Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 09:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Kedves Ex!
Most már kezdem elveszteni a fonalat. Szerinted a karácsony egy olyan ember által létrehozott ünnep, ami nincs a megfelelő helyén, pedig lehetne, vagy úgy ahogy van egy pogány baromság, ami le van öntve ker. mázzal?
Üdv: Kuruc

Kedves Kuruc!
Bocs! Elkerülte a figyelmemet ez a kérdés. Tehát.
A bibliai ünnepek mind prófétai jelentőségűek is.
Jézus születése nem bibliai ünnep, erre nincs utalás az apostoloknál se.
Egyértelműen egy pogány ünnep keresztény mázzal való leöntése. Ez nagy módi volt akkoriban rengereg pogány szokást, ünnepet integráltak be a katolikus egyházba.
A húsvét bibliai ünnep, de ahhoz is hozzá vannak keverve a pogány termékenységi ritusok. Ki a nagy összekeverő?
Az sem véletlen hogy a karácsony az öngyilkosságok szezonja.
Eredmény: Egy pogány ünnep lett a keresztények fő ünnepe. A bibliai legfőbb keresztény ünnep leszorult a második helyre és abba is bele van keverve a pogányság. A második legnagyobb keresztény ünnepről meg már a keresztények többsége sem tudja, hogy valójában mire fel.
Mért jó ez az ördögnek? Mert tudja, hogy Szentszellem nélkül a kereszténység erőtlen bohóckodás. Eddig neki állt a zászló de most már fordulat lesz, megindult a helyreállítás. :)
Ma a karácsony értéke, vagy veszélye abban áll, hogy ki, milyen tartalommal tartja.
Legnagyobb veszéllyel éppen a vallásos jelentőséget tulajdonítókra van.
Én is állítok fát a gyerekek miatt(magamnak soha nem állítanék), mert szépen csillog, de mivel nálunk két karácsony közötti napokon szoktunk Jézusról megemlékezni, vagyis minden nap ünnep, ezért nincs jelentősége. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
mint "későn jövőnek", ajánlom szeretettel a következőt (még1x... mivel szerintem VÁLASZT AD a felmerült hajtépelődésre):

http://hegyenepultvaros.hu
Tanítások fül
Régebbiek
Karácsonyi gondolatok 1.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 23:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Net!
Köszönöm a linket, nagyon jó volt, majd mindjárt idézni is fogom az egyik igét.

Kedves Ex!
Nagy álszentség lenne részemről, ha nem ismerném el, hogy a gyermekeket totál kiközösítenék a többiek, ha bejelentenék, hogy ők ilyen pogány ünnepet nem ünnepelnek meg. Hogy mégsem valami szükséges rossz a karácsony, azt néhány ige is alátámasztja:

1 Móz. 1,14
És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek.

Malak. 4,2
És feltámad néktek, a kik félitek az én nevemet, az igazságnak napja, és gyógyulás lesz az ő szárnyai alatt, és kimentek és ugrándoztok, mint a hízlalt tulkok.

Luk. 1,76-79
Te pedig kis gyermek, a magasságos Isten prófétájának hivattatol; mert az Úr előtt jársz, hogy az ő útait megkészítsed;
És az üdvösség ismeretére megtanítsad az ő népét, a bűnöknek bocsánatjában.
A mi Istenünk nagy irgalmasságáért, a melylyel meglátogatott minket a naptámadat a magasságból,
Hogy megjelenjék azoknak, a kik a sötétségben és a halálnak árnyékában ülnek; hogy igazgassa a mi lábainkat a békességnek útjára!


Világos, hogy az év jeles (kijelölt) napján ker. módon meg lehet ünnepelni a világ világosságának földrejöttét. Nálunk apósom mindig felolvassa valamelyik születéstörténetet (vagy a Ján. "eredet történetét"). Aztán éneklünk (igyekszem rettenetes torkommal nem elrontani) és egymás megajándékozása csak ezután jöhet.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 06:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 04., vasárnap 14:33
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pákozd
Áldás békesség nektek.
Kora reggel van , s csak úgy beleolvasgattam ebbe a rovatba. Ledöbbentem , mennyire jól összeszedett gondolatok vannak itt leírva az ünnepeinkről.
Mindenkinek csak köszönni tudom ezeket a gondolatokat , mert sok olyan kérdés van ezekkel kapcsolatosan , amikkel nagyon jó tisztában lenni.
Úgy gondolom , nem véletlenül tévedtem ide , miközben témát kerestem magamnak , a reggeli elcsendesedéshez.
Áldott és békés napot kíánok mindenkinek.
Pierre

_________________
Jak 2,18
De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 08:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kuruc!
Mint az előzőekből is kiderült, nem kárhoztatok én senkit a karácsonyozásért, különösen ha tisztában van vele, hogy mit is csinál.
Idézet:
Világos, hogy az év jeles (kijelölt) napján ker. módon meg lehet ünnepelni a világ világosságának földrejöttét.

Valójában ez egyáltalán nem jön le az igéből. A bibliai ünnepeket nagyon egyértelműen rendeli el a Biblia, de ezek között nincs a karácsony. Az idézett igék sem Jézus születésnapjának megünnepeltetéséről szólnak.
Ha nem egy kultúrális hagyomány lenne és valaki előismeret nélkül olvssa el az evangéliumi születés történeteket, akkor soha nem jutna eszébe, hogy az a tél közepén történt.
Ha a kiinduló ok Jézus születésnapjának megünneplése lett volna, akkor egy sokkal valószínűbb napot választottak volna arra.
Számomra innen is világos hogy egy nagyon erősen élő pogány ünnepet kellett valahogy beintegrálni a kereszténységbe, egy kis mázolással.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
t0163 írta:
...
Úgy gondolom , nem véletlenül tévedtem ide ...


én is úgy gondolom :)

az "ars poeticám" mellé még egy mondatot oda lehetne nyugodtan tenni: "a Véletlen a MUNKATÁRSAM" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 11:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Háát ez eléggé gáz. Istennél - s így gyermekeinél - ugyanis nincsenek véletlenek, csak VÁRATLANOK... :?: :idea: :arrow:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most éppen azon gondolkodom... a "szokásos jóindulaton kívül" ez most NEHÉZ FELFOGÁS vagy SZÁNDÉKOS FÉLREÉRTÉS nálad...

természetesen úgy értettem mondatot (HOGY MÁSHOGY LEHET ÉRTENI, KÖNYÖRGÖM?!? (javaslatokat kérek!!!)), hogy a szolgálatomban furcsa "véletlenekkel" avatkozik be gyakran a Véletlenek Ura...

a KEDVENC VÉLETLENEM: amikor 2 vagy 3 tanu szava erősít meg valamit :)

pl. "véletlenül" felolvassa az egyik énekes lányzó AZT AZ IGEVERSET, amiről éppen tanítani készülök (megtörtént eset, természetesen...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Tedd fel a szemüveged, s lassan, szótagolva olvasd az előbbi "egysorosom" utolsó, nagybetűs szavát. Ez a VALÓSÁG, nem csupán javaslat..

A Mindenható nem "HIRTELEN ÖTLETEKKEL" dolgozik..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ok... köszönöm... *MEGHAJOL* ...remélem mindenki látta...

:? :? :?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 11:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
"...titokban...s megjutalmaz nyilvánosan.." :shock: :wink:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 12:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
*NEM REAGÁL*

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 20:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
exrefis írta:
Ha nem egy kultúrális hagyomány lenne és valaki előismeret nélkül olvassa el az evangéliumi születés történeteket, akkor soha nem jutna eszébe, hogy az a tél közepén történt.

Hát attól függ, ki mit ért TÉL alatt... Nemrég jöttem haza Izráelből, ahol sikerült kifognunk a leghidegebb napokat. Majdnem fagyott. De csak majdNEM! Ez egy európai embernek tényleg fennakadás lehet először. Egy mediterrán térségben felnőtt embernek pedig fel sem tűnik. Sőt, ha nem lett volna hűvös az éjszaka, akkor talán nem igyekeznek mindenáron szállást találni, mert nyáron éjjel is 25-30 fok meleg van.

Szóval ez egy gyenge érv, kedves ex... :(

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
exrefis írta:
Ha nem egy kultúrális hagyomány lenne és valaki előismeret nélkül olvassa el az evangéliumi születés történeteket, akkor soha nem jutna eszébe, hogy az a tél közepén történt.

Hát attól függ, ki mit ért TÉL alatt... Nemrég jöttem haza Izráelből, ahol sikerült kifognunk a leghidegebb napokat. Majdnem fagyott. De csak majdNEM! Ez egy európai embernek tényleg fennakadás lehet először. Egy mediterrán térségben felnőtt embernek pedig fel sem tűnik. Sőt, ha nem lett volna hűvös az éjszaka, akkor talán nem igyekeznek mindenáron szállást találni, mert nyáron éjjel is 25-30 fok meleg van.

Szóval ez egy gyenge érv, kedves ex... :(

Kedves JennyT!
És mi is a te érved? Az, hogy Izraelban télen 0 fok körüli hideg van?
Szerintem, egy szülés előtt álló anyának évszaktól függetlenül szüksége van szállásra.
Szóval inkább azt mond mi az érv a tél mellett. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06., kedd 22:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ex, töröltessétek el a Karácsonyt! Fogjatok össze ti keresztények, azt söpörjétek le a Föld színéről ezt az ocsmány pogány ünnepet.
De azért a gyerekednek azért állítasz fát... és nem te vagy az egyetlen ünnep ellenes keresztény, aki mellesleg azért ugyanúgy megtartja az ünnepet (fát állít, ajándékoz).

Utálom ezt a képmutatást...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 222 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség