak szép EMBERI érzés!
Minden ami nem az Úrtól van, semmi az Úr szemében! Az emberi érzésről beszélek , ami megváltatlan , tehát bűnös emberi érzelem!
Ezek mind így csak bűnös dolgok Isten előtt!

Jézus meghalt értünk! Értsd meg az Atya döntésének súlyát , amellyel a neki legdrágábbat áldozza fel azokért akik annyiszor Őt magát megcsúfolták , eltaszították!
Mekkora szeretet ez a teremtmény felé , hogy a legdrágábbat is halálra adja !
Persze hogy ezt a halált elfogadót tartja csak tovább, figyelemre érdemesnek! Olyannyira , hogy egyenesen a Fiúság lelkét adja azoknak akik ebbe a , az Ő Atyai Fájdalmába belevetik a bizodalmukat!
Fiú lehetsz te is !!!
Nem parázshordó , piromániás, vagy lánglovag!
Kicsit elragadtattam, magam bocsánat de így ébredtem az Úrral!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség